Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   12 / 30
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Mostanában nem veszek akkukat, mert kaptam egy szatyor laptopakkut, azokat bontom szét.
A szokásos vásárlási figyelmeztetést tudom mondani, a legolcsóbbat soha nem szabad megvenni, és tudni kell, hogy mi a reális teljesítménye annak, amit veszek.
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Ami az ebay mellett szól, az az ingyenes szállítás.
Próbaképp rendelek egy ilyet, ha már egy évet megy az jó.
Bővebben: Link
A meghajtót is rendelhetem innen, abból szerintem nincs jobb-rosszabb minőségű.
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A 3800mAh hihetetlen érték.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ha a fele csak, nekem az is elég.
(#) waterbear válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
De minek is az akksi? Ha van dinamód a bringán, az is megteszi, némi egyenírányítás meg egy 7805, és van stabil 5v-od. És ez nem merül le a legrosszabb időpontokban....
(#) CRU3L válasza waterbear hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Azért, mert nem értek hozzá, hogy hogyan kell egyenirányítani, stb.
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
De ha valaki küld olyan 18650-et, ami reálisáron van, és meg szabad venni, az jó lenne.
(#) Kobra02 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! A 18650 Li-Io akksi tökéletes választás párosítva az AMC7135-el. Egy darab szépen elviszi, épp csak langyosodik a led, nem szükséges a max. 700mA-el meghajtanod. Én a robogóm tompitottját szerkesztettem át egy 3W-os led-re és veri a 25W-os eredeti izzót.
Megbízható akksit ITT kapsz a legjobb áron.
(#) waterbear válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Nem nagy ördöngősség, ha elszánod rá magad, segítek.
(#) nzozz válasza Kobra02 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
És postáznak már Kínából elemeket, aksikat? Mert 2-3 hónapja még semmi ilyesmit nem szállíthattak.
(#) Kobra02 válasza nzozz hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia. Ezt ők mondták neked?...amúgy eddig ide értek hozzám mindig, most is úton van egy hete 4 db hozzám, és nem üzentek, hogy nem fogom megkapni.
(#) nzozz válasza Kobra02 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Egyrészt tapasztalat, a rendelt csomagomat visszafordították, kivették az aksikat és úgy postázták ill. elég sok hsz. volt erről az ilyen jellegű fórumokon is.
(#) CRU3L válasza Kobra02 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
Valószínűleg én is csak egy meghajtóval fogom használni, ha csak langyos a led, mert nekem a hűtés a zárt lámpában nagyon kényes. A fénye sokat veszített az erejéből?
Te erről a honlapról rendeltél már akksit ami meg is érkezett? Tapasztalatok? Töltését hogy oldod meg?

Köszönöm a segítséged:
- CRU3L -
(#) CRU3L válasza waterbear hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Az jó lenne, szeretném így is kipróbálni. Elszántam magam

Köszönöm a segítséged:
- CRU3L -
(#) Kobra02 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
A fényére mérés nélkül 80%-ot mondanék, megemelve az átfolyó áramot láthatóan fényesebb, de akkor már komoly hűtésigénye van.
Természetesen az oldalról rendeltem, és rendelek is folyamatosan különben nem ajánlottam volna.
Megbízható, korrekt üzlet és nem utolsó sorban a garanciális hozzáállásuk néhány hazai shop-ot megszégyenítő. (Volt már mobil, és tablet problémám, (sérülés, törés) cirka egy hónap leforgása alatt vissza kaptam a termékeket javítva és azóta is működnek.)
A garanciákhoz hozzá tartozik, hogy minden kicsomágolásomról vágatlan videó készül, legyen az bárhonnét rendelve, még hazai üzletből is, ezért a bizonyítással nem volt eddig problémám sehol.
A töltését egyedi foglalattal oldottam meg a kis automata töltő pedig ez volna TÖLTŐ 5V-ot igényel akár hálózati adapterről, akár PC-ről usb-n keresztül. Nekem bevált, itt is láttam valaki hirdetésében az aprók közt. Létezik a 18650 akksikhoz is foglalat mint EZ egyes változatban amit most náluk nem látok.
Ne feledd az AMC7135-öt is hűteni kell a google-ban találsz az alkalmazásáról képeket.
Tapasztalatom az akkuról két hetet bír egy töltéssel, napi használat során 2x20 perc utazás a melóhelyre, és vissza. Két hét után mértem 3.55V-ot még az sem a teljes kisütés.
Amit linkeltem akkut, tartalmaz egy elektrónikát a talpában, ami rövidzár és mélykisülés ellen védi, 3V-nál lekapcsolja nem tudod tovább meríteni.
(#) waterbear válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ok, akkor az első az, hogy kényelmes tempóban kerékpározva mérd meg mekkora feszültséget ad le a dinamo. Elvileg ez kb 5-8v körül lehet kényelmes tempóban kerékpározva. Ezt fogjuk majd egyenirányítani, így szükség van az értékére a számoláshoz.
(#) CRU3L hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Mit gondoltok, itthon összerakni egy ilyet (csak 10w-os Power Leddel) mennyibe kerülne?
http://www.lealkudtuk.hu/napelemes-led-reflektor-akkumulatorral-157...140308
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
A 10W powerLED helyett gondolkozz jobbfajta 1W (több mint 100 Lumen/Watt) LEDekben. A reklámszöveg mindenképpen kamu, 4Ah lítium akkumulátor jó esetben 4*3,7 Wh energiát tud eltárolni. Erre rákötve egy 5W LEDet (jó esetben) 3 óra üzemidőt kapsz. Hol van ez a nyolc órától?
A napelem teljesítménye 3-4W lehet, szerencsés esetben. Hazai viszonyok között nem tudhat 2-3W-nál többet leadni átlagos fényviszonyok mellett.
(#) waterbear válasza CRU3L hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Parasztvakítás, vicc az egész, bugyuta marketing... mögöttes ALAPVETŐ tudás nélkül.
(#) kisstomi5545 hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Helló!
Egy led-es lámpát készítek, és olyat szeretnék belerakni, hogy egy kapcsoló, és mondjuk 2-3 erőssége legyen a led-nek! Gondolok itt arra mint sok lámpában, hogy első nyomásra bekapcsol, másodikra erősebb, harmadikra meg a maximum, nnegyedikre meg kikapcsol!

Vagy jobb lenne trimmerrel, vagy potival megoldani?
(#) Saggitarius válasza kisstomi5545 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Ha nincs mikrokontroller programozoi tudasod/lehetoseged, hardweresen is megoldhato aranylag egyszeruen.
(#) kisstomi5545 hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Kapcsolási rajzot tud valaki küldeni?
(#) csmartin hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok! 20W-os led reflektort(gyári) kötnék rá egy hagyományos futófény vezérlőre (ami 230v os kimenetű, a reflektor pedig szintén 230-as csatlakozású, nem tenné e tönkre a reflektort, vagy reflektorokat, a "ki-be kapcsolgatás". Kipróbáltam amúgy kb 1 másodpercre állítva a futófényvezérlőt és a reflektor szépen bekapcsol és el is alszik, kb. fél óráig villogott, nem is melegedett. Vajon a LED-meghajtó ami benne van nem megy e tönkre?
(#) poros hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kìnai ledreflektòrban tönkre ment egy N3850 jelü ic. Találkozott màr valaki hasonlò jelzésü alkatrésszel? Mivel lehetne kiváltani? Sajnos gugli nem segített!
(#) elektrorudi válasza poros hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Milyen teljesítményű? Hány voltos LED van benne?
(#) poros válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szia! A ledek 3 wattosak. A nyitó feszültséget nem tudom. A reflektorban azt hiszem 33DB van beépítve ezekből. A leírásában 12-30 voltos rákapcsolható feszültség van megadva. Az egyik kollégám vásárolta az e-bayről de az első próbánál azonnal tönkre ment egy ilyen jelzésű alkatrész.
(#) elektrorudi válasza poros hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Sajnálom, akkor nem tudok segíteni. Vannak felesleges 20W és 30W-os meghajtó egységeim, 230V-os betápra, 30-32V-os áramgenerátoros kimenettel (10db LED sorban). Felajánlottam volna...
(#) poros válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza poros hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szerintem fotozd le a panel mindket oldalat. Nem nyolclabu veletlenul az az IC?
(#) poros válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Az ic 6 lábú. Teszek fel képeket talán úgy lesz valakinek ötlete mivel lehetne kiváltani.
Következő: »»   12 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem