Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   58 / 141
(#) qvasz2 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Csak kevés, de köszi
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Hát ha semmid sincsen, az nem sok jót jelent . . . Ezek szerint tapasztalatod sincsen sok.
Valamiből össze kéne hozni azt a 35 V-ot, majd az ellenállásokkal eljátszani, és közben az áramot végig mérni.
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Esetleg így?
12 v adapter + 9 V Akksi + 12 V Akksi + 1.5V elem...
Csak ezt már elég lesz összekötni...
Vagy esetleg 4 db egyszerű 9V-os elem..

Igen, nincs itthon olyan sok minden ami kellhet. Szóval mekkora ellenállást vegyek? Nem akarom, hogy ha jó a led, akkor azt tönkretegyem. D
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
A 1,5V-os elemmel nem kínlódnék, abból igen sok kéne.
A 4 db 9V-os elemmel meg lehet próbálni, de hamar le fognak merülni.
Ellenállást vegyél 1, 2, 5, 10, 20 ohmot, lehetőleg 1, vagy 2 W-osat, és mindből többet. Ezek később is jól jöhetnek.
De még mindig nem írtad, hogy áramot mértél-e egyszer is?
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Igen, persze!
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Írd le, milyen körülmények között, milyen tápfeszültség és LEDfeszültség mellett mekkora áramot mértél.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Milyen körülmények között?
Hát itthon, digitális multiméterrel.
Tápfesz: 12V
De az előző oldalon részletesebben leírtam..
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Nem írtad le, hogy mekkora áramot mértél.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
"Adapterről működtetve a drivertől kap: 20.4 V-ot. (de így is kicsi a fényereje)
Akkumulátorról: 12,77 V"
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Ebben nincs áram, csak feszültség. Mérd meg az áramot is!
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szóval:
Adapterről működtetve 0.41 A
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Ellenállásokat vettél?
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Nem még, de már leírtam, hogyha hétvégén megyek vezetni, akkor kell:
1, 2, 5, 10, 20 Ohm, ezekből min 10-10 db...
Tudnál még vmit mondani, ami jól jöhet majd?
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
2W-os lenne az ideális. Meg a 4db 9V-os elem. De mikor akarod megvenni?
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Holnap 6-kor (reggel) kezdem a vezetést! 2x 45 perc és utána.
Ha már olyan boltba megyek, vegyek vmit, ami a későbbiekben jól jöhet?
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Holnap vasárnap. Nálatok nyitva van bármi is?
Azt, hogy később mi kell még, előre nehéz megmondani. Ehhez a projekthez az ebayról kell majd meghajtót nézni, ha 30V-os a led, vagy írsz az eladónak, akitől vetted, hogy elcserélte, és küldjön egy jót!
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Uhh basszus, tényleg. Erre nem gondlotam, de azért megnézem!

Már régen megvan, úgyhogy nem próbálkoznék cserével, veszek másikat.
Viszont kíváncsi lennék a véleményedre!
Power ledet megéri a megaled.hu-ról venni drágán, vagy az ebay-es is ugyanazt tudja?
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Sajnos szemetet itthon is lehet kapni, külföldről is lehet rendelni. Itthon egyszerűbb vissza vinni, más kérdés, hogy hogy állnak hozzá. Mielőtt kintről veszel valamit, jól meg kell nézni az eladót (hány tranzakció, milyen értékelés)
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Igen, az eladót mindig figyeltem... Csak afelől vannak kétségeim, hogy ha leír x lument, az nem-e X/2 lumen. Vagy ugyanez egy akksinál (mAh)...
(#) qvasz2 válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Ez itt már erősen OFF.
Viszont, amiket mértél áramot, meg feszültséget, azok zöldségek, mert a kapcsoló üzemű meghajtót nem lehet digit multival kiértékelni, főleg, ha már rég nem üzemi állapotban erőlködik.
Tiszta DC-t tudsz csak mérni (a meghajtó nélkül), ahhoz pedig sorba kis értékű ellenállások kellenek, hogy megvédd a led-et. Ugye hűtőbordára téve tesztelgeted?!
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Persze, képet is tudok küldeni róla!
(#) kissgeee hozzászólása Aug 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Bizakodva fordulok hozzátok, egy búvárlámpával kapcsolatban szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Kaptam egy lámpát ami a képen látható állapotban van sajnos.Nagyon szeretném megjavítani de ehhez segítségre lenne szükségem

A lámpa típusa Fami Power Led 40

Csatolok képeket is amin látszik, hogy eléggé rossz a helyzet.

A lámpatestben van egy elem foglalat amibe 4db ceruza elem van sorba kötve.
A pozitív szálon található egy reed relé ami a házon kívüli kis mágnessel kapcsolja a lámpát.
Utána egy NPA-AS5 DC6V 5A/250VAC, 30VDC (talán teljesítményrelé?) ami a negatívra van kötve.
(Ez a kör elvileg így volt, de nem 100%)

Maga a világító egység 3db Lumiled ( TY0KV 0062606 0405LXHLLW3C LUXEON ) ledből illetve kettő ellenállásból áll (ennek az értékét sajnos nem tudom színkód alapján ) valamint egy fekete kis alkatrészből ( M01 80.05 ) amiről fogalmam sincs mi lehet...

A pozitív megy a kis fekete alkatrészbe és onnan a 2 ellenállason keresztül a led pozitív kivezetésére.
A negatív közvetlen megy a led negatív kivezetésére.


Véleményem szerint csak a led meghajtása rossz, azt mindenképp újra szeretném építeni de sajnos a helyi elektro boltban ( Szolnok) azt sem tudták milyen alkatrész az NPA-AS5 és helyettesítő terméket sem tudtak.

Amennyiben egy új másfajta meghajtást tudtok az is jó lenne, csak működjön.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!!
(#) qvasz2 válasza kissgeee hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Úgy látom ez a led lett beépítve: Bővebben: Link
A fekete kis valami, az hőbizti lehet. Ha rámérsz szakadás vizsgálóval, vezetnie kell, ha szakadt, akkor csere. Úgy lehetett kötve, hogy a reed kapcsolta a nagy relét, a nagy relé pedig a lámpa 2,1A-jét. Viszont a nagy relének kéne még két kivezetést keresni, mert én csak kettőt látok, ami kevés. Ha letörtek a lábai, akkor az is csere, adatai olvashatóak: 6V DC a meghúzó tekercs, és 5A-t tud kapcsolni. (nem fontos pont ez a típus, ha másmilyen is elfér, ami ezeket tudja)
Az ellenállás kettő db 1,2 ohm párhuzamosan, az 0,6 ohm. Segítség: számoló
Ha majd készen vagy a próbára, a ledeket be kell kenni hővezető pasztával, és fel kéne csavarozni a hűtőre. Hűtés nélkül nem szabad próbálgatni!!
Remélem ennyi elég. Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2014
(#) kissgeee válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Szia, köszönöm a segîtséged. Sajnos a relé lábak le vannak törve. Nézegettem hasonló reléket de csak 5-6-8 lábkiosztásúakat talátam amiről foggalmam sincs beépíthető e ennek a helyére. Szerencsére nincsen agyonzsúfolva a lámpa ezért nem gond ha esetleg nagyobb a relé. Esetleg ha van időd meg tudnád nézni mi az amit e helyett be lehetne építeni. Vagy ha könyebb egy másfajta meghajtást építeni az is érdekel. Köszönöm!!
(#) qvasz2 válasza kissgeee hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Idézet:
„de csak 5-6-8 lábkiosztásúakat talátam”

Ezt nem igazán értem, de nem is lényeg. A lényeg, amit már az előbb is leírtam: bármilyen relé jó, ami 6V-os, és tud 5A-t kapcsolni.
(#) kissgeee válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Ezt tudok rendelni helyben
http://www.tme.eu/hu/details/g2r-2-6dc/elektromagn-miniatur-relek/o...-6vdc/

Tudom, hogy nagyon alap dolgot kérdezek de nem vagyok otthon ezekben. A fenti reléhez és a lámpa többi alkatrészéhez nem tudnál egy kis skicc kapcsolási rajzot ( legfőképp, a relé lábkiosztásánál mi hova legyen forrasztva?) Nagyon sokat segítenél vele! Köszi
(#) qvasz2 válasza kissgeee hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Elvileg jó ez is. Rákerestem az eredetire, és elszomorítóan jó fajta: 20mA-t eszik csak 6V-os létére. Amit most linkeltél az 80mA-t, vagyis 4-szer többet. De sajnos ez a valóság, ilyen kis fogyasztású relét még nem láttam. Ha el tudod ezt fogadni (nyilván az üzem idő rövidebb lesz az elemekről), akkor beépítheted.
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Viszont itt találtam egy pont olyat: Bővebben: Link
És nem is drága. Ha tudod ezt rendeld meg!
(#) qvasz2 válasza kissgeee hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
És így kell összekötni:
(#) CRU3L válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Szia!
Bocsi, de csak kisebb késéssel tudtam megvenni a cuccokat...
De mostmár van minden: ellenállások, 9V-os elmek..
Hogyan tovább?

Köszi
Következő: »»   58 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem