Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   49 / 840
(#) Kera_Will válasza varttina hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
A kimenő jel alakja, frekvenciája nagy valószínűséggel a DA i2s buszsebességén múlik + az átviendő bájtok számán amik a DA regisztereit folyamatosan billegtetik.
100-400 kHz közt rémik a választható buszórajel ...elvileg Ilyen gyorsan tudsz 1 1 bitet álküldeni ebböl sejthető mennyi az a maximális frekvenciájú jel amit elő tudsz állítani ...
Sacc/kb néhány 10-100 Hz közt ... Esetleg 1-2 kHz ...
Inkább DDS hajtsál meg gyorsabb jeleket kapsz belőle.

I2S busz akár 9Mb/s is lehet .. Csak hát ekkorát az arduino nem tud kiadni a portjain max I2C busz sebességet ...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) varttina válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Köszönöm a tippet!
Akkor ha jól számolok 400 kHz-en 8 bites módban elvileg 2 db 25 kHz-es mintavételű csatornát tudnék üzemeltetni.
(#) gaben07 hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy projektem, ahol egy 50Hz-es analóg jelet kell folyamatosan figyelnem Arduinoval és kiértékelnem Labview-ban. Ami érdekes az a görbe alatti terület, mert az folyamatosan változhat. Ennek függvényében kell változtatnom a mikrovezérlő kimeneté DC 0-2V-ig. A mérés, kiértékelés és a kimenet vezérlés külön-külön működik megfelelően LabView alól. Együtt viszont nem igazán akar menni a dolog, akárhogy csűröm csavarom. A kérdésem az lenne, hogy megoldható lenne-e a dolog egy chip-el vagy mindenképp külön kell vennem a be- illetve kimenetet 2 vezérlőre.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) kapu48 válasza gaben07 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
C-ben biztos megoldható!

De mi a borzadály ez a Labview?
(#) varttina válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
A lentebb leírt módszerrel 36.5kHz-et sikerült elérnem. Az SPI órajel előosztójának változtatásával csak kis mértékben változott a kimeneti frekvencia. Ezek szerint nem az SPI lassúsága fogta vissza a kimenő jel sebességét. Hogyan tudnám a "short int fvki[256]" tömb elemeit a lehető leggyorsabban kiküldeni, úgy hogy közben még a csatorna választó bitet (csv) is billegtessem?
A TDA1543 az adatlapja szerint 192 kHz-et tud, és ezt szeretném kipróbálni.
  1. void loop()
  2. {
  3.   digitalWrite(csv,0);
  4.   SPI.transfer(fvki[i]);
  5.   digitalWrite(csv,1);
  6.   SPI.transfer(i);
  7.   i++;
  8. }
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) GPeti1977 válasza varttina hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
A digitalWrite helyett próbáld meg C ben ahogy a portot kapcsolgatni kell avrstudio-ban.
(#) ISF79 hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Arduino D2 lábán szeretnék egy eszközt ki/be kapcsolni.
Viszont 5v sok neki, csak 3.3v kell.
Mennyire jelent problémát ha az arduino kimenetre egy AMS1117 feszültségszabályzót kötök, és arról működtetem a modult?
A képen látható mire gondoltam.
Tudom, hogy van sleep a modulon, de szeretném teljesen kikapcsolni.
Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014

3v3out.jpg
    
(#) Kovidivi válasza ISF79 hozzászólására (») Okt 2, 2014 / 1
 
Szia.
Ha nem kell terhelhetőnek lenni a 3.3V-nak, akkor feszültség osztót alkalmazz két ellenállásból összerakva. Bővebben: Link. Ha terhelhető kell, akkor 5V-ból állíts elő 3.3V-ot (ami már készen áll UNO lapon), és azt valami félvezetővel kapcsold az eszközre. Így a kimenő lábon nem fog túl sok áram folyni.
Esetleg adj fixen 3.3V-ot az eszköznek, és a digitális lábbal csak engedélyezd az IC-t a sleep bemeneten.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) ISF79 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Szia,

jó ötlet, köszi.
"standalone" arduino lenne, nem a teljes UNO, valamint szeretném a modult teljesen lekapcsolni, nem csak alvó módba rakni.
Azért gondoltam az AMS-re, mert a gyári modulon is ilyen van, csak nincs rajzom hozzá.
(gyári modul túl nagy).
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) Kovidivi válasza ISF79 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Ha csak pár mA-re kell, akkor mehet közvetlenül a kimenetről is, valószínűleg a feszültség különbség is elég neki. Mennyi áram kell az eszközödnek?
(#) ISF79 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Oké, talán mégis elég lesz amit javasoltál
1.9mA-t a gyári modul, amin ott a feszültségszabályzó is.
(#) Kovidivi válasza ISF79 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Én támogatom a Te eredeti javaslatod 1.9mA-nál AMS feszültség szabályzóval!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) ISF79 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Késő

Egyébként meddig lehet alkalmazni az ellenállásos módszert?
(#) Kovidivi válasza ISF79 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Attól függ, mennyire változik a felvett áram. Ha nem változik egyáltalán, akkor be lehet állítani a 3.3V-ot, de Te sleep módba is elküldheted, akkor viszont majdnem 5V lesz a 3.3V-ból. Terhelt feszültség osztónak nevezik: Bővebben: Link. Én inkább az AMS-es megoldást ajánlom. Nem tudom, hogy reagál az IC-d, ha emelkedik a feszültség. Vagy valami más feszültség stabilizátoros megoldás, TL431, vagy hasonló, SMD méretben észre sem veszed. Akár sima zenerrel is meg lehet oldani 1.9mA-t.
(#) ISF79 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Sleep mód nem lesz, direktbe kötöttem.
Akkor inkább biztosra megyek, AMS marad.
Köszi.
(#) mrobi válasza ISF79 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Zener dióda?
(#) ISF79 válasza mrobi hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Az a baj, hogy még nincs tapasztalatom zener diódával.
Még alszom rá egyet
5.1V 0.5W amúgy jó lenne szerintem.
(#) mrobi válasza ISF79 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Nem 3,3V kellene neked?
(#) ISF79 válasza mrobi hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
De, bocsi elírtam.
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok! Hogyan tudok egy arduinora több i2c-s lcd kijelzőt kötni, hogy ne ugyanazt írja mindegyik?
(#) TavIR-AVR válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Más címen legyenek. Így megkülönböztethetőek...
(#) erdeidominik1999 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
És úgy menni fog az is aminek nem az eredeti a címe?
(#) TavIR-AVR válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Hardware-sen állítod át a címet. Elvileg van rajta jumper/forrszem...
(#) erdeidominik1999 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Olyan forrszem van rajta, hogy: A0, A1, A2, ezek olyanok, hogy egymás melett 2 van belőlük, tehát át lehet őket hidalni. Ez lenne az?
(#) Kovidivi válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
(#) MGaa73 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok! Új vagyok Arduinoba. Korábban PIC-kel már foglalkoztam, tehát nem teljesen idegen tőlem a téma. A gyermekeimet szeretném egy kis kreativitásra rávenni és megismertetni az "alkotás" örömével. Két kérdésem lenne rögtön a legelején. Melyik fejlesztő panelt érdemes megvásárolnom? Én ezt néztem ki "New SainSmart Mega2560 R3 ATmega2560-16AU + ATMEGA16U2 + USB Cable For Arduino" az ebay-ről konkrétan innen
A másik kérdés így az ebay-el kapcsolatos. Milyenek a tapasztalatok az innen vásárolt panelekkel?
(#) Medve válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
-Kedves eddigi hozzászólók, a kérdést én kiegészíteném azzal, hogy hogyan tudom a kiírást a kiválasztott LCD-re irányítani? A setup előtt ott a deklarálás, például LiquidCrystal_I2C lcd(0x3f,16,2); ez ugye a 3F című LCD-re szól, de az egész programra nézve(?) Az lcd.print("szöveg"); utasítás hogyan tudom hát a különböző című LCD-kre irányítani?
-MGaa: jó választás az, de gyereknek talán elég az Uno R3 is, az javítható.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) TavIR-AVR válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Igen.
(#) TavIR-AVR válasza Medve hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Inkább kezdőkészletet vegyél...
Egy alappanellel nem tud mit kezdeni.
(#) Kovidivi válasza MGaa73 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Szia!
Én UNO-t vennék a MEGA helyett, majd ha kinövik a gyerekek az UNO-t, rendelsz nekik még egyet. Én ennyi pénzért rendelnék egy mini pro-t, és egy UNO-t. A mini-t tudod UNO-val programozni. Azért rendelnék kettőt, mert ha vezeték nélküli kommunikációt akarsz próbálgatni, vagy két Arduino közti kommunikációt, hasznos lesz, hogy kapásból kettő van 10$-ért van már Uno, kábellel, Mini pedig 2.5$-ért kb. Megbízhatóak, én elégedett vagyok. Vegyél LCD kijelzőt is, hozzá I2C adaptert, hogy több láb maradjon meg, meg nézelődj a pár $-os kiegészítők után. Kevés pénzből össze tudsz szedni egy szép csomagot. Dugdosós (Solderless) Board-ot is vegyél vezetékekkel, az sem drága. Jó kis meglepetés lesz.
Ha UNO-t nézel szerintem mind jó, de ez a tuti: ATmega328 + ATmega16U2 + kábel.

Jól olvastam, hogy a MEGA kimenetei meg vannak osztva, vagy portbővítővel van megoldva? Egy terméknél olvastam, hogy a MEGA kisebb sebességgel tudja a kimeneteit kapcsolgatni, ezért nem ajánlott a termékhez.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
Következő: »»   49 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem