Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1202 / 1672
(#) kala1982a válasza don_peter hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Én csapágygolyóval oldottam meg, hogy visszafelé írjon. Ónnal átfuttatva raktam be egy csőbe, két végén két-két érintkezővel. A tiéd szép lett.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) don_peter válasza kala1982a hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Köszi,
Én a hőbiztosíték saját anyagából oldottam meg
Egyébként a programot úgy írtam meg, hogy a kiírandó szövegnél 1 paraméter megadásával lehet megváltoztatni, hogy balról-jobbra vagy jobbról-balra írjon a kütyü, így leegyszerűsítve az esetleges fordított kapcsoló bekötést.
És persze kísérleteztem a folyamatos oda vissza kiírással, de nagyon össze kell hangolni a kar mozgását a program időzítésével.
Szórakoztató egy kütyü

Van róla képed?
Ezt már itt folytassuk: Bővebben: Link
(#) Szpisti hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Közel egy hónapos "projektnek" értem a végére (majdnem), már kezdtem megunni a vele való barkácsolgatást. Persze az ember hozzászokott hogy pár nap alatt elkészül egy cuccal, de hát ez kicsit összetettebb volt annál.
Egy 2x100W-os billentyűkombó, 2 sztereo csatorna és egy mono gitár/mikrofon bemenet, egy mp3 játszó és egy nullszintes direkt bemenet. Egy beépített rugós zengető mindhárom csatornára, egy overdrive a gitárnak. Hátra van még egy tremoló és egy flanger effekt beépítése, de azt majd a télen
Még pár potigombbal tartozik a postás, remélem azok is ideérnek hamarosan.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
A folytatás.
A három kivezérlésjelző.
Természetesen majd még a ledeket be kell forrasztani a vezetékükkel együtt, illetve a panelek közti vezetékeket is helyükre kell tenni.
(#) sargarigo válasza Directors hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
De szép
(#) Buvarruha válasza Directors hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Nem rosz, csak kár, hogy berúgtak a tranyók.
(#) pjg hozzászólása Júl 18, 2014 / 2
 
Ez a tápegység a 80-as évek legelején készült. Egy verseny, "A szakma ifjú mestere" gyakorlati feladata volt. Büszke vagyok rá, hogy első helyezést értem el a versenyen. Teljes egészében én terveztem és készítettem el. Már akkor megéreztem a jövő előszelét. Két tranzisztorral tirisztort emuláltam. (Hol volt még akkor a boltban tirisztor?) Egy kezdetleges E-FUSE. Ha a kimenő áram meghaladta a 1,5 A-t akkor a tirisztor lekapcsolta a kimenetet. Ezt kiegészítette egy multivibrátor ami egy izzót villogtat. "Kimenet = 0V". Ez akkor is villog, ha letekerem a potmétert és azért 0 a kimenet. A visszaállítás a nyomógomb megnyomásával történt. Az előlapon a jobb alsó csavar feje sajnos leszakadt. Anno a versenyen az egyik zsűritag széjjel akarta szedni, hogy megnézze mi van benne. Az a csavar sajnos IS-sel volt rögzítve. Ez a tápegység az évek során sokszor volt segítségemre, de párszor meg is tréfált. Ha a megtáplált készülék nagyobb elkót is tartalmazott és a tápfesz potit letekertem, akkor a vezérlő uA723 elszállt. Ekkor az összes táp kiszaladt, óriási kárt okozva. A kimeneti áramot sem lehet rajta szabályozni. Most jött el az ideje a korszerűsítésnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) pjg hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
S mi a jövő. Persze egy itt publikált labortáp kapcsolása. Még az élesztés előtt állok, de már adtam neki tápfeszültséget. Az elkó nagyobb töltőárama után visszaesett 100mA alá. Folyt. köv.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Jól látom, hogy egy TO 3 tokozású tranzisztor "háttal" van a hűtőbordába rögzítve? Trükkös. Nem mellesleg nem lehetett véletlen az első helyezés.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Azé' a '70-es évek közepén már volt tirisztor (boltban; orosz, cseh), azzal csináltuk a 'fényorgonát' a haveroknak.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Abba a hűtőbordába gyárilag van belemarva a tranzisztor helye. Telenyomtam hőálló zsírral.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Békéscsabán a boltban mégy csak nem is hallottak róla. Budapest az más. Később lehetőségem volt az EMO-nál vásárolni. Az volt a Kánaán.
(#) Csupasz válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Meg fénycsőgyújtóval....
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Háát, igen; a vidék az nagyon más volt.
(#) Szpisti válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
... sőt relével!
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Ha tudtam akkor felmentem a Lenin krt. 92-be, 68-ba. Ott totál lenulláztam a tartalékaimat.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Mármint az anyagiakat; pedig nem is volt drága hely. Nekünk volt Szalkai bácsink! Ja, és a VKI-ben kicsit előbb jutottunk új technológiához.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Néha jártam a Hiki-ben. Leesett orcával jöttem el.
(#) janikukac hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Végre sikerült belaknom az új műhelyemet! Köszönöm mindenkinek a segítséget, támogatást, első sorban a szüleimnek, nagybácsimnak, de mindenki másnak, aki bármilyen formában 1 picit is hozzátett!
Várom a pozitív és negatív kritikát is!!! Az észrevételeket szivesen meghallgatom!
A felső polc nem erre lett kitalálva, de sajnos még nincs igazán egy műszerem sem..
Szép estét! (ne legyetek részegek..)

1.jpg

2.jpg
   
(#) enree válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Öröm nézni, ahogy fejlődsz!
A neont cseréld ki LED-re, jobb a szemnek (szerintem)
(#) janikukac válasza enree hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) mrobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szerintem nézzük meg a rendet egy hét múlva is! Amúgy pofás lett!
(#) granpa válasza enree hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
A fénycsövet is, mert színhiányos. Majd kap tőlem forgó-nyeklő-nyakló műhelylámpát, helyi világításnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Majd fejlődik; lesz 'kupi' (mint nálunk!).
(#) nagym6 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2014 / 1
 
Ezt a rendet most úgy nézd meg, hogy ilyen soha többet nem lesz. Örökre elmúló pillanatok a mostaniak. Én is néha rendről álmodom, de kivitelezhetetlen. Baj akkor van, ha bejön valaki, és körülnéz.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szép! A neon/fénycső, ki minek szereti, eléggé kivilágít, tégy egy takarást elé, mert így ha valamiért felnézel, eléggé zavaró lehet. Ha nem bántja a fénye a szemed, akkor nem muszály lecserélni ledre, a ledszalagok nem adnak olyan nagy fényt, bár gyártó kérdése. A másik, ami most a felső polcon van, vegyszer, azt érdemes valami zárható kisszekrénybe tenni, de legjobb az ilyet nem bent tárolni, mert gondolom, a szoba többi része lakótér.
Ja, és a rendről csak annyit, hogy mint a többiek írják, nehéz, vagy egyenesen lehetetlen lesz megtartani. De "A zseni átlátja a káoszt" mondást én is sokat használom.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) nedudgi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
A vegyszereket úgy helyezd el, hogy ha felborul, ne okozhasson nagy kárt. Jobb az ilyesmit egy szekrény alsó polcán tárolni.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) SzervízMacska válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szép, egyedi megvalósítás. Sok örömöt kívánok a használatához! Az az egy szem "szatyorfül" elbírja?
(#) Szpisti válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Köszönöm , remélem sok jó zene fogja elhagyni a szóróit
Az a "szatyorfül" egy öreg csöves EMG szkópról való békebeli magyar darab. Egy izmos acél lemez megy át a műanyag borítás alatt, úgyhogy az elbírja. A gond inkább velem lesz, nekem már fel kell fújni az arcomat hogy odébb vigyem.
De tettem rá önbeállós gurigákat, úgyhogy ahol lehet majd inkább vonszolom
(#) SzervízMacska válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Sejtettem, az én szkópomon is pont ilyen van. Igaz, az 5-6 kg, ezért is kérdeztem.
Következő: »»   1202 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem