Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lehel hűtőgép
 
Témaindító: perlaci, idő: Jún 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 12
(#) andrew_j_j válasza proli007 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Mondjuk úgy hogy megszereltem már pár dolgot, ha volt hozzá szakértő irányítás. Nem sajnálom az időt, ha kell mindent lefotózok, bejelölök stb.

A padlófűtést is így szedtük ráncba itt a fórumon

Vasárnap leszedem a burkolatot a hőszabályozóról, lefotózom és azzal el is kezdhetjük a hibaforrások körének leszűkítését, ha te és a többi fórumtag is úgy gondoljátok, hogy lesz elég türelmetek hozzá
(#) proli007 válasza andrew_j_j hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Hello!
A hőfokszabályzóhoz általában három vezeték megy. Az egyik az életvédelmi földelés. (Ha igaz zöld-sárga) A másik kettő a termosztát kapcsolójára megy. Ha ezt a kettőt rövidre zárod, el kell hogy induljon a kompresszor.
Ha tudsz a hálózati oldalon áramot mérni, az is beszédes lehet a kompresszor működéséről.
(Várjuk a képeket)
üdv! proli007
(#) Indra hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Hello!
Van egy régi típusú Lehel-Bosch fagyasztó, az a baja hogy bekapcsolás után kb 2 perccel kikapcsol és nem csinál semmit. A kapcsolóját kicseréltük, de az sem segített.
Nem tudjuk mi lehet a probléma, ezért szeretnénk segítséget kérni.
Köszi
(#) proli007 válasza Indra hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Hello!
Több hiba is lehet. Ha két perc alatt leold, akkor az valószínű a bimetál teszi, túláramra.
- Ha a motor indító segédfázis tekercse szakadt. Motor nem indul el, túláram folyamatosan fenn áll.
- Ha az indító relé nem húz be, és ezért nem indul el, viszont az indítási áram fennáll, és a bimetál leold.
- Ha az indító relé állandóan húzva van, és a bimetál ezért old le.

A felvett áram mérése beszédesebb lenne. Ez indulás alatt, kb 4A (ha jól emlékszem), majd ha a motor elindult visszaesik. De az indítás, csak pár másodpercig tart.
(Az indító relé, rá van dugva a motorra oldalt, lehúzható.)
üdv! proli007
(#) nadal84 hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok nekem egy olyan problémám van hogy a hütő felső részénél a fagyasztó allatt egy vastag jég helyezkedik el pedig 1-re van téve mi lehet a probléma?
ZANUSSI LEHEL ZLK280MODEL,TIPUS:H280/60 ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
(#) Doctor Béci hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy nem LEHEL hűtőgépről leszerelt hűtőgépmotorom / hűtőgépkompresszorom. Rá szeretném kötni a 230 Voltot, hogy biciklit fújhassak vele. 3 bekötési lába van neki, mindegyik lábnál van egy betű. R, S, C, betűk. Hova kössem a 230 - at és hogyan indítsam be a kompresszort? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Doctor Béci hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Hello!
Ezen a képen jól látszik a megoldás. (Bár a Te betűkódjaid kissé mást mutatnak, de kitalálható.)
A motor így működik, ha van indító áramreléje:
- A fő fázistekercs a C és P pontok között van. De az áram áthalad a relé tekercsén.
- Induláskor a motor túláramot vesz fel, ezért meghúz a relé. és feszültséget ad az A ponra. Így a A-C pontok közötti segédfázis is áramot kap.
- Mikor a motor elindult, az áram visszaesik, és a segédfázis nem kap már továbbiakban feszültséget.
- A relé úgy van méretezve, hogy indulóáramra behúzzon, viszont az üzemi áramra meg már ne.

Ha nincs az áramreléd meg hozzá, akkor:
- A 230V-ot a C és P pontra kötöd (bekapcsolod).
- Induláskor egy nyomógombbal zárod a P és A pontokat, mikor elindult elengeded a gombot.

De ha a képeket nézegeted, itt látható is a megoldás..
üdv! proli007
(#) Doctor Béci válasza proli007 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Hello!

Köszönöm a választ! Ma beröfentettem a gépet és hibátlanul működik
(#) Lacika1978 válasza Doctor Béci hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia !
A kompresszorban lévő olaj megeheti a gumit.
(#) Lacika1978 válasza nadal84 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Valószínűleg a normáltér ,és a fagyasztótér közötti szigetelés megadta magát azon a ponton.
A 280/60-asnak felül van a fagyasztója,alul a normáltere,egy időben a használati útmutatójában benne foglaltatott,hogy nagy meleg,kánikula esetén beállhat a folyamatos üzem,tehát nem kapcsolja ki a kompit a hőfokszabi.
Namármost a termosztátot a te hűtődnél nem érdekli,hogy hány fok van a fagyasztóban,a normáltér hátlapelpárologtatóját méri,és ha az nagy nehezen eléri a -15 Celsiust,akkor 1-esen kikapcsol (RANCO 2840-es termosztát).Ha beáll a folyamatos üzem,vagy sokat megy a hűtőd,akkor a fagyasztótérben a -20 helyett extrem hideg is lehet.
Egész egyszerűen tönkreteszi a szigetelést,a hideg átüt a szigetelésen.
Van egy rossz hűtőd,ami még használható,csak már nem olyan komfortos.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Üdv olyan gondom van a hütögép kopresszoron tönkrement a relé! lehuztam ott adot 2 vizszintes láb és alul középen 1db láb. Kérdésem ott azokon meg oldható hogy direktbe menjen? tudna valaki egy bekötést estleg!

Elöreis köszönöm!
(#) klimás56 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Bővebben: Link
Itt van egy rajz , a tiéd is hasonló bekötésű. Az ne zavarjon meg hogy a lábak nem pont így állnak.
(#) sztankovics bruno válasza klimás56 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Köszi de a relé már kuka a három láb adot csak már ! azt belehet üzemelni ? Vagy relénélkül annyi.....?
(#) proli007 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Hello!
A relé kontaktusa helyett be lehet kötni egy nyomógombot. Amit induláskor egy időre megnyomsz.
De ekkor a hőfokszabályzó nem tudja kapcsolgatni a gépet. De ha folyamatosan menne is a gép, egy hálózat kimaradás után leégne az álló motor. Vagy is így hűtőnek nem jó. De talán még is egyszerűbb szerezni egy rossz gépről relét. Nem? Amúgy honnan tudod, hogy rossz a relé, ha nem tudod hogy működik a gép?
üdv! proli007
(#) mustang74 hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy nem indul el a hűtő.
Termosztát jó, kimértem.
Az indítórelére gyanakszom, égési nyomok vannak rajta.
A mellékelt képen pirossal kiemeltem ahol vezeték elégést gyanítok(kiálló csonkok ill. csepp). Sajnos jelenleg nem tudok jobb képet csinálni.
(#) proli007 válasza mustang74 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hello!
Elég nagy homály van ott. Amit nézel szerintem a motor túláram védő bimetallja. Ennek végén egy kontaktusnak kell lenni. Azt nézd meg, átvezet-e. Ezen a Móricka rajzon láthatod, minek hova kell menni.
üdv! proli007
(#) ballalajka88 hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Lehel h280 60-as kombinált hűtőm.
A problémám az, hogy nem hűt rendesen. Kb másfél hete fedeztem fel a hibát. Egészen addig nem volt semmi gond vele.
Rendesen ki és bekapcsol a kompresszor, bár egyre hangosabban kattan a ki- és bekapcsoláskor.
Tudnátok nekem segíteni? A gáz szökhetett el vagy a termosztát érzékeli rosszul a hőmérsékletet?
Előre is köszi a segítséget!
(#) 6Toska hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Sziasztok,

Van egy régebbi lehel ( tip.: LOK 2604 ) hűtőm és sajnos tönkrement a felső ajtó tömítése. Az lenne a kérdésem, hogy valaki tudna e tanácsot adni merre szerezhető be ( ha még van ilyen )?
Előre is köszönöm!
(#) sztankovics bruno válasza 6Toska hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szervusz nálunk van itt 1 Gelka Kft azoknál szokot lenni.
vagy ha van ott a közeledbe ilyen bolt stb. Üdv.
(#) 6Toska válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia,

Köszönöm a segítséget és már kértem is tőlük árajánlatot mail-ben. Remélem összejön.

Üdv, 6Toska
(#) porsapka hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Lehel S80KSV kishűtőt.

a Tulaj szerint működik gázról,de 220 ról csak nagyon gyengén.Bedugtam 2 órája és a fagyasztóban már -10 fok van,míg odakint +20,de a sima hűtőjében viszont ugyanúgy +20fok mint odakint.

Azt is mondta hogy a szivargyújtós része leszívta az új akksit pár óra alatt.

Szóval a kérdésem az lenne normális-e ez a nagy különbség így elsőre?És szerintetek mi lehet a baja,hogy 12v-ról nem működik,220 ról meg lassan és ilyen differenciával?

Segítségeteket előre is köszönöm
(#) proli007 válasza porsapka hozzászólására (») Máj 30, 2012 / 1
 
Hello!
Egy abszorciós hűtőszekrény, nem egy kapkodó idegbeteg, és hatásfoka is gyengusz. Ha a fagyasztóban -10 fok van, akkor előbb-utóbb a hűtőben is hideg lesz. Kivétel ha rossz a szigetelése, vagy nyitva az ajtaja. (rosszul záródik) Nézd meg, hány W-ot eszik a 230V-ról és számítsd át 12V-ra. egyből meg lesz az magyarázat.. A gáz, majd 10kW-ot ad kilónként..
üdv! proli007
(#) porsapka válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Köszönöm az infót!
igen,kis naívan,azt hittem 10 perc is elég egy 20-30 éves hűtőnek,hogy 20 fokkal hidegebb legyen benne mint a levegőn. Nem is értem miért nem jött össze.

Közben a fagyasztójában -20fok lett,míg a hűtőtérben +6 fok.A kinti +20 fokhoz képest egyenlőre jó 220vról.

Ezek szerint nem túl gazdaságos 12v-os üzemmód?

holnap kipróbálom gázról is.Remélem azzal még jobb lesz,főleg mivel emiatt vettem.

Minden jót és még egyszer köszönöm a megnyugtató és gyors választ!
(#) porsapka válasza porsapka hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Üdv!

Ma kipróbáltam a használtan vásárolt kis Lehel 60 literes hűtőmet gázról is.

Sajnos csalódtam.Tegnap remekül üzemelt 220 v ról,de PB gázról nem akaródzik neki a működés.

Nincs szikra ott ahol begyújtaná a gázt és gáz szagot sem érzek ott ahol be kéne neki gyulladnia.leszedtem a szikráztató kis izét és egy párszor volt,de 100ból 99 szer nem adta.
nagyon örülnék ha tudnátok segíteni.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
(#) pepaphoto hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Egyik haverom kért meg hogy kössem be neki kompresszornak, de sehogy sem tudok rájönni, hogy hogyan is tudnám megoldani.
Úgy szeretném megoldani, hogy csak akkor menjen amikor be van dugva a konnektorba, csak nem tudom hogy melyikre jönne a fázis melyikre a 0, és nem tudom mi lenne a 3.
http://kepfeltoltes.hu/view/120902/20120822114_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120902/20120822113_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Légyszíves segítsetek!
(#) hape60 hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Szevasztok, van egy kb30 éves Lehel mélyhűtő láda. A ládában már volt kompresszor csere, most is működik, de nagyon hűt; a termosztátot középállásba tekerve -35 fok van a láda felső , kosaras részén. (Alul nyílván még több.) A termosztát cseréjét hogyan tudom megoldani, hozzá lehet férni az oldalajtó leszerlelése után?
(#) Busz hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Előfordulhat olyasmi hogy a termosztát egy normál hűtőben pont úgy hibásodik meg hogy idő előtt leállítja a gépet? Tehát hogy mindig hideget érzékel?
Mert tudtommal csak a fordítottja szokott lenni, ha meghal a termosztát akkor állandóan megy a gép. De most egy fordított esettel találkoztam. De inkább gyanakszok egy gázhiány miatti túlzott jegesedésre mint a termosztát hibájára?
Szerintetek?
Mert van egy hűtőgép, régi lehel, belül felsőrész fagyasztós, amely 1 perc üzem után ki is kapcsol mint aki jól végezte dolgát. Persze hideg nincs benne.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
A termosztátot áthidalva direktbekötve viszont hűt rendesen. Akkor a termosztát a ludas?
(#) Arpika92 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok
Egy Artic hutokompreszort szeretnek atalakitani kompreszorra. Be kotodtem a kepen lathato modszerrel de nem mukodik. A labakozt 20, 40, 60 ohm-ot mertem. Mi lehet aproblema? Valaki tud ra megoldast?

huto.jpg
    
(#) Dániel X hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Üdv!

Adott egy egy csillagos S 60E típusú lehel kis hűtőszekrény. Tavaly ősszel egyik napról a másikra már nem akart hűteni. Akkor nem foglalkoztunk vele, üzemen kívül helyeztük. Most újra be üzemeltük de nem hűt, a jégkockakészítő része viszont melegszik. A fórumban olvasott módszer miszerint fejtetőre állítva megütögetni nem vezetett eredményhez. Bekapcsoláskor és üzeme alatt lehet hallani szortyogást, zajokat. a csőhálózatán nem találtunk lukat,repedést illetve sérülésre utaló nyomokat.Mit érdemes megnézni illetve mi lehet ennek a hibának okozója?
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem