Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   819 / 1384
(#) eyess hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Szeretnék nektek megint egy kis látványt nyújtani.
A dolog lényege az az , hogy aki csinált már ilyet az tudja milyen nehéz lötstop , vagy gyári direkt erre kialakított nyák nélkül meg csinálni az ilyet.
Csak a padek vannak befuttatva ónnal nem ér össze sehol , illetve egy kis szépség hibája van középen , de pont ott vettem levegőt , és már nem akartam vissza menni így úgy hagytam .De természetesen ha proci kerülne rá ez a kis szépség hiba eltűnne.
Azért tettem ezt fel , mert sok nyákon látok olyat, ha nem is lötstop van rajta , és még ónozva sincs , hogy ha smd ic alkatrész kerül a nyákra , akkor nem csak a padek ig van forrasztava hanem sokkal tovább a rajzolat mentén , és véleményem szerint , azért , mert az ón tovább fut, és egy esetleges hiba esetén a javítás már csúnyává teheti a kinézetet /ónszívó harisnyás leszedés stb/ . Ezt el lehet kerülni látszik a nyákon , hogy csak a padek vannak , és tovább nincs ónozva .

Ez a sok helyen látott , vagy akár videó megosztó helyeken sokak által ismert húzó forrasztással készült. Ám de lötstop , és semmi könnyítés nélkül.Gyári nyákra mindenki megtudja csinálni , de egy házi nyákra már nem biztos.
(#) Ricsi89 válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Ragasztószalag csíkot ragasztottál a vezetősávra?
(#) eyess válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Sajnos bemutatni nem tudom , mert olyan technikám nincs amin látszana is élesben a művelet .Igy csak leírni tudom . Párhuzamosan a padek mellett szigetelő szalagot ragasztottam mindkét oldalon, és a végeken is ez meg gátolta azt , hogy forrasztáskor tovább tudjon futni az ón.
A művelet a következő utána a padeket meg kell tisztítani. A nyákot teljesen függőleges helyzetben megfogatni.Pákára felvenni kb annyi ónt sokat nem kell , mert úgy sem marad rajta , csak ami éppen befutja.Szóval kb borsó szemnyi gömböcskét kell a páka végére felvenni , és végig görgetni a padeken utána ilyen lesz mint a képeken látható.
(#) Ricsi89 válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Akkor jól sejtettem, hogy le volt ragasztva a sáv, hogy ne legyen ónos. hasonló módon szoktam felforrasztani a soklábú IC-ket. Vastagon végighúzom ónnal, ahol kell ott megtapad, a többi meg lefolyik.
(#) eyess válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Igen , csak én nem szoktam annyira vastagon , és nem árt jó kéz hozzá .
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Leragasztás jó, de az ónozást használt ónszívó szalaggal könnyebben, gyorsabban meg lehet csinálni.
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Meg lehet azzal is , csak kérdés mennyi ónt hagy rajta .Általában tisztításhoz jó a szalag , de befuttatáshoz nem nagyon az inkább leszed mint felrak , illetve húzogatáskor össze tapadhatnak a padek löstoppos nyáknál nem jellemező , de egy ilyennél igen.És félő , hogy a nagy hő miatt a padek eltávoznának a nyákról a mi nyákjainknál különösen vigyázni kell a forrasztáskor , és mint a hímes tojással úgy kell vele bánni .Lötstoppal kezelt nyákot jobban lehet ütni vágni , de ezeket fele annyira sem.És harisnyánál nem lehet látni , hogy alatta ,hogy alakul , de húzó forrasztásnál mindent lehet látni, így korrigálni is könnyebb.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2012 1 /
 
Feltételezésed egyike sem valós, én próbáltam, használtam. Inkább próbáld ki..
(#) Moderátor hozzászólása Aug 27, 2012
 
Ugye, nem kezdtek értelmetlen, és parttalan vitába?!
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Ma készítettem 3 éve lejárt szavatosságú P20-al, sima fénymásolópapírra lézerrel nyomtatott maszkkal. Szerintem nem rossz.
(#) hotib válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Amíg P20-at használtam, zacskóban, hűtőszekrényben tároltam. Szerintem kvázi örökös, legalábbis amíg ki nem lyukad a flakon Ezért a zacskó...
Igaz, használat előtt várni kell, míg az egész átveszi a környezet hőmérsékletét.
(#) Ricsi89 válasza hotib hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nekem is hűtőben van, zacskó nincs és nem is várok, csak felrázom kissé és fújom.
(#) Szpisti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ahhoz képest tényleg nem rossz. Mennyit és mivel világítasz?
Arra azért érdemes figyelni, hogy a rajzolat ne kerüljön a szélekhez ennyire közel, mert ott kicsit mindig vastagabban összefut a lakk. Főleg ha a széle hiányosan van lecsiszolva , sorjázva.
(#) snapscan válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Én nem tároltam hűtőben, kinnt volt a garázsban, télen fagy, nyáron hőguta és 14(!) évvel a lejárta után tökéletesen előhívható volt. Amiért ki lett dobva mégis, az a szórás, már inkább köpködött, mint szórt. Ja, ez eredeti német P20 volt.
(#) silent15 hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Ezt szerintetek megtudom csinálni vasalással?

kijelzo.pdf
    
(#) pepe091 válasza silent15 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ha ügyelsz a jó előkészítésre, és odafigyelsz minden mozzanatra, nem kapkodsz, akkor sima ügy! Hajrá, lássuk az eredményt!
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Gyerekjáték.
(#) hotib válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Én azért vártam, hogy felmelegedjen, mert hidegen "köpködött"
Felmelegedve sokkal szebben lehetett fújni, szebben terült. Szinte azonnal mehetett be a sütőbe, de a paraméterekre már nem jól emléxem. Talán 70°C negyed óráig? Azonnal lehet fotózni.
Már nem használok P20-at, elfogyott, venni meg drága. Dry fólia. Igaz, vagy 3 hónapja azt sem, majd ősszel, ha elromlik az idő.
(#) silent15 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Köszi a bíztatást, kérdés hogy kinek
800 csiszoló, aztán szépen rárakva elkezdem majd vasalgatni
A csiszolás után mivel tisztítsam le, desztilált víz?
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Én alkohollal szoktam. WC papírt beáztatom, és ameddig festi a WC-papírt, addig nem kell tisztítani.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Rossz a mondatszerkezet. Amíg festi a papírt, addig kell tisztítani. Gondolom így akartad írni.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Így van. Csak abba a pillanatban keltem fel, és * álmos voltam meg. :pirul:
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Ha elküldöd nem auto-GND-sbe , akkor kivasalom, hogy megmutassam, lehet.
(#) silent15 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Érdekel a panel? Mert ez egy prototípus, fent lesz kapcsolásként, de ha akarod megmondom hogy kell és megcsinálhatod.
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Neeem, nem szeretném megépíteni, de szívesen kivasalom neked egy panelra, hogy lásd, kilehet vasalni. Csak akkor szedd le az auto-GND-t, hogy ne fogyasszak sok festéket a nyomtatóból.
(#) silent15 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kérdés, ami igazából kettő:
- Tárolhatom a TN140 -et uborkás üvegben? Tárolhatom a TN150 -et uborkás üvegben?
Köszi!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Van egy kis gond, nincs ekkora panelom.
De van észrevételem: nyomtasd ki egy sima papírra, és nézd át, hogy az általad választott SMD alkatrészek mérethelyesek -e !
(#) silent15 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Már megtörtént El is használtam 8 oldalt amíg jó lett xD
(#) silent15 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Sziasztok, a vizes csiszolót hogy kell használni ???
Folyamatos víz , vagy csak vizezzem be, a nyákot is be kell e vizezni stb.

Köszi!
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Én folyamatos, gyenge víz mellett csiszoltam mindig, és gyakran öblítettem le a panelről a lecsiszolt réteget.
Következő: »»   819 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem