Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   367 / 607
(#) reloop válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
A rajzon jelölve van a hangszóró test, kösd oda.
A másik témában írod (miért nem itt?), hogy halkan és szaggatottan szól. A mute (10-es) lábra kevés feszültség jut. Gondolom feszültségosztóról kap feszültséget. Az osztó alsó tagját cseréld nagyobbra. Ha tudsz linket betenni a kapcsolásról könnyebben lehetne segíteni.
(#) Chello.1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Sajna nem tudok, de a par eve felrobbantott panelt majd visszarajzolom.
Viszont nyugalomban nyitott bemenetnel +0.4 volt lett a kimeneten.
A torka kicsit langyos kozosfoldnel soha nem szokott.
Es ugy szol mert ez subot hajt mintha keresztul menne egy alulvago szuron a hang.
Lehet gondom az eltero graetz hidakbol?
Es esetleg a (mivel igy lehetett) hosszabb +tapvezetekbol? Kb. 10-15 cm-rel hosszabb mint a negativ.
Kozben megneztem a foldeles jo helyn van mivel eleve a kapcsolas ugy van.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Olyan ötletem támadt, hogy TDA 7294-ből építek gitár kombót. A kérdés csak az, hogy a hangszórókat sorba vagy párhuzamba kössem ha nincs egy darab megfelelő méretű?
(#) bencikusz válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Szia!
Ez attól függ hogy milyen a használni kívánt hangszóró ellenállása.
Üdv.
B
(#) jani1987 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Tv-ből kukázott 8 ohmos. 19x11-es ovál hangszóró, de még raknék hozzá.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Azzal ne próbálkozz. A TDA 7294 túl nagy ágyú hozzá.
Viszont lehet kapni Videoton hangszórót kimondottan gitárhoz.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Link? Ahol beszerezhető. Vagy boltból. De nem egymagába akarom használni, hanem többet.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
(#) sajtika hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
helló!összeraktam egy kittet,amelyben hidalva van 2db tda7294 -es íc-k!a probléma az lett,hogy fél hangerőnél elkezd (összezuhanni) romlani a kimenőteljesítmény,negyed hangerőig szépen szól!és ha feljebb tekerem a potmétert akkor teljesen elgyengül!a kittet d-audio -nál vettem,amp06 a megnevezése.150watt-ot ír.segítsetek mi lehet a baj?

amp06_lrg.jpg
    
(#) Szabi1 válasza sajtika hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
A puferkondiknak mekkora az értékük, a diódahid hány amperes és mivel táplálod (volt és feszültség érdekel)?
(#) sajtika hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
toroid trafó 300watt, grates hid irányitó,10000uf50volt elkók 2db,a kitt +-34voltal táplálom,
(#) sajtika hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
2*24volt,6amper,toroid
(#) Szabi1 válasza sajtika hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Próbáld direktbe jelet adni s pc-ről szabályozd, a potid lin vagy log jelzésu illetve hány ohmos?
(#) sajtika hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
megnéztem a potmétert,és az van rá írva, W.L B20K
(#) sajtika hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
én igy kötöttem be a pótmétert:ez így jó?
(#) sajtika válasza sajtika hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
elviekben erős a toroid?igaz?
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Idotolteskent rajzolgattam egy panelt 7294-nek.

Mi a velemenyetek errol?

Itt van egy kb. nalam meretaranyosnak tuno kep es egy nagyitott is, valamint felteszem .lay-t, mert layout nevu progivqal keszult, ha valakinek van talan ott jobban latszik.

Lehet, hogy van benne meeg hiba annyira nem neztem at.

A nagyitott rajzon berajzoltam az alkatreszeket is.

Pl. mar most latom, hogy valahol kihagytam egy ellenallast, mert 7 van hozza, de megis ugy altalaban veve milyen a panel?
(#) bencikusz válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Időtöltésnek jó, én is szoktam, de ez a panel nem tartozik a "megépíthetők" közé. Igen nehézkes lenne az IC rögzítése a hűtőbordára, valamint indokolatlanul nagy.
Nézd meg itt a témában Reloop illetve Alkotó kolléga műveit. Sok ihlet meríthető belőlük.
Minden jót.
B
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Azert zavart mindig is, mert a kitben talalhato panel olyan gyenge, volt, hogy muszaly voltam lekaparni a lakkot par helyen es onnal megvastagitani mielott felegett volna.
Amugy sem ertettem minek viszi at mindket tapot az IC labai kozott, mert igy horrorvekony ott a tapfolia.

En csak az egyiket vittem, viszont igy sem szabadultam meg a masik elvekonyodasatol, mer ahoz mar nem volt turelmem, hogy a 9-es labat arrebb athidalozzam es akkor is utban lenne az athidalo egy kicsit.


Amugy a kit kapcsolasa annyiban ter el a feltett pdf-ben is lathatotol, hogy a pdf szerint a 14-es (kimeneti) labrol megy vissza egy ellenallas a 2 es (invetáló bemenet) lábra és onnan megy egy másik ellenálláson és kondenzátoron keresztul a foldre.

Namost az en altalam megvasarolt kitet visszarajzolva abban ez ugy nez ki, hogy mind a ket ellenallas a 14-es labrol indul csak ugye az egyik a 2-es labra megy a masik a kondin keresztul a foldelesre.

Ezt az egy elterest elteres megtalaltam.
(#) Chello.1 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Azert csinaltam ekkorara, mert a kovetkezo szempontok voltak szem elott tartva.

Ne legyenek tul kozel foliak, hogy meeg gondolkodni se kelljen azon, hogy veletlenul alakult e ki forrasztas kozben zarlat.

Barmekkora alkatreszeket kapok azok kenyelmesen elferjenek es jol szellozzon a lap.

Az egyke helyeken levo foliadarabok is legyenek valamekkorak nehogy a sok forrasztastol felegjenek, ambar azok lehetnenek valamivel nagyobbak is.

A tapfoliak ameddig csak lehet combosak legyenek.
Ezenkivul a vegen levo rovid elvekonyodasnal mar lehet egy-egy megfelelo vastagsagu vezeteket tenni az IC tap labarol a tapokat hozo foliakra.

Habar a hutobordat fel lehet ra tenni akkor is ha a panel alalog en megis ugy gondolom el, hogy athajlitom az IC labait ugy, hogy az alkatresz oldal fele nezzen az IC eleje es a masik iranybol igy mar telilapra is fel tudjam szerelni. (Ebben az esetben lehet kell egy furat a panelon a csavarral szemben.

Utobbi idokben minden felvezeto rogzitocsavart ugy kepzelek el, hogy egy rideg rogzitopantal huzatni oda a tokozast a hutofeluletre es 2 oldalt vannak ugye akkor a csavarok igy biztos, hogy a csavar ne okoz zarlatot es egyenletesebben lehet odanyomni az egesz feluletet. A kovetkezo felvezetorogzitesem alkalmaval ezt meg is csinalom majd, de lehet, hogy meeg az elott teszek egy probat egy darab hutobel meg mittudomisen egy tranyoval.


Ja es egy kerdes, egy kapcsolasban lattam 1n diodat is amit a tobbiben nem latok az minek kellhet bele?
(Itt van felteve az a ..jol kototte-e be a potit rajz)
(#) Szabi1 válasza sajtika hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Igen jó, zárd össze a poti 2 lábát amelyiken nincs test: Erősítő felölit és a jelet.Aztán PC ről vedd le a hangerőt, ha ott megfelelően szabályoz akkor nemjó a poti.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Hopp!

Az elso amibe botlottam az egy 7293-as panelrajz reloop hozzaszolasaban ami nagyon hasonlit az en kitemhez levo panelra.

Hat az egy vilagundorito megoldas amikor az ic mogott a panelnek a szelen megy egy kevesebb mint 3 mm szeles foliacsik soot, hogy ez mindjart meeg megbizhatatlanabb legyen az ic es ekozott megy rogton megegy.

Ez csak egyeni velemeny, de az agyonminiaturizalas egy rossz szokas.
Amennyiben nem konkretan muszaly csak rosszat tesz elonyet nem tudom felsorolni.

Tapasztalat, hogy egy akkora toroiddal ellatott erositoben mindig tatong az uresseg igy egy 70*70 milimeteres panel szerintem kozel sem nevezheto nagynak, viszont kenyelmes.

Megintcsak gyakorlati tapasztalat, hogy a folia hovezetese miatt es mert a rezfoliat a panelra ragaszto anyag konnyen eg fel ezek a 2-3 mm szelessegu csikok olyan gyonyoruen felholyagosodnak hogy remalom nezni.

En pl. szemely szerint utalom azt is ha a forrasztasi pontokhoz barmilyen masik folia is 3 millimeternel kozelebb van. Nem azert, mert nem tudom megcsinalni hanem, mert vegyuk peldanak azt amikor nem eppen szervizasztalon javitasz egy keszuleket.

Volt, hogy pl. a bementi kondit cserelgettem egy felszerelt ennel fogva fuggolegesen allo panelon ugy, hogy a panel alott meeg ott vannak a pufferkondik is az utban. Mindezt felhomalyban kellett az egyenkent kb. 1.5 mm-es forrszmekre megtenni ugy, hogy az erosito nekem korulbelul honalj magassagban van.

Ha hibazok, mert elcsoppent ont a panelon nem veszek eszre es elszall nincs masik panel nincs zene.
Jellemzoen vagy penzem nincsen vagy idom elmenni a kitudja miert csak 5 ig nyitvatarto elektronikai boltba.

Na ezt csak azert mondtam el, hogy ertheto legyen en sokszor dolgozok ilyen vagy rosszabb korulmenyek kozott es eselyeim ellnere nem hibazok megis szeretem ha valami logikusan es nem onmagunknak keresztbe teve van elkeszitve. Eddig lusta voltam egyaltalan kirajzolni a kit kapcsolasat es megkeresni a hibakat, mert ugy voltam, hogy majd..

Kis folos penzem lesz el is keszitek neki egy uj panelt.

Ellenben kezdoknek a 220 voltos dungver vegu pakajukkal meg netan egy drotossal, ha csak az van nagyon nehez am ezeket a mikrokiteket megepiteni.
Komolyan csinalneek direkt kezdoknek tervezett kiteket is )
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 12, 2012 / 1
 
Bocs itt a vastagabb rajzolat mert az elozokben ez lemaradt. Viszont ezen nincs alkatresz jelolve.

Annyit meeg ehez, hogy a forrszemeket nem kellett volna talan a szeleken kilogni hagynom a maratas miatt regi maratasi teknikaknal ez gond volt az ujabbakat pedig nem ismerem.
(#) pjg válasza sajtika hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Van rajta jó nagy hűtőborda?
(#) pjg válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Uram Isten!
(#) Alkotó válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ezt a hozászólást jó lenne töröltetned. Mindenki jobban járna.
Javaslom a nyáktervezési tanácsaidat is újragondolni, mert finoman szólva is tévúton jársz.
(#) bencikusz válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Nem hinném, hogy Pl Alkotó kolléga nyáktervénél azon kéne gondolkodni hogy hol ér össze 2 vezetőcsík...
A fólia felmelegedést nem értem. Mi tud felmelegedni ?
Egyáltalán nem kell ilyen "combos" Fóliacsík. Nem tudom hogy vettettél-e egy pillantás a Sprint Layout nevű programban a vonal vastagság funkcióban jobbra. Ugyan is ott kiírja hogy egy adott vastagságú fóliacsík max mekkora áramot bír el. Persze ez nem egy pontos szám, de iránynak jó.
Az IC rögzítésnél még mindig nem értem miért jó a panel közepén.
Legvégül pedig nagyon hálás lennék (hálásak lennénk) ha kevesebb helyesírási hibával, meg jobban megfogalmazott mondatokkal írná.
Minden jót.
B
(#) Moderátor hozzászólása Chello.1 hozzászólására (») Júl 12, 2012
 
A hozzászólás minden szakmai alapot nélkülözött, ezért eltávolításra került. A továbbiakban légy szíves ezt kerüld el!
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
"Amugy a kit kapcsolasa annyiban ter el a feltett pdf-ben is lathatotol, hogy a pdf szerint a 14-es (kimeneti) labrol megy vissza egy ellenallas a 2 es (invetáló bemenet) lábra és onnan megy egy másik ellenálláson és kondenzátoron keresztul a foldre.

Namost az en altalam megvasarolt kitet visszarajzolva abban ez ugy nez ki, hogy mind a ket ellenallas a 14-es labrol indul csak ugye az egyik a 2-es labra megy a masik a kondin keresztul a foldelesre.

Ezt az egy elterest elteres megtalaltam."

Kozben rajottem, hogy ez is jo volt csak felcsereltem a 2 labat visszarajzolasnal.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nagy-részben összeraktam, minden rész jól működik. (A LED-eket még ki kell szerelni, és a hálózati kapcsolóhoz is csak vezeték megy egyenlőre, de kapcsoló nincs hozzá).
A tápfeszültség nagyságával kapcsolatban felmerült egy újabb szempont (kezdetleges méréseim szerint, a gyakorlatban nem értem el kellően nagy teljesítményt 50V-ról), amiben még nem tudok egyértelműen állást foglalni, de rajta vagyok. A trafómnak van egy másik leágazása is, ezért hamarosan beszámolok erről.
A leszorítólemezes IC felfogás várakozáson felül jól szuperál, pedig eleve jó eredményekre számítottam. Nálam most nincs hűtőtönk, és úgy tűnik szükség sincs rá.
Következő: »»   367 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem