Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   196 / 274
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Ebből nem tudjuk. S/N -> signal/noise -> jel-zaj viszony.
(#) cooper85 hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Adott a TDA2030+BD lebegőtestes hidam 4Ohm-al terhelve. Meg lehet valahogy határozni, hogy mekkora az a feszültség amit még elbír?
Mondjuk 16V-al megy most, a hozzá tartozó zenerekkel, de nem tudom meddig lehet elmenni.
A másik, hogy most egy 200W-os 30cm-es hangszóró van rajta, ezt meg tudja fektetni, ha valami hiba csúszik a gépezetbe? Gondolom a TDA-ba épített védelem az működik, ha kell, de a tranzisztorok meg tudnak futni. Nem?

Amúgy érdekes módon az áramfelvétel nem megy sokkal 1A fölé, bár magasabb feszültségen csinált olyat, hogy megugrott egy pillanatra, de nagyon, na akkor vettem vissza, de lehet ez csak a multim pontatlansága.
(#) reloop válasza cooper85 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia! A feszültséget annyira növelheted amennyit a TDA adatlapja megenged. A tranzisztorok bírni fogják, gondolom nem volt különösebb gondod a melegedésükkel.
Feltétlen használj biztosítékot a tápágban.
Készítettem egyenfeszültség védelmet lebegő testpontos kapcsoláshoz, a témájában megtalálod.
Amennyiben változtatsz a tápfeszültségen a zener-diódák és az ellenállások értéke az egyszerű képletek szerint módosul.
(#) cooper85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
4A-es lassú biztosíték van a tápágban. Csak ezt is túlugrotta néha az áramfelvétel, de akkor valószínű csak a multim nem bírta a hirtelen változást.
A tranzisztorok alig melegednek, a hűtőborda is alig melegszik fel. Kb 30 fokos lehet.
Akkor ha jól értem, hiába a 4Ohm, amíg nem melegszik különösebben addig mehetek felfele?

A védelmet azt láttam, tervbe is van, csak ahhoz kellene majd a toroid, de először be akarom lőni a max feszt.
(#) reloop válasza cooper85 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Mekkora teljesítményt szeretnél kihozni az erősítőből? 120W/4ohm-hoz 24VAC/6A szekundert ajánlok.
(#) cooper85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Ha már megcsináltam, akkor a maximumot.
A hangszóró megvan hozzá, akkor legyen kihasználva.
Köszi szépen, ezt akkor kipróbálom!
(#) Bojtossapka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
sikerült megoldani a mélyhang problémát, az erősítő kb 5-6 éve készült, akkoriban örültem mint majom a farkának, h összeraktam és szól, azóta nem is foglalkoztam vele. Mai szemmel kukábavágnám a panelt és maratnék újat, elég gyenge minőségű ugyanis, de miután végigfuttattam cínnel érezhetően megjöttek a mély hangok, még nagyon alacsony hangerőnél is.
(#) colos850514 hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Hali nemrégiben írtam hogy 2030-at hídba kötöm de letettem róla mert szépen szól nem bolygatom inkább csinálnák egy 2050-et ahoz kellene segitség. Nyák az ugyan az minta 2030.? és a többi cucc értéke? Előre is köszönöm!!!!!
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 7, 2012 / 1
 
Szia! Minden ugyan az, csak magasabb tápfeszt adhatsz neki.
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Köszönöm
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Na azért itt van eltérés.? Ez nem gond?? Mert ha nem akkor építem.

2030-2050.jpg
    
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 7, 2012 / 1
 
A bemenő impedancia, tápszűrés, visszacsatolás, Zobel-tag, csatoló kondenzátor szerintem nem IC specifikus. A diódák mindkét IC esetén jótékony hatásúak, de el is hagyhatók.
Ezt ajánlom még a figyelmedbe.
(#) David 3g hozzászólása Máj 7, 2012 / 1
 
Sziasztok. A TDA2052 -en elvileg van rövidzár védelem ugye? Valószínűleg összeérhetett és meghalt
(#) mezei dávid hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok!Az lenne a kérdésem, hogy egy TDA 2030 elé hogyan lehetne fabrikálni AIWA magnó deckből R450 előerősítőt.
üdv:dava
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Reloop az lenne a kérdésem nincs e egy nyák terved lay-ben a 2050-hez a csatolt képhez(dióda nélkül a feltüntetett értékekkel) vagy valami amit át tudok szerkeszteni mert teljesen nulláról megtervezni nem nagyon menne. Amikor a 2030-at csináltam azóta már volt egy windows csere és elég sokminden elugrott és nem akarnám megint hetekig nyomni.Köszönöm!!

tda2050.jpg
    
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék,hogy ha a TDA2030-as IC-t két pár tranzisztorral egésziteném ki,nagyobb lenne a kimenő teljesitmény?
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Kicsit igazítok még rajta és küldöm. Mono vagy sztereo?
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Sztereó (2monó egymás mellett hogy külön legyen de egy panelen) Köszönöm szépen!!!
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia! Görgess a 12. ábrához. Ott találod a paramétereket.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Értelek,csak szeretném tudni hogy,érdemes lenne-e bele kezdeni egy olyan projektbe,hogy,négy tranzisztorral van kiegészitve.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Átlagos végtranzisztorból csak akkor dupláznék, ha 2ohm alatti terhelés kerül rá.
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A kondik méretei jók lesznek?

TDA2050.JPG
    
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szerintem jó lessz csak ebböl hogy lessz lay ? Átnevezem és kész?
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Ha megfelel, akkor felrakom PDF-be. (Kettőt egymás mellé)
(#) Davidd válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Udv!Ezt a kepet atalakitod .bmpre hogy tudd betenni sprintlayoutba es atmasolod.Athuzod a vezetosavokat ugy ahogy a kepen van es kesz a lay.Remelem segitettem.
(#) colos850514 hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Megfelel csak az az eredeti méret legyen amit nyomtatnom kell. (mert foto papír és vasalással csinálom)
(#) colos850514 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Csak olyan nagy a felbontás hogy megbolondúl a layout. (egyébként kössz)
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 8, 2012 / 1
 
A melléklet ehhez és ehhez a TDA2050-es ábrához tartozik.
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Nagyonszépen köszönöm ezer hála!
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Alkotó fórumtárs jelezte, hogy nagyok a furataim. Nálam vasaláskor a festék terülése miatt normál méretűre szűkül. Ha ez egyedi probléma, akkor szóljatok és visszaveszek belőle.
Következő: »»   196 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem