Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1664 / 2486
(#) V1rusH válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Túl nagy összehasonlítási alapom nincs, van már pár éve annak is, hogy TDA7294-eket hallottam, és nem elhnagolható tényező a lehallgatási körülmények sem, (lehallgatótér, hangsugárzó) de részemről nincs bajom a 2030-asokkal sem. Méllye szép, dinamikus, magasak csilingelősek, (nen zavsróak). Volt nekem genus 5.1 csupa nagy TDA-akkal, ezekkel a sugárzókkal, de nem tetszett ennyire a hangja.
Mindamellett ami ilyen torzítási adtokat produkál, mint mit mellékeltél, nem az én pénztárcámhoz mért készülék lehet! Ez a torzítás még egy jobb csövesnek is becsületére válna.
Amúgy meg a sokat emlegetett Záborvszki kapcsolás is TDA2030-ra épül, és sokak egekbe magasztalják.
(#) V1rusH válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Sajnos ezen a böngészőn nem tudom bemásolni a linket, de egyébként magad is rá kereshetsz, lehet Gizike és gőzeke vantkozásában van köze a TA2030-nak és TDA2030-nak egymáshoz, de mindkettő létezik. A 3020-ra nem kerestem rá, nincs is szükségem akkora teljesítményre!
(#) Phoenix82 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Még az elején töltöttem fel róla rajzot.
Én sem értem ,hogy az mért oda csatlakozik.
És persze így nem is szól.
A CD direct az nem érdekes,de szerintem azt is meg lehetne oldani egy potméterrel is.
(#) Buvarruha válasza Phoenix82 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Igen, őő én kikötném az egészet és újat csinálnék bele, ezt nagyon nem egyszerű helyettesíteni, minen összefügg, mindennel, a loudness-nek nem külön áramköre van, hanem az EQ-t befolyásolja, érdekes, aligha javítható, de technikai szempontból jó megoldás, mert egy plusz áramkörrel kevesebb kerül a jel útjába..
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Értem én hogy a termikus együttfutás a lényeg így nem a legszerencsésebb, de a rajz amit linkeltél csak a bd139 et mutatja,azt felerősítem egy helyi bordára vagy magára a hűtőbordára tegyem? A lábkiosztásokkal vagyok meglőve meg hogy mit és hol vágjak el, ha kell felteszem a panelt és berajzolod nekem ha megkérlek?
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
(#) Buvarruha válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Idézet:
„Értem én hogy a termikus együttfutás a lényeg így nem a legszerencsésebb, de a rajz amit linkeltél csak a bd139 et mutatja,azt felerősítem egy helyi bordára vagy magára a hűtőbordára tegyem?”


Tehát nem érted, nyílván nem saját borda kell neki, hanem együtt kell melegedjen a végtranyókkal, ha a termikus eggyüttfutás a lényeg.
(#) zotya1983 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Nem teljesen világos,de így már érthetőbb, viszont egy vizuálra még szükségem lenne,akkor tehát a bd sem helyben lesz hűtve hanem megy a bordára.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Rendben, jelentkezem majd vele.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Köszönöm
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Mellékelem.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Köszönöm, no ezzel elagyalok ma este Addíg jutottam hogy kivettem a 2 diódát,a potit meg ha jól veszem ki a rajzból az órairánnyal megegyezően kell elforgatni míg a csúszka az 1 láb a trimmeren pont a kollektor (drain) körre nem kerül?
(#) gandalfcappy válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Á neeem ez a borda lesz rajta, van 220x180x50mm-es bordám, az megymajdnrá. úgy csinálom, majd ajogy leírtad, az a rajz egyértelművé tette a dilgokat, amit Zolinak készítettél. Azt tényleg elfelejtíttem metemlíteni, h a nyugalmiáram elövése eléggé rosz ennek a kapcsinak, mert mindíg elmászkált, így hátha jó lesz, hogy hőkapcsolatba lesz a "végével".
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Az IC-n kivul minden lábat végig forrasztottam a kis SMD alkatrészekkel együtt.
Viszont még mindig néma a másik oldal. :/
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Van egy IC és ebből szeretnék erősítőt építeni. egy hifiből lett bontva. Tehát van trafó is hozzá.
Az IC: stk411-220E. tudnátok valami kapcsolást hozzá? a gógle nem talált semmit, csak sok kínai sz*rt.
(haveromnak kéne)
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Sziasztok! Építettetek már erősítőt IRS2092-es ic-vel? Olyan 300/600W RMS 8/4 ohm-ra méretezve, tudnátok valami kapcsitáp rajzot ajánlani? Jobb volna, ha mind a négy csatornának külön tápja volna? Kapcsitápot eddig csak egyszer építettem, a trafó egy PC tápé volt, 12V-ból +/-35Vot csinált (300W), TDA7294et táplált. A kivitelezése házilag nem kerülne többe, mint ez:Bővebben: Link?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) Szabi1 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
(#) szucsistvan123 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Ez működhet?
(#) Helios válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Vezetékelem a TDA7294-eseket. Jelátvitelhez, táphoz milyen vezetékeket/kábeleket használjak a brumm elkerülése végett? Illetve hogy tudom megoldani a hangerő szabályzást egy 50k-s lineáris potival?potival? (Nem érkezett meg az alkatrész a hangszínszabályzóhoz.)
(#) szucsistvan123 válasza Helios hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Heló!
Árnyékolt kábelt vegyél és az jó lesz. Hangerő szabályzásra pedig logaritmikus potit kell használni.

poti.jpg
    
(#) Helios válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Árnyékolt kábelem csak olyan van, amiből az RCA-RCA jelátviteli kábelek készülnek. Tápkábelnek PC tápból kitermelt vezetéket akartam használni, összetekerve... Logaritmikus potim nincs sajnos.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Az 50k poti csúszka és test közé tegyél 8k2 ellenállást!
(#) Buvarruha válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Idézet:
„Hangerő szabályzásra pedig logaritmikus potit kell használni.”


Nem, csak azt javasolják, de én sose használtam, mert nagy hangerőn nem lehet finoman álítani, szerintem a líneáris tökéletesen megfelel a feldatra.

Helios Használhatod a lineáris potit, legfeljeb a karakterisztikája lesz furcsa.
(#) Helios válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
2 darab potim van szabadon a két végfokra. Ideiglenesen a lehető leg egyszerűbb megoldásra lenne szükségem.
(#) Buvarruha válasza Helios hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Akkor szimplán kösd be őket ahogy kell és kész.
(#) zotya1983 válasza gandalfcappy hozzászólására (») Feb 16, 2015 / 1
 
Amit láttál videót ott még a nyugalmi áram beállító áramkör nélküli szimpla 2 diódás trimeres próba volt csak, ezért írtam hogy ma marattam nyákokat a paneleknek a fenti rajz alapján,és azokkal már szépen elmennek majd a panelek remélem.
(#) gandalfcappy hozzászólása Feb 16, 2015 / 1
 
Majd ha én is odajutok, hogy lesz rá időm, h valamihez hozzányúljak, akkor varázsolok vele, vetetek az öcsémmel 2 fetet, és ha már nem kell túlóráznom, akkor összevarázsolom, s bízok a tapasztaltabb szakmabeliekben.
(#) reloop válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Mellékelem a forráskészülék rajzrészletét. Nem amatőrnek való feladat.
(#) szucsistvan123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szép! Hol találtad? (én egy napig kerestem hasonlót sikertelenül) Megérni valahogy kioperálni magát az erősítő részt belőle? egy külön NYÁK-ra? (persze egy a szakmában jártas segítségével)
(#) zimi1991 válasza gandalfcappy hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ehhez a 400 wattos feteshez van nyák terv?
Mit lehet még tudni erről az erősítőről?
Következő: »»   1664 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem