Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   228 / 274
(#) gyovcsi válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Köszönöm az infót. A hangszórók mind 4 ohm-osak.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy esetleg tda 2030-ból összehidalni lehet-e többet?
3-4db-ra gondoltam
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia! A híd kettő és csak kettő erősítőből áll. Az IC-k számának növelését úgy tudod elérni, a hídfelekben párhuzamosan kapcsolod a TDA2030-asokat. Na, ez nem az a félvezető amelyért ekkora áldozatot érdemes hozni.
(#) kikesz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Építettem egy ilyen kapcsolású erősítőt, szinte már mindent átnéztem rajta forrasztás,polaritás rendbe, de nem akar megmukkani, mi lehet vajon a gond ?
a nyáktervnél csak a piros áthidalásokat kell nézni.
(#) kadarist válasza kikesz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia!
Az egyes láb testen van, miközben féltápfeszültségen kellene lennie és egyben ez a bemenet is.
(#) kikesz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
nem a kettes láb a bemenet ?
(#) kikesz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
és ezt miként tudnám orvosolni ? anélkül hogy ne kelljen új lapot csinálni ? melyik ágra kéne kötnöm ? hova lenne a legcélszerűbb ?
(#) kikesz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
ja elnézést köszönni elfelejtettem Üdv
(#) kadarist válasza kikesz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Itt nem. Rajz.
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ez a NYÁK reménytelennek tűnik. Honnan is indulnak a bajok? A rajzon elfelejtettél pár csomópontot bejelölni (zöld pötty), ebből aztán nem is sikerült rendes nyomtatott áramkört generálni. Nézd csak át a rajzot! Attól, hogy két vonal összeér még nem tudja a program, hogy össze vannak-e kötve egymással.
Szerk.: Az 1-es (bemenet lábat) testre kötötted. Miért?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) kikesz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
nekem ez az első építményem bevallom. Egy barátomat kértem meg hogy segítsen nekem de akkor valamit benéztünk ezzel az 1es lábbal.
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Az egyes láb és a test között 1nF-os kondit szoktak elhelyezni. Abból lett egy vonal. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) kikesz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
akkor ez itt a gond :/ hát azért megpróbálom valahogy orvosolni majd holnap. Köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Mint frissen regisztráltat üdvözöllek az oldalon! Pár technikai tanács: akinek írsz, annak a hozzászólás fejlécében kattints az aláhúzott Válasz feliratára! A mondatot kezd nagy kezdőbetűvel, és ügyelj a helyesírásra. Itt valamennyien törekszünk erre. Boldog Karácsonyt!
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Viszont kívánom!
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Beraktam egy 1nF-s fólia kondit de így se működik :S
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Sajnos a nyomtatott áramköröd annyira kesze-kusza, hogy a többi szükséges módosításhoz nem is tudok szakszerű tanácsot adni. Legjobb volna másik panelt készítened.
Saját termésből pillanatnyilag csak ilyennel tudok szolgálni, erre még rá kéne a két diódát eszkábáljam.
A 7812 milyen célt szolgál a tervedben? Csudára nem illik oda!
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A 7812 azért hogy 12V-t kapjon. És az a nyákterv helyettesíthető tda2030al ? 2050 helyet ?
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Pillanatnyilag nem tudok közvetlenül a TDA2030-hoz készült nyomtatott áramköri tervet linkelni az oldal karbantartása miatt, remélem nem tart sokáig.
A TDA2030 +36V-ig elviseli a tápfeszültséget, minek azt 7812-vel csökkenteni?
(#) kikesz hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Mert a kapcsoláshoz az volt írva hogy 8V-18V ig működik.
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Mert a kapcsoláshoz az volt írva hogy 8V-18V ig működik. Elnézést az előbb nem jelöltem be a választ.
(#) reloop hozzászólása Jan 1, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Ez a TDA2030 cikk azon kevesek egyike, amelyhez nem tartozik nyomtatott-áramköri terv.
Úgy gondoltam pótolom. Bár vannak hasonlók itt a témában, de egyik sem pont ilyen. Ez a kapcsolás a kezdők "kötelező olvasmánya" is egyben, nekik nemhogy a tervezés, de még az alkalmas változat kikeresése is nehézségbe ütközne. Remélem hasznát fogják venni.
A cikkben szereplő rajzot még kiegészítettem egy C7 jelű kondenzátorral, mely általánosan használt más tervekben.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Üdv.
Ezt nagyon szépen köszönöm. Még ma megépítem.
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Várom a tapasztalatodat, remélem nem hibáztam sehol.
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Hát holnapra lesz kész és mindent bekeresve, nem találtam gyorsmaratót és nem tudtam lemaratni..
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Ó, nem lóverseny ez, így is több mint 8 éve halasztódik.
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
A kapcsolási rajzban és a nyák tervben ugye két C7es van, de az egyik ami a kapcsolásban C7-0,1u az a nyák tervben C7-100n/63V itt melyik a jó ? ami a kapcsolási rajzban van ? vagy netán a másik ?
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Figyeld a prefixumokat! A 0,1µF az egyenlő 100nF-dal. A 47µF-nak C8 pozíciószámot kellett volna adnom, majd kijavítom.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Így már értem. Köszönöm.
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Ja és nem gondoltam volna hogy a háztartási sósav is marja a rezet. Azzal megoldottam..
Következő: »»   228 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem