Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   109 / 289
(#) dizi válasza Hier hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Hi
Igen.
(#) Markell válasza dizi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Ha ez így volna akkor a nyákon lévő vezető sáv és a vezeték is elégne egy pillanat alatt. Az a 100A jó lesz 33mA-nek is, ugyanis egy 10kOhm-os gyújtótrafón keresztül sütöm ki (és ez csak az Ohm-os ellenállása nem az induktív reaktancia), ami rendesen lekorlátozza az áramot, de a kapcsolóval még ezt sem kapcsolom, nem teljesítmény kapcsolónak használom, hanem szakaszolónak.
(#) Hier válasza dizi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Köszi a gyors választ!

Nekiállok és megpróbálom megcsinálni, bár még életemben ilyesmit nem csináltam....hátha összejön
(#) dizi válasza Markell hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
A gyújtótrafó primer oldala 3-4 ohm körüli, na már most töltsd fel a 25 mikrós kondit 330voltra és közvetlen érintsd hozzá a gyújtótrafó 1 és 15 pontjához lesz meglepi akkorát csattan és szikrázik, a kapcsolónak nem zár olyan erősen az érintkezője hogy ezt az energiát hosszú távon elviselje.
A vezetősáv az más azt lehet vastagabbra tervezni illetve befuttatni ónnal itt nem hosszú ideig van nagy áram erősség csak egy pillanatra, de az elég,hogy a kapcsolót egy idő után kinyírja ehhez még hozzákel tenni az időjárás viszontagságait, pára stb.
Én semmilyen mechanikus alkatrészt nem teszek a készülékeimbe,mert az mind hiba forrást képez,ezt tapasztalatból tudom.
(#) vargalaszlo0405 hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Üdv! Szükségem lenne egy kis segítségre. Építettem egy villanypásztort az alábbi tervek szerint. Működik is, de 25-30 perc alatt a táp is és a gyújtás trafó is nagyon melegszik. (annyira, hogy a táp védelme lekapcsol). Egy 12 V os 1000mA es tápot használok, és egy kis méretű régi (sajnos a típusát nem ismerem) gyújtástrafót. Szóval nemtudom, hogy mi lehet a gond...http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?fn=9b70a0916f06f35fbf258005af38436b.pdf&orig_fn=villanypasztor.pdf
(#) Wegg válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Szerintem túl sokáig van nyitva a tranzisztor.Az Ic körben a négyszögjel kitöltését kellene kisebbre venni.Sokáig folyik rajta áram ami munkát nem végez csak melegít.
(#) vargalaszlo0405 válasza Wegg hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm! Egy ismerősöm is ezt javasolta, csak az a gond, hogy nem tudom hogyan lehetne. Elvileg a kapcsolásban az egyik poti az impulzusok gyakoriságát(2,2M) a másik a kitöltési tényezőt(2,2K) változtatja. Az impulzusszámot tudom állítani, de a másikat hiába tekergetem nemigazán érzem, hogy kevésbé melegedne.
(#) Wegg válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Ha nincs szkópod akkor egy ellenállás meg egy led is megteszi talán .A 3as lábra és a mínusz között.De Biztos van itt olyan aki ezt a kapcsolást építette meg .Úgy rémlik már volt ez terítéken ha vissza olvasol .
Én tirisztoros változatokat próbáltam ki amiket fel is raktam ide az oldalra .
(#) Tibike hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok. Mi a véleményetek a következő kapcsolásról? Megépítette valaki? Milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?

Köszi előre is Tibi

pásztor.png
    
(#) Remci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Szerintem erre gondol.
(#) Tibike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Igen, erre gondoltam.
(#) poros válasza Tibike hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Megépítettem kíváncsiságból . Működik ,de kicsit gyenge. Persze ez relatív . Egy kisebb kerítésre elég lehet.
(#) vargalaszlo0405 válasza Wegg hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Köszönöm! Tényleg megtaláltam a korábbi oldalakon. 2,2K-potival párhuzamosan 4148-as dióda. Megszűnt a melegedés tápban és trafóban is.
(#) Akashi hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
Sziasztok.

Leégett Apám villanypásztora, és szeretném megcsinálni. Sajnos a félvezetők feliratait a készítő szépen lecsiszolta, így fogalmam sincs mit vegyek hozzá.
Valaki tud segíteni, találkozott már ezzel a típussal?
Feltettem a fényképeket..
(#) privat hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Meglévő villanypásztor esetében szeretném tudni nem e szakadt vagy testzárlatos a vezeték működés közben tud e valaki megoldást. Esetleg építenék egy olyat ami ezt tudja.
(#) privat válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
A lényeg hogy a készülék jelezze vissza a zárlatot vagy szakadást biztonsági keritésnek kellene. Az mint ki induló ötlet jó lehetne hogy a vezetéket vissza vinném a készülékhez és a végét lehetne vizsgálni valami furfangos de egyszerű módszerrel.
(#) Wegg válasza privat hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Egy nagyfeszültségű voltmérő tudná indikálni.
Ha visszavezeted a készülékhez mint ahogy írtad .Akkor mutat egy feszültséget ha jó ,ha zárlatos akkor már kevesebbet vagy semmit attól függően hogy mekkora a zárlat egy növényi ág vagy több vagy más okozza.Ha szakadt akkor pedig semmit nem fogsz mérni .
De amit a köbzoli ajánlott azzal is ez a mérési metódus .
De a nagyfesz nemjáték .Vigyázz
(#) dizi válasza privat hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szia
Ha vissza vezeted a vezetéket akkor csinálj egy olyat,hogy egy neoncső egyik végét leszúrod a földbe és az üveg felületére tekerd rá a karámvezetéket ez a cső az impulzusok ütemében felfog villanni.
Így jelzi a zárlatot és a szakadást is.
(#) Akashi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szia.

Kirajzoltam nagy nehezen, remélem nem néztem el.
Amit le tudtam olvasni azt beírtam. A nagyfesz trafóra egy bazi nagy 10µF kondin keresztül csatlakozik.
Az IC ről és tranzisztorokról lecsiszolták a feliratokat..
A diódahídnál és a T1 nél van megbarnulva a nyák. Gondolom a T1 purcant ki, de nem tudom mivel helyettesítsem..
Ha esetleg valaki ráismer az áramkörre és megvan milyen alkatrészek kellenek hozzá feltehetné, megköszönném...
(#) frank tibor válasza Akashi hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Helló
A kis Ic: NE555. ez gyújtja a tirisztort és villantja a ledet.
(#) zamatőr válasza Akashi hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ezt találtam itt a fórumon ,keress képeket.
(#) Akashi válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen!!!!!
(#) zamatőr válasza Akashi hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Bocsi de hibás a rajz a TL 497 1-es lábánál a poti csúszkáról az 1-es lábra és 1 és a test közé a kondit.
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Javítás.
(#) philips111 hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Én Oldman kapcsolását szeretném megépíteni az első oldalról, kérdésem az lenne, hogy ha más gyújtótrafót kötök rá, azzal tudom változtatni a kimeneti feszt igaz?
Másik kérdesem mit ajánlotok hozzá ami viszonylag olcsó és jó?
(#) isssti válasza philips111 hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia! Olyan gyújtótrafót vegyél amilyet kapsz a bontóban. Egyébként újonnan 2500 körül van egy lada, bontóból pedig olyat keress az Oldman féle kapcsoláshoz aminek kicsi a primer ellenállása, kis karámnál viszont teljesen mindegy, hogy lada, vagy trabant, vagy szamara trafód van. Az áruk pedig 500-1000ft körül reális.
(#) philips111 válasza isssti hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
Egy lada trafóval hány méter amit elbír a kapcsolás?
(#) isssti válasza philips111 hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
A karám ellenállásától és szigetelésétől is függ, meg hogy milyen állathoz kell, kecske lehet nem is foglalkozik vele a lóhoz pedig 5-600-1000m-hez is elég lehet. A lényeg, hogy kis ellenállású zsinórt vegyél vagy a horganyzott drót is jó.
(#) smsanyi88 válasza Markell hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia!
Írtad, hogy ha lesz időd, akkor csinálsz róla képeket is. Érdekelnének a képek is
(#) Akashi hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Kicseréltem a biztosítékot és most működik. A trimmerrel a teljesítményt tudom szabályozni. Sípol mint állat...
Olyan 0,4-0,5 Ampert vesz fel ha kisül az ív.
Meg van égve a nyák a betáp diódahidnál, és a DB241 lábainál.
Mitől éghetett meg?
Lehet valami átmeneti hiba volt ami elmúlt (?), de jó lenne megtalálnom, mert ha élesben elromlik megint az gáz.
Következő: »»   109 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem