Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 22
(#) Orbán József válasza zerdal hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
... és a fémváz részei fémesen össze voltak kötve egymással, amikor próbáltad?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) zerdal válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Igen. Az egész doboz egyetlen alumínium. A végei egyedül műanyagok.

Köszönöm. Megnézem. A jelvezetéket is kicserélem, mert lehet az szedi össze a brummot. majd kiderül.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) Orbán József válasza zerdal hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Akkor nézd meg a földelési metódust, a küldött link ajánlásai alapján...
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
A BUK455 csak 200V-os!, vagy van valami +felirat rajta:pl. 600A vagy valami? A többi mind jól megfelel; de igazán az SSS4N60A FET a jó! /Ha már FET-es a szabályzó /. A SOA grafikonjukat kell nézni az adatlapon; mekkora feszültségnél, hány Ampert bír. Mind tudja, ami ott kell (kiv. a BUK).
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
No idáig tartott összeírnom mindent.

Jól számolom hogy cca. 3500 forintból nyákostól ki lehet jönni az egészből csövek nékül?
Igyís bőven tripán számoltam mindenből.

Csöves erősítőnél nincs probléma, ha nagyobb teljesítményű ellenálásokkal dolgozok, vagy?

Nem tudtok Cegléd környékén elektronikai boltot? Csak ezért pestre menni..?..
Postázni nem szeretnék..

Annyi cuccom van itthon, két szobát elfoglal.. de mindig a 2 forintos alkatrészeken mulik a jókedv..

Igazándiból egyelőre nem a hangminőség számítana, hanem hogy meghajtsam ezeked a számomra gyönyörű ereklyéket.

Most is szól a háttérbe az LP..
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ez most az új szerelmem.

Ezzel hallgatózok már egy hónapja. STk082

Ennek a Phono fokozatát szeretném kiváltani.
(#) mofesa válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Úgy tudom, hogy Cegléden nincs ilyen bolt.
A korrektor rész alkatrészeit válogatni kell, és nem biztos, hogy jó megoldás, ha egy dobozba kerül a tápegységével. Könnyen búgócsiga válhat belőle.
(#) q765 válasza mofesa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Énis ugytudom hogy itt nincs ilyen bolt... hátha a környéken. Szolnok, Kecskemét, Monor, Káta. hogyishívják.

Hogy ezt dobozba is kellene rakni? Nem szeretem a csigákat. Vagy meztelen búgócsiga?

Viccen kívül. Pár hónapja nagyon sok béltéri egységhez jutottam kompletten fóliázva.. aztán azokban van rca is, meg tápcsati is.. meg pont megfelene a méretük is. Tápot biztosan külön rakom.
(#) bakos13gab válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Summa summárum, nem kell a tápból nagy gondot csinálni. Ha valamiért nem tudsz fojtót előrántani a 2 szobából. Ugyanis ha mégis csak teszel bele egy referencia forrást, akkor a FET a feszültségejtésnél egyszerűen le fogja vágni a hullámos részt (ha véletlenül ismered a TINA programot, ott ragyogóan le lehet szimulálni, hogy mekkora kondit kell belerakni stb.)
Régi műszer (akár ramaty csővoltmérő) fojtója is megfelel. De persze ha nincs más a közönséges fénycsőfojtó is.
Teljesítményben mehetsz persze feljebb is, de 0,6W felett nem fogsz tudni egyszerűen 1%-os ellenállásokat beszerezni és a két cső közötti korrekciós tagokba illik legalább 1%-os alkatrészeket rakni.
A táphoz megnézehted ennek is a tápját: Borbely RIAA
Ez itt van készen az asztalomon, mérve jó volt, de még nem volt érkezésem összedrótozni és lepróbálni zeneileg a dolgot. Ez ugyanúgy FET-es.
(#) bakos13gab válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Kecskeméten kettőt is tudok. Cegléden az Etronic Parts működik, de hogy hogyan, azt nem tudom. Ők mindenfélét árulnak, de nem kimondottan alkatrészbolt (ellenállásuk jó pénzért van, meg csőfoglalat stb.). Kecskeméten a körúton a főtértől kifelé az utolsó panel aljában van egy bolt.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) q765 válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Aham. Értem. R-nél nem néztem a tűrést. Igazad van.

Lelkes amatőr vagyok, mindig szerettem volna elektronikával foglakozni, valahogy egyfolytába azt éreztem idős vagyok már ehhez. Egész életemben mindig tanultam, mindig kötődtem valamivel hozzá. Amint éreztem, hogy egy kapcsolás a kezemben, látom a célt, most ismét a wikipedia felé kell kanyarodnom. Van itthon mindenféle folytó, de hogy hogyan jön az ebbe a rajzba azt nem tudom kigabalyintani "L"-re gondolsz?

Ebből a cuccliból tanulni szeretnék, nem összehajintani

Ezért köszönöm mindenkinek aki segít!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) q765 válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Húh, hogy Cegléden ilyen.. Ott van mellette egy Villanyos bolt is. Őket ismerem. Lehet benézek jövőhéten.

Most ujra rajzolok másféle ellenállásokkal. Tényleg milyen igazad volt az előbb.))
(#) bakos13gab válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 / 1
 
Ahogy a kapcsirajzon is szaggatottan keretezve van, a korrekciós tag a dolog lelke. Majdnem mindenhová megfelel a 0,6W-os 1%-os ellenállás, kivéve a két cső anódellenállását, azt illik 1-2W-osban odarakni és az értéke végül nem annyira kritikus, szóval ide jó a kapható 5%-os is. Tekintve, hogy a kapcsolás 250V-ról jár, az ellenállások feszültségtűrése nem probléma sehol. A tápban nyugodtan rakhatsz 2W-osakat. A FET, ahogy írták előttem nem kritikus, mert 20mA-t és a keletkező pár wattos hőmennyiséget egy kisebb bordával bármi elviszi, a lényege, hogy legalább a nyers DC-t tudja kezelni. Ha tartod a 240V-os trafótekercset, akkor egy 400V-os is megfelel, de az IRF840 jó szokott lenni.
Amit a cikk ír (mármint, hogy a fojtó szinuszosítja a hullámosságot és ezt a FET jobban tudja kezelni, hát ehhez nem tudok hozzászólni). Arra kell gondoljál, hogy ha a FET gate-jére ellenállás osztón át rakod a feszültséget, akkor bár leosztva, de a brumm is rákerül, amit a FET szépen át fog neked ereszteni. Ha viszont zenert raksz, akkor mindig stabilan fogja tartani a kimenetet kb. a zenereken lévő feszültségnél 4V-al kisebb értéken.
A zener termel zajt, ezt meg ki tudod szűrni egy a kimenetre vagy a zenerekre rakott pár száz nanós kondival.
Ami tulajdonképpen hiányzik a rajzról, az a FET kimenete és a gate-je közé bekötött 15V körüli zener dióda. Ezt illik védelemként odarakni.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) q765 válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Csatoltam pár képet mit irtam ez előbb.. Csakhogy lást hol rontottam el az ellenállások mikéntjét.

Látod nekem már az alkatrészek felirása is problémát jelent!

Nade nem. csak öszintén probálom leirni a helyzetet. Mindenképp szerzek akkor egy irf840et. Holnapra összeírom a listámat.

A Csöveimet meg szeretném tartani.. Márcsak ez tartja a lelket bennem..

)
(#) q765 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Lemaradt.
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Nem azt írta Gábor, hogy mindenáron IRF840 kell bele! Ott az SSS4N60A-d! L, mint induktivitás, azaz pl. fojtó-(tekercs).
(#) Csillagnyee hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy minőségi csöves előfokot szeretnék építeni TDA7294 es IChez. Sajnos sok tapasztalatom nincsen még az egyéni konstruálásban, de programmal készítettem egy kis kapcsolást, ami lefutott, a szinusz szinusz maradt a végén is.
ECC83 mal szeretném megépíteni mindenképp.
Mit gondoltok erről a rajzról? (Elvileg tudtam csatolni)
Miket kéne rajta alakítanom?

e2.jpg
    
(#) CHZ válasza Csillagnyee hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Szia!
Sajnos ez totál rossz, nem használható semmire.
(#) reloop válasza Csillagnyee hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Szia! A világháló tele van ilyen kapcsolásokkal Bővebben: Link Vesd össze a rajzoddal, próbáld az eltéréseket értelmezni!
(#) Csillagnyee válasza Csillagnyee hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Tényleg nem helyénvaló a kapcsolási rajz, meglett a a hiba oka, ami miatt a program ezt jónak találta
(#) CHZ válasza Csillagnyee hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Remélem nem egy hibát találtál, számtalan volt abban a kapcsolásban.
(#) CHZ válasza Csillagnyee hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Építsd meg amit reloop mutatott, vagy ezt , kapcsoláson lévő tápegység elhagyható, végfokod tápjából is megoldhatod, pici kiegészítéssel.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) mmajka hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
kedves reloop!
Az általad felvetett kapcsolás:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1621675.html#1621675

Szerinted megéri a próbálkozást? Akad itthon használt ecc83 Tungsram 2 darab, meg minden más is. Főként VF2 végfokhoz, de sosem tudni mit hoz még az idő.
Mindenesetre egy jó minőségű külön dobozolású nem kispórolt anyagú előerősítőt akarok megvalósítani.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Ugyan még nem építettem ilyet, de volt szerencsém meghallgatni. Kellemes a hatása.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Hiszek neked!

Ha minden adott akkor miért ne, kis kísérletezés nem árthat. Ha viszont jól sikerül még be is lehet fektetni új csövekbe és akkor egy majdnem örök darab alkotható!

Mit tanácsolsz sima lég szereltre tervezzem, vagy panelra? Habár hajlok a sima pókháló megoldásra mivel olyanokat láttam főként minőségi csövesekben.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Na igen hasonlóban gondolkodok!
(#) daneg86 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Mugen hibrid erősítőhöz szeretnék kérni nyák és beültetési rajzot ( kerestem, de sehol sem találtam), tudom, hogy a linkelt PDF-ben benne van, de ha lehet, akkor nem rajzolnám újra, hogy nyomtatható legyen.
Valakinek valami tapasztalata van vele ?
Mennyire lenne probléma, ha +-38V helyett a végfokozat csak +-30V-ról járna ?
(#) Csillagnyee válasza CHZ hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Hehe, nemegyet, nem kettőt Legnagyobb probléma már a tervezés kezdeti szakaszában adódott, mint kiderült a program nem ismeri a Megaohm-ot, csak kiloban lehet megadni, viszont megára is lefutott, csak teljesen mást csinált, mint kellett volna neki, illetve volt még néhány ilyen tréfás apróság, amik után már tényleg szépen lefutnak a neten is található kapcsolások és a helyes értékekre helyesen dolgozik.
(#) CHZ válasza Csillagnyee hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Nem csak az ellenállások értékével volt probléma a kapcsolásodban. Hiányzó ellenállás is is nagy problémát okozott volna ha megépíted (V1A rácslevezető).
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem