Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramlökés határoló lágyindító
Lapozás: OK   9 / 38
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Hello! 400w os toroidhoz készitek lágyinditót. Bővebben: Link
Ezt akarom elkésziteni.
A kapcsoláson sorba van kötve 4 db. 10 ohm 5w ellenállás. Nos olvastam hogy nemártana helyette 22ohm os 5w os ellenállás. De nemlet az egészet helyettesiteni (mivel sorba vannak kötve) 75 ohm 10w al?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 9, 2012 / 1
 
Helló! Természetesen jó a 75 ohm. Az Elliott féle saccolóval pl. 66 ohm jön ki. A 10W is bírni fogja.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
És azt olvastam a bsselektronika.hu-n hogy ha arelé nem húz be akkor kell váltolztani a 220 ohm ellenállást és a 0,33 µF 250 v os kondit. De ha nemfog behúzni akkor minek a függvényében kell változtatni az értékeket?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Add meg a relé tekercs névleges feszültségét, és a tekercs ellenállását. Ezekből számítható a kondenzátor és az ellenállás értéke. Ha visszább olvasol találkozol a korábbi számításaimmal, de szívesen segítek a konkrét esetben is.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Oke köszönöm. A rele behúzótekercse 24v os. 1,12k ohm ellenállású
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Innen olvass el pár hsz.-t.
(#) elektrorudi válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ha visszaolvastál a fórumon, tudod, hogy az eredeti kapcsolás (valószínűleg) az Elektor-ból lett átvéve. Kitárgyaltuk, hogy nem valószínű, hogy az egész Németországban nem lehet kapni 1db 40(39) Ohm / 20W ellenállást... Valószínű, hogy a feszültségtűrésük miatt tettek be 4 db-ot...!
(#) Szabi1 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Értem. Még hiányzik pár db alkatrész, legfeljebb megrendelem, de lehet akad itthon is, még nemvolt rá időm szétnézni.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
A 2x470 uf / 40v kondik helyett lehet rakni az egyenirányitás puffereléséhez 1000uf/ 40v kondit a kető helyet
(#) elektrorudi válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Persze.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Hello! Az erősítőmhöz szeretnék építeni lágyindítót. 2 TDA7294 híd van benne, 2 db 350W-os toroid van hozzájuk, a szekunder feszültségük 2x25 VAC. A képen látható lágyindítót szeretném megépíteni. A kérdéseim a következők: elég egy kapcsolás, vagy mindegyik toroidhoz külön készítsek? A 24V-os relé jó a kapcsolásba? A biztosíték elhagyható, ha egyébként a táp résznél már van? Azt hiszem ennyi, ha tudtok segíteni, azt nagyon szépen köszönöm!
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia! Elég egy relé. A lágyindító előtt legyen biztosíték, az sem baj ha a trafó előttiekkel együtt három lesz.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Hello! Köszönöm szépen!
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia! Megépítettem a lágyindítót, be is került az erősítőbe, viszont olyan gond van vele, hogy a relé nem húz meg, 13V-ig meg fel e feszültsége. Cseréljem ki 12V-osra vagy van valami más megoldás? Ettől még az erősítő működik. Annyiban tértem el a rajztól, hogy nem 4x10 Ohm, hanem 3x15 Ohm van benne. De gondolom ez nem befolyásolja a relé feszültségét.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Mérd meg a relé tekercs ohm-os ellenállását, a kondenzátort ki kell számolni hozzá.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Megmértem, 610 Ohm.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia! A szükséges reaktanciához 566nF jön ki. A meglévő 330nF-dal köss párhuzamosan 220nF-ot, mely szintén 250VAC feszültségtűrésű legyen.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszönöm, akkor újra kell csinálnom, mert hely már nincs bent annyi, hogy beférjen, de nem gond. Legalább megint tanultam valamit Még egyszer köszönöm, remélem így már jó lesz.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A nyák alatt tökéletes elfér.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ki is próbáltam, párhuzamosan betettem egy 150 nF-os kondenzátort, úgy 17V-ig ment fel, de a relé már meghúzott, még egy 150 nF-os kondenzátorral már 22 V-ig ment fel. Ez az 566 nF minimum érték? Mert akkor egyszerűbb, ha veszek egy 560 vagy 680 nF-os kondenzátort és azt teszem be a 330 nF helyett, akkor nem kell monyákolnom.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Azt számoltam, hogy az adott kapacitás 50Hz-en mekkora ellenállásnak felel meg. (Kicsit pontatlanul) A 680nF mehet bele.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Nagyszerű, akkor még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget! Minden jót!
(#) reloop hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Kiszámoltam egy elég jó közelítésű egyszerű képletet a lágyindítóhoz.
Kizárólag ehhez a rajzhoz, és 24V-os reléhez alkalmazható, C1 nF, R tekercsellenállás kohm.
C1=370/R
(#) witi hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Olyan kérésem lenne hogy a fentebb említett lágyindító kapcsolás értékeit egy nálam tanultabb fórumtárs átszámolná nekem 400 voltra? Egy hetra hegesztőtrafóhoz kellene ami 230v-ról és 400v-ról is üzemel. 400v -os üzemben csak két fázis közé van kötve.Elég sürün leveri a 16 amperes 'C'-s automatát (néha a kettőt is), de CSAK indításnál.
Előre is köszönöm!
(#) Szabi1 válasza witi hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Üdv. Én szerintem, csak diódahidat és egy pár kondit kell cserélni megfelelő feszültségüre, pl 3 fázisú diódahidat alkalmazni (Pl. DB35-12). Azért nem akarok okoskodni, várd meg a többi fórumozó hozzászólását is.
(#) erbe válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
2 fázisról működik a trafó. !!!
(#) Szabi1 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Megnéztem mégegyszer a hozzászóló irását, most esett le hogy 220v ról megy
(#) elektrorudi válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Hát... biztos vagy benne? Részben igaz, de ha két fázis közé köti...?
(#) Szabi1 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hát akkor is csak a diódahiddal kell játszani szerintem, megy pár kondi más kell.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia! Az időzítés a feladat legkisebb része. Utána néztem a trafónak, a cikkben közölthöz képest tízszeres áramra kell méretezni a relét és az ellenállásokat, mindezt 230 és 400V-ra is ki kell építeni. Megoldható, de nem amatőrnek való feladat.
Witi-nek is üzenem.
Következő: »»   9 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem