Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   78 / 276
(#) EgyGabor válasza dobo hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A két vezeték ha össze zárom egy pillanatra akkor másik led világit helyette és ha az alsó piros világit akkor szaggatott hegesztésen van mert ki be kapcsol a relé ha a középsőn egy folytában be van húzva és ha a felsőn akkor is! jó lenne megtudni hogy melyik a szabályzott kimenet!
(#) Phile80 válasza EgyGabor hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Valamelyik széles fóliacsík lesz, mert legalább 1,5A-t ki kell bírnia. A teljesítménytranyóról jön...
(#) EgyGabor válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Meg van az a széles csík de ott 0.0 volt és max 0.3 volt van ha tekerem a potmétert e köszt változik
(#) dobo válasza EgyGabor hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Az 1-es csatin kell kijönnie de mérj +és- hoz is .
A tranyótól hová megy a másik vastag szál?
A reléhez? a relé pedig egy csatlakozóhoz ?
Mert ha így van akkor külső áramforrásról kapta a tápot a motor.
Például a főtrafó egyenirányítójáról és a motor az 1 es csati ra lessz kötve sorosan a diódahidig de ez csak egy tipp.
A tranyó áramkörét kellene visszarajzolni és a tranyó típusa kellene.
(#) EgyGabor válasza dobo hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Az egyes csatin balról jobbra ( ha anyák oldalt nézem) negatív táp fesz van! BD 249A a tranyó! leirom hogy mi hova van kötve az Emitter lábon negatív táp fesz van elméletileg a collector lábon jön ki a vezérelt áram és a base láb on pedig egy kisebb tranyó van! remélem érthető!
(#) EgyGabor válasza EgyGabor hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Na meg oldódott a szabályzó probléma működik rendesen! Aszt szeretném meg kérdezni hogy huzal tolónak milyen motor lenne jó ablaktörlő motor ( én erre szavazok az áttéttel miatt) vagy aksis fúró motor? Ma vagy holnap lefényképezem a trafókat hogy milyenek vannak itthon!
(#) EgyGabor válasza EgyGabor hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
És még annyi lenne hogy egyen irányítónak milyen diódát ajánlottok?
(#) dobo válasza EgyGabor hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Akkor jó a panel teljesen ennek örülök.
Hová akarsz egyenirányítót? A fötrafóhoz?
Nekem az előtoló motor ablaktörlőmotor elérhető és bárhol beszerezhető.
Amire figyelj az a motor árama mert láttam molyan ablaktörlő motort ami 6-7 Ampert is felvesz 12 Volton de van olyan is ami elmegy 2 Amperral!
Nem mindeggy!
A huzaltolót én magamnak csinálok eggyet de sajnos a projekt áll mert a tanulmányaim befejezése miatt nyárig nincs időm vele foglalkozni.
4 görgős toló lessz 2 hajtott görgővel 40mm-es görgőkkel.
Az eredeti 2 görgős 1 hajtott görgővel 25mm-es görgőkkel rendelkező előtoló helyett!
A dióda ha főtrafóhoz kell vatrán lehet vagy a jó fog on venni kb 1000 ft darabja az 1200Voltos 250Amperes típusoknak.
Vagy ha van generátor diódád jó sok egyforma akkor lehet abból is csinálni de az első egyszerübb .
Mekkora teljesítményű a trafód hány ampert akarsz ettől függ a dióda is.
Ha 230 voltos lessz akkor szerezz kondit is bele .Ami még kell ágnesszelep meg mágneskapcsoló fokozatkapcsoló munkakábel csatlakozó ha eu-s kábeled van vagy lessz!
(#) EgyGabor válasza dobo hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
A fő trafóhoz akarok egyenirányítót! Én is ablaktörlő motorból akarom a huzal tolót meg csinálni még aszt nem tudom hogy hány görgős legyen (csak házi barkácsolásra akarom meg csinálni esetleg még kapukat csinálni) 230- ról menne a cuc mert sajna nincs itthon 3 fázis! Max egy 160 Amperos képet akarok mágnes szelepem van mágneskapcsolóm is meg Eu-s kábelem is van itthon! Kondi milyen kellene bele van itthon nekem 4db 50volt és 10000uf-es kondim erősítőböl ez jó lenne hozzá ?
(#) dobo válasza EgyGabor hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
A kondik jók lesznek nekem egy gyári co-m van amit átalakítottam .És sokkal jobb kondival.
Nekem 41000mikró 50 Voltos van benne.
Hát az előtoló az érdekes dolog jó sokat lehet szívni vele nekem néha jól tolt néha nem ezért csinálok komolyabbat.
A görgőt már 3 szor kellett visszavinni az esztergályoshoz egy 60 fokos beszúrást nem bír elkészíteni normálisan sajnos.
(#) mpisti válasza dobo hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Azért nem bírja elkészíteni,mert a beszúrást gyárilag köszörülik esztergálás után. Tehát hiába kísérletezik a beszúrással,ha a felület nem elég sima, nem fog jó lenni,mert a barázda oldalában levő megmunkálási érdesség belenyomódik a huzalba,és az áramáradó fúvókában a benyomódások miatt az áramfelvétel egyenetlen lesz. Emiatt az ív égése is esetleges.
(#) ofrood hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok nincs véletlen egy transmig 300 kapcsolási rajzotok előre is köszönettel?
(#) dobo válasza mpisti hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Az egy dolog hogy köszörűlve van a horony de a beszúrást sem képes megcsinálni mert nekem egy V alaku 60fokos beszúrás kell erre csinál olyakat hogy az eszem eldobom.
Menetfúróból csináltam esztergakést (mert annak a profilja 60fok) azzal kellett volna megkarcolni a görgőt erre csinált egy jó mély barázdát valamivel!
A köszörülésről annyit hogy szerintem megoldom manikűrös készlettel csak kell hozzá egy megfelelő profilu köszörűkő.
Nem azért csinálom mert nincs rá pénzem hanem mert kihívás és az alkotás öröme!
Na meg a réginél csak jobb lehet!
(#) mekmester67 hozzászólása Feb 19, 2012 / 1
 
Sziasztok,még teljesen új vagyok itt ,de már építettem egy gépet.Hosszabb használat után, itt több évet értek a következő hiba jelentkezett .Rövid tűzéskor néha úgy csinál mintha elfogyna az áram,de a következő indításkor újra szépen hegeszt.Szerintetek mi lehet hiba.A gépről annyit,hogy 3fázisu sima 6 diódás egyenirányítás,a diódák 200A-sek.A baj az,hogy a munkahelyen levő gépek,amiket javítani szoktam ilyen hibát nem produkálnak.Előre is köszönőm a segítségeteket.
(#) Phile80 válasza mekmester67 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Mágneskapcsolót nézd meg...
(#) mpisti válasza dobo hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Nincs egy menetkése annak az esztergályosnak?!
(#) dobo válasza mpisti hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
De van és szerintem pont ez a baj!
Legközelebb nem hagyom ott a cuccot megvárom.
Sajnos még nem érti hogy mit akarok!
Na de az esztergályos is holtig tanul!
(#) Botka Bertalan hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok Barátok! Segitségre lenne szükségem! Most regisztráltam erre az oldalra, mert van egy egyedi készitésű CO hegesztőm. A következő problémám van vele: amikor hegesztek, a huzal furatán visszafele ereszti a gázt. Az előtoló motor felé, ahol van a munkakábel csatlakozója. Mi lehet a hiba oka? Ezt a készüléket Somoskőújfalun készitették, lehet hogy igy ismerős valakinek a tipus. Bizom bennetek!
(#) mpisti válasza Botka Bertalan hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A probléma az lehet,hogy a spirálról hiányzik a műanyag bevonat, aminek egészen a pisztolyig meg kell lenni,hogy ne tudjon a gáz visszamenni. Illetve az euro csatlakozónál a spirálrögzítő csavarnak meg kell lennie, és szorosan kell illeszkednie,hogy jól tömítsen. Mert ott is el tud menni a gáz.
(#) Botka Bertalan válasza mpisti hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ, megnézem a spirált!
(#) Phile80 válasza Botka Bertalan hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Általában csak a rögzítő csavar szokott meglazulni és kitartja a központi csatlakozót, ha nem figyelnek oda, csúnyán össze tud égni.
Egyébként még az is előfordul, hogy hiányzik a kis gumi tömítő gyűrű a központi csatlakozó gáz vezető csatlakozásánál. Ilyen gumi a régi csatlakozókon nincs.
(#) Botka Bertalan válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A spirált megnéztem rögzitő csavar alatti részen és a műanyag bevonat kb 1,5 cm hosszan hiányzik a fém spirálról. Okozhatja ez a jelenséget? Minden estere rendeltem új spirált, megpróbálom kicserélni, hátha szerencsével járok. Gumitömités megvan.
(#) Botka Bertalan válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Még egy kérdés. Milyen fokozat kapcsolót javasolnátok a hegesztőmhöz? Mert a trafó kivezetéseit nekem kell csavarral összekötni, ha állitani akarok a hegesztés áramerősségén. Unom már, hogy ilyenkor mindig lekell szerelnem a hegesztő burkolatát. 4 db kivezetés van a trafón és egy nulla jelü, ami mindig fix.
(#) mpisti válasza Botka Bertalan hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Bőven sok az a 1,5cm hiány ahhoz hogy a gáz a "hátsó ajtón"távozzon. A fokozatok a primeren ,vagy a szekunderen vannak? Ha a primeren, akkor egy 25A-es 4 fokozatú kapcsoló kell neked,ha a szekunderen akkor inkább vezesd ki hegesztőcsatlakozókra, a fokozatváltást pedig a csatlakozókba dugható dugóval tudod legegyszerűbben-és legolcsóbban- megoldani.
(#) Papp Ferike válasza Botka Bertalan hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Üdv! Ez gondolom a hálózati oldalon van. Gondolom, hogy egy 20A körüli fokozatkapcsoló megteszi.
(#) dobo válasza Papp Ferike hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Biztosan jó a 20 amperes is mert mindig üresjárásban kapcsolod.
Na meg álltalában a hegesztés is szakaszos és van ideje hűlni az érintkezőknek.
Ha nincs más régi főzőlapos tűzhelyről is lehet ilyet szerezni.
(#) Botka Bertalan válasza dobo hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Köszönöm szépen a javaslatokat! Beszerzem az alkatrészeket és kipróbálom a lehetőségeket.
(#) szepi003 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy güde mig 190 es co2 eredetileg 230v ra van bekötve. Átszeretném kötni 3 fázisúra .Ha valakinek van ilyen gépe ami 3fázisra van kötve,leírást a bekötésről vagy egy rajzot keresek.köszönöm szepi003
(#) mpisti válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Már korábban leírtam a megoldást, de újfent leírom,mert találkoztam a korábban leírthoz viszonyítva más bekötéssel is. Alapesetben a gépbe 4 eres kábel van bekötve, amelyikből a sárga/zöld a test(védővezető);a kék a nulla ;a barna az egyik fázis, a szürke a másik fázis. DE volt nálam olyan gép is,ahol a szürke volt a nulla. Ez teljes mértékben szabálytalan, szakemberrel át kell köttetni a nullavezetőt a kékre! Ha a bekötés eredeti, akkor nem kell hozzányúlni semmihez, mert a gyártó 5 pólusú 16A-es dugvillával szerelve adja ki a gépet, és mellé ad egy 230V-os átalakítót a normál 1 fázisú dugalból való használathoz.
(#) szepi003 válasza mpisti hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia. Azt értem hogy a vezeték szín szerint micsoda csakhogy az én gépembe 230v os kábel van bekötve.Én az 5 pólusú dugvillás kábelt szeretném bekötni.üdv szepi003
Következő: »»   78 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem