Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telekom - Digitális átállás
 
Témaindító: petifly, idő: Szept 28, 2015
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) teglascs válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
De miért? Mit nem tud ez, amit kellene?
A helyzet az nálunk, hogy 4 tévénk van, és egy IPTV-s STB.
Még a kábelmodem előtt, padláson el van van ágaztatva a koax, így tudjuk most nézni a műsort szerte a házban. (A 4. tévénél, ahol az STB van, perpill. tudjuk nézni így is, úgy is (digitális/analóg).)
Hamarosan vége lesz ennek a "jó világnak", meg kell oldanom a problémát. Arra gondoltam, veszek 3 ilyen cuccot, és le van tudva a dolog...
A T-Com által valamikor majd forgalmazandó STB-k mást tudnak?
Esetleg valamelyikőtök sikerült már csak úgy simán, az utcáról betérve a magenta színű üzletek valamelyikébe, venni egy DVB-C STB-t 9ezerért? (Én is ilyen árat hallottam lebegtetni...)
(#) eyess válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nos a helyzet nem ilyen egyszerű .Az addig ok , hogy megoldod házon belül , hogy minden tévén tudjatok adást nézni bár gyanítom , hogy minden tévén egy azon idő alatt csak ugyan azt a csatornát tudjátok nézni sőt biztos.De nem is ez a lényeg.

Viszont ennél a dolognál azt kellene megtudnod , hogy milyen formátumba fogja a szolgáltató a továbbiakban az adást biztosítani . És ha az a kinézett egység amit meg szeretnél venni nem tudja , akkor nem érsz vele semmit.Nem tudom érted e mi a lényeg.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) petifly hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Egyáltalàn közli valahol a telekom a csatornalistàt amit a médiakonverterrel lehet megjeleníteni? Írjàtok hogy hülyeségeket írok azzal kapcsolatban hogy minden tv-re kell médiakonverter vagy STB. Na most ha tényleg vinnie kellene ezek nélkül az én LG tévémnek (M2250D) akkor világosítson fel valaki, hogy miért nem viszi?
(#) fecameca válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Hadd mondjak ellent: A "Lapos TV" nem egyenlő a digitális tunerrel. Mi 2007-ben vettük, akkor még egyikben sem volt digi tuner. 2008-ban is csak némelyik Samsung tartalmazott olyat. Ezek csak később jelentek meg a piacon. A másik: Nálunk DVB-C-t nem lehet a szolgáltatónál kérni, csak IPTV van, azt mondták, az a digitális. Az egész országban így lehet, mert a honlapjukon is csak IPTV van a kínálatban. Ahhoz, hogy megtudjam, van e a kábelben nálunk DVB adás, kellene kerítenem valahonnan egy STB boxot, de nincs senki a közelemben, aki kölcsönadna, így sohasem fogom megtudni, hogy nálunk bene van-e a kábelben, ergo kénytelen voltam megrendelni az IPTV-t mert SAT TV-t nem telepítenek ott, ahol a kábel bevezetve van, hiába olcsóbb sokkal.
(#) petifly válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Az a 9ezres kütyü az nem stb
Csak egy médiakonverter.
(#) eyess válasza fecameca hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Kellene , de milyet is .IPTV boxot , vagy DVB C -t ? Akkor milyet is ? És ha még lenne boxod , akkor sem tudnád meg , mert ha nincs megrendelve a szolgáltatás , akkor a kábelben addig nem lesz aktív jel , amit tudnál nézni a boxodon érted ?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) petifly hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Tisztába vagyok a tv-m műszaki paraméteteivel.
Az van ràírva, hogy a készülék alkalmas a földfelszini digitàlis szóràsú csatornàk fogadàsára. Egy volt digi szerelő azt mondta hogy ez azt jelenti hogy mindig tv antennàval tudom venni a vételt. A telekom digitàlis kàbel tv csatornàit nagyon kevés tv fogja tudni. Gyakorlatilag a tutit senki nem írja le ide....
(#) fecameca válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nem tudom, ezért a szolgáltató mindenképp jól jár, mert aki eddig start csomagos előfizetéssel nézte a többit, most kénytelen lesz előfizetni valamire, ha mást is szeretne. Azoknak ők nem adnak ingyen boxot egyet sem. Sőt, ne is mondjam, az átállásról sem értesítettek, csak eltűntek az adók.
(#) eyess válasza fecameca hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Viszont ha eltűntek a csatornák , akkor az nem jó jel.
(#) fecameca válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Csak az M1, M2, Duna, M4 sport és a Városi TV maradt. A többi ezután már csak digitálisan fogható. Plazma TV-nk van, szerintem az is lapos, nem csak az LCD-k azok, de csak analóg tunerrel volt felszerelve.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) eyess válasza fecameca hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Digitálisan is csak úgy , hogy az arra alkalmas stb, ami tudja a Mpeg4 formátumot, , és ez lehet IPTV box , vagy DVB S/T/C attól függ , hogy a szolgáltató hogyan milyen módon továbbít.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) teglascs hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Várjatok, várjatok, itt valami zűrzavar van. Egészen biztos vagyok, hogy a Telekom ismertetőben az volt, hogy azok a készülékek, amelyekben van digitális kábeltuner (DVB-C képes), annak nem kell másik hardvereszköz, mert a téve alapból lekezeli a helyzetet.
És azóta is hangoztatják, hogy nem kell mást csinálni, mint elindítani egy új keresést a tévén, és attól kezdve nézzük a digitálist a megszűnő analóg helyett.
Akinek pedig erre nem képes a tévéje, az vegyen DVB-C-s set-top-boxot.
Ennyi.
Ha szerencsém van, a levelezésemben megtalálom ezt a szóróanyagot, mert anno mintha beszkenneltem volna...
(#) teglascs válasza petifly hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Peti, mitől lenne set-top-box (azaz a tévé tetején lévő doboz)?
Bejön a jel, az egység valamit csinál vele, és azt kiadja a tévé felé.
Nem okoskodom, ne érts félre: szeretném megérteni.
(#) Gafly hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
A koaxon felénk (Budapest XVII) még "jött az alapcsomag" analógon.
Mostmár nem (most: Október).
Helyette nyílttá tettek pár digitális csatornát, a koaxon.
Mellesleg kaptunk róla levelet is (meg ebéd előtt ment el pont a "T" szerelő is hasonló információkkal ).
Hétvégi programom már megvan: Leszerelni az okafogyott analóg KTV elosztó hálózatot házban, ne fogyassza feleslegesen az áramot...
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) teglascs válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Idézet:
„bár gyanítom , hogy minden tévén egy azon idő alatt csak ugyan azt a csatornát tudjátok nézni sőt biztos”

Figyu, amit írsz, az akkor lenne, ha egy központi tuner lenne. Ha minden tévéhez teszek egy ilyen STB-t, amiben saját tuner van, minden tévén azt nézek, amit szeretnék.
Vagy szerinted abban, amit belinkeltem, nincs tuner?
Nem értek hozzá, ezért kérdezem, nem kötözködésből. Otthon van egy parabolánk egy twin fejjel. Két tévénél van műholdvevő beltérink ("DVB-S"), és más-más műsort nézünk a két készüléken. Én csak ebből az analógiából tudok elindulni.
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
XVII. dettó: Rákoshegy. Én még az analógot nézem, itt megy a fülem mellett a tévé.
Tudom, hogy ennek hamarosan vége, ezért tájékozódom.
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Megleltem:
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
A levélben, ha jól olvasom, szinonimaként használják a set-top-box és a médiakonverter kifejezéseket.
(#) Gafly válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Idézet:
„XVII. dettó: Rákoshegy.”

Szia szomszéd
(#) Inhouse válasza petifly hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Idézet:
„De ha valaki megadja nekem a csatornàk frekvenciàit akkor manuàlisan megpróbàlom megkeresni őket.”

Ez a másik, ami a kódolás mellett nem tartozik az előfizetőkre...
(#) Inhouse válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Idézet:
„hogy minden tévén egy azon idő alatt csak ugyan azt a csatornát tudjátok nézni sőt biztos”

Csak nem egy tunert akar beiktatni és a videó jelét osztani... Minden TV-hez DVB-C vevő, vagy megfelelő lapos TV és azt néz mindegyiken amit akar.
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Halihó!
(#) Inhouse válasza fecameca hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Idézet:
„Hadd mondjak ellent: A "Lapos TV" nem egyenlő a digitális tunerrel. Mi 2007-ben vettük,”

És még 8 évvel azelőtt még egyéb dolgok sem voltak a laposokon, mert még laposok sem voltak nagyon elterjedve. A manapság 3-4 éven belül vásárolt készülékekben van DVB tuner, ami általában T és C is.
PlazmaTV-t már nem nagyon gyártanak pár éve, az LCD átvette a helyét.
Idézet:
„Digitálisan is csak úgy , hogy az arra alkalmas stb, ami tudja a Mpeg4 formátumot, , és ez lehet IPTV box , vagy DVB S/T/C attól függ , hogy a szolgáltató hogyan milyen módon továbbít.”

Az IPTV-t ne keverd bele, az teljesen más. Internet alapú stream jön, amit kiválasztasz. A DVB-n az összes csatorna jön digitálisan, a tunerrel választod ki a MUX-ot, azon belül a csatornát. Digitálisnak digitális mindkettő, de nem ugyanaz. Sőt emiatt az IPTV doboza már a kábelmodem (ADSL-nél az után) után van, UTP-n csatlakozik, míg a DVB jel koaxon érkezik.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) Inhouse válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Idézet:
„A levélben, ha jól olvasom, szinonimaként használják a set-top-box és a médiakonverter kifejezéseket.”

Szerintem mindegy hogyan nevezik, egy digitális DVB-C tuner, aminek van HDMI és analóg videó kimenete, ez a minimum, ennél több is lehet benne. Szóval lehet ez DVB tuner, STB, Médiakonverter, meg amit a marketingesek még kitalálnak, hogy bezavarjanak...
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
A csatornák frekvenciáit ( és egyébb jellemzöit) a megtalált jelböl a készüléknek automatikusan kell kiolvasnia, mert azok bármikor változhatnak.
(#) Massawa válasza teglascs hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Azért ennek levélnek van egy figyelemre mélto mondata:

.... Ha Ön az IPTV szolgáltatás mellett stb......

Azaz a DVB-C csakis az IPTV melletti szolgáltatásra vonatkozik... C
(#) teglascs válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Igen, tényleg, bár mi IPTV előfizetők vagyunk, így ez a kitétel nem kizáró ok számunkra.
(#) petifly hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
A TV-m leírásában találtam

LG dvb-c.png
    
(#) Massawa válasza petifly hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Sajnos ez van....... Nemcsak idehaza. ( külföldön még DVB-C STB sem igen kaphato, meg szinte mindenütt kodolják - védik a jelet, igy kártya is kell hozzá).
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nem, nem kell hozzá IPTV szolgáltatás. Akinek az van nem kap ingyen, alanyi jogon DVB-C vevőt. Nekik venni kell, ha nem tudja a tv. Akinek csak analóg tv- je volt, az ingyen megússza, kap. Ne magyarázzunk bele olyat, ami nem igaz.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem