Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1213 / 1672
(#) Johnny0004 válasza djhans hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Szia! Nagyon szép lett! Én tennék még kivezérlésjelzőt, és fejhallgató csatlakozót (jobb ha van bár most nem kell, mintha nincs, de egyszer is kellene).
(#) mucsa hozzászólása Aug 15, 2014 / 1
 
Üdv. uraim.
Majdnem befejeztem a Forrasztóállomás II megépítését (Attila 86 féle)
Mint ígértem (amikor sokat kérdezősködtem a rajz méret kapcsán és egyebek) felrakok pár képet róla. Van néhány készítés közbeni kép is nem nincs mind kéznél, ezért kicsi a választék.
Természetesen kritika, tanács jöhet. Első építésem, első vasalt nyák és minimális szerszámom van: pillanatforrasztó, behajtógép (ezzel "jó" volt 120 feletti lyukat fúrni), reszelő, fogó.
Előlapnak majd felkerül a 125248-as képen látható laminált papír, majd később lemezből készít egy kedves kollégám cnc-vel egy szépet.
Eredeti ventit lehet hogy berakom a rács alá. Később ha megtalálom a doboz eredeti csavarjait pótolom a tetejére. Talán kap lábakat is.
(#) Chipmunk1960 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia! Én is építettem magamnak állomást a Solomon pákához. Korántsem lett ilyen szép, örültem, hogy találtam akkora müa. dobozt, amibe belefért viszont az is működik rendesen. Nagyon szépen megcsináltad az előlapot! 30+ évvel ezelőtt, még nekem is volt hozzá türelmem.... Eloxáltad, s lakkozva van?
(#) Chipmunk1960 válasza mucsa hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia! Ezek szerint ez egy nagyon jó / ez tapasztalat/ és bevált kapcsolás! Én is ezt építettem meg, lehetőségek híján a nyákot egy kolléga készítette otthon, s küldte el. Annyi különbséggel, hohy találtam egy kínai panelmérőt, pont 7107-el, így azt a panelt nem kellet elkészítenem, minimális átalakítással pont jó volt bele. Köszönet érte Attilának!
(#) CHZ válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia!
Igen, trisóban kifőztem az előlapot, rávasaltam a feliratot, majd lakkoztam.
(#) Maverick91 hozzászólása Aug 16, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Elkészültem numitron csöves órámmal. Köszönet nox72-nek a részletes cikkért!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014

IMG_0412.JPG
    
(#) Chipmunk1960 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Igen az a szuper, én is hasonló módon csináltam anno a quad-omat. Volt egy csomó betűkészletem, amit csak rá kellett ceruzával satírozni. Időm még lenne is , de a türelemnek, már fogytán vagyok...
(#) Chipmunk1960 válasza Maverick91 hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Érdekes élmény újra látni ezeket a 30-év körüli csöveket, lehet nosztalgiázni...
(#) Mybuster válasza Maverick91 hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Szép!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Aug 18, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Korábban már bemutattam itt egy lézeres fényeffektemet, amelyet azóta továbbfejlesztettem (PIC vezérlés, léptetőmotoros hajtás, valamint zöld lézer került bele). Most a baráti társaságom egyik hölgy tagjának készítettem egy hasonlót. Zöld, 10mW-os lézer, forgásirányváltás, sebességállítás. Ezek voltak az elvárások. A sebességállítás NE555-tel valósul meg, a forgásirányváltás pedig egyszerűen egy kapcsolóval. Részemről is volt újítás, mert a dobozolásnál valami egészen különlegeset szerettem volna, amiben gyönyörködhet. Ezt szó szerint sikerült teljesítenem azzal, hogy a dobozt (Al) elég alaposan felpolíroztam, kis túlzással tükörből épült a burkolat.
(#) dk1 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Azta! Ezen a légy is hasra esik
(#) Bakman válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Ötletes és szép doboz, valóban különleges.
(#) Szpisti hozzászólása Aug 18, 2014 / 3
 
Egy kis csöves overdrive pedálocska .
A doboz saválló "kóros" anyagból hajlítva, reszelve, oldala szalagparketta
(#) usane válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Nagyon szép.
Tovább már ne polírozd mert elteszi a retikürjébe zsebtükönek
(#) kameleon2 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Szép darab. A szalagparketta helyett megérdemelt volna egy bükkfa oldalt, Én mostanság rákaptam a küszöbfára . Olcsóbb és szép az eredmény. Ráadásul keményfa. Amúgy kapott tőlem egy like-ot !
(#) Szpisti válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 18, 2014 / 2
 
Köszönöm!
Hasonló célra én is tartok itthon küszöbfát, tényleg jó vele dolgozni.
Meg is fordult a kezemben, mikor ehhez kerestem anyagot, de nagyon vastagnak tartottam.
Sőt van gőzölt bükk táblám 12 mm-es, de azt is sajnáltam ide.
Ez az MDF is nagyon kemény tud lenni, és ilyen kis méretnél kevésbé kényes ha a felsőmaró megcsípi a szélét.
Küszöbfából van ennek a csövesnek is a kerete :
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Mondd, hogy azok nem konzervdobozok!
(#) Szpisti válasza Doncso hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Csak nem ideges lettél? Innen olyan mintha konzerv doboz lenne, mondjuk halas vagy macskakajás. De ismerősek a háttérbe a kis dobozok. Nem jut eszembe a tipusa. Szép darab.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2014
(#) Szpisti válasza Doncso hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Miért lettem volna ideges ?
Valamikor ilyen dobozban forgalmazták a SOLE feta sajtot.
A háttérben meg a Swans M1-ek, ha arra gondoltál.
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Azaz, swans m1, szépek nagyon, gondolom a csövivel mégjobb a hangjuk.
(#) Alkotó válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Futurisztikus.
A cső "védelmére" még jó lenne valamilyen megoldás.
(#) ZSozsóó válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Jópofa lett! Nekem tetszik! Gratula! Szép napot! Zs.
(#) Szpisti válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Azt én úgy oldottam meg, hogy megtiltottam az asszonynak, hogy azon a polcon takarítson
(#) Szpisti válasza ZSozsóó hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Köszönöm, Tőled mint effekt szaktekintély különösen jólesik.
(#) ktamas66 hozzászólása Aug 19, 2014 / 3
 
Építettem egy frekvencia referenciát frekimérő kalibrálásához. Kicsit túl erős lett a lézer, így ilyen füstös dizájnja lett . GPS-ről veszi a jelet, így az 1Hz 10ns pontos.
Ráadásul az órát is mutatja .
(#) ktamas66 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 19, 2014 / 1
 
Egy 10MHz kvarc van benne, ami fűtve van, ez van leosztva és egy PLL hurok szinkronozza a GPS-ből jövő 1Hz-es jellel. A szoftvert nem én írtam, csak belekontárkodtam, hogy legalább az órát kiírja ( az ember azt gondolná, hogy ezek a GPS modulok kompatibilisek ). Gondoltam ideje kihasználni, hogy ilyen olcsóak lettek ezek a modulok, ebben L80-as van kb. 2500Ft

DSCF7723.JPG
    
(#) Chipmunk1960 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Bizony Isten, arra gondoltam, hogy rozsgamentes lemezből végtad ki! El nem tudom képzelni, hogy mivel lehet ilyen fényesre polírozni az alut?
(#) pjg válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Hol vetted? Ebay-n 4400.- Ft.
(#) ktamas66 válasza pjg hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Chipcad: 1 960Ft+ÁFA. (A "regisztrált felhasználóknak" résznél.)
Következő: »»   1213 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem