Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Milyen hangszóró vált be nektek?
Lapozás: OK   5 / 8
(#) szergey válasza highand hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Háááááát..... nem tudom. Mindegy, hogy aktív vagy passzív szűrők kerülnek a hangszórók elé, egyformán nehéz mindkettővel bánni (mivel mindkettőnek ugyanazt a feladatot kell ellátni). A mélytartományon javítani meg akkor lehet, ha megváltoztatod a dobozt, vagy a T-S pararmétereket, ott túl nagy praktikák nincsenek.
A magas akkor problémás, ha pl. szerelési, központosítási hibás egyik, vagy mindkettő, és akkor lehet eldobni.

Azért ennyi pénzt elkölteni a semmire... Ilyen összegből már akár hangsugárzót is lehetne építeni.
(#) highand válasza szergey hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Lesz olyan project is, megyek le a Vidihez letárgyalni, megcsinálják rendelés alapján a komplett dobozt.
(#) szergey válasza highand hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Vidihez?

Ha a hangszóró 2000-re gondolsz, :O dobozt ők nem csinálnak. Hangszórót is csak azt amit általánosan gyártanak, egyedi rendelések ott nem nagyon léteznek.
(#) magam hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
helló
nekem az lenne a problémám hogy van egy Fisher CA-M101-es erősítőm nem nagy jószág de gépezéshez elég és csak annyit tudom hogy min 8 ohm és semmi mást hátha valaki ismeri ezt a típust és feltudna világosítani hogy milyen és ? wattos hangfal kéne nekikép róla egyébként sal márkájú háttérsugárzópár van rákötve 60W 8Ohm van rajta szerintem kevés neki de szépen szól vele
(#) jakabistván válasza szergey hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
szevasz jólvan nagyából értem de most szeretnék

valakitől segitséget kérni mert van egy régi használt

40- cm-es méjnyomó sal hangszóróm csináltam hozá

dobozt csak kicsire sikerült ezért ojan halk

hangja van ha valaki tud segitni ,hogy az ijen

méjnyomóhoz hány literes vagy hányszor hány cm -es

dobozt érdemes hozá késziteni. aki segit anak előre is

köszönöm .
(#) jakabistván hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
mi ez a sok piros felkiátó jel nem értem?
(#) magam válasza jakabistván hozzászólására (») Okt 8, 2009 2 /
 
nem nagyon értek hozzá de hátha segit ezBővebben: Link nézd meg szerintem jó
(#) highand válasza szergey hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Na. Elszúrtam vagy 5 órát a SAL 4610s-kel, merthogy azt tudtam venni. Röviden: egy alkalmatlan hangszórót, alkalmatlan dobozba tervezte egy alkalmatlan ember.

Ez a hangszóró egy autóhangszóró és átnéztem a SAL választékát 20 cm-ig, hát mindegyik autó hangszóró. Szóval most is túlvállaltam magam, de azért is megcsinálom. Amúgy a hangszóró rezonacia felett végig 1% alatt torzít, és tök szép a közeltéri frekimenet mérés, csak az a baj, hogy 5 dB-vel süketebb, mint ahogyan írják. Ez akár kimeríti a csalás tényállását is, ha szigorúan vesszük.
(#) szergey válasza magam hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Igazából nem a wattoktól lesz hangosabb, valószínűleg inkább érzékenyebb hangsugárzó lenne a megoldás.
(#) szergey válasza jakabistván hozzászólására (») Okt 9, 2009 1 /
 
Melyik 380mm-es? Mert van abból is többféle... Ha halk, a nagyobb doboztól nem lesz hangosabb, legfeljebb ha reflex, de akkor is kiemelések, és rossz impulzusválasz árán.
(#) szergey válasza highand hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Nem vennék mérget rá, hogy a tervezés akármelyik ponton is utolérhető lenne...

Közeltérivel semmire nem mész, az legfeljebb a mélytartományra engedhet következtetni, de arra is csak indireket módon utal. Hallgatási pozícióból érdemes mérni bármit is.
A torzítást érdekesnek találom, eddig még minden SAL hsznél durván rezonáns volt a középtartomány, már az a kevés, amit volt. De mondjuk ebben gondolom nem saját hangszórójuk van, hanem valami más nagy tömegben gyártott.

Csal-ás... ha csak ez az 5dB lenne, már boldog lehetne a vásárló. De most küldjük a GVH-hoz? :no:
(#) hammer14 hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Sziasztok hangfalépítő társak!

Egy kis okosságot és tapasztalatot leírok hátha valakinek segít! A sal hangszórók decibel paramétereiről annyit hogy ha 98 at írnak rá akkor az jó ha 95 megvan! Tehát fele olyan hangos mint amit megad a forgalmazó!!! Nem A gyártó mert az kínában van és nem matricáznak semmit!

Amelyik hangszóró nekem bevált: sal sr 20cm-es otthonra házibuliba kisegítőnek tökéletes! Sal SQP 30-as tölcsérben rezgeti a cserepeket,szó szerint 50w nál is.
Nagyobb házibuliba 2 db elég mélyet ad az biztos,és elég neki 80w. Végül kicsit drágább tájakra nézve eminence kappa15 lf. Na ez már házibuli szintet kinövi mert a házba károkat okoz 100w nál is a 2db.
Aki nem hiszi amit írtam az ne vegye meg.....
Persze én csak a mély tartományt említettem idáig miért is? Mert még kiváló közepeket nem találtam csak tűrhetőt.
Ui: AZ mnc dómszórót mindenki kerülje el aki nem 10 másodpercig szeretné élvezni azt a gyönyörű szép egzotikusan sza... hangját.
(#) szergey válasza hammer14 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Hát szerintem ettől sokkal rosszabb a helyzet, ugyanis a PA50100, nincs 98, csak 89-90 megmérve.... Akkor már tényleg egy Eminence, az is kevesebb 1-2dB-vel, de ez igazán nem nagy gond.

Ilyen házibulis dolgoknak elmennek ezek a hangszórók, de valóban ha 1k-tól följebb nézük, akkor a kínában gyártottak kiesnek.
(#) jakabistván válasza szergey hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
szevasz kérdezted mogy mijen fajta a méjnyomó 40 cm-

es gumimemrános méj és enek szeretnék öszerakni egy

ojan dobozt amitől kegtyetlenöl méj hangja legyen és

semiképen se szeretnék éles hangszórót beleteni . és

már sok embertől olvastam ,hogy nem mindegy mekora

dobozt csinál az ember a hangszóróhoz halotam már

olyan véleményt hogy a tul kicsi doboz nem jó de a tul

nagy se hát akor most mi az igaság ?
(#) Bassmester válasza jakabistván hozzászólására (») Okt 9, 2009 1 /
 
Sajnos ebből az egyetlen adatból, hogy 40cm, nem lehet dobozt tervezni. Mit értesz "éles" hangszóró alatt? Netán magassugárzóra gondoltál? Sajnos a T-S adatok nélkül senki sem fog tudni segíteni.
Elolvastad már hogy mit takar az a piros háromszög a neved mellett? Ha még nem, akkor ajánlom figyelmedbe, ugyanis a moderátorok elég hamar berágnak azokra, akik nem tanulnak semmiből.
(#) szergey válasza jakabistván hozzászólására (») Okt 9, 2009 3 /
 
Egy pontos típusszám után megmondom.
(#) PetAd válasza jakabistván hozzászólására (») Okt 9, 2009 1 /
 
Üdv
Ha ráhúzod a piros háromszögre a kurzort akkor látni fogod, hogy miért kaptál figyelmeztetést. Nem kell nyomkodni az entert ha betelik egy sor, magától újat kezd. Ne félj a LY-től nem bánt mély, milyen, olyan...
Valamint nagybetűs mondatkezdés. Használj firefox 3.0-t vagy újabbat, van beépített helyesírás ellenőrző. Szerintem jobban jársz, ha gyorsan változtatsz az írásodon, mert a modik legközelebb nem csak figyelmeztetnek.
(#) jakabistván válasza szergey hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
szevasz hát az a baj ,hogy nincsenek a hangszóróra
adatok irva csak anyi van rá írva ,hogy 8 ohmos és 400mm
(#) Kovidivi válasza peterbrian hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Huh... kicsit elszaladt az oldal. Bocsánat, hogy nem tudtam olvasni, de a tanévkezdés eléggé berántotta az időmet!
Azóta ki lett cserélve H2000-es 20cm-es hangszóróra, pontosabban erre: HA20-569 ,adatlap. Elég jól szól, meg vagyok vele elégedve, zárt dobozban rendesen terhelhető! Üdv!
(#) highand hozzászólása Okt 17, 2009 /
 
Vettem a napokban egy System Fidelity 3030-as párt, pusztán kíváncsiságból.

Az S-30 óta nem volt ilyen Best Buy szerintem. Teljesen kiegyenlített hang, a doboz méretéhez képest piszok jó mélyek, és hát a torzítása 100Hz és 3kHz között végig kisebb 1%-nál.

Nagyon tudom ajánlani, igényes szólóhangszeres zenén is jó, és a tuc-tuc is bikán szól.
(#) szergey válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Reflexben méginkább terhelhető.
(#) Kovidivi válasza szergey hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Lehetséges, de inkább nem rakom másik dobozba, a zárt álló dobozokban tökéletes helye van.
(#) nagy_david1 hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Üdv!
Elég kihalt a topic, remélem sikerül kicsi életet leheljek bele. Tapasztalatokat szeretnék kérni a PEIYING hangszórókkal kapcsolatban. Én első ránézésre SAL és DBS kategóriába helyezném el. Főként a főoldalukat is megnézve autó hangtehnikával foglalkozik, így hát főként a mély hangszóróira lennék kíváncsi. Jól néznek ki, az adatok is jól hangzanak, de tapasztalatokat még nem hallottam felőlük. Esetleg még az Audiobahn mond valakinek valamit? Előre is köszönöm.
(#) zoly15 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék vásárolni 2Db hangszórót, de érdekelne róla valakinek a véleménye, eddig jókat hallottam róla, de gyakorlati tapasztalatokat még nem, esetleg elméletek is érdekelnének. Előre is köszönöm!

IC10.PDF
    
(#) b0077 hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Az érdekelne, h a régi hangszóróknak milyen hátrányuk lehet az újakkal szemben?
Van pl egy pár Visaton hangszóróm, a márka tudtommal jó, de maga a hangszóró régi (20 cm átmérőjű Visaton Ws 22 Aw, elvileg 1993as gyártmányú...)
Továbbá van egy Nokia LPM 105 ös közép és egy Westra ODT-19 magas hangszóróm.
Érdemes még ilyen hangszórókkal kezdeni vmit, építeni egy hangfalat ezekkel? Vagy helyette SAL hangszórókra gondoltam, ami ugye nem egy nagy márka. Nem akarok csúcskategóriás hangfalakat azt azért hozzátenném, akkor inkább vennék egy szettet.
Csak szeretnék építeni egy pár hangfalat, majd kiderül milyenek lesznek
üdv
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012
(#) teodor válasza b0077 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szia, miert nem nezzel utana itt . Adatlapokat is mellekelnek. De ezek hamisitvanyok mert nem kinaban keszultek.
(#) Spyro1411 hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti melyik hangszórót vennétek egy Death Of Zen erősítőhöz?
Hnagszóró 1, Hangszóró 2. Én csupán annyi különbséget látok, hogy az egyik 190W és 90db (a 190W az ezért jó mert tervezek később rákapcsolni egy 100W-os erősítőt is)míg a másik terhelhetősége az 180W (amit nehéz elhinni) és 91db re képes.
Mik állnak még az egyik és a másik hangszóró mellett, illetve ti melyiket vennétek/melyik a jobb?
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) Nagy Tamás hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok! Nem akarom az észt meg a bölcsességet osztani,de szerintem érdemesebb egy kicsivel több pénzt áldozni hangszóróra ,minthogy megvenni ilyen borzasztó sal,mnc stb. hangszórókat.Volt velük dolgom de már kigyógyultam.
Nekem celestion truvox 1220 típusú hangszóróval szerelt trapéz dobozaim vannak .Nagy hangerőn is torzítás mentesen szépen szólnak. Kis teljesítménnyel is nagy hangerőt produkál.
Itt egy fellépés a truvox-al
(#) vili hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Volt itt egy felvetés, hogy milyen hangfalat érdemes építeni. Kár, hogy a kérdés majd 10 évvel ezelőtti, de talán még aktuális.
Amit itt leírok azt kizárólag tapasztalat alapján írom.
Számomra mindig az a kérdés, hogy mennyi pénz van rá.
Nézzük azt, hogy nincs. Ez esetben sem adhatjuk el a lelkünket, hogy sal hangszóróval próbálkozunk. Én jó pár hangfalat megépítettem sal hangszóróval és az a tapasztalatom, hogy inkább nem. Én a Videotonnál meghúztam a határt annál lejjebb nem vagyok hajlandó.
Ha van rá pénzünk, akkor mit. Nem fogok típust mondani mert az az álláspontom, hogy egy normális hangszórónak eleve érzékenynek kell lenni. Nem elsősorban a W-os teljesítmény a döntő, hanem, hogy mekkora az érzékenysége. Az a gyártó, aki pontos munkát végez, az a hangszóró érzékenységében fog látszani. Egy ilyen hangszóró meg már nem szólhat rosszul.
A hangfal méretezéstől meg nem kell feltétlenül hanyatt esnünk. A Videoton DP 255 a típusú hangfalat is mérnökök tervezték, és olyan hullámos a frekvencia menete, hogy olyat talán tervezni sem lehetne. Az eredeti 25 cm-es gumis hangszóróját ex hasra áttettem a átmérőre azonos reflex dobozba, és elképesztő hangja lett. Tisztában vagyok vele, hogy szerencsém volt. De kicsivel se kisebb, mint mikor az eredi hangfalat vásároltam.
A piezo magassal az a tapasztalatom, hogy csak őrá bízni a magasakat elég nagy bátorság. Vagy inkább fül rongálás. Magas kiegészítőként viszont annál jobb. Ha egy eleve jól tervezett hangváltóban a lengőtekercs jól van összehangolva a váltóval, akkor 6 kHz körül, legalább 8 dB/oktáv meredekséggel egy piezót beléptetve újabb magas hangokat fogunk felfedezni a hangképben. Elképesztő volt, hogy a piezoval kOhm-os ellenállást kellett sorba kötni, hogy egyensúlyban maradjanak az újonnan belépő elképesztően szép magas hangok!!! 6 kHz alatt viszont csak csörömpöl a piezo.
Még egy tapasztalat. Teremben jó a reflex vagy zárt doboz, de szabadtérben kizárólag tölcsér, és abban kizárólag 100 dB fölötti érzékenységű hangszóró. Javul a helyzet, ha kerüljük a doboz párhuzamos oldalakat.

Bill
(#) vili hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Elképesztő olyan adatokat látni, hogy 86 dB, meg 90 dB, meg kilencven pár dB. Én ilyen hangszórót látva egyszerűen tovább lépek. Ezek csak fűtőtestek, amik meleg mellett hangot is szórnak.
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem