Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   15 / 31
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Köszönöm! Tényleg bele se gondoltam . Igen de levettem 25x erősítésre, azt hittem jó lesz, de akkor elég 1x erősítés is . Holnap megoldom.
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Ezt is köszönöm. Majd elszórakozok vele kicsit később, bonyolultabb már mint az előző
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
A gondolkodás itt sohasem árt. De csak "józan paraszti ésszel". Semmi hatodik hatvány és varázslat..
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Heló!
hát igen
Kijavítottam a problémát szinte tökéletesen működik . 100k potit tettem véglegesen bele + párhuzamosan az 1k ellenállást. Igen az már nem esett le, hogy beküldök 1 v-os jelet és "25 v os" jel lesz belőle .
(#) Elektro Boy hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Helló mindenki!
Próbaképpen megépítettem BD241-es tranzisztorral a villogó ledeket. Nagyon szépen működik. Kérdésem a következő lenne: Készítenék ebből a kapcsolásból jó pár darabot és beépíteném egy kisebb dobozba, mintha egy disco fény lenne. Például ha csinálnék 5 darabot, ezt beépítve egy dobozba egyesítve és rákötném az erősítőm egyik csatornájára, akkor szépen működne? Nem venné el a teljesítményt a hangfalakról? Két darab ilyet kiviteleznék, hogy a két csatornás erősítőmre ráköthessem. Vélemények az ötletemről? Illetve BD245 és BD246-os, esetleg BD139-es tranzisztorokkal meg lehetne valósítani a kapcsolást???
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) janos14 hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Azt szeretnem kerdezni hogy hogy lehetne hangszorora ra kotni ledet ugy hogy szep fenyesen es ne halkitsa le a zenet?
(#) janos14 hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Es van hozza kapcsrajz
(#) PiperR válasza proli007 hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Üdv!
Megépítettem a kapcsolásodat (csatoltam), jól működik, csak annyi nem tetszik benne hogyha hosszabb jel érkezik akkor sokáig kitart a fény, nincs stroboszkóp hatása. Írtad hogy kb. 100ms idejű jel jelenik meg a kimeneten, de ha ennél hosszabb idejű jel érkezik a bemenetre akkor szinte addig kitart. Kérdés hogy esetleg nem lehetne azt megoldani hogy akkor is megmaradjon 100ms jel ha hosszabb a bemenő jel? Vagy úgy is jó lenne hogy addig villogjon, ha hosszabb a jel, csak ezt az állandó kitartó fényt szeretném elkerülni. Remélem érthető voltam
(#) proli007 válasza PiperR hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Hello! Ezzel sajnos nem lehet, akkor másik kapcsolást kel használni. Esetleg az érzékenység helyes megválasztásával lehet cseppet hozzá igazítani a zenéhez. Esetleg építsd meg ezt, ez másképp fog viselkedni. üdv!
(#) rejtettlampas hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Üdv!
Itt találtam egy kis egyszerű kapcsolást, ez a zene ütemére villogtatja a LED-eket. Megépítettem, működik, igaz tényleg csak alap szint. Az lenne a kérdésem, hogy hány LED-et köthetek erre büntetlenül? Illetve ha többet szeretnék (kb 20 db) akkor kell valami módosítás rajta?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
(#) proli007 válasza rejtettlampas hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Hello! Legfeljebb ötöt. Mivel a BC212 csak 100mA kollektoráramú. Ha meg nagyobb tranyüt teszel rá, a meghajtó nem fogja meghajtani. A tápfesz viszont csak 3V lehet, mert előtét ellenállás hiányában kinyírják a Led-ek és a tranyó egymást.
De ha már itt vagy a HE-n nem lenne célszerűbb itt szétnézni? üdv!
(#) rejtettlampas válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Értem. Hogy érted azt, hogy szét nézzek? Másik kapcsolásra gondolsz? Valami javaslat?
(#) proli007 válasza rejtettlampas hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Itt pld. a keresőben megnézheted milyen áramkörök vannak, és talán találsz szimpatikusat. (Csak ne azt az egy tranyós vacakot, mert az nem jó semmire.) üdv!
(#) rejtettlampas válasza proli007 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Látom az áramköröket. Viszont azt honnan tudom, hogy ezek közül melyik működik jól és melyik működik úgy ahogy én szeretném? Ha már megcsinálom valamelyiket akkor tudjam, hogy jó is lesz...
(#) hackerfish hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a TIP31-es kapcsolást annyi módosítással, hogy TIP31 helyett BD241-et használtam. Szépen villog is, a hangerőt beállítva épp a megfelelő intenzitással. Ha az audio jelre (a BD241 bal lába elé) rákötök egy potmétert, azzal is állítható lesz az "érzékenysége"? Ha igen, hány Ohm-osat célszerű választani?
Annyi problémám van a kapcsolással, hogyha egy elosztóval csatlakoztatom a PC-re a kütyüt, és a másik aljzatba egy fülhallgatót dugok, a füles szólni fog, de a ledek nem villognak. Még max hangerőn sem, pedig az a fülessel már kellemetlenül hangos. Hogyan lehetne ezt megoldani?
A kütyü 12V-os stabil tápról megy és 4 méter led szalag van rajta villogónak.
(#) elektros90 válasza hackerfish hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
A fülesed a kis ellenállásával leterheli a kimenetet így nem jut elég áram a led meghajtó tranzisztorába. Esetleg kipróbálnám a te helyedben úgy, hogy a TIP tranyó bázisa és kollektora közé kapcsolnák még egy mondjuk BC546 os kisteljesítményű tranyót.
Elnézést a te esetedben BD241, a lényegen nem változtat.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) hackerfish válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszönöm, értem. És a BC546 bázisa és az audio jel közé milyen értékű ellenállást tegyek? Szükség van itt bázis ellenállásra?

Ha ez a bázis ellenállás egy potméter, azzal állítható az érzékenység a hangerőtől függetlenül?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) hackerfish válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Átépítettem, de így sem megy a hangszóróval együtt. Ha a BC546-os bázisát a collectorára kötöm (ellenállás nélkül), akkor sem világít a ledsor teljes fénnyel. Hogyan tudom átalakítani, hogy érzékenyebb legyen, tehát a halkabb zenére is fényesen villogjon? Illetve hogy tudok beépíteni egy érzékenység szabályozó potmétert?

Megköszönném, ha átrajzolnád az eredeti kapcsolást.
(#) elektros90 válasza hackerfish hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Ha a BC546 bázisát a kollektorra kötöd, úgy nem is fog világítani. Vagyis lehet, hogy fog, csak én nem erre gondoltam.
Milyen ledeket használsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Csatoltam egy rajzot. Ahoz mit szólsz?
Már nincs energiám tovább művészkedni, majd egy kicsit emberibb időben esetleg. Egyenlőre ennyi. A ME nemterheli le a hangkártya kimenetét. A potenciométerrel 1 - 11ig tudod növelni az erősítést ezzel szabályozva az érzékenységet. A bemeneti szűrőt kb. 100Hz re lőttem be.
A tranyóra kapcsolhatod sorba/párhuzamosan, kombináltan a ledeket. Ellenállást hozzá kell választani.
(#) hackerfish válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Hali. Köszönöm, de sajnos nem az igazi...

Már működik egy jack elosztóval a dolog, tehát a fülhallgató is szól és a led is világít.
A led fényerejét tudom állítani ha a 470 ohm-os ellenállás helyére potmétert rakok.

A 10 K-s potméter tekergetése szinte semmit nem számít, ha felveszem a zene hangerejét, akkor a led pulzál, de nem villog. Tehá sosem alszik el, túl érzékeny. A 10 K helyett használjak nagyobb ellenállást?

A led alatt két darab két méteres led szalagot értek, amik párhuzamosan vannak bekötve, és vannak beépített SMD ellenállások is.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) hackerfish válasza hackerfish hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Már egész jó, basszusra villog. Most a led elé 100 K-t raktam, a bázishoz 470 K-t. A 470 K-sra nem igazán változik a dolog, talán maradt még valahol egy bekötési hiba.

Végeredméynben azt szeretném beállítani ezzel a potméterrel, hogy pulzáljon, vagy inkább villogjon.
Gondolom ez a zenétől is függ, hogy mekkora a különbség a legkisabb és legnagyobb hangmagasságok között.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) elektros90 válasza hackerfish hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
A 10K-s potméterrel az erősítést állitod.
1+R1/R2 aranyban.
Ebben az esetben az R1 a potméter. Tehát 0 es 11 közötti tartományban erősít.
Ha maximumon van akkor nagyon érzékeny.Ha pedig növeled ahogy írtad akkor csak még érzékenyebb lesz.Inkább vegyél vissza.
A pulzálást viszont az adja, hogy a kimenetén szinuszos vagy hasonló jel van. Ami megfelel végülis a bemenetinek csak 10x erősítve.
A legjobb lenne ha négyszög lenne.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) elektros90 válasza hackerfish hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Tulajdonképpen most nem nagyon értem mit értünk el, és mit szeretnél.
Számomra az érzékenység azt jelenti, hogy kis amplitúdójú jelre, halk zenére is reagáljon.
Tegnap még ezt írtad te is. De most a pulzálást/villogást nem igazán értem.
(#) hackerfish válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Hát, a kiinduló állapothoz képest Neked köszönhetően sokat haladt a dolog!

A pulzálás és villogás alatt ezt értem: állítható legyen aszerint, hogy kis vagy nagy amplitudójú zenét hallgat az illető. Tehát a zenéhez képest lehessen utánállítani, hogy az érzékenység (villogás/pulzálás) ne a zene hangerejétől függjön, hanem a potival korrigálható legyen.

A 10K potit megpróbálom kicserélni egy kisebb értékűre, ahogy javasoltad. Így a pulzálásból inkább villogás lesz, ha jól értem. Csak az a fura, hogy a potit letekerve sem változott, pedig az az értékének csökkentésével egyenlő, nem? Simán csak a középső, és bármelyik szélső lábát kell bekötnöm, igaz?
(#) koval1111 hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Heló. Olvastam itt a fórumok között, hogy a tip31-et majdnem bármilyen BD alapú tranzisztorra lehet cserélni és valahogy úgy emlékeztem, hogy db240c-t is lehet használni a ledek zenére való villogtatására. Szóval vettem egy ilyen és mégse működik! Lehet ezt valahogy használni, vagy ez a tranzisztor nem való erre? Ez alapján próbálkoztam:
http://www.instructables.com/file/FX1U46EHJKBJMVC
(#) Mate78 válasza koval1111 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Nem jó helyette mert a TIP31 az NPN, a BD240 meg PNP.
BD241 jó lehet helyette.
(#) dB_Thunder válasza koval1111 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Aki azt a rajzot elkövette, annak le kéne vágni a szaporítószervét és....
Nincs semmi baj azzal a tranyóval, csak sok helyen elvérezhet a dolog..
Ezt most nem boncolgatnám, inkább olvasgasd az a topicot ahova kerülsz nemsokára..
(#) koval1111 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Igen igen ezt én is olvasgattam, hogy csak az lenne a jó.. köszi.
(#) koval1111 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Nem tudom mi lehetne a baj vele, többen is odaírták alá, hogy jó és működik. Akkor mégis csak megoldható lenne a dolog? Miképp ha megkérdezhetném?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
Következő: »»   15 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem