Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültségszint kapcsoló
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Szendrei Imre hozzászólása Nov 18, 2007 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan áramkörre lenneszükségem amely kb 40V ról31,5 V feszültségre csökkenéskor egy relét működtetne.
(#) ferci válasza Szendrei Imre hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Elejtsen a relé vagy meghúzzon, ill. maradjon abban az állapotban (31 voltnál)?
(#) ferci válasza Szendrei Imre hozzászólására (») Nov 18, 2007 / 4
 
Egy lehetőség...
Ha meg kell húzni a relének, a bal oldalit csináld.... ellenkező esetben a jobb oldalit. Indítás után, ha jó a 40 volt, bent marad a relé, kapcsol, ha lecsökken a fesz, elejt és nem tud visszahúzni magától.
Először próbáld ki a relét tápról, hogy 18-19 voltnál még ne ejtsen el - olyant válassz.
A soros ellenállás kiszámítása remélem, nem gond a tekercsáram ismeretében.

40 31v.JPG
    
(#) Szendrei Imre válasza ferci hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Az az igazság hoy elég kezdő vagyok és minden alkatrész paramétere fontos lenne.
(#) proli007 válasza ferci hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A 22kohm helyett, egy 10kohm és egy ZPD33 zéner kellett volna sorban. Nem?

üdv! proli007
(#) ferci válasza proli007 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Az is lehet, persze... de 27--es.... OK.

Szendrei Imre:
Melyik alkatrészre gondolsz?
(#) Szendrei Imre válasza ferci hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
T1 T2 T3 vagy esetleg megépítenéd mert én nem vagyok ebben olyan jártas nekem csak az áramkör kellene további felhasználásra. mennyibe kerülne.
(#) ferci válasza Szendrei Imre hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A tranyók BC637 v. 639...
Relén lévő dióda 1N4001, 1N4002....stb...
Emitterben 1N4148 v. hasonló.

Elvileg lehetne, de a postaköltség majdnem több, hi....

Nem vészes, valamelyik közeli haverod talán megalkotja, de ha sehogysem megy, privi.
(#) Szendrei Imre hozzászólása Nov 18, 2007 /
 
Ha ilyen költségekkel járna akkor az nagyonjó lenne. Ha megoldanád akkor fizetnék érte.
(#) proli007 válasza Szendrei Imre hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Na ja!

"Vennék valamit, de mibe kerülne?"

Mert még a működés sem tisztázott!

Ja, a relé árát kifelejtetttétek pedig az lesz a leghúzósabb. És hány ampert kell bontani v. zárni?
Ezt is kellene közölni Fercivel!

üdv! proli007
(#) ferci válasza proli007 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Hát igen... majd talán megírja Imre priviben..., mert itt furcsa lenne, hi...
(#) Szendrei Imre hozzászólása Nov 18, 2007 /
 
Igen kis áramot kellene bontani. Sorba kapcsolt akkumulátorok kisütési idejét akarom megmérni és egy mutatós órának a tápját akarom megszakítani mikor eléri a kisütési szintet.
(#) ferci válasza Szendrei Imre hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Az nem nagy gond.
Nem ismered a privátot? A válasz mellett van...
(#) proli007 válasza Szendrei Imre hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Na ugye! Már is okosabbak lettünk.

De gondolom az akkumulátorok terhelését is le akarod kapcsolni, ha kisültek. És az mekkora?

Mert ha nem, semmi szükség a relére.

üdv! proli007
(#) sniperx hozzászólása Jan 16, 2008 /
 
Hali!
Én olyan kapcsolást keresek, ami 13,5V-nál meghúz egy relét, alatta elejtve tartja.
Akkutöltőhöz kellene, ahol az akkut választaná le a töltőről, ha elérte a 13,5V-ot.
(#) proli007 válasza sniperx hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Hello!
Ezt már valahol feltettem, de nem találom hol (Egy cikk ben is megírhattam volna)

Ez a kis kapcsolás, elvégzi amit szeretnél, azzal a különbséggel, hogy a relé akkor ejt el, mikor az aksi elérte a töltési feszültségét. (ami logikusabb és itt 14,2V de nyugodtan beállíthatos 13,5V-ra is)
A kapcsolás, az aksi feszültségéből táplálkozik, tehát, ha a relével a 230V-ot szakítod meg, akkor és az aksit leveszed a töltőről, vagy befejeződött a töltés, akkor lekapcsolja a hálózatról a teljes töltőt is. Ha nem akarod, akkor elég a töltőáramot megszakítani a relé egy kontaktusával. Ebben az esetben védi a töltőt a fordított polaritású ráhelyezéstől is.
Ami esetleg nem érthető az a szinkron. Ennek feladata, hogy a feszültség figyelést szinkronizálja a váltófeszültség nullapontjához. Értelme, hogy ilyenkor nem folyik töltőáram, és nem hamisítja meg a figyelést a saruk, vagy egyáb átmeneti ellenállás. (Ha nincs rá mégsem szükséged, oda nem kötsz semmit.)(Természetesen ha a töltő diódás, vagy tirisztoros, és nem pufferelt egyen feszültséggel működik. Bár akkor rendszerint a töltő tartalmazza a "lekapcsoló" áramkört is.)

Az áramkör alatti töltőrajz célja, hogy segítse az áramkör töltőre kötését, csak szemléltető szerepe van.Ezzel az áramkörrel, a legegyszerűbb töltő is komfortossá tehető! A két nyomógbbal, a töltés ki-be kapcsolható.

ui: A kis tirisztor helyett bármely kistokos megfelel. Az áramkör lelke, egy uA723-as stabilizátor IC (sokan nem ismerik fel a rajzból, pedig oda van írva), a kis tirisztor éa a 12V-os relé. (pld. KR11-es 12V/100mA három érintkezős. De ha csak a 12V-ot szeretnénk megszakítani, akkor megfelel egy gépkocsiban alkalmazott általános relé is, aminek a 12V-os behúzótekercsén kívül, egy érintkezője van). A többbi a fiókok mélyén is megtalálható. Nyomógombokat nem szükségszerű használni

A 230V relére történő vezetésével és szigetelésével körültekintően járjunk el!

üdv! proli007
(#) theo010 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Sziasztok

Abszolút kezdőként, ezt a fórumot találtam leginkább a kérdésemhez megfelelőnek. Ha tévednék bocsi... Modellezéssel ütöm el a szabadidőmet és egy olyan "kütyü" kéne, ami ha 5,46V-ról 5V-ra(ha ez valahogy állítható jó lenne 5-4,8ig) csökken a tápfeszültség akkor bekapcsol egy ledet ami esetleg villogna is. Boltban előadtam hogy mit szeretnék adtak egy LM393-as IC-t, de segíteni nem tudtak a továbbiakban Ha valaki tudna egy kapcs.rajzot küldeni teljesen ovis szinten, mi kell hozzá (alkatrész típus szám, Ohm érték stb.). Előre is köszönöm válaszotokat
(#) niedziela válasza theo010 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Hi !

Piros jeles áramforrás amit figyelsz.
Másik komparátort is bekötöd, akkor egyszerre két fesz határt tudsz figyelni.

Üdv!

lm393.gif
    
(#) theo010 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Köszi a gyors választ de egyes részek nem teljesen világosak PL: mi az a piros jeles áramforrás ???
egy négy cerka aksiból álló akkupakkot szeretnék figyelni, hogyha öt volt alá esik a feszültsége akkor villogjon a piros led. Gondolom a számok a lábakra utalnak, az ellenállások tiszták meg hogy van benne egy tranzisztor de mi az a 44%-os .... , potméter talán ? Pirossal azért kereteztél ugye mert az a "kör" vonatkozik rám ?! Esteleg ha egy-két szót leírnál még útmutatásul azt is nagyon megköszönném! És bocsánat a tudatlanságomért, érdekelnének ezek a dolgok csak nem értek hozzá , de maj dremélem idővel jobb lesz.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem