Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   736 / 1269
(#) zolika60 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Itt a lap tetején van a tranzisztor katalógus. Írd be a számát és máris tudod.
(#) kadarist válasza x555 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ott vannak a cetlin az ajánlott feszültségértékek tól-ig formában.
(#) canon1990 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia István!
Át bogarásztam a tévét. Sorvég tranzisztor jó. Átnéztem a kollektorát ott sem találtam hibát.
Viszont találtam egy púpos kondenzátort. ESM 740 mellett levő piros kondit is kicseréltem, mert olvadt volt.
Mellékelt képeken bekarikáztam, amiket cseréltem. Amiket bejelöltem azokat néztem, de mind jók. Csere után annyit változott, hogy bekapcsoláskor halványan villan egyet a piros led.
Hallani, hogy egy rövid ideig próbál dolgozni a sorkimenő trafó, utána semmi. Kikapcsolom újra villan egyet a led. A hálózati pufferen 314 Voltot mértem.
Üdv: Laci
(#) BarnaPili válasza canon1990 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia!
A következő lépés: forraszd ki a sorvégtr. kollektorát,vagy az egész tranzisztort,és így indítsd el.Meg kell jelennie a sorvégtápnak.Ha megvan,köss a kollektor helye és a test közé egy 60W-os izzót,majd így is próbáld meg.Ha jó a táp,akkor így el kell indulnia,az izzó világít,te meg mérheted a sorvégtápot.Így mi történik?A piros kondit mérted?
István
(#) canon1990 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ami előzőleg benne volt piros kondi azt nem mértem, mert el volt olvadva, Ahogy kiforrasztottam az egyik lába le is tört. Amit a képen látsz az egy teljesen új.
Mondjuk ezt a 60W izzót nem merem kipróbálni, mert ilyet még soha nem csináltam. Nincs valami más megoldás?
(#) BarnaPili válasza canon1990 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Nos,nem kell félni az izzós módszertől,ez bevett gyakorlat.De ha kiforrasztott kollektorral tudsz sortápot mérni,akkor majdnem biztos,hogy a tápegység jó.
A függőleges eltérítő áramkör többi tagja jó?Az ESM,a mellette lévő dagadt dióda...
Ezek is lefoghatják a sorvégfokot.
(#) canon1990 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Függőleges eltérítő áramkörével nem is foglalkoztam, de estig átnézem. Gondolhattam volna rá mivel ott kotorásztam az ESM miatt.
Ismételten nagyon köszi a segítséget. Este írok, hogy mire jutottam.
Addig is legyen szép napod.
(#) kislacikahu válasza Joseppe210 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Hali!

Bekapcsoláskor, - és a hiba jelentkezésekor mérj G2 feszt. a képcsövön!

Nekem a G2. szűrőkondi átvezetése vitte lejjebb a G2-t.
(#) canon1990 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Holnapig vár a tv azt hiszem. Multim beadta az unalmast. Azt hittem a Tv-ben szúrtam el valamit. Kíváncsiságból megmértem mennyi áram van a konnektorba. 1V-ot mér.
Holnap nézek valami multit a villamossági boltba. Majd írok, hogy mire jutottam a tv-vel.
(#) Bonanza02 válasza miklos.csaba hozzászólására (») Jan 9, 2013 / 1
 
Az eeprom lehet hibás, vagy nem kapja meg a táp és a memória író feszültségeket.
(#) Bonanza02 válasza canon1990 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ne nagyon fáradj vele sokáig. A hibajelenség alapján a sorkimenőd zárlatos és nem engedi beindulni a sort. Csere!
(#) BarnaPili válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Erre én is gondoltam,,de ahogy írta canon1990,a függőleges eltérítésben talált rossz alkatrészt.Meg ha megnézed a trafót a képen,az már nem az eredeti trafója.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy az nem mehet tönkre,csak ne vetessünk már vele egy új trafót,ha nem muszáj.A hibajelenség egyébként egyértelműen arra utal.
István
(#) canon1990 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Kedves szomszédomé volt a tv. Körülbelül 1,5 éve raktam bele egy teljesen új sorkimenőt az előzőnek levált az oldala. Újra tönkrement aztán nekem adta. Szerintem nem a sorkimenő rossz, de majd kiderül a holnapi vallatásnál.
Ha nem lesz jó akkor is megérte legalább elütöttem az időm egy olyan dologgal amit őszintén szeretek csinálni
(#) Bonanza02 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
A tirisztor körüli kondik hibájánál azért beindulna a tévé, legfeljebb kikapcsol ha a táp kezd esni. Szerintem 99%, hogy sorkimenő baja van, és 1 %, hogy valami más. (ahogy canon méréseiből és a leírásából ki lehet olvasni)
(#) Bonanza02 válasza canon1990 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Nézd a jó oldalát. Ha kap egy új sorkimenőt, akkor lesz egy működő tévé belőle. Ha jó volt a képe, akkor kár lenne kidobni. Ha a képcső már gyenge volt, akkor ne költs rá.
Nekem a műhelyemben lett így egy ITT Nokia tévém. Nekem adták rosszan, és most egy jó tévé lett belőle.
(#) canon1990 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Egyébként azért nem gondoltam, hogy sorkimenős lehet, mert ment amikor nekem adták. Egy vízszintes csík volt középen. Tiriszort kicseréltem tökéletesen működött. Majd elment minden. Egy púpos elkót kicseréltem, majd a tirisztor mellett az olvadt piros kondenzátort. Utána kezdett éledezni a technika. Holnap még meggyötröm kicsit, ha nem lesz jó akkor megy fel a padlásra. Alkatrésznek még jó lehet.
(#) miklos.csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Koszonom a valaszt!
Es arra mi a magyarazat hogy a kabeltvrol hiaba kerestetem csak ket csatornat ismer fel osszesen?
Vajon a Selectorral van valami gond?
(#) gyimes hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Tisztelt fórumozó Társak!
A tévém ezt a háttérképet produkálja, lassan növekszik is a nagysága.
Tudna valaki tanácsot adni?
Egyszer már elküldtem a képet, kaptam is egy komolytalan választ.
Köszönöm előre is a tanácsot!

DSC09826.JPG
    
(#) cssm hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Helló!

Van egy 70cm-es Thomson(nem lapos) tv-m. Az a hibája, hogy a kép a két széle felé haladva"hiperbola alakban" elcsúszik, vagyis a függőleges egyenes a klp közepén egyenes a két széle felé haladva pdig hiperbola alakú lesz úgy, hogy a kép alsó és felső szélén lévő felíratok kicsúsznak a képernyőből. ) l ( valahogy így néz ki. Tudja valaki,hogy mi lehet a baja?
(#) BarnaPili válasza gyimes hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szia!
Ezt fehér háttérnél látni jobban? Hidegen is csinálja,vagy bemelegedés után?
István
(#) BarnaPili válasza cssm hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szia!
Írd ide a típusszámát a gépnek,meg ha megvan akkor a sassziszámot is.Az EW korrekciós áramköre lesz rossz.Ha megvannak az adatok,jobban tudunk segíteni.
István
(#) fakezű hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Jól jönne egy kis segítség.
Van egy 12 éves Sony KV29FX30 tipusú TV, FE2 sasszival. A probléma az volt vele, hogy egyre nehezebben lehetett bekapcsolni, és 11-es hibakódot jelzett. Ha bekapcsolt, akkor utána hibátlanul ment.
Mivel elég sok helyen lehet olvasni arról, hogy ez egy tipushiba, ezért kiforrasztottam belőle a hibás IC 601-t (MCZ 3001). Beforrasztottam egy foglalatot, és abba tettem be az új IC-t.
Így most be is kapcsol egyből, viszont a kép tiszta zöldes árnyalatú, mindkét szélén fekete sávval. Hang nincs, OSD van, és 5-ös hibakódot villog. Ha a kiforrasztott rossz IC-t teszem vissza a foglalatba, és sikerül bekapcsolni a TV-t (20-30 próbálkozással), akkor viszont rendes kép van, hang és OSD is jó, és nem villog semmilyen hibakódot.

Két új IC-vel is kipróbáltam, és mind a kettővel ugyanazt csinálja.
(#) elektroncso hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Sziasztok, 1 éve szereztem egy Color Oravan 2 típusú tv-t.Miután áram alá helyeztem és bekapcsoltam halk sípolást hallottam a hangszóróból.Kép egyáltalán nincs rajta.Tanácsot kérnék hogy mit nézzek rajta meg.Látható hiba nincs rajta.Ha lehetséges kérnék még egy kapcsolási rajzot is.
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szia!
Kicseréltesd az elektrolitkondenzátorokat az IC körül? Bővebben: Link
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm a linket.
Nem, más alkatrészhez nem nyúltam még. Gondoltam arra, hogy esetleg amikor forrasztottam be a foglalatot, akkor valami gikszert csináltam az ott lévő közeli smd alkatrészekkel, mert nem vagyok profi a forrasztásban, de ha így lenne, akkor a régi IC-vel sem menne, igaz?
Megpróbálom majd kicserélni azt a négy elkót, csak azt furcsálom, hogy a régi IC-vel nem produkálja ezt a hibát.
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Lehet, hogy a régi IC rossz és azért van az, hogy másképpen reagál az elkóhibára.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Ránéztem a panelra az alkatrész oldalról, és el is szomorodtam, mert ott nem találtam ezt a négy elkót, ami azt jelenti, hogy akkor azok smd tokozásúak lesznek a forrasztási oldalon.
Az IC kimenet "SS" és "VC1" jelölése mit takar?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
(#) kocici17 válasza gyimes hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Minden csatornán igaz? Nem igazán látom az előzményekben, mikor tetted már fel?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Pedig úgy néz ki, mintha furatszereltek lennének a kondik.

fe2táp.png
    
Következő: »»   736 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem