Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bass gitár erősítő
 
Témaindító: Nova, idő: Jan 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 23
(#) ZSozsóó válasza peti333 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Elkérhetem a legrosszabb tranzisztoros kapcsolásodat? Kíváncsiság, esetleg meg is építem és akkor megnézem mit tud a 3886 ellen! Komolyan érdekel! Zs.
(#) ZSozsóó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Tényleg nem rossz kis IC az LM3886, ha az ember megadja a módját, az épeszű keretek között használva szerintem tökéletes hangszerre, de zenehallgatásra is...Persze nyitott vagyok mindenre, ha egy negyedárba kerülő tranzisztoros "jobb"/nekem "jobban" tetsző/más hangot produkál ,akkor nem vagyok a magam ellensége és nem adok ki ennyi pénzt egy "sima műveleti erősítőre". Ami azért annyira nem is sima, csak bele kell kukkanatni az adatlapba,meg persze értelmezni a látottakat...Komolyan remélem ad a kolléga rajzot, mert szívesen kipróbálnám, most van rá időm! Zs.
(#) peti333 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Azt hiszem félreértés törtét mivel a 3000 Ft-os műveleti erősítővel NEM a 3886-ra céloztam, hanem MAX412-re céloztam (tudtommal az LM3886 nem műveleti erősítő). Nem becsülöm le a 3886-ot mivel még nem próbáltam ki.
Ugyan nem nagy összegben, de fogadni mernék, hogy ez a korábban mér belinkelt kapcsolás leverné a 3886-ot, ha ugyanúgy megadják a módját (kb. negyedébe kerül és teljesítményben is hasonlóak). Mint olvashattad, ez nálam most építés alatt áll, szóval nem merem 100%-osan állítani, hogy jobb, de amint elkészülök vele összemérhetjük őket.
A "jobban tetsző" hangzásról meg szintén sokat lehetne értelmetlenül vitatkozni, csak hát "De gustibus non est disputandum".
Ennek a fórumnak célja (lehet) a vélemények ütköztetése, hogy "együtt közelebb kerüljünk az igazsághoz", de most nem azért vagyok itt, hanem hogy összeszedjek minél több tranzisztoros végfok kapcsolást és abból kiválasszam a nekem legjobban tetszőt, illetve a célnak leginkább megfelelőt (esetleg áttervezzem őket).
Egyébként a legrosszabb általam megépített tranzisztoros cuccot ezen a linken találod, bizonyos "MICROPHONE PRE-AMPLIFIER" néven. Szerintem érthető okból összehasonlítani sem lehet a 3886-tal. Egyébként utólag átalakítottam ezt egy gitáros ismerősömnek gitár-> fejhallgató erősítővé és a mai napig tökéletesen működik. Ja, és ez+fuss effekt+genius hangfal= rádió
(#) ZSozsóó válasza peti333 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 

No, a kocka el van vetve! Kipróbálom, amúgy sokszor összefutottam vele ,csak azért nem építettem meg, mert szerintem egy nem túl jó dizájn. Állítom ezt úgy, hogy elektrotechnikus és villamosmérnök vagyok, eddig mondjuk csak 10 éve foglalkozok a témával napi szinten, szóval azért nem egy élettapasztalat áll a hátam mögött,lehet hogy tévedek. Mi is a bajom vele? Kezdve a nagyon nyilvánvalóval ,ha tartani akarom a "gyári" értékeket, akkor a bemeneti csatolót semmiképpen nem elkóval oldanám meg, oda minimum MKT (de az még annyira nem is jó) inkább MKP kondi kéne. Ilyen méretben fóliát nem nagyon láttam, de a lomex kft kínálatában kerestem 10µF/250V RM37,5(!!!) MKP kondenzátort, na ebből kéne párhuzamban 5 db (tartsuk a "gyári" értékeket). Szintúgy a DC visszacsatolást állító trimmerre, mert a visszacsatolt jelet ne nagyon torzítsuk meg ugyebár...A munkapont beállító feszgenerátor, az utánhúzó kondi lehet a jól bevált 47µF/50V yageo extra alacsony impedanciás kondija, ez filléres tétel. (Szívem szerint mindenhová fóliát tennék, talán a feszgenerátorra egy szerényebb kapacitás is elég lenne...és az is lehetne fólia,de..."gyári" értékek). Itt már kompromisszumra is kényszerültem (nem szeretem) sebaj. Sarkalatos pont a kimeneti csatoló, az mondjuk, hogy van itthon 1mF/63V SIEMENS snap in. Nade! Nem kevés ez egy kicsit? 4Ohm -ra számolva az általuk kialakított -3dB es töréspont 40Hz környéke,ha jól számoltam! Érdekes, lehetne ezt növelni rendesen, még akár a 10xesére is. Kisördög bennem, növelni kell,de..."gyári" értékek, mint feltettük, ha törik ,ha szakad a 60W-ot 4Ohmon kivesszük belőle, persze gitárra ez a 40Hz-es alsó határfreki akár jó is lehet, basszus gitárra nem tudom milyen szokott lenni egy gyári készülék e paramétere. Csak azt nem értem, hogy akkor elől miért kell 10ed hertz-ekre méretezni a csatolókat, sebaj. Na, nézzük csak ,kb mennyibe is fog ez kerülni! Akárhogy nézem kell 10db 10µF-es fólia, a fent említett forrásból: mintegy 7000.- + Áfa. Nem rossz, jól kezdődik. Kössünk kompromisszumot, legyen csak MKS4-es kondi, 63V-os, lévén az is jobb,mint az elkó (újabb kompromisszum). Ez már csak 3000.- + Áfa. Válasszuk ezt. A maradék alkatrész árat nem számolom, kimeneti elkó van, tranzisztorokra mondjuk 500.- ot számoljunk. Akárhogy nézem 3500-4000.- + Áfa, kb 4500.- a költségvetés.(Gyorsan megnéztem a vetélytársat, az IC, a kompriomisszum mentes csatoló,vcs dc blokkoló kondi, ellenállások ára: 3500.- Áfával(!!!) (lomex ár) . Csak itt nincs kompromisszum, az alsó határfrekvencia a békapopó alatt van, nincs kicsatoló stb. MOst már nagyon kíváncsi vagyok!) A méret sem kicsi, de ez nem is cél. Ennyi a költségvetésről és a nyilvánvaló bajokról, jöjjön az, hogy miért tartom egy nem túl szerencsés dolognak az áramkört. A főerősítő tranzisztor (bd139) eleve npn, nagyfrekvenciás tulajdonságai elmaradnak a pnp társaitól, pedig egy gyors DC erősítőnek kell a jó nagyfrekvenciás viselkedés. Relatív alacsony bétája miatt a bemeneti ellenállás sem túl jó. Lokális visszacsatolása meg van szüntetve egy nagy elkóval az emitteren, nabumm, ezt még elviseljük. Oda jó lesz 2db 47µF párhuzamosan a yageo-ból. A munkapontot beállító feszgenerátor osztója nem egészen jól van méretezve, kicsit át lehetne azt is számolni, dehát gyári értékek ugyebár...A kollektorban ellenálláson keresztül hajtja a végtranzisztorokat, bár a főerősítő legaláűbb kellően nagy árammal jár, a végtranzisztorok meg darlingtonok, de a végtranzisztorok bázisárama még szerintem így is "visszabeszél" a főerősítőre. Tápfeszültség elnyomás zéró, tehát elég jó tápegység kell, szerintem a 2x4000µF-em kevés lesz ide. Sebaj, maximum majd ez is többe kerül. Nem beszélve még az emitterekben található 470mOhmról, kicsit talán sok. Továbbá nem nagyon értem minek is kell 60V tápfeszültség, 4ohmhoz 60W ra, ha jól számolok,akkor 18V csúcsfeszültség elegendő. Nyilván a kivezérlésben nem egy bajnok az áramkör, de majd a dupláját ráhagyni feszültségben...kicsit túlzásnak tűnik. No, ennek a kapcsolásnak kéne jobban szólnia egy LM3886-nál ,ami amúgy egy műveleti erősítő! Rendesen megtervezve, látszik a koncepció a kapcsolásából, hogy mi mentén fejlesztették! Dokumentációja elég jó, hihetőek a mérési adatok is, mértük is nem egyszer, korrelál a valósággal (persze nem high-end készülék, ezt senki nem mondta)...felkeltette az érdeklődésemet az áramkör mindennek ellenére, megépítem. Meglátjuk! Csak azért nem lesz egy súlycsoportban, mert ugyanabból a pénzből az LM lesz "tisztességesebben"- "módját jobban megadva" megépítve, frekvenciamenete sem lesz ugyanolyan... Szóval majdnem felesleges is a próba...Jelentkezek az eredményekkel! Semmiféle támadó szándék vagy ilyesmi nincs a soraimban, csak leírtam, ami "kikívánkozott". Persze, ha valamit nem jól látok, cáfoljatok meg! Elnézést az OFF-ért, ez lassan erősítő mindig és mindig téma,de remélem befér ide is! Szép napot! Zs.
(#) peti333 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Persze, ha mindenből a legdrágább alkatrészt veszed akkor, nem jön ki negyedáron. Nekem ilyesmi gondom ritkán van, mivel van itthon elfekvőben 3 fióknyi ellenállás meg egy egy fél szekrényi kondenzátor meg minden hasonló cucc (trafótekercselő gép, 150 (!) amperes dióda stb.) A legtöbb még békebeli darab és úgy "örököltem" őket, szóval minimális mennyiségű alkatrészt vásárolok. Persze felhasználás előtt mindet kimérem, meg tesztelem őket.
Valaki próbálta már a Quad 405-öt vagy valamelyik változatát akármilyen hangszer erősítőbe?
(#) fecameca válasza peti333 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Nálam járt egy. Nagyon masszív darab. Jelenleg egy basszusgitáros használja. Minden végtranzisztor meg van duplázva. Nem tudom, a rövidzár védelmét is áttervezték- e 2x200 Wattra, de szerintem tudja, amit kell. Előtte valami híres diszkós zenélt vele 20 évig. Semmi baja nem volt, amikor hozzám hozták, csupán a LED-ek nem világítottak az elején, mert rossz értékű előtét ellenállást tett bele az, aki tervezte. A basszus gitárosunk meg mellé dughatott valamit, amikor nem szólt neki. Mire vagy kíváncsi? Még a házilag barkácsolt példányok is, ha jól vannak megépítve, és ha egyszer megszólaltak, szinte elnyűhetetlenek, valahol ezt olvastam róla, de az én tapasztalatom is ez.
(#) ZSozsóó válasza peti333 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Elsiklottál a lényeg felett. Nem azért jó ,mert drága, hanem azért drága, mert jó. És mindkettőbe a jó és drága alkatrészekkel kalkuláltam. És az IC-s olcsóbb...Ez lett volna a mondani való. A quad 405 is egy maga nemében jól megtervezett erősítő, szerintem jó hangszerre is, mindenesetre a lényeg az, hogy az intermodulációs- és tranziens intermodulációs torzítás legyen lehetőleg alacsony értékű, szerintem ez a legfontosabb követelmény egy hangszer erősítőtől! A színpadi használat pedig megköveteli a korrekt védelmet, tehát az sem árt, ha rendesen működik! Más kérdés, hogy nekem a bonyolultsági faktora hatalmas, meg a híd rendes beállítása is okozhat az élesztés során problémákat, az én "plug and play" dolgokhoz szokott lelkemnek kicsit sok,nem mintha derogálna belőni egy ilyen kapcsolást, félre ne tessék érteni...Szép estét mindenkinek! Zs
(#) peti333 hozzászólása Dec 31, 2012 /
 
El sem tudom mondani, hogy mennyire köszönöm az eddigi segítséget! A következő problémám, hogy minimum 2 hangszóró kéne 1 a basszusgitárnak és 1 a harmonikának és a mikrofonnak. Eddig ezeket találtam megfelelőnek basszerhoz és ezt a többihez.
Ezzel még semmi gond nem lenne, csak akkor már végfokból sem ártana 2 és úgy már picit húzósabb.
Van itthon egy Blaupunkt autós mélysugárzóm, ami 400W/1200W-os. Ennek annyi a hátulütője, hogy a leírása szerint maximum 500 Hz-ig viszi át a hangokat.
Szerintetek jó lesz a Blaupunkt a basszerhoz és a Rockwood a többihez, vagy megvegyem a Kenford-ot és a Rockwoodot is?
(#) jampi válasza peti333 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Ezeket a hangszórókat messzire el kell felejteni....nem igazán hangszerre való, egy igazi hsz. 98-100 akárhány decibellel kellene rendelkezzen,( magyarul szinte meg sem szólal)..
tapasztalat....
(#) Bassmester válasza peti333 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Az autós hangszórók autóba valók. A "cabin-gain" végett elegendő hangerőt produkálnak a kocsiban és elég mélyre is lemennek, de szobában elvész az erejük. Basszusgitárhoz alkalmatlanok. A Kenford hangszórókkal sem foglalkoznék a helyedben, ha jó cuccot akarsz.
Bassgitárhoz az Eminence hangszóróiból válassz...
Ebben a kombómban
Eminence Beta 10A hangszóró van, 150W-os végfokkal hajtva. Nagyon pontos, tiszta hangja van, ütős, dinamikus, tud morogni is és a slap hangja is "gyilkos"
Csak ajánlani tudom ezt a kis 10"-es Eminence-et.
Herflivel is jól szól, felcsavart gain-nel kellemesen kráncsos a hang, de ehhez totál más hangszín beállítás kell mint bass-hoz.
(#) skero válasza peti333 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Jampinak abban igaza van ,hogy nagyon fontos adat az érzékenység. Ha van két hangszóró hasonló átviteli képességgel és az egyik 3 dB el érzékenyebb az azt jelenti ,hogy fele akkora elektromos teljesítménnyel ér el ugyanakkora hangnyomást. Ha viszont két hangszóró között 10 dB különbség van az érzékenységben akkor viszont tízszeres bevitt elektromos teljesítmény árán fog a gyengébbik akkora hangnyomást produkálni mint az erősebb. Azért nem csak a magas érzékenység számít ,általában minél mélyebbre akarunk menni annál nehezebb jó érzékenységű hangszórót találni és azt is figyelembe kell venni milyen a hangszóró frekvenciamenete és ha hangváltó is kell akkor az impedanciagörbe is szükséges.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) jampi válasza jampi hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Ha nem akarsz sokat áldozni/lové/ szerény véleményem a régi RFT hangszóró pl.-3060-ez a MV3 bass reflex ládákban volt,kimondottan harmonaka,ének erősítő volt,(nondjuk nem pont szájharmonika),vagy szintén RFT 3401. Ilyeneket tudsz venní fele áron mint a belinkekt hangszóróid, ezek szélessávú hsz. nem kell a ráírt-l 6-ohm- foglalkozni álltalában túllihegik ezt dolgot, akár 4-8-ohmra rárakhatod,két ilyen hsz.-val kisszinpadon is megszólalhatsz,jó meghajtással....
(#) peti333 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Köszi a segítséget. Azt hiszem maradok a harmonika-basszer erősítőnél és a mikrofon erősítését pedig, átpasszolom valamelyik gitárosnak. Keresek valami jó Eminence hangszórót. Blues műfajban nem ritka, hogy harmonikához vagy gitárhoz basszusgitár erősítőt használnak (Bassman). Most már csak valami bevált előerősítőt és hangszínszabályzót kell keresnem.
(#) peti333 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Nah, eltelt némi idő és az elképzelés is változott. A jelenlegi projekt egy bassman. A kapcsolással (még) nincs semmi gondom, kimenőtrafóhoz is találok adatokat, az egyetlen gondom az, hogy ez az erősítő elvileg 75-85 watt között ad le 2 ohmon, mivel 4 db 8 ohmos hangszórót használ párhuzamosan. 8 ohmon ez a csőpár elvileg a legjobb illesztéssel sem tud leadni 20-40 wattnál többet. Az eredeti elképzelés szerint a hangszóró egy 8 ohmos eminence beta lett volna. Ilyen fajtából csak ezt találtam 4 ohmos kivitelben, de ennek a teljesítménye még magában is picit sok. Tudtok mutatni valami jó hangszóró(kat) amik jól passzolnának a bassmanbe?
(#) ZSozsóó válasza peti333 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szerintem 2Ohmra sem tud többet, hiszen épp ez a kimenő dolga, hogy a szekunder oldali terhelést megfelelően illessze a primer oldalhoz. A feszültség értékek is jelezve vannak a rajzon, 10,6V a szekunderen, ami 2 ohmon bizony 50W körül van, de alatta írja is a doksi, hogy 50W 2ohmon...
Ez az erősítő szerintem akkor virágzott, mikor kiállt a művész a színpadra egy szál lapgitárral, valami 5-20W -os kis kombóval, a publikum eleve csendben volt, a basszeros meg odatekerte ezt. Talán valami hallatszott is belőle...Szerintem egy bass cucchoz kell az ellentmondást nem tűrő teljesítmény. Talán nem is ez a legfőbb baj, hanem az, hogy "nincs" volume, csak gain gyakorlatilag és félek, nagy hangerő csak annak az árán jön ki, hogy a hang kása lesz. Persze nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez privát vélemény! Nem egy ,nem kettő csövest láttam- hajtottam már, többek között ilyet is...Szóval én azt mondom ,a hangszóró impedanciája mellékes, ahhoz kell tekerni a trafót. Szép napot! Zs.
(#) peti333 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Köszi a segítséget! Alapvetően nem a hangerő miatt szeretném megépíteni. Nem tudom hallottad-e a bassman történetét. Egészen addig egy átlagos basszererősítő volt, de valaki kipróbálta gitárral, és azóta félmillió magyar forint egy ilyen cucc. A kásás hangzáshoz nem tudok érdemileg hozzászólni, mindössze annyit, hogy ez a terv egy profi fender cucc és hogy hallottam már párszor élő koncerten, és nem vettem észre, hogy kásás hangot produkált volna. A hangerő nem csak a wattoktól függ, hanem a hangszóró érzékenységétől is.
Még mindig nem tudok dönteni, melyik hangszórót tegyem a ládába. Érdekelne a véleményetek. Ezek jöhetnek szóba: 1 2 3 4 5 6 7 8
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) ZSozsóó válasza peti333 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Amennyiben profi cucc, hát profi cucc. Ki vagyok én, hogy ilyennel vitatkozzak. Jó munkát az utánépítéshez! Amúgy nem egyszerűen megpróbálták gitárral, hanem kicserélték az első csövet 12ax7-re, a visszacsatoláson is módosítottak a végfokozatban és lőn a marshall nagy öregje...A koncerten a gén meg lehet 2esen volt, mivel gondolom ki volt mikrofonozva, ott még tuti nem kása. De a hangereje is épp az ,amit még a hangmérnök is szeret...Hangszóró ügyben Neked kell döntened szerintem, nemár más mondja meg mi lesz a megfelelő ,szerintem ilyenre ne is várj! Zs.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) peti333 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Legtöbbször PA rendszerrel volt, de hallottam már anélkül is. Majd rákérdezek, hogy mennyire lehet kihajtani. Szerintem picit félreértettél. Valóban úgy készült az első jó Marshall erősítő, ahogy leírtad, én is megtaláltam a leírást. Nem változtattak rajta semmit, hanem az eredeti fendert használják gitárral. A mai napig a világ legjobb bluesgitár erősítője. Nem gitárral hallottam először, hanem harmonikával, ha érdekel, akkor keress rá Pribojszki Mátyásra youtubeon.
A belinkelt hangszórókkal kapcsolatban pár véleményt szerettem volna, hogy a harmonika-basszer kombinációhoz melyik hangszóró passzolna jobban. A legnagyobb kérdésem az lenne, hogy a basszerhoz milyen alsó frekvencia kéne minimum, a harmonikához a felső frakvenciát meg megtudakolom egy másik fórumon.
(#) ELKO26 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Valaki tud nekem ajánlani, 50W-os erősítő körüli nyáktervet basszus gitárra?
(#) peti333 válasza ELKO26 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Nyáktervet?
(#) Szpisti válasza ELKO26 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 / 1
 
(#) peti333 hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Van valami módszer, vagy képlet vagy akármi bassláda tervezéséhez?
Eminence BETA-12LT-vel akarom építeni. Elég sok leírást olvastam mélynyomókról, de feltételezem itt más szempontokat (is) figyelembe kell venni.
(#) peti333 hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Van valami módszer, vagy képlet vagy akármi bassláda tervezéséhez?
Eminence BETA-12LT-vel akarom építeni. Elég sok leírást olvastam mélynyomókról, de feltételezem itt más szempontokat (is) figyelembe kell venni.
(#) Bassmester válasza peti333 hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Szerintem jobb lenne beta 12a, vagy delta 15 lfa. Bass box pro-t nem ismered?
(#) peti333 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Eddig a beta 12a és a beta 12lt között próbáltam dönteni. A 12a egy picit mélyebbre tud menni, a 12lt pedig a magasakat sokkal jobban viszi, ami ezért lenne fontos, mert ezt fogom használni harmonikához is, amíg nem tudok beszerezni hozzá egy 4*10-es ládát mint a klasszikus bassman. A delta 15 lfa nekem egy picit nagynak tűnik, mert ha végzek a csöves projekttel és végre nekiállok a valódi bassmotyónak, akkor sem tervezem, hogy 150 wattnál izmosabbat építek. Ahogy elnéztem kivitelben a beta 12 a és az lt között szinte csak a tölcsér tér el. Az bezavar esetleg a mélyebb hangoknak?
(#) Bassmester válasza peti333 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
A 12 lta jó lehet herflihez, de bassgitárhoz nem jó. Csak 2,4mm az Xmax... Nem nagyon lehetne kihajtani.
4×10 hez én Beta 10A-t vennék, brutális lenne a cucc. A kombómban is olyan van és egyedül sem gyenge, nagyon jól szól.
Bár amennyibe a 4 db Beta 10A kerül, abból már gyári 4×10" láda is kijön az olcsóbbak közül.
(#) peti333 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Egy kis félreértés történt. Külön-külön akarok basszerhoz ez 1*12-es ládát és majd valamikor ha sok pénzem lesz, akkor herflihez beszerzek egy 4*10-es nyitott ládát, olyan hangszórókkal, ami a klasszikus bassmanben van, meg a blues juniorban (ha jól emlékszem darabja $79).
Persze most kéne megfontolni, hogy mi a fontosabb, illetve jó lenne kipróbálni a 12lta-t, hogy mennyire megy harmonikához, mert ha megadná a "vastag" hangzást amit keresek, akkor akár még a 4*10-es ládáról is lemondnék. Persze basszeron még csak a haladó fázisban vagyok, tehát az még messze van, hogy színpadra álljak, mint basszeros (főleg mert az elsődleges hangszerem a harmonika). A 12a-t a magasai miatt vetettem el. Amikor még a görbéit néztem akkor még kevéssé zavart a magasak hiánya, de ismerősöm vett nem is régen egy 200 wattos tranyós bassmant, ami 2*12" Eminence és egy magas hangszóróval van szerelve, de még így is arra panaszkodik, hogy kevés a magas.
(#) Bassmester válasza peti333 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Ha bassgitárhoz keresel jó hangszórót, akkor ne a magas átvitel alapján válassz.
Magas sugárzó pedig minden modern basszusládába kell, pláne slap játékhoz. A legjobb egy érzékeny ring sugárzó, ami kb. 4kHz alatt van szűrve 12 dB/oktávval. Ezt kapcsolhatóra érdemes csinálni.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Sziasztok! Már több hónapja nézelődök, amikor eszembe jut, basszgitár előfokot. Nem tudnátok valami jó rajzot adni? Legyen benn kompresszor/limiter, és 3-as, esetleg 4-es tone stack. Lehet csöves, tranyós, fetes, vagy amiben mindhárom benn van. Lehet benn IC is, de nem szeretnék egy két darab NE5532-esből összerakott rajzot megépíteni, szóval azért ne egy sima feszültség erősítő legyen, a limiter/kompresszor a legfontosabb.
(#) Bassmester válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Ampeg SVT-4pro esetleg? Az ESI-ről letölthető a rajza.
Bővebben: Link
Csöves előfok, LDR-es kompresszorral. Bass gitárhoz inkább grafikus eq-t csinálj, ne egy passzív tone-stack-et.
Következő: »»   20 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem