Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozi erősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Jan 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) reloop válasza kasas hozzászólására (») Feb 9, 2015 / 1
 
A bal oldali kapcsolóállásban a végerősítő alacsonyabb tápfeszültséget kap, ekkor vagy az A vagy a B kimenet terhelhető 4 ohm-mal. Ugyanezen állásban a 8 ohm-os hangsugárzókat A+B vel együtt is megszólaltathatod, mert párhuzamosan kapcsolja őket, így eredőjük 4 ohm lesz.
Az impedanciaválasztó jobb oldali állásában egy 8 ohm-os hangsugárzó párral érheted el azt a teljesítményt amit az előbbi állásban a két párral.
Ha van esély arra, hogy A és B kimenetekre egy-egy 8 ohm-os hangszórópáros kerül, akkor célszerű a kapcsoló bal oldali állását választani. Rettenetes méreg ha egy véletlen A+B kapcsolás miatt leég az erősítő.
(#) kasas hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Most csak az a bajom hogy miért resetel pár óra áramszünet után ez a vacak. Anélkül hogy szervízbe küldeném nem is lehet megjavítani? Bekapcsolom és nem azon a csatornán van amin kikapcsoltam és nincs hangszóró se és a beírt átnevezéseket is elfelejti oda kell menni az előlaphoz megnyomni ! marha idegesítő.
(#) reloop válasza kasas hozzászólására (») Márc 1, 2015 / 1
 
Szia! A beállításokat őrző RAM elemes vagy kondenzátoros táplálású. Mérd meg hosszabb kikapcsolás utána a feszültségét, szükség esetén cseréld!
(#) kasas válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
És a ram merre lessz? RX-v800rds yamaha
(#) reloop válasza kasas hozzászólására (») Márc 1, 2015 / 1
 
Eddig csak Flash ROM-ot találtam, neki kell esni a doksijának, szerencsére Elektrotanyán fent van.
(#) attila1 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok! Remélem,a megfelelő topikba jelzem a problémát,ha nem,akkor bocsánat érte...
Egy Philips FW P78 típusú microhifi,házimozinak szokta a tulaj használni leginkább. AUX bemenetre a tv,és kész. Most a laptopot akarta rákötni,annak a fejhallgató kimenetét véletlenül a hifi szintén fejhallgató kimenetével dugta össze az AUX helyett. Szikra,stb... a laptop hangkártyája kikészült,és a hifi sem fogad jelet az AUX-on azóta. Hifit szétszedtem,a fejhallgató csatlakozó panelén van 3 db ellenállás,abból kettő elégett.( 5523,5532) Az AUX aljzattól visszakövetve semmilyen szakadást,égést nem találtam,és mégsem ad hangot abban az állapotban. Minden szól,működik rendesen,kivéve az AUX módot. Merre keressem tovább a hibás alkatrészt? Köszi előre is a segítséget!!

Service manualt az elektrotanyáról szedtem le.
(#) attila1 válasza attila1 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Annyinak sikerült utánanéznem,hogy az AUX csatlakozót visszakövetve a TEA 6321T IC-be (is) végződik. Lehet,hogy ez készült ki? És a fejhallgató panelen lévő elégett alkatrészekbe sem vagyok biztos,hogy azok ellenállások lehetnek. Kinézetre hasonlít,de 3 csík van csak rajtuk. Arany-piros-piros. Attila
(#) szertian hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Lenne egy kérésem:
Onkyo TX-DS494 házimozi erősítő IR érzékelője nem reagál.
A távirányító (RC-443S) küldi a jelet (kamerával ellenőrizve),de a készülék semmit nem érzékel.
Minden funkció tökéletesen működik az előlapról.
Az érzékelő típusa: PIC-26043E2 (PIC-26043TE2) vagy PIC-37043E2 (kapcsolási rajzból)

Rámértem:
GND - VSS: 4,98 V stabil
GND - Vout: 0,14 V
A táv gombjait nyomva: GND - Vout: 0,14 - 0,12 V

Valószínű, hogy ki kell cserélnem a detectort, de nem találtam adatokat róla.
A kérdésem az, hogy mivel cserélhető az IR modul?

Ha valaki tud segíteni, vagy van ötlete megköszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) zenetom válasza szertian hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Szia!
Igazából szkóppal kéne kideríteni, hogy működik-e az IR vevő, szerintem mással lesz ott a probléma.
Egyébként itt a vevő adatlapja: Bővebben: Link
Ha jól látom, 38kHz-es, 1000nm-es, de szerintem simán jók ezek is helyette:
Bővebben: Link, Bővebben: Link.
(#) szertian válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Szia!

Nagyon köszönöm a választ. Mire gondoltál a "más" alatt? Kondi, ellenállás?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) zenetom válasza szertian hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Bármire
Csak azért írtam, mert nem nagyon szoktak ezek az IR vevők elromlani. De egy cserét megér végülis.
(#) attila1 válasza attila1 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Kicseréltem a fejhallgató panelen az induktivitásokat,meg kicseréltem a TEA 6321T ic-t is.
Sajnos nem lett tökéletes. Csak a front bal,és a center hangszórók működnek. A fejhallgatón is csak a bal oldala szól. Ami érdekes,hogy a nagy kijelzőn lévő kivezérlésmérő is inkább csak a bal oldalon mutatja a jelet. Vajon mi készülhetett még ki? 2 db STK végfokja van.
STK 407-110,és STK 496-090. Elképzelhető,hogy a helytelen bekötésnek köszönhetően az STK-k is kikészültek? Adjatok ötletet,köszönöm előre is!!
(#) zosza18 válasza attila1 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Szia!
Kövesd le melyik STK-ba megy a bal oldalad és ott nézd meg, hogy van-e job oldali bemeneted. A center is cvsak azért szól, mert közösítve van neki a bal és jobb oldal. Ott megtalálod a hibát nagyvalósznűséggel.
(#) attila1 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Szia Zoli!
Ez nagyon nehéz lesz,mert sajnos az STK-k teljesen más panelen vannak,mint a bemeneti csatlakozók panelja. De a tuner panel szintén teljesen különálló egység,és rádió jelforrás hallgatásakor is csak a bal oldal szól.
Normális rajzot sem tudtam keresni hozzá,ami van,az meg nagyon hiányos.
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,remélem tudtok segíteni.

Itt a hifim: Bővebben: Link - Itt a házimozim: Bővebben: Link
A hifim csak 4 Ohm A házimozim 4 Ohm és 8 Ohm A házimozi Satellite: 3"4 4 Ohm Subwoofer: 5.25"8 Ohm Nem teszi tönkre a hifit, a 8 Ohm
Előre is köszönöm!

mod: Link javítva, használd a link gombot a válaszablakban!
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) steelbird válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Ha megfogalmaznád pontosabban a problémádat, akkor lehetne rá válaszolni.
Linkeltél két készüléket, meg leírtad, melyiknek hány Ohm -osak a hangszórói.
De mit szeretnél velük csinálni? A házimozi hangszóróit akarod rákötni a hifire, a saját hangszórói helyett?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) RockFonok válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
A 2.1-es házimozit akarom rá kötni a hifire,Jack dugóval a fejhallgató kimenetre.
Nem foglya a házimozi elrontani a hifit?
(#) Krisz1994 hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Van egy Pioneer VSX-D711 erősítőm valamiért a napokban AMP ERR-t ír ki és ki be kapcsolgat folyamatosan. Mi lehet az oka? Már neten nézegettem mindenki a hangfalat okolja érte de nem az mert magába is csinálja amikor nincsenek rákötve. Van olyan is amikor nem csinálja és megint csak. Mi lehet a gond vajon? Az ic-je? Túláramot kap esetleg vagy mi lehet?”
(#) morellio78 hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy LG32LN570R smart tv-m, amit szeretnék összekötni egy AKAI AS110 RA 320 erősítővel. A fülhallgatón keresztül nem működik. Elvileg külső hangfalat HDMI/ARC bemeneten keresztül lehet, de a mikéntjét nem tudom. Ezt hogy lehet kivitelezni?
(#) Boby780504 hozzászólása Dec 9, 2015 /
 
Házimozi erősítőm subvoferjét szeretném tövább fűzni.
Ez egy passív sub,rá kellene valahogy kötni egy aktívot is.
Segítségeteket várom köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2015
(#) kssthomas hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Helló

Lenne egy kis problémám.
Van egy Yamada 5.1 hangfalszettem. Megközelítőleg 10 éves. De nem volt agyonhajszolva. Szinte csak alkalmanként volt használva és akkor is a bőven teljesítő képességeinek határán belül.

Eddig mai napig működött is, de ma használni akartuk és egy mukkot sem adott ki.
A működés során régóta hallottam egy kicsi zajt, ha hangosabbra volt véve a hangerő. Nem tartottam különösnek, nem egy márkás darab, gondoltam ez az "extra" szolgáltatás benne van az árban.
Ma szétszedtem, és láttam hogy a kondenzátor alatt a panelon rászáradt folyadék volt látható.
Van benne 2db 6800uf 35v és 2db 4700uf 35v kondenzátor.
A kondenzátor külseje, szerintem teljesen normálisnak mondható. Nincs semmi deformitás.
Főképp 6800uf 35v-os kondenzátorok alatt lehet látni valamiféle folyadékot.
Mivel semmi külső elváltozást nem látok rajta, így nem vagyok biztos benne hogy az onnan jöhetett ki, persze nem tartom kizártnak azt sem.
Lehet hogy a gyártás során keletkezett oda valami.
Mivel nem vagyok benne jártas, ezért fordultam hozzátok.
Nektek mi a véleményetek?
üdv,,,Tamás
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) kadarist válasza kssthomas hozzászólására (») Jan 16, 2016 / 1
 
Szia!
Biztsítékok jók, van tápfeszültség a puffereken?
(#) kssthomas válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Van 4 darab biztosíték benne, azok mind jók, kimértem.
A hangfal bekapcsol, világit, reagál a távirányítóra is. Minden műveletet kijelez a ledeken.
Ebből gondolva a táp jó lehet. Bár jogos a felvetés, nem írtam a hiba leírásban a tápegységet.
De egy ekkora táp nem gondolnám, hogy ilyen könnyen tönkre mehet. Talán túlterhelés esetén igen, de ezzel álló helyzetben történhetett valami.
Ettől független egy mérést el lehet végezni rajta.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Üdv. Volna egy Samsung HT-DS100 házimozi erősítőm (Manual). Ott a probléma hogy konkrétan nincs meg az előlapja a gépnek,viszont szeretném még erősítőnek használni. Hogyan tudom átkötni a végfokot hogy folyamatosan menjen? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) janbor hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
A Dimarson házimozi hibakód témában kérném a segítségeteket. A hibakódok:3R, 01, 02,4B. A szakirodalomban nem találom a kódok megfejtését?
A hibajelenség: első bekapcsolásra a 6 csatornából 5 működött.
A tv- vel összekábelezve a hang-kimenetek lenémultak, a lejátszás ( DVD--ről) hang-kép működik.
Távvezérelhető, a frissítés sem használ.
A tv kapcsolat bontása után is néma.
(#) Józsi84 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy Orion HT-728-as házimozi erősítő, amiben a sub nem szól. Egy TDA7296 IC hajtja. A másik fórumban már addig eljutottunk hogy a mute körben van a hiba. Ha ugyanis erre a lábra kapcsolok 5V-ot, akkor szól. A vezérlő panelről standby-ban 5V-ot kap (illetve ez 1,5V ha a csati be van dugva), ami eljut egy C9014 tranyóhoz (ennek a bázisán már csak 0,7V van). De a mute lábig már nem jut el semmi. Az alkatrészeket (kiforrasztva megmértem). Tudnátok ötletet adni hogy mit csináljak még vele?
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Szia! Előjáróban, a pirossal bekarikázott forrasztás ami nagyon nem tetszik. Ott jön be a készenlét (S) vezérlése. Ha valóban laza, akkor futtasd újra friss ónnal!
Mérj feszültséget testhez képest a sárga és a kék nyilakkal jelzett pontokon!

Orion_1.jpg
    
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Hello!
A forrasztást megnéztem, átforrasztottam. A két nyíllal jelölt ponton nulla voltot (vagyis 4,5mV-ot) mérek. a Pirossal bekarikázott ponton 1,5V van (standby-ban). Bekapcsolt állapotban nulla. A standby jelet (5V) egy soklábú IC ugyanazon lába adja mindkét panelnek (sub és a többi végfok) 1-1 1Kohm-os ellenálláson keresztül. (illetve délután kivettem újra a tranyót, Az E-B és B-C között 840mV-ot mutat a műszer)
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Mérd meg a készenlét segédtápjának feszültségét a rózsaszín nyíllal jelölt ponton!
Ennek kéne eljutni a narancs vonal mentén a stby és a mute lábakhoz. Feltétele, hogy a tranzisztor bázis testre kerüljön üzemi állapotban.

Orion_2.jpg
    
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Na itt már volt probléma! A jelölt ponton semmit nem mértem. Visszakövettem és kiderült hogy a táp egyik oldalának a biztije szakadt. Így elvileg csak a fél tápfeszt kapta a TDA. Nem értem hogy ez hogy jött össze és hogy miért nem ment tönkre és hogy fél órája miért szólt még. A biztit kicseréltem, mostmár megvan a segédtápfesz. Az ic stby lábán így már van 4,5V , de a mute lábon csak 0,5V.
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem