Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   713 / 1385
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Irtam neked mailt
(#) Knaliret hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Infóként jelzem, hogy a Lidlben csütörtökön ez a lamináló lesz kapható.
(#) herzsolt válasza Knaliret hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
És ez jó lamináláshoz?
(#) Knaliret válasza herzsolt hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Nekem ilyen van - egy korábbi akcióból és átépítés nélkül is jól használható.

A keress rá erre a kifejezésre: * topic:9735 lidl
Hozni fog jónéhány találatot. (képek, átépítés stb.)
(#) ha8lls hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Tobben irjatok, hogy pauszra meg foliara nyomtatjatok a rajzolatot. Azt szeretnem megkerdezni, akiknek jol sikerul a rajzolat nyomtatasa, hogy milyen nyomtatot hasznal, milyen beallitasban es milyen hordozoval? Tovabba a rajzolat mennyire attetszo/fedett?
Koszi!
Udv!
Imre
(#) gulasoft válasza ha8lls hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Nyomdaihoz képest nagyon rossz. Fóliából minimum 2-őt kell összeragasztani sűrűbb panelnél macerás a pontos illesztés, pausz tintasugarassal nyúlik, lézerrel elfogadható, de ilyen erővel kipróbálhatod, hogy egy sima lapra nyomtatsz, és a nem festékes oldalát elkezded átkenni olajjal. Olyan lesz mint a pausz amíg az olaj meg nem szárad (több óra). Hátránya, hogy olajos lesz a panel, de kit érdekel, hiszen pl. a dry-nál a felső réteget védi egy celofánszerű fólia, amit levilágítás után húzol le róla, alatta nem lesz olajos.
(#) karaszbandi válasza ha8lls hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Pausszal egy rétegben 3perc körül. Mezei lézerrel 600 vagy 1200dpi-vel nyomtatva a legjobb minőségben. 0,25mm kijön vele szépen.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Olajos papír miért nem jó?
(#) gulasoft hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Ilyet össze lehet rakni 30.000-ból. 10 a vezérlő, ehhez elég egy pc-s táp, valami gyengus bontott motor és fióksín, meg pár méter menetesszár.
Bővebben: Link
Panelt fúrni talán elmegy. (gyors nem lesz, de ha a cnc csinálja mindegy meddig szüttyög, addig megvacsorázol)
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia! A fióksín nem nyiklik-nyaklik? Olyan kihúzós tartja a billenytyűzetet és nem csak előre hátra lehet mozgatni
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Van egy olyan, amit asztalos boltban lehet kapni, sokkal precízebb, kell 90°-ban is egy akkor minden irányban tart. Erre van cnc készítés házi alkatrészekből topic ott tudnak segíteni esetleg még bontott motorokkal is.
(#) waterbear válasza ha8lls hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ha nem akarsz kínlódni, akkor gyári lakkos panel és lézerrel nyomtatott átlátszó fólia.

Ha nagyon precíz panel kell, akkor dry filmet javaslok, a lézer nyomattal, ez hobbi szinten nagyon is profi eredményt ad.

Nálam a dry film, és a mezei, jó öreg HP 6L-es lézer nyomtató játszik, új tonerral és lézer fóliával. Nézd meg a *

Vagy csatoltam egy képet a dry filmmel elérhető vastagságról.

Tanács... ha már pauszt használsz, akkor a lehető legvékonyabbat vedd meg (a kisebb gramm szám a jellemzője) vagy 0.4cm-es vonalakig a lézerrel a műnyomó papírra lézerrel nyomtatott és felvasalt nyomat is igen jó eredményt ad, persze mindegyikhez kell valamennyi kézügyesség, anélkül sajnos nem megy.

* Ez itt a he felülete, itt nem reklámozunk, nem üzletelünk .

Teszt-1.jpg
    
(#) waterbear válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Tomcsibacsi!

Gyorsan visszaolvastam pár oldalt, és meglepődtem a levilágítási időkön.... olvastam 20 percről is.... Nálam a 125W-os HgLi lámpa 30 cm-ről 1,5-2 perces levilágítási időt ad a dry fóliánál, de a kapható gyári fotopanel sem érte el anno a 4 percet.
Nekem csak borult időben a napfénynél sikerült a dry fóliával elérnem a 4 perces levilágítást...
Valamit nem értek, hogyan lehet elérni ilyen hosszú levilágítási időket?
(#) gulasoft hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Dry fólia elfogyott.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Mer nem szeretem, ha trutyis minden!
(#) tikitiki válasza ha8lls hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Semmi különös nincs a nyomtatókban , én pl nyák be a nyomtatóba , és egyből nyákra tolom a rajzolatot.
Waterbear meg van neked ez a teszt nyák rajzod PDF ben ? jó minőségben , és feltennéd ? Kipróbálnám bár csináltam én már jóval kisebb dolgokat is , de hát már olyan régen láttunk nyák képeket köszi.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Vagy az anyagot lopjátok, vagy ingyen dolgoztok!
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Megkeresem és felteszem Neked
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ne bántsátok Gulasoftot inkább tedd fel nekem a teszt rajzot , és tökéletesítsétek ti is saját technikátokat higgyétek el nem biztos , hogy sőt biztos hogy nem mindig minden egyforma , Pl nőben sem ) ok tedd fel, és legyen a te teszt rajzod akkor a mérvadó így jó lesz?
És hajrá , de nem versenyt akarok ebből , csak minőséget és majd meglátjuk.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
tikitiki, itt a pdf tessék

Nem bántok senkit sem, csak magam védem, ahogy itt már megszoktam... de láthatod,* megírtuk tbencével a dry filmes cikket.
Mi nem árulhattuk az általunk beszerzett fóliát, mert akkor nem jelenhetett volna meg a cikk.... megírtuk, és más profitált belőle, vitatható minőségű fóliával. Szóval elnézést ha morgolódok, de megvan rá minden okom.

Igazad van, minden ember más, és a többség még korrekt is....
(#) gulasoft válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Vitatható minőség
Nyákgyárba ugyan ezek szállítanak, ugyan ezt.
Azért aki használja reagálhatna erre.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Zoli bácsi nick az én vagyok!
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
[OFF] Tudom. De Köbüki nekem az igazi Zoli bácsi, mert már bácsi. Te meg Zoli Bácsi.
(#) waterbear válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Köbzoli, ennek nagyon tudnék örülni, ha ez így lenne!
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 / 1
 
Szóval nincs pdf ok semmi gond De egy ami biztos én sem törekedtem más babérjaira , és jól beindult akármilyen üzletelgetéseire bármi legyen is az Fóla , vagy nyák , de az olcsóbbat keresi mindenki , hogy minél jobban jöjjön ki , így én is nem tagadom , de viszont az elismerő szavak is nagyon jól estek, amikor egy két alkotásom igencsak Hú ez nem semmi megjegyzést kapott , nekem ez kielégítő volt , hogy jó amit csinálok még ,ha máshogy is.Csodálattal bámultam nyák képeiteket itt is , és más oldalakon is , de ma már a sajátjaimat csodálom , hogy tényleg mondták is , hogy ilyen kitartó vagyok aminek meg lett az eredménye , hát szóval én csak köszönöm nektek is , és az oldalnak is , hogy van , illetve , vagytok , és inkább tartsunk össze ne civakodjatok hát ennyi .
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ámen!
(#) gulasoft hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Akit érdekel írjon privátot és megírom mennyiből lehet kihozni egy cm2 nyákot a vitatható minőségű fóliával. Meg fogtok lepődni.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Tikitiki) A #1149954 hozzászóláshoz csatoltam a pdf-et, ott keresd

Másrészről meg teljesen igazad van, az ember mindig, és folyamatosan tanul és jó esetben fejlődik is. De ennek a folyamatnak fontos része az elismerés is.
Én sosem civódom sem itt, sem máshol... sosem én kezdem! Ügyelek arra, hogy a hozzászólásaimban senkiről se nyilvánítsak ki negatív tartalmú véleményt, vagy tegyek más számára káros összehasonlítást..... illendőségből, kollegalitásból, mert engem így neveltek.
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
ok megvan csak később jelent meg a csatolmány , és hogy szeretnéd csináljak belőle kisebbet , vagy maradjon így ala natur ?Mert ez így 50% os , de mint láttam a te nyákodon 100 % os volt a rajzolat mérete nos?
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ez az eredeti méret, ami a fényképen szerepel 80 x 50mm, de csatolom az eredeti Sprint Layout fájlt is, hátha azzal többre mégy, az egyenesben ki tudod nyomtatni a programból.

A teszt skálán egy osztás 2,54mm, tehát a teljes skála 14,5x2,54mm=36,83mm.

Így már jó lesz tesztnek?

Teszt.lay
    
Következő: »»   713 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem