Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   128 / 194
(#) Helios válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A laptopomról hajtom, és ott 25%ot jelez ki
(#) CIROKL válasza Helios hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Jó -jó de mi jelez ki mit ?
(#) Helios válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A védelmem már 25%-os hangerőnél leold.

Adott a fentebb tárgyalt hangfalvédő kapcsolás, megépítettem, és most élesben tesztelem. A számítógépemen beállított hangerő a csuszka szerint 25%-on van. Ennél a hangerőnél a hangfalvédő szépen bontja a reléket és jelzi is az icipici piros led.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Látom nem érted. Hova van kötve a védelem? A laptopra, vagy az erősítőre? Mekkora az erősítő erősítése? Mekkora a PC kimenti feszültsége.
Egyébként meg lehet hogy az 1Mohm még mindig át van kötve? mert működnie egyáltalán nem kellene, ha nincs DC a kimeneten..
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A védelem az erősítőre van kötve, úgy ahogyan illik. A laptop kimeneti feszültségét nem tudom hogyan kell kimérni. És igen, az 1M-es ellnállás még át van kötve. Azt mondtad átköthető. Az erősítő erősítése gondolom alkatrészfüggő, azon nem változtattam. Innen származik az oldalról.

Tegnap miután ki lett javítva a kapcsolás leteszteltem minden létező elemmel a lakásban és 1,2V-ra már leoldott. Most csak azon csodálkozom, hogy miért old le ennél a hangerőnél....
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Persze, átköthető az egyenfeszültségű próbára. De most nem ott tartasz! Nincs váltóáramra szűrés, amit az 1Mohm/470nF old meg.. (Egy alkatrész nem azért van egy kapcsolásban, mert nem tudták máshol tárolni..)
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Akkor nagyon gyorsan vissza kell tennem azt az ellenállást ezek szerint
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) blasz hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Sziasztok olyan védelmet szeretnék ami nagyon kicsi panelon elfér az sem baj ha a relé nincs rajta.Azt külön kivezetékelem ha kell.Nem nagyon van már helye a dobozban.50x60mm körül lenne jó,nem kell ventivezérlés meg ilyenek csak egyenfesz figyelés és a koppgátló funkció kellene. Köszönöm.

U.i. 400w oldalanként,és 25vAc van.24v relé.Ha van valakinek Layout,vagy Pdf a nyákról megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) steelbird válasza blasz hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szia.
Van DC 24V is a készülékben, vagy csak DC 35V van?
Van ilyen kis méretben (relé nélkül) hangszóróvédelem tervem, csak 12V DC -hez. Ha lenne DC 12V, meg 12V -os reléd, az lenne a legjobb. Vagy átszámolom azt a 2-3 alkatrész értéket, amit változtatni kell az adott DC -hez. Egy megkötés van: az áramkör a relére adott pozitív feszültséggel azonos tápfeszültségről kell, hogy üzemeljen. Ennél a kapcsolásnál nem oldható meg pl. az a megoldás, hogy az áramkör megy DC 12V -ról, a relé meg 24V -ról (ált. ez nem probléma, mert a legtöbb kapcsolásnál mindegy, hogy a relét kapcsoló tranzisztor hány voltos relékört kapcsol a kollektor körében.)
Áramfelvétel relé nélkül kb 3-4 mA.
(#) blasz válasza steelbird hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szia 10vAc van és 24vAc,de reléim csak 24v mind.
(#) steelbird válasza blasz hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
A 24V AC -ból kb. 35V DC lesz, az már sok a 24V -os relének. Teszel elé soros ellenállást, vagy csinálsz 24V DC -t a védelemnek a 35V -ból, pl. egy 24V -os stabkockával és arról mehet a relé, meg a védelem. Melyik verzió legyen akkor, 24V DC, vagy 35V DC? Ahhoz módosítom a rajzot.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) blasz válasza steelbird hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
24vDc az jó lesz megoldom a feszt lefelé.És köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) steelbird válasza blasz hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Ok, este érek haza, átnézem még és felteszem. Elég pdf -ben a nyák (+ beült.), meg a rajz?
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Sziasztok !
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Építettem egy QUAD 405 ős erősítőt,és szeretnék hozzá egy koppanás gátlót ,az az igazság hogy csak hobbi szinten értek hozzá.ha valaki tudna küldeni nekem egy jó kapcsolási rajzot meg nyáktervet azt meg köszönném
üdv
(#) steelbird válasza blasz hozzászólására (») Feb 16, 2015 / 1
 
Szia!
Csatoltam a fájlokat.
A bekapcsolási késleltetés kb. 1 másodperc körül van, módosítani a C5 (22uF) időzítő kondi változtatásával lehet.
Ha esetleg nagy hangerőn erős basszusoknál "megszólalna" a DC védelem, akkor a bemeneti RC -tag időállandóját kell kicsit megnövelni. (Pl. 47K helyett 56k, vagy 47µF -ok helyett 100uF)
Az R6 értéke az AC feszültségtől függ, jó közelítéssel annyi kOhm, amennyi az AC feszültség csúcsértéke, ez most 35V -hoz van beállítva.
A panel mérete 4x6 cm, remélem, elfér...

Az elkók min. 6,3V -osak legyenek, az unipoláris kondi szintén. 6,3V -tól nagyobb feszültség egyik kondin sem lesz.
Jó építgetést!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) pjg válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Itt 129 oldalon keresztül csak ez van. Ha figyelmesen végig olvasod nem csak hobbi szinten fogod érteni.
(#) reloop válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szia! Elnézve a kivezérlésjelződet akár lehet +12V-od ami kibír párszor 10mA-t. Bővebben: Link
(#) blasz válasza steelbird hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Köszönöm igy elfér biztosan
(#) Bobika79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia
A táp tud +-50 - +5 +-12 +-15voltot tud es ehhez szeretnék egy sztereó koppanás gátló kapcsolast +nyaktervet
(#) reloop válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Amit linkeltem ahhoz mit szólsz?
(#) Bobika79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia
most maratom a nyákot,aztán meglátjuk
köszönöm a segítséget !!!
(#) Bobika79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia
Össze raktam a koppanas gátlót, csak a led világít rajta folyamatosan
(#) reloop válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Amit válaszként linkeltem, abban nincs LED. Melyiket építetted?
Előzmény.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Bobika79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
pedig van ,jól működik(,) csak kikapcsolásnál lassan old le(,) és ugyan úgy durran a hang(fal)sugárzó(.)
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) reloop válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
A rajzán nincs jelölve, de most már látom.
A 12V nem lehet erősen pufferelve, a 12V egyenirányítójától hozz el külön diódával pozitívot és 100µF körüli kondit tegyél rá. Az értéke akkor jó, ha a hálózati feszültség megszűnésekor a relé haladéktalanul elejt.
Ha ez a diódás kiállás nem egyértelmű, akkor vázold hogyan állítod elő a +12V-ot és készítek egy magyarázó ábrát.
(#) Bobika79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
van ügye az egyenirányító(,) utána egy puffer kondi(,) 4700 mikros(,) utána egy 12V stabilizátor ic(,)
és arról megy az előerősítő(,) meg a kivezérlés jelző(,) + a koppanásgátló(.)

(Figyelj oda a helyesírásodra! Mod.)
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) blasz válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A védelem áramkörébe nem kell 4700uf kondi,elég 1db 100uf is ott nincs mit szűrni.Próbáld ki rögtön old majd a relé
(#) Bobika79 válasza blasz hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Hát a 100uf kondi nem vált be,mivel az előerősítő nem vette valami jó néven.
(#) reloop válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A megadott információ alapján úgy tudom elképzelni, hogy C1-ről megy a 12V-os stabilizátorod, D2 és C2 látná el a védelem táplálását. Kérdés: mekkora a feszültség C1-en? A relé kíván előtét ellenállást?

Táp.png
    
(#) Bobika79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Hát a C1 en 16V van.
Következő: »»   128 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem