Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   10 / 26
(#) boliver válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
És ha elmondom hogy a 7. és az 5. mérésre megegyezik a többivel? Akkor azt mondjátok majd hogy a meghajtó IC a rossz?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) kisgeri válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Kimértem, és a vezetősávot is követtem. Van egy beültetési rajz is (lehet megvan neked is), de az egy régebbi fajta G9.02-höz jó, ezekhez nem.
(#) kisgeri válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Orosz tranyó, sosem lehet tudni... Drasztikus ötlet, de minden ki fog derülni: Szedd ki az 5.-et, és a helyére tegyél be egy másikat, mondjuk mellőle. Ha azzal is világítani fog még mindig, amikor nem kéne, akkor IC hiba.
(#) kondorzs válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Volt olyan nekem is, hogy nem teljesen volt még meghalva a tranyó, de a hiba jelentkezett,
lehetséges itt is az a gond, hogy fáradt.

A 7 és 5 között tényleg lehet a gond a típuson belüli változtatás, vagy, hogy nem sorszám szerint sorba vannak a panelon.
(#) boliver válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
5-ket kiszedtem üresjáratba, maradt hibás.
(#) kondorzs válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nyomj e resetet elvileg az első két cső 00 nézd meg melyik nem világít ha az én rajzom jó az 1. cső jobb alsónak nem kellene.
(#) kisgeri válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Reset sajna pont nem működik jól nála jól... Készítek egy képet, hogy mit kéne összesípoltatnia.
(#) kondorzs válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Azt írta az első kettőnél megy.
(#) boliver válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Reset úgy ahogy megy első két csőre....00-át ír ki tranyó nélkül. Amúgy tranyó nélkül is ég, minden változatlan
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) kondorzs válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 / 1
 
Érdekes kis órád van.... lehet, hogy célszerű lenne átforrasztani illetve alaposan átnézni nincs-e valahol rövidzár.

Elsőként a kivett TR középső lábához a két szélsőt, így hogy világít a szegmens elvileg rövidzár miatt teheti meg mert csak akkor világít normál esetben ha a TR vezérelve van.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) boliver válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Most jól megcsiszoltam amit kiszedtem tranyó helyeit, így már a bal felső szegmens ami égett most nem ég....hála Istennek a tranyó a ludas.
(#) kondorzs válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Közben néztem az enyémet is és tényleg nem sorszám szerint vannak betéve a Tranyók.

Egy pár kép
(#) kisgeri válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Akkor a kiforrasztásnál keletkezett rövidzár, vagy már eleve volt is. Ezt jó lenne tudni, mert így még nem biztos, hogy rossz a tranyó (már ha eleve zárlat volt a lábak között). Most mérj a tranzisztoron zárlatot (középső láb valamelyik széléhez). Ha mérve oké, tedd vissza és próba. Ha megint nem jó, akkor berakjuk a BC212-t.
(#) boliver válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nem rövidzáras. Menet közbe csipesszel benyomtam a helyére rögtön felvillant a hibás szegmens.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) kondorzs válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Ha visszatéve ismét rossz akkor elfáradt marad a BC212. de a középső lábát ki kell hajtani szélre. és a sárgának a feliratával háttal, legjobb lenne a belinkelt rajzomon jobb alján megnéznéd az orosz lábkiosztását és a BC212 ét a lényeg a Bázis láb kihajtása kis ivvel szélre.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) kisgeri válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
A rajz felülnézetben van. Ahogy Kondorzs mondja, középső lábat ki a szélére.

bc.JPG
    
(#) boliver válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nagyon köszönöm szépen az óra megszabadult a hibás szegmenstől
(#) kisgeri válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Akkor még a resetet helyrerakjuk. Nézz körül, hogy nincs-e véletlen zárlat ott a kiszedett IC 5-ös lábánál! Valamint hogy tényleg az új IC 15-ös lábát tetted-e oda. Ha Az eredeti IC 5-ös lábán most nincs semmi sem, akkor a resetnek kéne menni 00:00-ra, csak a másodpercek nem lesznek resetelve egyelőre (így nem pontos).
(#) boliver válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Most az első csövel akadtak problémák....nem világít belőle 2 szegmens. És nem csak hogy nem viílágít 5 léptetés után lép egyet a harmadik cső. Egyszer minden 2. léptetésnél lép a 3. cső másszor meg minden 4. léptetésnél...szerintem majd foglalkozunk kicsit később vele, köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) kondorzs válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Igazán nincs mit. Remélem hamarosan megoldódik a probléma.
Üdv.
(#) kisgeri válasza boliver hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Melyik kettő nem világít? A maradékon még gondolkozom, majd folytatjuk. Az eddigiekhez igazán nincs mit.
(#) boliver válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szerintem itt már komolyabb probléma lesz mert nem végig ugyanaz a kettő szegmens hibás az első csőnél.
(#) igiul hozzászólása Feb 11, 2013 / 1
 
Jó estét mindenkinek !

A minap jutottam hozzá egy elektronika 7-21 tipusú órához .
A hibajelenség : nem lehetett beállítani ,csak négy nullát mutatott.
Miután kicseréltem a tápban 2db kondenzátort ( 100 mikro /50 v és 47 mikro /25 v) műkőképes lett !
Köszönet nektek
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) kondorzs válasza igiul hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szép, okos óra.
Gratula a szerzeményedhez.
(#) igiul hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Szevasztok !

Itt a legújabb szerzemény
Sajnos a kijelzője elhalálozott de szerencsére találtam hozzá másikat.
(#) kondorzs válasza igiul hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia.

Pár hete happoltad el a vaterán?
(#) igiul válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A múlt héten
Illetve most hétfőn .
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) Mengyán válasza igiul hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Milyen néven lehet megtalálni? Próbáltam Elektronyika és hasonló szavak alapján, de nem találtam. Orosz/szovjet órára pedig főleg mechanikus órák jöttek ki.
(#) igiul válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ezt a "belső tükör" kombinációra találtam .
A többire én sem találtam semmit.
Valószínű hogy már nem sok ilyen készüléket lehet fellelni .
Bár itt találtam párat

Link

Jó áruk van.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) igiul válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Itt van egy órás tükör ha érdekel .

Link
Következő: »»   10 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem