Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   59 / 141
(#) kissgeee válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Sajnos, nem tudom mert minimum 2000db ot lehet rendelni, direktbe a TME t hívtam. Utána ajánlottak egy partnerüket de nem tudtak segíteni. Kérdezték, hogy 5V os relé nem lenne e jó hozzá? Illetve amit először linkeltem ami 8 lábas relé az működésben megeggyezik? Hogyan tudom azt bekötni mert foggalmam sincsen...
Köszi az előző kapcsolási rajzot!
(#) ktamas66 válasza kissgeee hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Itt 1 darabot is rendelhetsz.
(#) Inhouse hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Láttátok már az új LED-es "izzókat"? Az izzó egészen találó, teljesen úgy néznek ki elsőre, mint egy hagyományos körte...
COG (Chip On LED), Filament LED, Fi-LED néven illetik őket.
Puritán, leginkább hasonlít a régi izzókra (megmaradhat a gyártósor), közel gömbszerű sugárzás, hosszú üzemidő...
Nagyon úgy nézem, hogy a 4 szál sorba van kötve, így megspórolták a tápegységet is. Ha tényleg jók a LED chipek és a hőelvezetésük, még el is hiszem, hogy megy néhány ezer órát.
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Sorba kötöd a 4 elemet, így lesz 36 V-od. Sorosan kötöd vele az ellenállást, amit majd cserélgetni kell, (mintha egy poti lenne), és sorosan bekötöd a műszert, hogy áramot tudj mérni.
Először köss be kb. 120 - 150 ohmot, és mérj áramot. A led nagyon halványan, vagy sehogyan sem fog csak világítani. Ezután csökkented ellenállást, olyan 50-60 ohmra, és megismétled. Ha nincs olyan értéked, akkor több ellenállásból rakod össze. Végül tegyél bele 15 ohmot, és ha minden OK, így már erős fényt kell kapjál, és kb. 200mA-t kell mérjél. Ezután kikötöd a műszert, átteszed párhuzamosan a ledre feszültség állásban, és leméred a led feszültségét.
Semelyik verziót ne hagyd sokáig működni, mert az elemek csak néhány percig fogják bírni.
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Na, már is van gond
Három db 9 V-os összekötve már 30 V... Merítsek rajtuk?

Am a műszert az ellenállás és a led driver közé gondoltad? Kicsit kétértelmű volt

Ja és vettem két feltölthető 9V-os elemet, így azokat közben tudom tölteni is.
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 7, 2014 / 1
 
Kezdem:
4 db elem: 38V
150 Ohm-mal erős fény: Áram (led és generátor között): 0,13A
(#) kissgeee válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Köszönöm az infót, gyorsan rendeltem is.
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Dehogy kell meríteni rajta! Majd ha áram folyik beáll 9V-ra.
Miféle led driver?! Megbeszéltük, hogy elfelejted, mert nem ehhez a ledhez való!
Elem, ellenállás, műszer led. Szerintem magyarul leírtam.
150 ohm megvolt. És a többi?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Na, mégegyszer. Ahogy leírtad, most pont úgy csináltam....
150 Ohm --> 0,01 A
100 Ohm --> 0.07 A
68 Ohm --> 0,1 A
50 Ohm --> 0,11 A

Mennyire vigyem még le?
(#) CRU3L válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ezeket az adatokat nem biztosra mondom!
Ami biztos: 20 Ohm esetén 29.9 V és nagy fényerő..
Szóval igazad V(olt)
Hogyan tovább?
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Csinálj még egy (igazából két) tesztet 15 ohmmal és mérj áramot, majd mérj feszültséget is a leden.
Bár már ebből is világos: ez tuti 30V-s fajta led.
Ha 12V-ról akarod használni, akkor step up meghajtót kell hozzá keresni, ami 250 mA körül hajtja.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Valami ilyesmi kell neked, ez beállítható áramú: Bővebben: Link egy ellenállással kell belőni az áramot. Ha az ellenállás helyére helitrimmert raksz, akkor hajszál pontosan be lehet állítani, hogy ne fűtse szét magát a led.
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Megmérni csak a feszültséget tudom, mert az áramerősség mérésnél vmi gubanc van.
Igen, majd 12V-ról szeretném használni (Autó akkumulátor)
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szerinted keressek egy meghajtót ehhez a ledhez + keressek egy ledet ehhez a meghajtóhoz?
Hisz 2 ledet csak elbír az akku.
Vagy vegyek úgy az ebay-ről, hogy driver + led együtt jön?
(#) ttindian hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Tehát egy alumínium panel amin a ledek vannak az 5cmX 25cm, sorba vannak kötve a ledek , DE a 4-ik led után van egy visszacsatolás + ra egy 4703 smd ellenállás gondolom és a - ra szinten egy 4703-as ellenlábassal . Ilyen panel van 5db sorba kötve .
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Ácsi! Ezt látni kéne, mert gyanús lett, hogy sima 5050, vagy hasonló LEDekről van szó, 12V panelra szerelve. Mutass egy képet, légy szíves.
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Nehéz lesz képet csináljak , DE nem lehetnek sima ledek mert hatalmas hűtőbordára van szerelve az 5 darab panel , ami az is 2mm alulemezbol van, hűtőborda méretei 20cmX30cmX8cm 8cm magas a bordázat .
Megpróbálok meg képet keresni a neten.
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
tehát hasonló nagy lámpáról van szó MIND EZ, annyi különbséggel hogy az enyémen 10 X 4 ledsor van . Ez utcai megvilágításhoz használt.
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Sikerült képet készítenem . a pc táp csak a méretért van ott.
(#) Tardief hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építei egy LED-es műhelyvilágítást, de hűtőbordák terén itthon elég gyér a választék sajnos.
Van két ilyen hűtőbordám. Szerintetek erre hány darab 1wattos LED-et tehetek passzív hűtéssel?
(#) qvasz2 válasza Tardief hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Az 1W-os led még nem igényel aktív hűtést, persze ha ésszel hajtod. Én feltenném rá a maximumot, ami elfér, azután járatnám egy óra hosszat, közben folyamatosan mérve a hőmérsékletet. (nem muszáj infrás hőmérőt venni, elég, ha megtapizod: ha nem éget, csak forró, akármeddig fogod, akkor még jó)
És ha túl meleg, lentebb kell venni az áramból, ha pedig fogdosható marad, akkor jó lesz.
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Erről a képről sajnos a modul tulajdonságait nem lehet még saccolni sem. Óvatos mérésen kívül más megoldásról nem tudok.
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Az baj , te mit javasolnál? nincs komoly merő műszerem.
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Qvasz2 módszere, amit CRU3L kolléga LEDjének azonosítására használt tökéletes lehet.
Jó lenne tudni mi az, ami rendelkezésre áll. 5V és 12V körüli egyenfeszültség, egy marék ismert értékű ellenállás 5 ohm és 470 ohm között, esetleg egy 30-40V tápegység. Egy multiméter, feszültség és árammérő képességgel. Nagyjából ennyivel bele lehet vágni a dologba.
Megoldás lehet az is, ha megpróbálsz visszarajzolni egy panelt a sok (egyforma?) közül.
A helyzetet bonyolítja az a pár 4703 ellenállás, aminek a célját sem tudom elképzelni, azon kívül, hogy fordított tápfeszültség esetén valami védelmet nyújtsanak a LEDeknek.
A LEDek így néznek ki?
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Igen így néznek ki.
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Áruld már el, milyen felszereléssel tudsz belevágni a dologba! Így csak feleslegesen szaporítjuk a hozzászólásokat...
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Egy ócska kínai mérőműszerem van , de nem működik az ampermérő rajta .

Azért tetem a másik helyre fel a kérdést, mert gondoltam valaki találkozott azokkal az alkatrészekkel.

Ha abból indulunk ki hogy általában 40-60W-sak(48 ledes) ezek a lámpák, akkor vehetjük alapul hogy 1W/led?

mindjárt rajzolok egy panel bekötést .
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Itt a rajzolt bekötés.
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Igen, 1W/LED. A 280/300 mA áganként tökéletes, mindaddig amíg folyamatosan meg tudod érinteni a LED-et. Még akár 240mA is jó lehet, a különbséget csak egymás mellé téve tudod érzékelni.
A biztosíték mehetett ki abban a műszerben. A 4703 szerepét még mindig nem értem. Ellenállást tudsz mérni? Tényleg 470K ohm?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
486K mind a kettő.

A nekem jó hogyha panelonként meghajtom , tudsz valamit ajánlani?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
Következő: »»   59 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem