Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1066 / 1268
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
A hang kf modul 12-es és a 6,14-es lábai (tehát 6 vagy 14) közé kell kötni a hangszórót.
(#) csontom hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
Probléma megoldva! Végül így kötöttem be, és szól faszán!
http://kepfeltoltes.hu/150715/DSC_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Köszi! Egyszerűen olyan jó hangja van ennek a TV-nek, hogy már csak ezért is megtartom! Ilyen "hangrendszer" kéne a mai TV-kbe is.

Egyébként egy kérdés! Az IC-n van egy hűtőborda, de nem ér hozzá, csak fölötte van, akkor az most csak dísznek van rárakva, vagy mi? Vagy nem kell hűtés neki? De akkor minek van ott a hűtöborda, ami csak lebeg fölötte?
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Nem lebeg fölötte, hanem az IC két széles hűtőzászlójával össze van forrasztva a nyáklapon.
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Jaa, értem.
(#) busz10 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
szia hát csak ez van a hát lapján.21GB828PFSS.A TÁP müködik .tehát leválasztottam a sorkimenőről a feszültséget,a 160-voltos kondira rákapcsoltam eggy 60w-os égőt, és beinditottam. Az égő világit.Leforrasztottam az égész sorkimenő lábait,vissza kapcsolom a feszültséget a táp meghal.szerinted is a sorkimenő a bünös?volna még eggy kérésem van eggy CTV2140ST TXTE TIPUSU TV ,azzal az a baj,hogy pár perc mulva megöli a bu 508-as tranzisztort.A sorkimenőt cseréltem ,de azt tapasztaltam,hogy még eggy percetsem müködik és nagyon melegszik a bu 508-as nemjárattam tovább,hogy kine verje ujra.mi okozhatja a hibát?
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Bármilyen sokszorozó jó hozzá? Illetve csere után mit nézzek, gondolom ne izzon fől pl 504 stb?
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Ha a PL vagy a PY anódja izzik, akkor túl sok áram folyik, ez zárlatra utaló jel. Én egy régi orosz színes tévé sokszorozóját használtam, másféle sokszorozóval nem próbáltam. Persze a sokszorozós megoldásnál a nagyfeszültségű tekercset el kell távolítani a vasmagról.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
A PL500 izzását a vezérlés hiánya, illetve helytelen feszültsége is okozhatja. Ha jól emlékszem _40 v körül kell lenni a rácsán. De maga a cső gyengeségétől is izzani szokott, jelen esetben szerintem a zárlatos malomkerék a bűnös.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Így van, de most a tekercs pattog, ezért túláram van vagy volt. Egyébként elviekben most nincs napirenden anódizzás, csak mi van, ha ilyen lenne.
(#) buborka hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
szi lenne egy daewo tv 72 es és bekapcsolás után csak egy fényes csik van kőzépen és viszintes mi lehet a hiba nagyon megkőszőném ha tudnátok segiteni talán ic
(#) buborka hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
szi lenne egy daewo tv 72 es és bekapcsolás után csak egy fényes csik van kőzépen és viszintes mi lehet a hiba nagyon megkőszőném ha tudnátok segiteni talán ic én erre gondolok tda8358j vertikál ic
(#) granpa válasza buborka hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Mi megköszönjük, hogyha megtisztelsz bennünket a mondat eleji nagybetűk, és írásjelek használatával, hogy értsük is, amit írsz!
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
A Sensorion javítása: Bővebben: Link.
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Köszönöm az infókat!
Semmiféle anód izzás nincs a két csövön!
Ilyen nagyfesz átalakítást még nem csináltam. Van egy öreg döglött siemens tv-m kb 1985 körül gyárthatták annak külön a sokszorozója, esetleg jó lehet hozzá?
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Igen, jó lehet az is. Mutass egy képet a sokszorozóról.
(#) busz10 hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
sziasztok senkine se nincs ötlete ,hogy miért nyirja ki a BU-508 -as tranzisztort? a táp müködik , a 130volt stabil.Beinditáskor kb fél perc után nagyon melegszik a bu -508-as majd kinyirja.A tv tipus CTV2140 ST TXTE .SEGITSÉGETEKET VÁROM ELŐRE IS KÖSZÖNÖM..
(#) BarnaPili válasza busz10 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Hello!
A BU bázisába csatlakozó meghajtó fokozatban nézz szét kiszáradt elektrolitkondik után.
István
(#) kadarist válasza busz10 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Szia!
A kép végig jó, nincs torzítás, csíkozás, zavar?
(#) jdani hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Hali. Egy LG TV a követKezőt csinálja?
Az alsó része a TVnek néha sötétebb. Mi csinálhatja ezt?
(#) Buvarruha válasza jdani hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Nem ártott volna leírni a pontos típust. Nem az én világom a plazma, de, ha a kép alső és felső felét hajtó buffer külön van táplálva, akkor a tápfeszültség esésétől lehet ilyen.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Az Y sus modul hibája csinálja ezt .A második lép amit feltettél azon a tv hátulján a baloldali hűtőbordás modul az.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
És mi lehet a hibája? Cserélhető alkatrészek, vagy komplet panel?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Nézőpont kérdése . Általában , ha egy szervizt veszek alapul , vagy egy tv szerelőt ott általában az egész modult cserélni szokták.Ez cirka 50-60 e Ft + munka díj.Ha más szempontból nézem , és rászánod az időt a modul teljes kimérésére , és a kritikus alkatrészek cseréjére az is benne lesz olyan 25-30 e Ft ba. Lehet választani.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Szia!

Egy kijelző típus sokat lendíthetne a dolgon!
(#) küzmös Gergely válasza marciart hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Malomkereket lehet még találni. Talán még a fórumon is vannak akiknél még van. Malomkerékhez kikapcsolás után hozzáérve forró volt-e? Elsőként vedd le a malomkereket.. ne csak le forraszd, hanem vedd le, majd rakd össze.. csavarozd össze a c vasakat. (légréstartó papírdarabkát is vissza a helyére!) és mérj boostert. Ha úgy beállnak a kapcsolási rajzon szereplő feszek és a booster 850V körül van, akkor a tekercs lesz a hunyó. (Pattogás a piszokra való áthúzásokból elállítódásból is adódhat. pl ha a kutyaház oldalán azt az RC tagot és mágneses dolgot odébb állítod akkor is csattog mint az istennyila.)

A video-n úgy látom hogy kikapcsolásig van fény, még ha halovány is. S "látom" a pattogást. Viszonylag teljes a sorméreted még a 620V ellenére is. Hol mérted ezt a 620-at pontosan? A boosterkondenzátoron kell. Egyik vége közel hálózati feszültségen van a másik végén olyan 850V +/- 20V.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) miki69 hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
CW-29Z068T tipus.
Aza bajvele,ha felveszem a kontrasztot,a képernyőnek a kétszéléből összehúz egy kicsit,ha pedig lejjebb veszek belőle,akkor viszont jó!
Mi a baj lehet vele?
Nagyon szép kép van benne.
(#) kadarist válasza miki69 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Szia!
Meg kellene mérni a sortápfeszültség változását a kontrasztnövelés alatt. Ha változik, akkor kondenzátorcserék ugyanott.
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Csatolok egy pár képet.
Következő: »»   1066 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem