Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 83
(#) Atomlight válasza ekkold hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Első tapasztalatok alapján működik a cucc, de nem tökéletes. A gép mögé tettem egy alufóliát, amihez a bejövő antennát csatlakoztattam (hozzáragasztottam celluxal ). Van net. De néha nincs. Ugrál a sebesség 0 és 5-600kb/s között. Rengetek dolog befolyásolja a sebességet, eltart majd egy ideig jól beállítani: Laptop távolsága az alufóliától, a bejövő antenna vég hozzáér-e a fóliához vagy nem, milyen alakú drótot teszek a bejövő végre, hol van a kinti konzervdoboz, merre néz, stb..

Szerencsére a fal mindkét oldala az én birtokom
(#) ekkold válasza Atomlight hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Ne alufólia lapot használj, hanem a laptop felőli oldalon is rendes antennát!
(#) pucuka válasza Atomlight hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Akkor fúrj egy lukat a falon, amin átfér egy rövid koax, minkét végére tegyél egy - egy antennát, és kész az ekkold által javasolt passzív átjátszód. Ha olyan lapos, négyszögletes nyereséges antennákat szerzel, még ízlésesen el is rejtheted.
(#) Thomek hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok
Vásároltam egy TP-LINK TL-WR740N 150M wireless router Fix antennás routert és elég gyenge a wifi jel erőssége. 2 családi ház között szeretném megoldani a netet a vevő csak telefon lenne. Ha átmegyek a másik házba ami kb 25m-re van egymástól akkor a teló már nem talál jelet vagy csak 1-es jel erősséggel.
A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám ezt felerősíteni?
Ha vásárolok egy TP-LINK TL-ANT2405C antennát és ráforrasztom az alaplapra akkor ez jó lenne?
Mivel a 740-es routernak nem cserélhető az antennája.
Vagy mi lenne a jobb megoldás?
Előre is köszi.
(#) pucuka válasza Thomek hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
A legjobb lenne, ha olyan routert vásárolnál, aminek van antenna csatlakozója, és a saját antennáját leveheted. Az alaplapra való forrasztás, legalábbis kétesélyes dolog, a magas frekvencia miatt minden mm számít. és nem biztos, hogy a koaxot úgy rá tudod forrasztani, hogy ne keletkezzen reflexió. Akkor pedig adtál a sz* -nak egy pofont.
(#) sztankovics bruno válasza Thomek hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Üdv TP-LINK TL-WN722N én ezt vettem úgy jó 200 méterröl húzom a wifit vele nekem bejött!
Pucuka helyesen irt dolgokat énis jártam ebben a cipöben mire már kenem a dolgot..Cserélhetö antenna és rátenni egy combosat házilag megoldható ,Quad antenna felrakom a képet melyiket csináltam meg!Ami rajta van nemsokat ér. Nekem mükszik jól megvagyok elégedve vele. filmeket sokkal gyorsabban húzom le vele mint a mobil internettemmel az elöfizetésessel!
(#) Thomek válasza pucuka hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Értem köszönöm válaszod.
Még annyi lenne a kérdésem ha, ugy döntök hogy erősebb antennát kötök az alaplapra akkor a régit lekössem? vagy maradhat az is?
(#) sztankovics bruno válasza Thomek hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Hali a régit okvetlen persze hát annak a helyére kel csavaroznod a másikat! De ott van a gond ha megépited az antennát a kábel után is menni kell ezek spéci koaxok,
és minnél kisseb veszteségüt kell kérj csati krimpelhető, vagy szerelhetö változatban is van, a kábel
4-500ft-ig van métere kérdés milyen hosszan akarod vinni mert ottis megvan akkor a veszteség. méternként kb 3(db-el).
De majd kijavitanak ha nem Üdv!
(#) pucuka válasza Thomek hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Természetesen egyszerre csak egy antenna lehet rácsatlakoztatva, vagy egyik, vagy másik. Ha egyszerre két antennát szeretnél használni, akkor valamiféle közösítőre lesz szükséged, amit azért nem egyszerű megcsinálni műszerek nélkül, hacsak nem koppintasz valahonnan egy már megépített bevált típust. Minden esetben biztosítani kell a reflexió mentes lezárást, illesztést az átviteli sávban.
Az olyan eszköznél, ahol beépített antenna van, senki nem garantálja az 50 ohmos kimeneti impedanciát, mert ez elkészíthető bármilyen impedanciára, ha az antenna a csatlakozó koax darabbal együtt illeszkedik a kimenetre. Így meglehetősen nagy feladat más antenna illesztett csatlakoztatása. Ha ez nem sikerül, még rosszabb lesz a helyzet, mint előtte.
Még csak annyit, nem erősebb az antenna, hanem nagyobb nyereségű.
(#) Thomek hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
köszönöm a válaszokat, és így elgondolkodtat a kérdés hogy másik router legyen e inkább.
(#) pucuka válasza Thomek hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Kevesebb problémád lenne . . . De most már körültekintően válassz, ne az ár legyen a döntő szempont, hanem a képesség.
(#) Thomek válasza pucuka hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ez igaz!
Köszönöm.
Az olcsó mindig drágább.
(#) Thomek hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Sziasztok
Az lenne még a kérdésem hogy ez a double bi quad antenna jó TV antennának is? Egy hétvégi házba kellene.
Vagy kell némi átalakítás?
(#) zolika60 válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Egy kis átalakítást igényel:Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Szia!
Meg kell növelni a méreteit a tévés felhasználáshoz: Bővebben: Link
(#) Stewe válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
A rézhuzal helyett pedig a cső használata javasolt.
(#) Thomek válasza Stewe hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Értem
Köszönöm és a méreteire lennék mé kíváncsi.
(#) kadarist válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
A "négyzet" minden oldala negyed hullámhossz hosszúságú legyen.
(#) Thomek válasza kadarist hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
A jól számolom akkor 10cm minden oldala?
(#) kadarist válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Úgy megközelítőleg igen.
(#) Stewe válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Az elégséges nyereségéről viszont nem vagyok meggyőződve, a síkreflektorfal mögé egy jó antennaerősítőre lesz szükséged.
(#) Stewe válasza Stewe hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Vagy egy polarizációnak megfelelő síkú szerkesztett parabolára, de ezeknek elég rossz a szélállósága. Wifinél annál inkább használható, a wok véletlenszerűnek mondható hatásával ellentétben elérhető, hogy nagy felületről fázishelyesen érkezzen a dipólra a hullám. Parabolát szerkeszteni viszonylag egyszerű, a pontosság a lényeg.
(#) pucuka válasza Thomek hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Már csak az a kérdés milyen frekvenciájú TV adásokat szeretnél venni. Bár ebben a topikban ez erősen OFF, egyszerűbb venni egy megfelelő TV antennát pár ezer forintért mint fejleszteni egy bi quad antennát. A parabola história, a szükséges méretek miatt kb. 5 GHz alatt felejtős, mert nem hoz akkora nyereséget egy síkreflektorhoz képest, hogy érdemes legyen elkészíteni. (mechanikai stabilitás, min 4 - 5 m átmérő, drótháló a szélterhelés miatt stb)
(#) Nirvana hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
A következő lenne a kérdésem: Szerintetek egy régi típusú WIDE-BAND AERIAL With AMPLIFIER for 6-69 channel TV antennát át lehet-e alakítani Wifi antennává? (OUTPUT 75 Ohm)

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) sztankovics bruno válasza Nirvana hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Szia Yagi antennának át lehetne alakitani ha utána nézel
üdv
(#) kadarist válasza Nirvana hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Nem lehet átalakítani, mert az UHF sáv olyan messze van a 2,4 GHz-től, mint Makó Jeruzsálemtől. Ráadásul az erősítő is teljesen alkalmatlan ilyen nagy frekire és még akkor az adás problémáját nem is említettük. Építs inkább egy konzervdoboz-antennát (cantenna).
(#) Thomek hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Megvan a megoldás gyenge wifi jel erősítésére és továbbítására.
TP-Link TL-WA730RE 150M WiFi repeater
(#) sztankovics bruno válasza Thomek hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Üdv érdeklödöm ez a TP-Link TL-WA730RE 150M WiFi repeatert az adapter mellé is jó ? Mert nekem arról megy a wifi..
Elöreis köszi a segitséged!
(#) Thomek válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia
Ez egy wifi vevő amit te használsz.
Ez a Tp-linkes cucc a wifi routereden segít hogy nagyobb hatótávot érj el.
Ezt ugyanarra a MAC cimre kell állítani mint a routeredet, így sokkal nagyobb hatótávot lehet elérni.
Még én sem próbáltam de lehet UTP kábellel is összekötni, és elvileg wifivel is csak ugyanarra kell címezni.
(#) atideath hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy két ház között kellene egy stabil Wifi kapcsolatot kialakítani valahogy. A két ház között 50m körül lehet a távolság (3 ház van közöttük). Szabad rálátás nehézkesen de megoldható (ha a tetőre vannak szerelve az antennák).

Adottak a következők: 2db TPLink 1043ND.

Milyen antennát javasoltok? Ha házilag elkészíthető az se baj. Nézegettem a 25dbi Yagi Ebay antennákat de nem olvastam róluk túl sok jót. Valami ilyesmire gondoltam. Irányított megoldásra! Előre is köszönöm!

Ui.: Azt se nagyon bánnám ha nem csak 54mbit lenne a link hanem nagyobb. Bár nem tudom mennyire megoldható.
Következő: »»   47 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem