Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Öntözőrendszer időzítő áramköre
Lapozás: OK   3 / 5
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Hello! Megcsináltam,ahogy áramot kapott el is indult,sokat ment nem tudom ezekkel a beállításokkal mennyit kell menjen de nem vártam meg mert sokáig ment. Felcseréltem az R1-R2 öt mert igazából nekem úgy kéne hogy amikor fényt kap akkor kapcsoljon be és elég lenne a 20mp-balkonládába paradicsomot locsoljon meg és oda elég a 20mp. Felcserélve is ahogy áramot kapott ment sokáig.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Valamit elrontottál, vagy lámpával próbáltad ki, mert a hálózat 50Hz-es villogása indíthatja a monostabilt. Próbáld sötétben egy zseblámpával.
Az időzítési időt a C1*R3 adja. Ésszerűen 1..2perc a maximálisan elérhető idő. Mert az felett bizonytalanná válhat a kondi szivárgóárama miatt. Jelenleg 100µF és 510k esetén ez valahol 50sec idő lehet. 20sec időhöz csökkents az ellenállást 220kohm-ra.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ilyen próbapanelon csináltam. Szétszedem aztán újból összerakom.Az időzítője sikerült,vagyis gondolom az normális hogy amikor áramot kap akkor beindul és megy amennyi be van állítva.
Onnantól kezdve ha rávilágítok sötétbe a fotó ellenállásra be is kéne egyből kapcsoljon ugye?,majd ha lejár sötétet csinálok megint rávilágítok megint bekapcsol, jól gondolom?
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Megfordítottam a BPW34-et most már jó és belőttem 25mp-re. Akkor ez úgy fog működni hogy reggel feljön a nap bekapcsol 25 mp-re aztán másnap reggelig kuss-ba van,és így tovább? (minden reggel megy 25mp-et? Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) vladcepes hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Amit szeretnék üzemeltetni:vettem egy kicsi szökőkút szivattyú-t. Adapter adatai :
Pri:230-240 V 50Hz
Sec 12V-200mA 2,4VA ,ez van a szivattyúhoz gyárilag, szét is szedhető a drótja amint látszik.
A pumpa adatai:
AC 12V 50Hz 2W
Úgy gondoltam mint a második képen.
Csak így utólag belegondolva,a kapcsolásnak gondolom csak a DC jó. Mondjuk azt még meg is csinálnám egy Dióda híd meg egy kondival, de kérdés hogy a pumpa menne? ,ha így nem jó hogyan kellene? ,most amivel kipróbáltam a kapcsolást egy sima kis villanymotor volt.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
A 12V-200mA AC adapterre raktam be dióda hidat+ egy 470µF kondit,üresen megmértem és 19V DC-t mértem.Gondolom ezt ne engedjem rá az áramkörre. (vagy rámehet?),vagy tegyek be 7812 Ic-t?
(#) vladcepes hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Minden tökéletes,működik rendesen,időzítő is. "DE" ezt kis DC villanymotorral próbáltam. Ha a kis 12V AC vízpumpát rakom be az meg se nyikkan. Hogy lehetne hogy ezzel a kapcsolással az AC motor elinduljon?
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Hello! A 19V már "nem gól" a CMOS-nak. A legegyszerűbb megoldás egy relé, azzal kapcsolod a váltófeszt. A nagy Fet sem kell, elég egy kis tranyó. Az IC-nek meg egy zéner.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Hello! Köszönöm.Az a baj hogy annyira nem vágom amit leírtál.Ha a rajz megvan még meg tudom csinálni,de kit kivel hova hogyan az nem megy.Gondolom a relé az 12V os kell legyen, ilyesmi? relé na de hogy a rajzban hogy hova kéne bekötni az pasz.
"A nagy Fet sem kell" gondolom a 7812 -re utalsz. "oda elég egy kis tranyó" abból is milyet és hogy hova kötöm a lábait-melyiket hova. "IC-nek meg egy zéner" na ezt is IC melyik lábaira.
Ha átrajzolnád, vagy valai átrajzolná akkor megköszönném.

UI: A kis AC pumpát ha rákötöm egy 12V akkura az sem hajtja meg csak az AC adapterje.
Egyszerübnek gondoltam a feladatot,azt hittem hogy a két szál ami megy majd a pumpához(jelen esetembe az AC motorhoz) hogy gondoltam oda kellene valamit beiktatni hogy menjen DC-ről is. (akkor gondolom ez így nem megy).
Könnyebb lett volna a feladat ha a pumpát már olyat választok ami DC-s pumpa?
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Hello!
A "nagy FET" ami eddig a motort kapcsolta. A zéneres stabilizátor, egy ellenállás meg egy zéner. Ha egyenáramú a motor, akkor vagy egyenfeszültségű táp (vagy aksi) kell, vagy egyenirányítani. Azt viszont közvetlen tudta volna hajtani a FET. De inkább egy rajz, mit kellene tenni..
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Hello! Nagyon köszönöm! Remélem fogok veljavascript:void(0);e boldogulni.,este meg is próbálom. Üdv!
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Hello! Ilyet raknék bele.,relé csak nem tudom a lábak számozásait melyik melyik,keresem a neten de még nem bukkantam rá.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Ne foglalkozz a lábak számozásával, az adatlapon ennél ilyen nincs. De nézeti képe van, a tekercset és a záró érintkezőt (C-NO) kell használni. (A rajzon az OMRON G2R-1 lábszámai szerepelnek.)
(#) vladcepes hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Így jó lesz? mondom ,nem csináltam még relével semmit,(egyszer forrasztottam be valamibe de ott már a furat szerelt nyákon meg volt minden csak be kellett forrasztanom).

1.jpg
    
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 / 1
 
Így lesz jó.

Relé-12V.png
    
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Na, a fene egye meg, úgy látom még én is elrontom.. (alulnézetben volt az adatlapon is)
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015

Relé-12V.png
    
(#) kalmi.kalmi válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A Q1 bázisára tegyél egy 1kohmot az ic felé.
(#) proli007 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Semmi szükség rá..
(#) kalmi.kalmi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Bocs.
(#) proli007 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Egy ilyen ellenállás csak akkor lenne hasznos, ha valamit elkövetnél az IC ellen. Mondjuk túlfeszültséget kapna a tranyón keresztül. De annak lehet úgy sem örülne, mert a belső védődiódák azt vissza vezetnék a tápra..
(#) kalmi.kalmi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Most olvastam vissza és látom tied a kapcsolás ötlete, és te tökéletesíted.
Majd ha elszáll az IC azért gondoljatok a 1kohmra.
(#) proli007 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Nem kell aggódni, nem olyan szállós típus ez. Maximum, ha fordítva kapja a tápot. De ha zéner ott van, még az sem biztos, hogy kárt tesz benne. Meg aztán nem atomreaktor készül, csak egy öntöző.
(#) kalmi.kalmi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Akkor ez így most úgy van hogy felfelé állnak a lábai ugye? mármint égnek
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A relé 2-es lábát hova kell kötni?
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Igen, mert alulnézetben ábrázolja a rajz. A 2-est sehova nem kell kötni.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Összeraktam,átnézem még egyszer,vagy kezdem elölről mert nem megy,nem indul el.,mértem feszültségeket ic lábnál is ott ha jól emlékszem 5,8V ot mértem.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
( 5.8V-ról nem fog meghúzni a relé..) Azt kell megmérni, hogy a C2 pufferkondi feszültsége mekkora. Mert előzőleg azt írtad, hogy 19..20V az egyen..
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem