Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   34 / 59
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Tr1 emitterén és bázisán mekkora a feszültség testhez képest? Bővebben: Link
Szerk.: TR2 bázisát és kollektorát is légy oly jó lemérni!
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) CHZ válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ha a kicsatoló elkon teljes táp van, akkor ne erőltesd, valami elkötés, vagy hibás alkatrész van benne.
(#) CIROKL válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Már meg sem merek szólalni de kérdezhetnék valamit ?
Azt a pár darab félvezetőt kimérted ami a panelben van , ja és ha már kiforrasztottad volna a félvezetőket akkor csak egy lépés az ellenállások tesztelése , mérése , na és ha minden rendben akkor lehetne inditani ...
(#) djloui válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
T1/T2 b,c,e-n mindenhol full tápfesz van mindkét oldalán
(#) djloui válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Minden félvezető új volt és egyesével megmértem őket, diódákat is.
(#) CIROKL válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ne így méregess már , kiforrasztott állapotban ellenőrizd a félvezetőket , ha nem ezt teszed addig csak kisérletezel és ez nem fog előbbre vinni elhiheted .
(#) CIROKL válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Az ellenállásokat nem ellenőrizted ?
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
A zárlat következtében megszakadt a negatív vezető sávja. Csipogtasd ki, addig gusztálom a fotót amit felraktál.
(#) djloui válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Az ellenállásokat a 0.33-akon kívül még nem de most már az következik, a félvezetőket pedig természetesen kivett állapotban vizsgáltam.
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nyugodtan mérd ki az ellenállásokat, de amíg például a TR2 emittere nincs testen kár minden próbálkozás.
(#) CIROKL válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Az ilyen baleset után ajánlatos mindent átnézni még az ellenállásokat is , tudom megint kérdés de a pici tranzisztorok azok az eredetivel megegyezőek , na ezt csak a lábak kosztása végett kérdem mert sajnos ez is lehet gond ha netán más tranzisztor akkor lehet fordított lábkiosztás.
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Na igen most nézem mit is irtál , na igen ez érdekes lehet ha az nincs a testen , panelszakadás
esetleg .
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ez már egy régi történet. Véletlen folytán a két végtranzisztor kollektor összezáródott, melyek a tápon vannak. Ettől normás esetben kiolvad a biztosíték, vagy felég a fólia (most épp ezt gyanítom). Sajnálatos módon ilyenkor a hatalmas kapacitású kimeneti csatoló kondenzátorban lévő töltés fordított polaritást ad a felső tranzisztor emitterére, amit az rosszul visel. Így nem sikerült megúszni a végtranzisztorok cseréje nélkül.
(#) djloui válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Minden trazisztort az eredetire cseréltem a lábkiosztások pedig rendben, így jártam már pórul ezért van egy listám különböző típusok lábkiosztásairól. Ezzel itt nem lehet gond viszont most nézem hogy kiemelt végfokpanelnál a TR2 emitere frankón nincs testen mert oda a testet a jel bemenet testről kapja, átkötöm és próba.
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Idézet:
„most nézem hogy kiemelt végfokpanelnál a TR2 emitere frankón nincs testen mert oda a testet a jel bemenet testről kapja”

Na végre!
(#) djloui válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Azért még nem kell örülni, mert a védőellenállások nem izzanak de eléggé jön az illatuk, viszont most a kicsatoló kondi előtt a a tápfesz fele mérhető
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Állítsd be a nyugalmi áramot!
Szerk.: A 10 ohm előtéten 0,5V essen! Ott a legkönnyebb mérni
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) djloui válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ha a 0.33-on mérek 10.5mV-ot jobb az nem?
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Meggyőztél!
(#) djloui hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Jelentem mind a két oldal tökéletesen szól, eredeti 0.33 ellenállásokkal is, azért az mert csak kockacukor volt itthon és nem fér oda a 2W helyére. Nyugalmiáram is belőve, már csak a trafó kell bele. Most már megosztom veletek dióhéjban a sztorit hogy hogy tettem tönkre, elhoztam havertól mert recsegett kicsit a hangerő poti ennyi gondja volt ez volt 2009.ben hazaértem és mint minden ember aki most nekem itt segített, ugyan úgy szét szedte volna ahogy én tettem. Lekaptam a tetejét, "á csak ennyi és ilyen jól szól" milyen végtranyók vannak benne? Levettem a leszorító lemezt BDT65/64 ok. Elmentem egész napra este gondoltam nekiállok kipucolom a hangerő potit, de előtte kipróbálom. Első bekapcs tüzijáték volt de zene nem, pedig az is szokott lenni A leszorító összezárta két végtranyó kolektorát, menetzárlatos lett benne a toroid trafó, tápdiódák rotty, meg a végfok, aztán így állt nálam azóta ide oda pakolva a cuccait. Az is csoda hogy megvan minden csavarja és gombja stb.
KÖSZÖNÖM mindenkinek.
(#) nzozz hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék melyik (elektroncső nélküli) verzióját érdemes megépíteni ennek az erősítőnek! (mert láttam van több kapcsolási rajz és NYÁK, de nem tudom melyiket a legcélszerűbb megépíteni)

Köszönöm
(#) Moszkvai hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Ismét belefogtam egy HT-A készítésébe, CHZ nyákja volt az alap, amit kicsit átterveztem a saját elképzeléseimhez.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szép lesz , kiváncsi leszek a véleményedre , ezekkel a végekkel ?
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Köszi! Én is kíváncsi vagyok rá.
(#) ptesza válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Csak nagyon halványan és szürkével írva kérdezem meg , hogy az MJ11016 végek biztosan eredetiek ? Olyan ferdék a feliratok ,és nem is nagyon hasonlít a párjára.
(#) CIROKL válasza ptesza hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Én erre nem tudok választ adni nem én vásároltam és még soha nem is láttam ilyen tranzisztorokat.
(#) Ge Lee válasza ptesza hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Nagyobb teljesítményre inkább az MJ11032-33 párossal lenne érdemes kipróbálni, annak az 50A-es és 300W-os határadataival simán menne 4 ohmon akár 250-300W-on is, persze ezek a tranyók már nem éppen olcsók (lomexben 1500-1600Ft/db).
(#) scooby_ hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Közben 1-1,5 év után Én is megvettem és belapátoltam azt a maradék 10-15 alkatrészt amit anno nem kaptam meg a boltban, így hanyagolva lett a dolog. 1-1,5 év után végre megszólalt, elsőre indult, és nagyon meg vagyok elégedve a hangjával. Még talán a 100W-os LEACH erősítőmnél is nagyobbat szól. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Na végre! Már azt hittem sose lesz kész!
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Köszönöm! Jézus Isten! Kettős látásom van?
Következő: »»   34 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem