Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   993 / 1674
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Abszolút korrekt!
(#) Hujikolp válasza 06smici hozzászólására (») Jan 27, 2013 / 1
 
Szerintem a rugóval nehezebb lesz. A zsanérnak és a csavarnak van pont annyi súlya, hogy nem mozdul el alóla az alkatrész. További súlynak esetleg több mágnest rá lehet pakolni, így könnyen lehet a leszorító erőn változtatni. Arra kell mágnesnél figyelni, hogy az alkatrészt ne kapja fel.
Ha elkészül a rugós, az érdekelne mindenképp, hogyan oldottad meg!

El is készült a LED lámpa 100db-al, hát a fénye brutális 25W-ot vesz fel kb a hálózatból.
A részleteket majd a LED 230-as topikba teszem fel majd tár nap múlva, mert össze kell szedni a dolgokat hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) fordkapcs válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia! Erről a "réz csőszerelős folyasztószer" használatáról mondanál pár tapasztalatot? Ez tartalmaz forraszanyagot is, vagy simán pákával viszed fel az ónt a teljes felületre?
(#) bbalazs_ válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Klassz lett. Kulonosen avatott muvesz munkajanak tunik a mozaikszeru elrendezes. Az a kulonbozo arnyalatu feherek miatt van vagy ket kulon sorozat, de belul tokegyforma LED miatt van? A kondi helyenek kivagasat nem egeszen ertem. Olyan sokat szamit az a par mm egy ekkora meretnel?
(#) violin válasza fordkapcs hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia!
Remélem nem baj,ha én válaszolok....
Igen,tartalmaz....nagyon is sokat.Ha csak simán rákened,és felmelegíted összefüggő ónréteg alakul ki.
Arra viszont vigyázni kell,hogy miközben "kiforr" belőle a folyasztószer,erősen fröcsköl.....
Tiszta dzsuva lesz körülötte minden.
(#) papus51 hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Nálam is esedékessé vált egy jó minőségű labortáp megépítése. Némi keresgélés után találtam rá Pioneer, proli007 és Alkotó által kidolgozott "Labortápegység 0-30V/0-3A (2.7.4 verzió)"-ra. Mivel nekem rendelkezésemre állt egy bontásból korábban beszerzett kb. 1,5kW-os hypersil trafó, megfelelő szekunderekkel, ezért kissé átméreteztem a kapcsolást. A max. feszültség így 2x50V és az áramhatár 2x10A lett. A teljesítmény fokozatba 2SC2922 tranzisztorokat rendeltem az ebay-en Hong-kong-ból, csatornánként 5-5 db-t párhuzamosítva. A hűtőbordákat 12V-os ventilátor hűti és egy-egy hőmérséklet érzékelő vigyázza őket túlmelegedés ellen. A hőfok érzékelő LM35 IC ami egy tranzisztor BE nyitófeszültségét célozza meg 70C környékén. A tranzisztor egy soros LED-en keresztül meghúz egy REED relét aminek az érintkezőit párhuzamosan kötöttem a DC-ON kapcsolókkal. Igy 70 fokon lekapcsolja a kimenetet, egyben a LED már kissé korábban figyelmeztet a várható lekapcsolásra.
Mivel a trafón volt még néhány szekunder, adta magát, hogy az egészet kiegészítsem néhány szokásosan használatos fix feszültséggel. Így rendelkezésemre áll +5, 12, 15 V és -5, 12, 15V is 1A-es terhelhetőségekkel.
Hála az elődök által kifejlesztett kapcsolásnak az elkészült táp minden várakozást felülmúlt. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki profi tápot szeretne építeni. A felélesztéssel nem volt semmi gond. Rákapcsoltam a feszt és már ment is.
A táp egy korábban kukázott egykori műszerdobozba lett beépítve, panelműszerekkel kiegészítve.
Íme az elkészült szerkezet:
(#) lesliewednesday válasza fordkapcs hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Ahogy violin is írta. Kenhető, vizes oldatról van szó, amit én hőlégfúvóval melegítettem fel olvadáspontig. Sajnos a felület a vegyszer átalakulása közben a felkent réteg vastagságától is függően rücskös, egyenetlen lesz. Viszont sokkal tartósabb a kémia ónozónál. Inkább durvább fólia mintázatnál javasolt a használata, így elsőre. Rothen..... márkájú, flakonban kapható. Itt a HE-n olvastam róla én is.
(#) Schnitt válasza papus51 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Ez nagyon szépre sikeredett
Építés közben nem készítettél fotókat a belsejéről? Az is érdekes lehet.
Bár láttam már Alkotós labortápot, el tudom képzelni mi lehet benne, de a megvalósítás érdekel, az mindig egyedi.
(#) bankimajki válasza papus51 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Tényleg igényes kívülről. Gondolom, belülről is az. Használd hibamentesen sokáig.

Üdv.: Miki
(#) papus51 válasza Schnitt hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Kedves Schnitt és bankimajki!
Sajna nem készítettem. Azt meg tudom tenni, hogy az oldalsó és felső burkolatot lecsavarozom és csinálok egy két felvételt. Egyébként egy gombostű nem férne már bele.
Köszönöm a jókívánságot.
(#) papus51 válasza Schnitt hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Még annyit a tápról, hogy a fotón is látszik a bal oldali egységen a 10A-es terhelés rövidzárban, miközben a kimenő feszültséget közel 0V-ra szabályozza az elektronika. Ilyenkor a hűtőbordát kb. 600W teljesítmény fűti. Ezért is kellett 70C-ban korlátozni a hűtőborda hőmérsékletét, mivel a tranzisztorokon fellépő hőmérséklet lépcső ilyenkor kb. +40-50C. A működési hőmérséklet határ pedig 150C. Így még marad mintegy 30 fok tartalék a KO-ig.
(#) violin válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Többféle is létezik,de a trutyi ugyanaz benne....
Rothenberger....Degussa.....stb....
(#) smidigsx650 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szép munka, jól néz ki! Én most tervezem megépiteni ezt tápot. Nekem is jó lenne a nagyobb teljesitmény.
Az 50V 10A eléréséhez a trafó és a T3,T4,T5 tranyókon kivül más alkatrészt nem kell nagyobbra cserélni? Még a Dh1 -e egyenirányitót gondoltam nagyobbra cserélni,kicsit legyen rá méretezve.
(#) smidigsx650 válasza smidigsx650 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Most valamit nem értek nézem a rajzot a T3,T4,T5 tranyók az adatlapjuk szerint 15A tudnak akkor 10A hoz nem is kellene cserélni. Javitson ki valaki ha rosszul gondolom. Nem szertnék füstöt.
(#) _vl_ válasza smidigsx650 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Rosszul gondolod. Nem a jó adatot nézed.
Ami neked kell, az a max. elviselhető Watt. Az elviselt Amper pedig az elviselt Watt / a táp bemenő feszültsége lesz.
(#) smidigsx650 válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Igy már értem. Köszönöm!
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Egy újabb alkotás!
(#) gaboca323f hozzászólása Jan 28, 2013 / 1
 
Üdv!

Készítettem egy kis hordozható hangdobozt saját célra, telefonhoz, tablethez elsősorban.
2db 32mm-es 2watt 8ohm-os mini hangszóró, mindkettőn egy-egy TDA2822m híd.
A tápellátást egyenlőre két lapos elem biztosítja, akkucellák beszerzése folyamatban van, kell még pár darab és akkor az akkus fúróm töltőjével tudom majd tölteni.
Sajnos a fafajta nem volt a legjobb választás, több helyen szakadt ki belőle a fúrás során bármennyire is vigyáztam.
Nem egy erőmű, de nem is ez a célja. Talán még egy kis pácolás, lakkozás lesz majd.
(#) TAKLACO válasza papus51 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
HELLO!
Az aramfigyelo ellenallasokat is biztosan megkellett valtoztatni , megirhatnad hogy milyen ertekure.
UDV.:LACI
(#) sanykaraj válasza gaboca323f hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Egész jó bár szerintem kicsit nagy. Vagy csak a képeken látszik nagynak?
(#) Attila86 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Csinos lett! És így rövidre zárva mennyi idő mire bekapcsol a hővédelem?
(#) Spyro1411 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szerintem is túl nagy, ahhoz képest, hogy hordozásra lett tervezve. Ilyen két aprócska hangszórót és azt a kis nyákot simán a doboz felébe bele lehetett volna tenni...
Persze az a legfontosabb, hogy neked megfeleljen! Ha én építettem volna akkor tuti kisebb dobozt terveztem volna neki... (szeretem ha a doboz egy kicsit túlzsúfolt)
(#) gaboca323f válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
21x4,5x10cm kellett a hely az akkuknak, meg az elektronikának, meg azért a hangszóróknak is kell egy kis légtér.
(#) Hujikolp válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Üdv!

Köszönöm szépen! Két fajta LED-del dolgoztam, meleg- és hideg fehérrel. Ezért van a mozaikos elrendezés, próbáltam vegyes kialakítást.

A kondi helyét azért vágtam ki, mert az eredeti elképzelésnél a LED panelje ráült volna a másik panel nagy kondinak a tetejére. Mivel a puffer kondi átmérője nagyobb az áramkorlátozó kondi duciságánál, ezért nem feküdt volna fel a LED-es panel, emiatt döntöttem a kivágás mellett. Egyébként igencsak melegszik az a sok LED, így biztos fogok rakni egy hűtőbordát az aljára.

papus51:
Nagyon szépen néz ki, gart hozzá!
Ami számomra nem egyértelmű, az a kimeneteknél a polaritás bal és jobb oldalt. Ha én készítettem volna, akkor biztos bele építettem volna még egy USB kimenetet is teló töltéséért
Kb mennyi volt az össz költsége? Illetve guglival és ho's keresővel megtudom talni a kapcsolást? Későbbiekben lehet, érdekelne egy ilyen, mert még hiányzik a repertoárból egy jó táp :hide:
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) TAKLACO válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
HELLO!
Usb kimenetet inkabb nem mivel a berendezes galvanikus kapcsolatban van a hallozattal - HA KEDVES AZ ELETED !!! *

* Ne kiabálj!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) bankimajki válasza TAKLACO hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Miért is lenne galvanikus kapcsolatban a hálózattal a táp? Ha ez így lenne, akkor az egész táp használhatatlan lenne, mert életveszélyes lenne, de a galvanikus leválasztás elektromágneses csatolás útján megtörténik, úgyhogy semmi gond nincs vele.
Én fölöslegesnek tartom az USB kimenetet, mert ez labortáp, nem pedig univerzális töltő.

Üdv.: Miki
(#) mhatalyak válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Na meg szerintem butaság egy ekkora tápot járatni egy telefon töltése miatt.
(#) mykymokus válasza gaboca323f hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Idézet:
„szomszédok tartósan nem örülnének”

Itt Se Örülnek
(#) kameleon2 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia! Mi dolgozik a motorház alatt?
(#) lajos1969 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Egy Atmega168!!
Következő: »»   993 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem