Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasklorid
 
Témaindító: licert, idő: Aug 4, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 23
(#) kadarist válasza bobitsek hozzászólására (») Feb 10, 2013 / 1
 
Szia!
Meleg vízben oldd fel az anyagot és minél többet rakja a vízbe. Javítja a maratási készséget, ha teszel egy kis sósavat az oldatba. Persze az is fontos, hogy zsír és szennyeződésmentes legyen a maratni kívánt rézfelület.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) Frankye válasza bobitsek hozzászólására (») Feb 10, 2013 / 1
 
Ahogy kadarist fórumtárs is írta. A körömlakk nem befolyásolja a maratás sebességét, de nem jó az a fajta körömlakk, amelyikben apró fém szemcsék vannak ("csillámos").
(#) bobitsek hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Köszönöm a tippeket
(#) Gafly válasza bobitsek hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Valamint ne az aljára tedd a NYÁK lemezt, hanem a tetejére a vasklorid oldatnak, rezes felével lefelé.
Felületi feszültség megtartja, viszont a fajsúly különbség miatt az "elhasznált" vasklorid mindíg lesüllyed és nem kell "lögyögtetni".

Az sem baj, ha langyos az oldat...
(#) kzozo hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Amióta elkezdtem áramköröket készíteni (kb 20 éve), összesen két alkalommal vettem vas-kloridot, 1 kg-os granulátum formájában. Mindig annyit oldok fel vízben, amíg az oldat nem lesz telített (több granulátum már nem oldódik fel benne). Fél literes üvegben tartom, ha nagy méretű panelt kell maratni, kiöntöm lapos műanyag tálcába. Sok helyen olvastam, hogy csak pár napig/hétig áll el, én évekig nem dobom ki. A maratási idő panelmérettől függ, általában 15 és 30 perc között szokott lenni. Persze, amikor kicserélem az oldatot, mindig meglepődök, hogy milyen hamar kész a panel az első pár alkalommal.
(#) Gafly válasza kzozo hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Idézet:
„Sok helyen olvastam, hogy csak pár napig/hétig áll el, én évekig nem dobom ki”

Valóban eláll sokáig. Húsz évet biztosan (most is olyan oldatot használok)
Egyébként mitől menne tönkre idővel?
Baktériumok nem szeretik.
Vízben oldható.
Elbomlani meg mire tudna?
Valamint minden úgy van, ahogyan kzozo (is) írja.

Ha mindenféle "spéci" maratró oldatot használ az ember, akkor a fentiek nem biztos hogy igazak...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) e-chipmunk válasza bobitsek hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
A vas klorid azért érdekes jószág. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél melegebb, annál jobban mar, ezért én a melegítésre befogtam egy régi mikrót . Kb 80 fokosra melegítem. illetve a friss a legjobb, de mivel környezetszennyező, illetve sokszor felhasználható, csak kicsit lassabb mar, ezért nem kell/szabad kidobni. szóval csak óvatosan. A két bogyó 2,5dl vízbe pedig nagyon kevés. A körömlakktól sztem jobb az alkoholos filc, de ezt mindenki maga tudja. Annyit mondok még, hogy mikor úgy tűnik, már lemarta mindenhol, azután kb 5-10 percig még hagyd a létyóban.
(#) wolly62 válasza bobitsek hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
üdv
Nekem az oldat elöre bekevert folyadék ez tökéletesen müködik.

It jön a DE szoval ha csak szilárd kloritot tudsz venni akkor nálam a következö volt az arány 100g viz ben 68g klorid kb 25 c fokon szoba hömérsékleten jol müködik.. Amugy én ilyen fajtát használok a maratáshoz ->(kép melléklet)

remélem tudtam segiteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2013
(#) kérdező hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok!
A nagy elektronikai gyárak (pl. régen a Videoton, Orion) mivel maratnak? Vas-kloriddal, vagy hidrogén-peroxiddal?
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Ezekben a gyárakban a galvánban vegyészmérnökök is dolgoztak, akik kidolgozták a maratási technológiát.
(#) Tarbur hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kérdést tolmácsolnék felétek: "a vasklorid feloldja az aranyat?".
Sosem voltam erős kémiából, de úgy rémlik az aranyat csak a királyvíz oldja. Magyarán ha beledobok egy aranygyűrűt pl akkor annak semmi baja sem lesz. Jól mondom?
(#) granpa válasza Tarbur hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Jól gondolod.
(#) Tarbur válasza granpa hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Köszönjük a gyors választ!
(#) e-chipmunk válasza Tarbur hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Az ezüsttel köll vigyázni. Sajnos tapasztaltam.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Sikerült vennem valamit, remélem, hogy vaskloridot.
A mellékletekben látszik, hogy néz ki. Elég idősnek tűnik, szépen össze van állva, de könnyen fellazítható. Így kell ennek kinéznie, vagy valami mást kaptam vasklorid helyett?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Ez egész pontosan egy sima mosószer. Ha guglifordítóba beírod a nevét (Fleckentferner), akkor azt kapod eredményül, hogy folttisztító. Márpedig vas3kloriddal biztosan nem fogsz ruhát mosni
(#) Kovidivi válasza bbb hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Sejtem már mi lehet ez. A vasklorid foltot eltávolító mosószer... Jól átvertek Még a boltos se tudta, hogy mi ez... Visszaviszem, hátha visszakapom a pénzem. Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) Gafly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2014 / 2
 
Kérlek szépen ez magyarul oxálsav. Azért árulja a Conrad is, mert vasklorid folt eltávolítására különösen jó. De mellesleg szerintem rozsdafoltra is legalább annyira
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm. Visszakaptam a pénzem. Az eladó is bevallotta, hogy azt gondolta, maratáshoz jó. Beszerzem máshonnan. Butaság gyógyszertárat megkérdezni?
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Mondjuk; BP. József krt.Gyógyszertárban nem lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Oké, köszönöm!
(#) mraulajos válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Hali!
Eddig én mindíg gyógyszertárban szereztem be. Persze, - lehet, kell egy kis ismeretség.
(#) zombee válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Bocs a reklámért, de a témához tartozik. Ha Budapest akkor:
1: nátrium-perszulfát; Azúr vegyszerbolt
2: vas-III-oxid; Conrad
(#) granpa válasza zombee hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Az Azúrban (József krt. 65., Csepregi u. sarok)árulnak vaskloridot is (baráti áron).
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) c27 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Olvastam, hogy használt vaskloridot elvileg fel lehet valamennyire újítani ha vasoxidot teszünk bele, ez mennyire valós?
Van kb. fél liter régi elhasznált vaskloridom, olyan 8 hónapja löktem bele pár nagyon rozsdás vastat. Időközbe elfelejtkeztem róla, de ma rátaláltam. Úgy tettem el a dobozt, hogy be volt horpadva az oldala most meg szépen ki volt púposodva. Ilyen világosbarna lötyi lett belőle állagra olyan mint a tej, és egy ilyen sűrűbb (talán kocsonyás) barna valami is van benne. Szerintetek ezzel lehet maratni vagy csak ámítás az ilyen "felújítás".
(#) rascal válasza c27 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Szia!
Szerintem próbáld ki először, hogy mi történik, aztán írd meg nekünk. Ha szét tudod a két részt választani, úgy még érdekesebb lenne megnézni, melyik mit csinál. Az itt leírtak szerint én már felújítottam, és ide leírtam, hogy miként csináltam meg. Azóta már párszor használtam. Szobahőmérsékleten, a nyák mozgatásával (ez sokat számít) kb. fél óra alatt lehet vele maratni. Mindig az egész mennyiséget használom. 30%-os sósavat festék boltban lehet venni. A háztartási csak 15-20%-os jó esetben is.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2014
(#) c27 válasza rascal hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Helló!
Ma megnéztem alaposan a lötyit. Teljesen világosbarna színe van kb. olyan karamellás tej szerű az állaga is. Próbáltam egy kis nyákdarabot tenni bele nem reagált rá, valószínűleg kellene bele egy kis sósav, de nem vagyok biztos benne, hogy ez egyáltalán segítene rajta.
Nincs semmilyen üledék vagyis homogén a folyadék nincs különálló rész, sőt egyáltalán nem tudom mi lett a nyákmarás során az oldatba került rézzel, egyszerűen eltűnt. Az alján csupán a fémdarabok maradványa maradt, ilyet viszont még sose láttam. A vas kb fele eltűnt és helyette ilyen lyukacsos vasdarabkák maradtak. Mint egy szivacs úgy néz ki. Nagyon érdekes annyi biztos.
(#) rascal válasza c27 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Érdekes. Hát kísérletezhetsz egy kicsit, de nem biztos, hogy menthető. A lötyit, vagy egy részét próbáld meg leszűrni, hogy mi lesz. Talán elválik a folyadék meg a szemcsék. A fémlemezek teljes keresztmetszetükben átrozsdásodtak? Öblítés után pl. reszeld meg pár milliméter mélyen, de ha elég vékony lehet, hogy el is törik. Én próbálkoztam mindenféle vasdarabok rozsdává alakításával. Egy két év alatt is csak a felületük rügyezett ki, pedig kint voltak a szabadban.
(#) tyuff hozzászólása Aug 18, 2014 /
 
Azt szeretném kérdezni tudja e valaki,hogy Szegeden hol tudok vaskloridot venni,szabadkai vagyok(Vajdaság) és Szerbiában én nem találtam sehol,tehát marad Szeged ,köszi
(#) Szárnyas válasza tyuff hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Szegeden a Szatellitnél kapható, szilárd formában, vagy folyadék formában TN150 gyorsmarató néven.
Következő: »»   22 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem