Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   513 / 1121
(#) Gombszem hozzászólása Feb 24, 2015 / 1
 
Tetát: a Ghost 15 használata:
A Ghost Boot-tal készített eszközről kell indítani a gépet:
---

Rendszer-partíciók mentése:

1. Backup My Computer > Next
2. kijelölni: "Rendszer számára fenntartott..." és "Local Disk C:" > Next
3. Browse > kijelölni a mentés helyét (a betűjel nem feltétlenül azonos a Win által mutatottal) > új mappát létrehozni aznapi napi dátummal > Next
4. a Verify üresen marad
5. * ha kell, az Advanced helyen megadható több mentési opció (pl. adott méretű darabokra vágva menti el az anyagot, így pl. DVD-re írható később), ha nem kell, átlépni ezt az opciót > Next > Finish > a mentés kb 5-15 perc (mérettől és a merevlemez típustól függően) > Close

A Boot Record-ot is el lehet menteni (nem kell feltétlenül): Utilites > Partition Table... > Save Partition Table to File > kijelölni a mentés helyét (a betűjel nem azonos a Win által mutatottal, nálam H: ), a mappa pl. azonos az aznapi partíció mentés helyével > nevet adni: MBR > Save > Next > Finish
---

Rendszer-partícók visszaállítása (óvatosan, mert a rossz helyre írással örökre elvész a felülírt partíció):

Next > a felugró ablakban: No Recovery Point... > OK > Browse (Filename) > Computer > kijelölni a mentett fájl helyét (a betűjel nem feltétlenül azonos a Win által mutatottal) > Local Disk... > Next > Edit > kijelölni a visszaállítás helyét (C: ) (!*) > OK > Next > Finish > Yes

!* Ha szükséges a Boot partíciót ("Rendszer számára fenntartott...") is visszaállítani, akkor azt is visszaállítani 100 MB-os partícióra. Ezt "Set Active"-re kell állítani

Ha új, üres merevlemezre kerül a visszaállítás, akkor először particionálni kell egy működő Win-nel. Az üres lemezen először létrehozni egy 100 MB méretű elsődleges partíciót, NTFS-re formázni, aktívvá tenni. Utána létrehozható a többi partíció, NTFS-re formázva. A másodikra kerül (ez lesz a C: ) a Win7, ha ven még másik partíció is, ezek szabadon használhatók. A 100 MB-os első partícióra kell visszamenteni a "Rendszer számára fenntartott..." mentést, a másodikra (új lépésben) a "Local Disk C:" jelü mentést.
---

Az elmentett lemezkép (.v2i) megnyitható a telepített Norton Ghost 15 programmal. Bármilyen taratlom kimásolható belőle, úgy mintha egy Intézőt használnánk.
A Norton Ghost-ból kivettem a Ghost Browser program részt. Nem kell telepíteni, azonnal futtatható. Ha nem XP-n fut, XP kompatibilitást kell beállítani.
---

A szükséges anyagok, és az összes leírás: innen-1, innen-2a, innen-2b.
Nagyon fontos: a "Use our download manager and get recommended downloads" mellől KIVENNI a pipát!
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok, Roppant érdekes, számomra még nem tapasztalt dologba "futottam" bele. Egy Fujitsu Esprimo5515 fényereje villogott, a tálcán a hálózat/battery ikon szintén. A tápcsatlakozóra gondoltam, de átforrasztás után is csinálta. Bementem a Bioszba, hogy megnézzem a beállításokat, és ott viszont nem jelentkezett. Kiléptem, bejött az XP, újrakezdte. Lefuttattam egy Atyspyvare-t és megszűnt. Találkozott már valaki ilyen féreggel?
(#) SzervízMacska válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Nos, annak idején még nem szerepelt a fogyasztói társadalom termékei közt a pc. Parancssorban dolgoztunk, többnyire hiba nélkül. Legalábbis nem több hibával, mint most a grafikus felületen. Ha a * csak verdesi az entert, az ellen most sincs gyógyszer... A ghost már dos-os korában is egyszerű volt, bár már akkor is grafikus volt a felülete. Terjeszteni viszont nem célszerű itt, mivel nem egy varez oldalon vagyunk.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) steelbird válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A DOS -os Ghost nem ingyenes volt? Mintha az még nem fizetős lett volna.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) Gombszem válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Idézet:
„annak idején még nem szerepelt a fogyasztói társadalom termékei közt a pc...”

Tudom. 1987-ben ott volt az asztalomon a PC. Nem olyan mint ma.
Amit meg leírtam, avval segíteni próbálok. Még ha te nem így látod, akkor is.
Sokan vannak, akik csak így jutnak némi többlet információhoz.
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
Urak, azt a szoftvert meg is lehet vásárolni, úgyhogy nyugodtan le lehet írni a használatát.
Mindenki úgy szerzi be, ahogy akarja, az már a magánügye. Feltételezzük, hogy jogtiszta úton beszerzett szoftverről van szó, senki nem buzdított senkit az ellenkezőjére.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) bbb válasza belfi2 hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
Szia!

Én nem szeretetből írtam a parancssoros megoldást, hanem azért, mert betonstabilan működik és csak egy kis ész kell hozzá...
A visszaállítót én is kipróbáltam, de volt vele egy "kis" problémám. Miután sikeresen rávettem, hogy készítse el a mentést a megfelelő partícióra, és utána készítsen egy lemezt is, gondoltam célszerű lesz kipróbáni a helyreállítást is. Na ez a fele csak azért nem ment, mert nem volt hajlandó megtalálni az általa készített mentést! Ezután álltam neki, hogy kézzel készítsek mentő/visszaállító szkriptet, ami tutira működik

Érdekességképen elmesélem mit is csinál ez a mentőbigyó. Készít a kijelölt partícióról (windows telepítésről) egy VHD képet - igen, egy virtuális merevlemezképet, amit utána nyugodtan becsatolhatsz akár virtualboxba is! Illetve egy ugyan ilyen képet a rendszerindító partícióról is. Ezen kívül még pár katalógusfájlt, hogy tudja melyik micsoda és mi van bennük.
Ebben az egészben csak az a vicces, hogy a Microsoft gyári ajánlása, hogy ne klónozzuk ezt a 100 megás partíciót, mégis a saját programja pont ugyan ezt teszi

Amúgy bolondbiztos rendszer nincs, csak az nem hibásodik meg, amihez a felhasználó nem fér hozzá. Ugyan ez igaz a mentő/visszaállító programokra is. Nagyon könnyen lehet velük kiiktatni a rendszert (ez alól a ghost sem kivétel, mint ahogy egyik sem).
(#) Pacso hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni a következőben : ASUS P5LD2-VM alaplap támogatja a dual procikat ? Előre is köszönöm!

HPIM1729.JPG
    
(#) kadarist válasza Pacso hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Olvass bele: Bővebben: Link.
(#) Gabó válasza Pacso hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Tessék: Bővebben: Link
(#) Gombszem válasza Pacso hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Idézet:
„ASUS P5LD2-VM alaplap támogatja a dual procikat ?”

Google a mi barátunk. A harmadik találat:
- Dupla magos CPU támogatás
(#) kadarist válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Tegyük hozzá, hogy:"Only PCB R2.0(or higher) support Intel® Core™2 processor".
(#) Pacso válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Igen, ez az ami megzavart! Mivel nem vagyok járatos a szám.technikában ! Ez mit takar ??
Köszönet mindenkinek a segítő szándékot !!
(#) kala1982a válasza Pacso hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Most látom, hogy az alaplapod REV 1.03G, szóval néhány Pentium D-t támogat és HT-es processzorokat amik fizikailag vagy logikailag 2 magosak. Core2-t így nem.

Gabó linkjénél a táblázatban 0406-os vagy a kisebb számú(0128,0301) sorokat nézd és azokat a processzorokat támogatja jelenleg az alaplapod, ha hihetünk a BIOS-on lévő címkének és még nem volt frissítve.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) Pacso válasza kala1982a hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Köszönöm a válaszodat! Most így laikusként is kezdem a dolgot "megérteni" Köszi mindenkinek a segítséget!! További szép napot kívánok !!!
(#) Macsek71 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Üdv Mágusok és Szakik !

Megerősítést kérek, illetve cáfoljatok meg ha szükséges .

1,
Ismerősöm közel 10 éves gépen repülőszimulátorozik . Mos kipurcant a videokártyája (Radeon 9600 128Mb rammal) és erősködik, hogy izmosabb, több memóriával szerelt kártyát venne. Szerintem az erősebb videot már nem biztos,hogy ki fogja tudni kiszolgálni a proci és a többiek.(legkisebb 2 magos proc+2Gb RAM, WXP)

2,
Passzív hűtésű videoval szerelt gépemen, x idő játék után néhány 10 másodpercre "beszaggat" a játék, majd visszaáll az eredeti sebesség. Ez véletlenszerűnek tűnő, nem előidézhető jelenség. Előfordulhat-e, hogy a videokártya melegedés miatt visszább vesz a teljesítményből, majd visszahűlve újra felgyorsul ?

Köszi M.
(#) pittti válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Hello!
1, Meg kell nézni, melyik az a processzor, amit még elbír az alaplap. A videokártyából gondolom, hogy ez még AGP-s, úgy hogy ezt „legkisebb 2 magos proc” nem tudom értelmezni - (ekkoriban még csak virtuális kétmagosak voltak). Az alaplap típusa sokat segíthetett volna. Ha AGP-s kell a legerősebb a GF6600GT volt ilyen foglalattal, ezt nyugodtan beleteheted.

2, Igen, lehet időleges melegedéstől, de szoftveres oka is lehet. Itt is jó lenne tudni, hogy csak egy játéknál laggol, vagy mindegyiknél...
(#) Macsek71 válasza pittti hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Köszi a gyors választ !

Procicserén nem gondolkodnak, ( 1 fizetésből 2 gyerekkel, hitellel kicsit macerás) ha jól tudom 3200MHz celeron lehet...
Én attól tartok, hogy az erősebb videokártya az ő szimulátorainál már "kevesellni" fogja a többi vasat ...
(#) _ampervadasz_ válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 28, 2015 / 1
 
Az kártya tökéletes bele. Az a Celeron D 352 proci egy kazán azt ki kell cserélni. Egy VT magos northwood -al sokkal jobban járna. Ezek már annyira korosodó technikák, hogy bagóért belehet szerezni.

Lesd meg, hogy deszka mit bír, és ha támogatja egy E2180 - E5200 Intel procit megérdemelne. Ugyan némi töbletet jelent, de a villanyszámlán fogod megérezni igazán a hsználatot.
A kazánproci 110W* -ot simán benyakal, amiket meg írtam ennek fele* se.
(*: TDP értéke nem valós fogyasztást jelenti, de mind a kettő típusnál ugyanazon értékek alapján határozták meg a fogyasztást (durván lesarkítva) így a különbséget kell "csak" nézni. Egy lényeg, hogy a villanyszámlát nettó 3-4 ezer forinttal lejebb tudod szorítani, ami maximum 2 hónap után behozza az árát. )
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) johncutter hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy ASUS P5LD2-SE alaplapos gép, ami nem hajlandó bootolni.
Valószínűleg memóriakezelési problémája van, mert jópár memóriát végigpróbálgattam benne és egyikkel sem akar elindulni.
Memória nélkül 3 "hosszút" sípol.
A részletes konfig:
CPU: Pentium D 820 2.8 GHz
RAM: 2x512 MB DDR2-533 MHz Infineon ram, illetve egy 1 GB-os DDR2-667 Kingmax is volt már benne, de egy 1 GB-os DDR2-800-as Kingstonnnal sem kelt életre.
VGA: Gainward GT430 1GB
HDD: Maxtor 80 GB
PSU: Codegen 400W új(mielőtt kritizálnátok, egy Chieftech CTG-450 80P-vel sem indult el.)

A sípolásról tettem fel egy hangmintát, mert nem valami szabványos, az első sípszó mintha hosszabb lenne, a másik kettő pedig nem rövid.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhat ilyet és esetleg mit próbálhatok ki még rajta?
(#) yodee válasza johncutter hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Helló!

Hogy jelentkezett a hiba? Egyszer csak elkezdte vagy sosem működött? Az alaplap specifikációja szerint maximum 667-es memórát kezel. Legjobb módja a memória inkopatibilitás kiderítésének ha egyszerre csupán egy modult teszel bele. Ha elindul akkor megvan a probléma. Próbáltad így? Lehet konkakt hiba is. Én ilyenkor a memóriafoglalatot és a memória modult is kontakt spray-el lefújom és egy fogkefével szépen megtisztítom
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) steelbird válasza johncutter hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia!
Egy Asus fórumon írnak erről a problémáról, itt.
Azt írják, hogy a hibakód azt jelenti, hogy nem érzékel az alaplap installált RAM -ot, egy másik hsz. -ben pedig azt, hogy ha semmilyen kompatibilis RAM -mal nem megy, akkor meghibásodott a memóriavezérlő.
(#) eSDi válasza johncutter hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Üdv!

A lap AMI BIOS-os és ez alapján az 1 husszú és 2 rövid sípjel a VGA kártya video BIOS hibájára utal, ha másik PCI-E kártyával sem megy, akkor érdemes egy régi PCI-os kártyával kipróbálni. Ha azzal sem megy, akkor teljesen halott az alaplap.
(#) yodee válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Ez jogos! Nem is számoltam. A RAM hiba egy hosszú és 3 rövid
(#) steelbird válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Tényleg, ott is írják a legutolsó hsz. -ben.
(#) johncutter válasza yodee hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Helló!
Úgy kezdte, hogy mindig a szabvány memóriahibát sípolta (1 hosszú 3 rövid), de resetre elindult.
Később nyugdíjaztam, mert a táp kellett az új gépbe. Tegnap összeszereltem és azóta ezt csinálja.
Minden slotban próbáltam már, majd megpróbálom wgy másik VGA-val, de szerintem memóriavezérlő halt le...
Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) johncutter válasza johncutter hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Közben kipróbáltam egy Tseng Labs ET6100-assal, reakciója: 1 hosszú 2 rövid, majd 3 nagyon rövid sípszó és síri csend... Az egyik 512-es ram volt ekkor benne, ram nélkül a fentebb említett sípszó kombó volt a reakciója, ezért úgy gondolom, hogy az a ram hiányát jelenti.
Csütöŕökön kipróbálomaz új gépben a VGA-t, elvileg működnie kellene.
(#) Roland 91 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok.
olyan kérdésem lenne. Hogy a gépembe a vinyó csak ugy újra indul mikor játszok.
De csak akkor mikor játszok ha netán online filmet nézek vagy ilyesmi semmi baja nincsen. Másik vinyonál is ezt csinálta , és nem tudok rá jönni hogy miért a gépem tápja 400w most kezdte el csinálni 3 napja.
hd sentinelel néztem azt a hibát irja hogy 2 szektor nem jól müködik és azt hogyan lehetne orvosolni ?
elöre is köszönöm a válaszokat.
(#) eSDi válasza Roland 91 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Üdv!

Ez a jelenség elégtelen táp/adatkábel csatlakozás esetén szokott előfordulni. Valószínűleg a két bizonytalan szektor is ez miatt keletkezett. Ha SATA az a vinyó, akkor kábelcsere és ha a tápja átalakítóval megy, akkor az átalakító érinkezőit kell kicsit szorosabbra venni. Ezek után van csak értelme a 2 szektorral foglalkozni. Le kell menteni mindent és egy Low Level Format-ot kell eszközölni a vinyón. Ehhez programot a gyártó oldalán találsz (talán).
(#) Roland 91 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
köszönöm a választ de a másik vinyom ami ugyan ezt csinálta az ide csatlakozos volt és annál meg nem irt semmit se a hd sentinel. A satás vinyomnál meg irja én ezért nem értem hogy mi is ronthatja el a vinyoimat.
Következő: »»   513 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem