Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   9 / 114
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Mindegyiket érdemes megjavítani, ha a javítás költsége arányban van a gép értékével. A pukkanást valószínűleg a végfok halála okozta.Feltehetőleg SMD alkatrészekből épül fel a snubber kör emiatt aztán igen rövid idő alatt elszáll. Ennek viszont egyenes következménye a végfok halála. A pufferkondik eldurranása meglehetősen ritka, de előfordul. Az szintén elég hangos tud lenni, de akkor a gép azonnal nem áll le.
(#) barbon1980 hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Segítséget szeretnék kérni Tőletek Einhell Euro SGA 150 tipusú CO hegesztővel kapcsolatosan.Hideg állapotban általában szépen hegeszt,de kb. 3-5 perc után elkezd szaggatni,ill.fröcskölni.Lehet-e javítani? mit kellene megnézni rajta?
Előre is kösz
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
A fene egye meg... A végfetek mind ki vannak szedve nem is vettem még amíg nem sikerült rámérni a vezérlésre. A vezérlő részt a kis SMD panelon kívül mind új alkatrészekre cseréltem...
Tranyó is pontosan ugyan azt a típust sikerült szereznem... Átnézek mindent még egyszer hátha valahol hibáztam... Ha semmit se találok, mi lehet a hiba?
(#) TRACONIC hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Köszönöm,Mpisti!

A kérdés csak az,hogy javítás után ismét előfordúlhat-e ugyanez a jelenség.

Vadonatúj gép még le sem lett terhelve igazán.

Kb,összesen ha egy fél órát üzemelt a gép.

A jelenség is üresjáratban terheletlenűl jelentkezett.

Nem professzionális gépet vettem tudom,de hogy barkácsolásra se jó azt nem gondoltam.
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Ha a snubber kör a ludas,akkor a hiba ugyanúgy megismétlődik,mivel a kitöltés üresjárásban a legnagyobb. Pont emiatt kell alaposan átellenőrizni a gépet, és kiszűrni a lehetséges hibaforrásokat. Lehet,hogy az összes snubber köri alkatrészt cserélni kell, az SMD kondikat mindenképpen, de semmi esetre sem SMD-re,hanem normál kivitelű impulzustűrő, legalább 1kV-os , de az eredetivel megegyező kapacitású típusra, amit a nyákra kell ragasztani pl. Patex-al.
(#) mpisti válasza barbon1980 hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Minden gép javítható, csak pénz kérdése a dolog. Ha hideg állapotban szépen dolgozik, akkor érdemes átnézni a kötéseket a munkakábel áramátadó fúvókájáig bezárólag, illetve a diódákat, nem melegednek-e túlságosan?
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Az ellenőrzést mindenképpen a végfok nélkül kell végigcsinálni, segédtáp segítségével. Ez életvédelmi szempontból nagyon fontos. Ha a meghajtókör kimenetén a két jelalak teljesen egyforma, a kitöltési tényező és a frekvencia is rendben van, akkor lehet beépíteni a kapcsolófokozat tranyóit.
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Külső tápról van táplálva a graetz helyén. Van egy kis nyák trafó ami a meghajtónak adja az áramot azután egy graetz azt kiszedtem és oda adom kapcsitápról a delejt.
(#) barbon1980 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
A kötések több sorral át lettek nézve,a diódáknak mennyire szabad felmelegednie ? Azt még nem ellenőríztem.
(#) stoky hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék EP SYSTEMS cycle60.18 tipusú inverteres hegesztő javításában.
Valakinek van kapcsolási rajz ehhez a tipushoz?
Esteleg ha javított ilyet valaki vagy van bontott otthon érdekelne a primer köri fetek gate lábjaira csatlakozó ellenállásháló (4db) értéke.
Köszönöm!
(#) peter1995 válasza stoky hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia. Nálam volt egy EPS gép, igaz nem ez a típus. Abban 4,7 ohm volt a gate lábakra menő ellenállás értéke.
(#) stoky válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Ez a kép neked mit árul el?
Ez lenne az, a feliratból 100 ohm-ra tippelnék.

IMG_3073.JPG
    
(#) peter1995 válasza stoky hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Sajnos nekem semmit nem mondd, de biztos lesz valaki aki beazonosítja.
(#) stoky válasza stoky hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Kérnék segítséget a fentebb lévő ellenállásháló értékének beazonosításában (képen csak az alkatrész egy darabja látható)!
Köszönöm!
(#) frank tibor válasza stoky hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia
Szerintem 10 Ohm, az utolsó számjegy a nullák számát jelöli ahogy a színkódnál.
(#) hg6dab válasza stoky hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
10 Ω valóban, de lényeges a belső kapcsolása is. Bővebben: Adatlap
(#) stoky válasza hg6dab hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Mértem egy működő hegesztőn beépítve 6 ohm-ot, ahol két ilyen ellenállásháló van párhuzamosan a panelba ültetve.
Így nagy az esély a 10 ohm-ra darabonként.
Köszi
(#) tavako hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen amatőr (STRAUS 100A-es) hegesztőinverterem. Ha elhegesztettem vele 20 pálcát, sokat mondok. Egyszer csak megragadt a pálca, utána kigyulladt a túlterhelés piros LED és azóta ez így fenn is áll.

A barátommal már kutatjuk az okát, de egyelőre nem talál hozzá alkatrész lelőhelyet sem.
Tudtok abban segíteni, hogy hol keressünk egyáltalán?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2013
(#) Chipmunk1960 válasza tavako hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia Tavako,

Hasonló problémám van, lsd. fentebb. Nekem egy Kínai "csoda" gépem van E-TOP fantázianévvel. Persze rajzot nem sikerült még találnom hozzá, így keményebb a dió. valószínű közös oka lehet, a letapadás érzékelő áramköri rész hibája. Egyet sikerült találnom a neten amin van ilyen áramkör. A lányege, hogy a kimenetről vesz mintát s ha fesz, a zárlat miatt lecsökken akkor az optocsatolon keresztül az /UC 3845 1. lábra/, letiltja a kimeneti meghajtást.
A rajzon szerepel még 2db 555 ic ami az időzítéseket állítja be. szintén ide jön be a hűtőbordákon, ill végfok tekercs hőmérő jele is.
Szóval, ez lenne az elmálet, viszont az én gépemben ilyen tipusú alkatrészeket nem találtam, amit meg leolvastam a kis panelről, azokat nem találom a neten. "Lehet ipari jelülés"

Úgy értelmezem, hogy bekapcs után, egyből kigyullad a hibalámpa, s a végfok relé nem húz meg, s nincs kimenő fesz.
Próbálok visszalapozni, de ha a kedves kollégáknak lenne kapcs rajza légyszi jelezzétek.
Üdv: Mike

IMG_0585.JPG
    
(#) tavako válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Chipmunk1960! Köszi szépen az infót, majd kiderül bejön-e. Jó lenne...
Teljes rajzod nincsen ehhez a 100A IV Straus géphez?

Jól értetted, a piros LED folyamatosan világít, minden üzemidő-szünet próba után is.

Előre is köszönöm a TE és a többiek kedves segítségét!
(#) tavako válasza tavako hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Rosszul fogalmaztam. Persze, hogy nincs Straus rajz. Amiből kiemelted a letapadás érzékelő áramkör részletet, annak a többi része esetleg használható lehet számomra? Ha igen, feltennéd teljesen?

Köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza tavako hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Persze természetesen, majd lefotózom. Most próbálom más rajzokkal összevetni a vezérlőt. Az enyémben CA3140- van meg még valami, aminek nem tudom leolvasni a számát egyelőre. Le van lakkozva az egész panel, valószínű ki kell bontanom. Írd meg milyen Ic-k vannak benne.
(#) pimi9 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Szerintem sokat segítene, ha raknátok fel 1-1 képet a főpanelról, mivel ezek a kínai másolt gépek eléggé hasonlítanak egymásra, és lehet, hogy valaki hozzáértő megtudja mondani mi volt az eredeti amiről másolták. Így lehet nem kéne összeegyeztetni minden egyes rajzal.
Ha meg egyedi konstrukciók, a kép akkor is nagyon beszédes a topológiát, a a vezérlés tápellátását stb. illetően.

(Az első rajz az inv. hegesztő építése fórumból való, a második rajz nekem egy tecnica gépnek tűnik, illetve az egyik hátterében felsejlik egy kínai gép rajza)
(#) Chipmunk1960 válasza pimi9 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Miután kibontottam, átforrasztottam minden gyanus pontot, különösen az Ik-k táján. ráadásul találtam egy kh-gyanús csatit is. Összeraktam, s csodák-csodája jó lett !!
(#) tavako válasza pimi9 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
A havernál van a gépem, amint lehet teszek fel képet a gép belsejéről.

Addig is köszi, hogy segítetek!
(#) Chipmunk1960 válasza pimi9 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Igazad van a 2. egy Technology 175-210 gép olasz nyelvű rajzából lett kiszedve.
(#) mpisti válasza tavako hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Az a rajz ami ide felkerült, az "inverteres hegesztő építése" fórumban többször, "töviről hegyire" ki lett tárgyalva, ugyanis ez a "Maci" rajza amit Erdgab barátunk és többen mások is után építettek.
Tehát ha meg szeretnéd építeni, javaslom előtte azt a pár száz oldalt olvasd át ami többek közt e témában íródott. A második rajz -ahogy Pimi is írta- Egy Telwin Technology részletrajza.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
(#) tavako hozzászólása Márc 23, 2013 /
 
A képek a Straus ST/WD-101 IV inverteres hegesztőm beléről. Az IC-k típusát nem tudtuk leolvasni.
Hátha így már valakinek ismerős lesz (akár más néven) és jobban tud nekünk segíteni (rajz, típushiba, stb.).

Még egyszer köszi az eddigi segítségetekért!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
(#) Chipmunk1960 válasza tavako hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Hali,
Hát ahogy nézegetem a fotókat, van néhány pont az alján amit átforrasztanék. A relé, gondolom nem kattan, meg kellene mérni a segédtápot, vagy a vez panelen, hogy van e villany. A megbarnult lakk miatt kicsit valóban nehéz leolvasni d egy A7-es smd tranyót látok én is. Sajna nagyításban sem jobb. Próbáld nagyítóval, meg különböző szögekből kis lámpával megvilágítani. Az szokott segíteni, persze, ha nem maratták le direkt a felíratot.
(#) pimi9 válasza tavako hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Szervusz!
Úgy néz ki ez egy viszonylag egyedi gép, nem találtam vele eggyező tervet nálam.
Amit elsőre látok, az az, hogy ez egy nyitóüzemű gép, trafós gate meghajtással áramváltós érzékeléssel. A vezérlő IC-k nyolc lábúak, 100% hogy egy UC3844/3845 vezérli. (Nekem a 2.-ik képen a baloldali ic-n egy 45B kicsit felsejlik, de lehet hogy csak odaképzelem)
Először ki kéne mérni a teljesítmény félvezetőket, az egyenirányító diódákat simán multival, az igbt-k mérését illetően pedig Skori oldalát ajánlom: Bővebben: Link
A segédtáp, ahogy nézem egy flyback táppal van megoldva, és látok mellette pár TO220-as tokot, amit az elkók alapján én stabilizátornak tippelek, azokon óvatosan ellenőrizni kéne a feszültségeket (a típusuk azonosítása után csak akkor, ha stabkockák valóban).
Ezenkívül, a hőmérséklet védelem a szekunder feszültség érzékeléssel van sorba kötve ahogy én látom, ott leellenőrizném, hogy a két bimetálon (fehér kockák két vezetékkel) mit lehet mérni(van nyitó és záró is, a lényeg hogy a kettő ugyanazt mutassa), meg van ott pár dióda s egyéb, azokra is ránéznék nem-e hibás valamelyik.
Vissza kéne követi a hibajelző ledet is, csak az a fránya SMD ott nem lesz túl barátságos.
Ha a baloldali IC tényleg UC3845B, akkor rámérnék a 8-as (5V ref) 7-es(táp, >10-12V) az 1-es (ha kb. 1V alatt van, akkor valószínüleg tiltva van az ic, de ez erőssen függ a 3-as láb bekötésétől is), illetve szkóppal rámérni a 6-os lábra, ott ha megy az ic akkor négyszögjelnek kell lennie. A méréshez a GND az 5-ös láb.
Amúgy szerintem ez egy tipikus hobbi gép, túl nagy elvárásokat nem szabad hozzá támasztani. Mindenesetre a bordák mérete szerintem egész korrekt (kitudja milyen igbt-k, diódák vannak benne), a trafó meg biztosan jó meleg üzem közben.
Most egyelőre nekem ennyi jut eszembe.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
Következő: »»   9 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem