Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1074 / 1385
(#) gulasoft válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Az a baj, hogy januárban nyit csak újra a nyomda, tehát én levilágításost nem tudom most csinálni.
(#) eyess válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Meg lehet kérdezni mivel nyomtattad ki ?
(#) Csillagnyee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Köszönöm
Erre a papírra nem lehet lasernyomtatóval nyomtatni?
(#) Csillagnyee válasza eyess hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Fénymásolószalonban laser nyomtatóval lett kinyomtatva.
(#) eyess válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Biztos láttad , hogy lézerrel, mert akkor annak mennie kellene .Valahol valamelyik mozzanatban hiba van .Ird le pontosan , hogy próbáltad , és meg lesz a hiba oka.
(#) Csillagnyee hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
megcsiszoltam a nyáklapot, 600as papírral, letörölgettem,ráhelyeztem a papírt, majd rátettem a tetejére a vasalót. Kb fél percig melegítettem, majd simítottam, mindenfele a papírt. Ilyenkor úgy tűnik szépen rajta is van. 3percig vasalgattam, majd még melegen elkezdtem melegvízalá tenni.
De volt, hogy kihűlés után tettem melegvíz alá. Semmi külömbség nem volt. Fele rajtamarad halványan, másikfele lefoszlik, vagy le lehet kaparni
(#) morgo válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
A csiszolást folyóvíz alatt csináld, és utána zsírtalaníts is!
(#) Csillagnyee hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Víz alatt csiszoltam, majd ruhával áttörölgettem
(#) morgo válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Zsírtalanítani is kell, nekem trisó vagy alkohol vált be.
(#) lionsec hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Szervusztok!
Nekiláttam kísérletezni a levilágítási időkkel miután a nyák rajzot megtudtam csinálni negatív formátumba.Ott vagyok kicsit tanácstalan hogy több nyákot is levilágítottam az utolsót 3 percig de valahol nem jött le a maszk talán alávilágított az UV kicsit?Egy szkennert alakítottam át de nem tudom hogyan lehetne a nyákot úgy levilágítani v leszorítani hogy ne tudjon alávilágítani a fény.A másik amire gondolok hogy lehet hogy sok a 3 perc? 324 UV led van beépítve kb 1,5 cm re az üvegtől.
Tudtok javasolni valamit?
(#) Csillagnyee válasza morgo hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
kipróbálom úgy is mindjárt!
(#) Csillagnyee hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Illetve a fotópapírról vagy a simapapírrol vasaljam a következőt?
(#) eyess válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Nos a csiszolást el kell felejteni .Olyan felületi egyenetlenségek keletkeznek ezáltal , hogy csak nagyon nehezen tud megtapadni rajta a papír . Használj vimet , vagy karcolás mentes súrolóport lehet ilyet venni boltban.Azzal szépen le lehet zsírtalanítani . akkor jó a nyák , ha a felületén szépen elterül a víz , és megmarad rajta , és nem keletkeznek olyan területek ahonnan a víz eltaszítódik.Ezután jól meg kell szárítani , és nem nyúlni hozzá többet kézzel.
A vasalót kár volt rátenni nem kell azzal felmelegíteni elég a szoba hőmérséklet is.Viszont lényeges a sík felület , tehát a vasaló felülete megfelelően sík legyen , és a nyák szélein a sorjára is ügyelni kell , mert akkor a vasaló nem fog hozzáérni rendesen , és nem is fog áttapadni a rajzolat.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) Csillagnyee válasza eyess hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
köszi a tippet, mindjárt ki is próálom
(#) lionsec hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Dry fóliát világítottam!
lehet hogy a 3 perc is sok? Néhány vezetősáv között és az oldalaknál nem jött le a fílm.
(#) eyess válasza lionsec hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Az a fránya fény még oda is be tud menni ahová nem kéne .
(#) Csillagnyee hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Egészen jó lett! Nagyságrendekkel több mintázat maradt rajta! Most már látszódnak a kontúrvonalat halványan, alkoholosfilccel még átmegyek rajta és akkor megrajzolom úgy, háttha jó lesz
Annyi változott, hogy alaposan lezsírtalanítottam az elején és a papírt is megtöröltem.
Melegen vagy hidegen kell csapalá vinni?
(#) eyess válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Olyan kéz meleg állapotban már teheted a vízbe.Nagyon nagyon melegen nem ajánlatos , mert a hirtelen hideg meleg hatására repedések keletkezhetnek a rajzolatban.Ami alámaródást okozhat , és belemarhat a marató folyadék , illetve le is szedheti az adott területet.
(#) pjg válasza lionsec hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Sok. Arcszoláriummal 30 cm távolságról fél perc. 4 csöves. (Ma jött meg a második. Így már egy menetben tudom megvilágítani a két oldalt. )
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok.
Rendeltem Kínából ilyet: Toner Transfer Paper
Tegnap próbáltam ki, nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon jó minőségben viszi át a festéket. Nem hagy papírfoszlányokat, nem kell áztatni. Aki még nem tette, érdemes kipróbálnia.
(#) lionsec hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Szervusz!
Nekem is volt ilyen papírom de nem vàlt be mert elcsúszott a tonerpor rajta. A vignetta papír jobb ha jó beállítással van nyomtatva.
(#) gulasoft válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Erről beszéltem, ilyenem van itthon.
(#) pont hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Mindenkinek más a nyomtatója, más a papírja, egy kicsit mindenkinek saját vasalásos technikát kell kifejlesztenie. Alapok persze ugyan azok, zsírtalanított, oxidtalanítot nyák, nem is meleg nem is hideg vasaló. Nekem ez jött be: reklám prospektusok papírját használom, ez egy kicsit vastagabb mint egy sima szórólap, a vasaló középmeleg. Mivel a nyomtatóm a legsötétebbre állítva is "vékonyan" nyomtat, hiába kerül át az összes festék egy rétegben nem az igazi, ezért hagyok illesztő pontokat és két rétegben vasalok. Az elsőt rávasalom, fogkefével középről kifelé elkoptatom a papírt, megtörlöm, fúrok két illesztő lukat, ezekbe teszek fúrószárakat, ráteszem a második papírt, és rávasalom, újra leáztatom/dörzsölöm és kész. Ha nem 100%-os az illesztés legfeljebb egy kicsit szellemképes lesz a nyomat De amíg erre nem jöttem rá, addig sem, dobtam el egyetlen nyákot sem, mert vagy javítható volt lakkfilcel, vagy újravasaltam...
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
És ezzel nem sikerült , vagy melyikkel is ?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Rá vasalni már egy levasalt rajzolatra még egyszer ?
Mi lesz abból úgy ? Nekem ez elég furcsán hangzik .
(#) pont válasza eyess hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Hónapok óta úgy csinálom, nekem nincsenek hajszálvékony vezetősávjaim, és második vasaláskor egy kicsit lágyabban kell nyomni a vasalót, hogy ne nyomja szét a festéket, de még egyszer mondom erre azért van szükség, mert az én nyomtatóm olyan vékonyan nyomtat, akár eredeti (Kyocera) toner akár utángyártott, hogy szemmel is különálló pontokból áll az egy réteg.
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Értem , de gondolom , ha elsőre is olyan nyomat lenne , akkor nem igen vasalnád 2x ugye ?
Milyen nyomtató ez pontosan ?
(#) pont válasza eyess hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Hát persze hogy nem, sőt ha az öntapadós hátuljára is tudnék nyomtatni, nem áztatgatnám, de olyankor meg a festék felkenődik a nyomtató valamelyik hengerére, azzal főzünk amink van... Kyocera FS 1220
(#) morgo válasza pont hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Én is Kyocerat használok (FS1030D) és ez sem szereti az öntapadós hátulját. Viszont a kínai transzfer papírral semmi baja. Csak valami használható toner kéne bele, most valami összevissza bontott nyomtatók porai vannak összeöntözgetve, és az van benne. Elég vékony rétegben viszi fel a tonert, de használható.
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Az Ecoprint opció az hogy van neked nyomtatáskor , és a print density?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
Következő: »»   1074 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem