Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 131
(#) mezobela válasza Benji1992 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Szia Benji!

Én is így voltam az enyémmel. Fogtam a régi távirányítom és bevittem a legközelebbi üzletbe, ahol ilyet forgalmaznak. Bemérték és megállapították, hogy milyen kódú. Ez alapján rendeltem tőlük. Ez Veszprémben volt!
Remélem tudtam segíteni!
(#) kukacoshu hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Szia!

A V2 távirányítóknál nem mindegy milyen kódolásút veszel. Részletek: V2 phoenix4 (TSC4) távirányító.
A képen a 868 MHz-es van, nézd meg olyan-e a vevőd is.
A vevő programozására itt találsz használati útmutatót.Vidue V2 kapunyitó rádióvevő
(#) mezobela válasza kukacoshu hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Köszi az infót és a program leírást. A képen valóban 868MHz van, de az enyém 434-es, csak rossz képet csatoltam és biztos, hogy jónak kell lennie. Valószínű az ugrókód funkciót kell engedélyeznem, mert sehogyan nem jön össze, de attól félek, hogy elszúrom és az eddig működő távirányítót sem tudom használni. Próbáltam a működő távirányítóról átvinni az újra, de az sem sikerült. Nem tudom, hogy merjem-e a p1 gombot megnyomni, az ugrókód engedélyezéséhez, nem szúrok-e el vele mindent?
(#) mezobela válasza kukacoshu hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia!

Még egyszer köszönöm a segítséget!
Végül a Vidue V2 leírással sikerült megoldanom.
Működik a kapu az új távirányítóval!
(#) champ hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok,
Segítségeteket kérem. Sajnos meghibásodott a kapunyitóm. Kétszárnyu kaput nyit, és sajnos nem tudom megállapítani a tipusát sem. A kültéri dobozban van az elektronika, és a panelen csak annyit találtam hogy T201, és látszólag valami olasz lehet. Tudna valaki segíteni hogyan tudnám megállapítani hogy milyen típus, ill. valai kapcsolási rajz esetleg?
A jelenség, hogy kinyitotta a kaput, de már bezárni nem akarja. A távra reagál, de mintha továbbra is nyitni akarná. Talán valamelyik relé lehet a ludas, és szeretné kinyitni teljesen? Esetleg van párhuzamosan két nagy kondi is a motorokon....
Várom segítségeteket.
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2013
(#) kukacoshu hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Szia!
Küldj egy képet róla légyszi.
(#) champ válasza kukacoshu hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
ha ez nekem szólt, akkor itt van, megtaláltam:
http://kapumozgatok.hu/telcoma/telcoma-kapumozgato-automatikak/telc...erles/
(#) mraulajos válasza champ hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Hali!
Próbáltad Teljesen 100% áramtalanítani, és fél óra múlva újra indítani? Kondinak lenni kell a motorokon. Fotocellák vannak? Azokat kellene ki iktatni, és úgy megpróbálni. Azok tudnak galibát csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) tamas125 hozzászólása Szept 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Pár éve nálam van egy Proteco Q32-es vezérlés, annak két motorja, és egy hozzávaló kondi.
Végre "stabil" helyen lakunk, ezért rá szeretném akasztani a kapura.

Az elektronikához nincs távmodul, ez a legnagyobb gond jelen pillanatban.
Napok óta keresek hozzá leírást, bekötési rajzot, bármit, ami segítségemre lehet abban, hogy ismét működjön.
Egy írásban olvastam, hogy elég egy relé záró kontaktusát a "Start Ped" bemenetre kötni, és már dolgozik is. Így működhet ez rendeltetésszerűen?
Van itthon raktáron néhány 433-as ugrókódos adó-vevő modulom, ami ráadásul relézett is.
Ebből egyet feláldozok a kényelem érdekében, ha megerősít benne valaki, hogy valóban életképes a dolog.

Köszönettel:
Horváth Tamás
(#) gapati hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a képen látható CAME TOP 432/SA tipusu távirányító javításával kapcsolatban. Egy kedves ismerős próbálta "megjavítani" a képen látható eredménnyel. Valami kis piros kocka hiányzik róla, ami időközben elveszett. Feltételezem hogy egy diódáról lehet szó, aminek nem ismerem a helyét a panelen. Kapcsolási rajzot nem találok a neten, de még a vez.IC-ről sem. Tudna Valaki küldeni egy fényképet erről a típusú panelről? Képből olyat találtam, aminek nem teljesen ilyen volt az elem környékén az alkatrészek elhelyezkedése.

Köszönettel: gapati
(#) bihari laci hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
Sziasztok ,van egy 2db Okin deltadriver dz 24Vcc kapu motor ehez keresek egy megfelelő,elektronikai rajzot ,köszi
(#) sanykaraj hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Üdv kaptam egy kapú távírányitot, sajnos el van hangolodva 433.92Mhz hejet 434.45Mhz sugároz. Le ejteték és elhangolodot, én nem találtam kapcsolási rajzot sem utmutatót, de hátha valaki tud valamit, hogyan lehet javítani eco star rsc2-433 a tipusa.
(#) pucuka válasza sanykaraj hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Mivel a frekvencia meghatározó elem egy felületi hullámszűrő, sokat kezdeni nem lehet vele. Esetleg egy másikból bontani, amelyiknek más baja van. Ja és ez érzékeny a mechanikai behatásokra. Nem dobálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) sanykaraj válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
akkor vissza adom, hogy nem javítható.
(#) netvadasz hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Nekem egy Ducati HC 124.05-ös kapumotorom van.Kaptam egy ilyet ajándékba táv nélkül. Szeretném felszerelni.
Szükségem lenne kapcs. rajzra, vagy doksira. Milyen vevő csatlakoztatható hozzá? Nekem is ctr43 panel van benne. Esetleg melyik szervíz foglalkozik vele?
Köszönöm,ha valaki válaszol! Kellemes ünnepeket!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) imretam hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Tudna valaki segíteni. HC125 ducati kapunyitó, ctr43 elektronika. Szétégett egy kis kondenzátor, s a kaput csak kifelé mozgatja a motor. Belemászott két meztelen csiga, szerintem azok csináltak zárlatot. Elég lehet a kondenzátor cseréje, vagy egyéb nem jó rajta. Hol tudják a panelt javítani?
Köszönöm.
(#) imretam válasza netvadasz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
EZ nem tudom segít-e. Van még teljes leírás a bekötésről.
(#) siria válasza netvadasz hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Overgate Kft. forgalmazta, ők tudnak szerelőt ajánlani.
(#) hbala hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy milyen típusú kapuvezérlő ez?
Egykaros kapunyitó, új távirányítót szeretnék hozzá programozni, de nem találok hozzá leírást.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok
Ismeri valaki a chamberlain motorlift 500 garázsnyitó ipari hulladékot?
Bővebben: Link
Reedsensoros végálláskapcsolók vannak, ami a kapunyitó karba lévő mágnes kapcsolja.
Ezzel nem is lenne gond, csakhogy valami hiperérzékeny reed sensort sikerült betenniük és a lánc közelsége (valami kevés mágnesesség) is leállítja.
Szóval biztos van valami vajákos trükk ilyen esetre.
Ha lenne valakinek valami ötlete, akkor örülnék.
Üdv
(#) péter71 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy proteco q36 a vezérlésem, ami a mai napig tökéletesen működött. Ma nem akart nyílni a kapu, és a vezérlésen a hiba üzenet az,hogy a stop gombbal van valami. Na ez a kapcsoló nincs bekötve, ezért át kell hidalni. Ez így ment is de most nem megy , a hiba üzenet kint van és nem reagál semmire. Az átkötés nem szakadt meg. Lehet az elektronika megdöglött?Ha valaki tudne segíteni ,mielőtt vennék egy újat potyára?
(#) mraulajos válasza péter71 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Hali!

Próbáltad áramtalanítani, és 10 perc múlva úra indítani? Volt már rá példa hogy ez segített.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) péter71 válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia. Áramtalanítás után is ugyanaz a hiba. Igaz nem vártam 10percet, csak 2-3 at. Most ki van kapcsolva. hétfőn tudom kipróbálni. Két nap áramtalanítás csak elég.
(#) mraulajos válasza péter71 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Tulajdon képpen elég kellene hogy legyen 2-3 perc is, de a két nap az tuti. Pedig csak azt az átkötés kell körül járni. Épp egy ilyen tipusnak a fotocella részével szenvedek én is.
(#) uniman válasza péter71 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Hello!
Ki kéne próbálnod a vezérlőt gyári alapbeállításokra visszaállítani (reset), persze utána újra be kell programozni a beállításokat és a távirányítókat is.
Ha ezután sem működik rendesen ,akkor a hardverhibát kell megkeresned a vezérlőn...pl. ott van egy sor smd ellenállás...
(#) péter71 válasza uniman hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Hello. Meg lett6 a hiba.Valami fehér szutyok vollt több helyen,ezt lepucoltam,és az egyik smd ellenállás szakadt volt. Viszont 2-3 db ellenállás 100K, de csak 85-85K mértem. Ezeket nem cseréltem ki. Lehet ez baj?
(#) mraulajos válasza péter71 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Hali!
Szerintem, ha megtisztítod a panelt, meg azt az ellenállást renbe teszed, működni fog. Az, hogy bizonyos ellenállás nem 100K, csak 85, szerintem nincs jelentősége.
(#) péter71 válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Hello. Kész van,és működik.
(#) péter71 hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Sziasztok.Most olyan gondom van,hogy a gyári proteco távirányítóra nem reagál az elektronika. Fel lett tanítva, ha nyomom a gombot az elektronikán lévő led kijelző villan, de nem csinál semmit. A feltanításnál kiírja ,hogy hányadiknak lett programozva,ezért gondolom látja. De semmit nem csinál. Van két kínai taníthatóm,azokkal megy rendesen.Ha valakinek van ötlete jó lenne.
(#) Telek_ur hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni adott egy első szériás Rewlex s60 garázsnyitó, amelyre az új típusú távirányítókat nem lehet tanítani. A nagykerben egy külső dobozos RS vevőt kaptam, mint megoldást. Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudom az új vevőt összekötni a garázsnyitóval?

Köszönettel!
Következő: »»   6 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem