Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1081 / 1675
(#) sooty válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Hát ez nagyon szuper! Leesett az állam, csak gratulálni tudok!
(#) Csupasz válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Ütős kis óra!Gratulálok!
(#) Mybuster válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Nagyon szép munka! Gratulálok!
(#) kameleon2 válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Igazán jól sikerült bútordarab ! Az első, aminek a kijelzője is tetszik a mátrixos kategóriából, nem világít mint a bolond és még a színe is kellemes.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Ja, azt már látom, hogy PIC.
(#) simib válasza zenetom hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szia!
Igen, PIC dolgozik benne. Az órában egy 18F4620, a hőmérőben pedig egy 16F688.
(Milyen jó, hogy programozó csatlakozás felíratáról lehet következtetni a mikrokontroller típusára... )
CCS C nyelven írtam egyébként a programot, MPLAB-ban.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) simib válasza FMSound hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Sokáig tartott mire kiötöltem, hogy tudnám megoldani. Végül is az lett a megoldás, hogy a képeket is látható "lyukas műanyag lapot" (amit habosított pvc lemezből fúrkáltam ki) helyeztem el a ledek közé, így szép pont alakút világítanak. A fénytörés pedig úgy van megoldva, hogy egy vékony üveglap (2mm), és egy füstüveglap közé két réteg pausz papírt raktam be. Ennek van nekitolva a vékony üveglap felől a ledes panel.
(#) simib válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Köszönöm!
Kedvencem a zöld szín, ezért lett a kijelző is zöld. Fényereje pont kellemes szerintem is, igazából nagy fényerejű ledek vannak benne, kipróbáláskor csak simán az összes ledet meghajtva brutális fénye volt, de a lyukas lapnak és a diffúzoroknak köszönhetően ez lecsökkent.
(#) zenetom válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Gratula mégegyszer!
Az Xbee-t nem volt nehéz lekezelni?
Voltak hozzá előre megírt függvények?
(#) Zoli_bácsi válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szép munka! Gratulálok. Igényes kivitelezés, látszik, hogy nincs összedobálva. A kábelezés külön megjegyzést érdemel, szépen kötegelve, rendezve, csatlakozóval ellátva.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
(#) granpa válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Semmi baj, más is eltévesztette már; az mást jelent. Bár igazából helytelen: mert én nem, de az öcsém kétszeresen is.
(#) simib válasza zenetom hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Az XBee-t csak fel kellett konfigurálni. Onnantól kezdve pedig soros porton keresztül lehet vele kommunikálni AT parancsokkal, vagy simán lehet transzparens módban is használni, ilyenkor gyakorlatilag egy "RF adóként" működik.
(#) simib válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Köszönöm!
Szeretem a rendet!
(#) vicsys válasza simib hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Nagyon szép munka, gratulálok!
(#) silent15 hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Sziasztok, majd a jövendőbeli vonalkövető robinak , elkezdtem kisérletezni vonalvezetőkkel, így született meg az első prototipus.
A következő típusban várhatő fejlesztések;
Teljesen SMD(a refleksziós optot leszámítva), a kimenethez(signal) tranzisztor, és így egy stabil 5 V (4,5) mehessen a mikrovezérlőnek, új csatlakozó típus (a mostani kicsit ormotlan), diódás polaritásvédelem.
(#) david10 válasza silent15 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szia, a refleksziós optot honnan vettel?
(#) silent15 válasza david10 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Szia, lehet venni Lomexben, Kontelbe, Hestore-ban.
(#) soos csaba hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok!, készen lettem a 200W-os erősítőm paneljával, már csak a be mérés hiányzik, és a bekötése a helyére. A vég tranzisztorok 2SA1943, és 2SC5200-asok, a meghajtás pedig BD244C, és BD243C.
(#) efraim válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szép, de a fotókon úgy látom, hogy a kerámia-ellenállásokat ráültetted a panelre. Legalább 2 mm távot kell tartani. Én ideiglenesen két paneldarabot dugok alájuk beforrasztáskor.
(#) soos csaba válasza efraim hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szia!, a fotókon nem látszik ugyan, de bőven van 2mm távolság a kerámia ellenállások és a panel között. Mondjuk annyit be néztem hogy tükröztem a panel tervet holott meg nem kellet volna, na de mindegy így is működik!.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) szili83 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Páka vezérlő, ha nincs benne hőfok szabályozás.
(#) Attila86 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ez most komoly? Szegény páka!
(#) Doncso válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ez hogyan működik vagy mi a lényege? offline-online? Az akar lenni, hogy x ideig fűt majd y ideig nem, és a két időintervallumot lehet állítani potival?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) sooty válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
A hőmérséklet szabályzás is ezt csinálja, csak nem mellékesen ott tudod mennyi a hőmérséklet. Itt meg kell hozzá egy táblázat, ha használni akarod. ( 50-50 -> 280 fok stb.)
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) chopper800 hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Elkészült a PA elektronika által tervezett labortáp, igaz még a dobozolás hátra van de a lényeg, működik. Persze apró szépség hiba van rajta.
Üdv.

WP_000141.jpg
    
(#) Attila86 válasza sooty hozzászólására (») Szept 8, 2013 / 3
 
Hát finoman szólva nem éppen... A kitöltési tényező normális hőfok-szabályozásnál függ a páka hőtehetetlenségétől, a környezeti levegő hőmérsékletétől, a légmozgástól, attól hogy épp a pákatartóban pihen vagy forrasztasz-e vele, attól hogy mekkora a forrasztási felület amit forrasztasz, mekkora a pákahegy, egy vagy kétoldalas-e a nyák, van-e rajta teliföld ott ahol épp forrasztasz stb. Ha ilyen egyszerű lenne a hőfok-szabályozás mint gondoljátok, akkor nem gyártatának olyan pákákat amelyikben hőérzékelő van...
(#) szili83 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Igen jól érted.
Ha egyhuzamba megy elégeti a pákahegyet, s magas a hőmérséklete. Ezzel pedig szépen be lehet állítani viszonylag egyenletes hőre. Ha jobban viszi valami a hőt, nagyobb a fólia, akkor módosítani kell a potik állásán. Már 1 hónapja kész van, csak most lett meg a végleges előlap, és potigomb.
(#) _vl_ válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Jó, de ennek mi értelme van? Egy átlagos páka+pákatrafó költségéből a páka, a trafó, a doboz, meg a kezelőszervek, csatlakozók viszi el a költségek > 95%-át. Szóval spórolni ezzel nemigen lehet - hosszútávon pedig a kevésbé kifinomult szabályozás valószínűleg hegyek életébe fog kerülni, azaz valahol még drágább is.
(#) szili83 válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Nekem ez a doboz kb 500Ft-ba (poti+gomb, + NE555) van... Egy rossz PC tápba tettem bele.
Eddig nem égett el a hegy, mivel ezzel szépen be lehet állítani, csak oda kell rá figyelni.
nekem jó, akinek nem tetszik ne nézze...
(#) efraim válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Hajdanában..danában fogtam egy mikrokapcsolót és bedugtam a pákatartó alá. Ha a páka benne volt, akkor a súlya átkapcsolta és egy BY238-as diódán keresztül kapta a fűtőfeszültséget. Ébekig ment, amíg nem cseréltem le Wellerre.
Következő: »»   1081 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem