Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   186 / 289
(#) erdgab válasza mrobi hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Milyen hosszú a kerítés,milyen ellenállású vezeték,hány szál fut,mekkora feszültség van a 6µF kondenzátoron,milyen nagyfesz trafó van a végén?
(#) villanyipi hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Üdv!
Került hozzám egy villanypásztor javításra, Inverter rész sípol, led villog de a trafóra nem szaggatott jel kerül hanem folyamatos 300-400 volt közti feszültség, a trafó előtti kondi 8 µF ami működik feltölt és ha kell kisül, egyébként egy csitt csatt nevezetű pásztorról volna szó.
Elviekben ő dolgozik benne ezen nem látok sérülést és egyetlen alkatrészen sem, merre kereshetnék hibát?
(#) zosza18 válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia!

Mérj rá az 556-os kimenetére, hogy van-e impulzus, lehet az fáradt el, vagy esetleg a kapcsoló elem.(Tranzisztor, FET) A mérések előtt, kösd le a nagyfesz. részt, hogy nyugodtan tudj mérni!
(#) erdgab válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
A tirisztoros körben és az 556 kimenetén keress hibát.Szerintem a mellékelt rajz segíteni fog.
(#) villanyipi válasza erdgab hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Hm valóban ez hasonlít, csak ami nálam van abban bdx33c van a bt151 előtt, de ez segíteni fog köszönöm szépen .
(#) eadx hozzászólása Jún 13, 2015 /
 
Üdv!
Egy kérdésként fogalmazódott meg, hogy a trafó utáni 220 V vagy a gyújtótrafóból kijövő fesz a rám nézve káros?Röviden: hol nem tapogassam?
(#) erdgab válasza eadx hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Amennyiben a szabvány előírásai be vannak tartva,akkor nem okozhat nagy problémát.Talán,nem kéne tapogatni sehol sem,bár perverz alakoknak jelenthet kihívást!Egyébként okozhat térdrogyást,találkozást a termőfölddel,zsibbadást,de jelentkezhet mint kocsmai parasztlengő hasonmásként is.Minden esetre tartsuk távol tőle a gyerekeket,bizonytalan járású egyéneket,pacemakeres embereket stb.,ezért is kell többek között kitáblázni is,de ajánlott utána olvasni,a gugli a barátod.
(#) zenebolond hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Sziasztok! Készítettem egy villanypásztort, a (villanyp.2gif). Annyi különbséggel hogy a (villanyp).gif) alapja adta a kapcsolás első részét átalakítva "villanyp2.gif" kapcsolás szerint. Egyszóval "összemókolam". A második részét megépítettem. összekötöttem a két kapcsolást, és elsőre sikerült, működik. Most viszont elkészítettem a kapcsolás paneljét egybe (villanypásztor.lay), és se kép-se hang Ha tudtok adni ötletet szívesen várom.
(#) kokozo válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
A potméternek direkt van összekötve mind a 3 lába? És az 555 ic se kap tápot.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) zenebolond válasza kokozo hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Szia kokozo!

Látod ezt észre sem vettem, javítom a hibát és jelentkezem a lay formátumot javítva közlöm azért.
(#) zenebolond hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Itt van két fotó a kapcsolásról. kokozo, a kapcsolás így sem működik, hogy javítottam a panelt, Az IC és a félvezetők(BU508, BT151 jók. Az IC megkapja a tápot egy 47 ohmos ellenálláson keresztül, az IC alatt egy átkötés található, melyet igaz nem jelöltem a lay-ben.
(#) kokozo válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Akkor bizony mérni kell.. A jobboldali 2 fekete vezetéken van feszültség?
(#) zenebolond válasza kokozo hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
szia kokozo!

A trafón (inverterként működő) nem jelenik meg a kb 200-300 V aminek lennie kellene.
(#) kokozo válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Halad ez Akkor most meg kellene nézni hogy az 555 ic működik e, egy próba ledet kellene tenni a tranyó BE lába helyéhez. Ha világít, az 555 megy.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) zenebolond válasza kokozo hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Na megnéztem nem világít a led, az IC jó mert az invereter nélküli megoldással működik.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Szia!
Eléggé káosz van a tervedben... én nem állok neki javítgatni. Adok inkább egy tervet, ami a villanyp2-höz készült, majdnem ugyan az csak pár alkatrész érték más.
Ha gondolod használod, ha nem akkor javítgasd ki a hibákat.
(#) Remci válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Az Ic 4-es 8-as lába nincs összekötve, azt össze kell kapcsolni. De nem igazán értem, hogy ha az elsőhöz van a fórumon kapcsolási rajz és panel terv, ami jól működik, akkor minek görcsölni azzal hogy két másik rajzból összehozd szinte ugyan azt?
(#) zenebolond válasza Remci hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Igaz a rajzon nem jelöltem az átkötést, de a kész kapcsoláson be van forrasztva a z áthidalás.
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Nekem csak sprint layout 5-öm van.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Tessék!
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Szia zosza18!

IRF630 vagy IRF740 használható a te kapcsolásodban?
(#) zenebolond hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Az általam készített villanypásztor kapcsolás csak úgy működöt hogy ketté kellett vágjam a panelt. Mi ez ha nem x-akta.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Szia!

Tökéletes a 630-as is bele.

A panel kettévágást hogy érted? A meghajtás és a végfok között?
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Szia!

Igen, így értettem.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Akkor ott a nagyfeszültség miatt áthúzott és amiatt volt probléma. Nagyobb távolság kell a meghajtás és a végfok közötti vezető sávoknál.
(#) zenebolond válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szia!

Még egy kérdés van még IRF740 is nekem az is jó? Akkor legalább fel tudom ezeket használni.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Persze, jó hozzá az is.
(#) thecyrus válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szia! Ez kb mennyi Joule teljesítmény mekkora karámhoz lenne jó? Választ előre is köszi
(#) zenebolond hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
A HeStore-ban nem lehet kapni ZD200 -s zenert.
(#) zosza18 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Akkor tegyél bele sorba kötve 2db 100V-osat, vagy ilyesmit. A lényege annyi, hogy ne tudja kinyírni a tranzisztort vagy FET-et a tüske ami keletkezik. Az IRF740 az 400V-os FET, tehát 400-ig elmehetsz zéner diódákkal a védelme érdekében. Magyarul akkora zéner kell a tranzisztorhoz vagy FET-hez, amekkora feszültséget elbír üzemszerűen. (Te esetedbe ez most 400V, nekem a 640-es csak 200V-ot bír, így nekem 200V-os zéner kell.)
Következő: »»   186 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem