Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 99
(#) Robid válasza CHZ hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Köszönöm, megpróbálom, bár ennél a kapcsolásnál elvileg ez egy ic-nek lenne a feladata.(MCP120T)
(#) CHZ válasza Robid hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Igazad van, rajzodon nem vettem eszre..
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Forrasztási hibát keress szerintem csak annyi lesz a gond, ha a reset meg van oldva. Ha van szkópod mérd meg a jelet a DIR bemeneténél.
(#) Robid válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Már százszor átnéztem a forrasztásokat, nem valószínű, hogy amiatt ne működne. A dir bemeneténél, 20-as láb, szkóppal nézve tápfesz nagyságú négyszög jelek láthatók.. Optikáról és koaxról is egyformán. (azért jó lenne egy kép arról, milyennek kell lennie a négyszögjelnek az ic bemenetén, hátha az nem megfelelő.
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Át is forrasztottad? Az ilyen apró forrszemeket még nagyítóval sem lehet korrektül ellenőrizni, én is jártam így nem is egyszer, nagyítóval ránézve teljesen rendben volt, de azért átforrasztottam az IC-t jó sok folyatószerrel és lőn világosság. Ellenőrizd még, hogy a reset rendesen működik-e, tehát, hogy van-e késleltetés.
(#) Robid válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Igen az ic-t átforrasztottam,de előtte is átellenőriztem mindent zárlatra és kontaktra, hogy nincs e szakadás a nyák fólián. A reset ellenőrzését, hogy kellene megcsinálnom? Nem vagyok nagy szakértője a témakörnek. Bízom benne,hogy ennél a résznél lesz a hiba, mert ezután gondolom csak az ic marad gyanús.
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Például logikai analizátorral, vagy szkóppal kellene figyelni egyszerre a tápot és a reset álását. De úgy is megoldhatod, hogy manuálisan reseteled, addig lekötöd a reset IC-ről.
(#) csigabiga1 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Köszi! És mennyi a hullámosság elnyomása [dB] ill. zajossága (uV)?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) CIROKL hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Párhuzamosan ez tud így müködni , az is 2 -es mi tudja kiszolgálni két TDA esetén ?
(#) Robid hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Nagy köszönet CHZ és Buvarruha mestereknek a reset tipp miatt. Kiforrasztottam az ic-t, mivel ennek az áramköri környezetében úgyis ott volt a 10K és 100nF, tápra téve azonnal elindult a DAC. Beleraktam
az új reset ic-t, ismét nem működött, kiforrasztottam és enélkül tökéletesen üzemel.
(#) petemazi válasza Robid hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Anno én is csak fél órát böngésztem a dir adatlapját mire erre rájöttem anno.. Sok kapcsoláson a reset egyből tápon van, 10k+1uf tökéletes neki.
(#) Buvarruha válasza petemazi hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Ha rövid időre leáll a táp majd újra megy akkor előfordulhat, hogy így sem fog indulni.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
A panel tesztelve müszeresen rendben a tápok ellenőrizve , korrekciózva .
A doboz nyers állapotban , a DAC panel a hozzátartozó kis trafókkal a csöves kimeneti fokozat tápegység panelja látható a képen , jelenleg tervezés alatt a kimenti fokozat panelja ehhez a dobozhoz .
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015

P1170496.JPG
    
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
Folytatás ... Gyakorlatilag már csak a csöves kimeneti fokozat trafója ami hibádzik , totálisan összeállitva üzemkész állapotban . / A dobozolás csak ideiglenes , a későbbiekben lessz véglegesítve ! /
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2015
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Arra vagyok kíváncsi, hogy hangra milyen a TDA-hoz képest.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Egészen más világ mint a TDA , azt kell mondanom nekem ez most a befutó 1:0
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Ha egyszer arra járok, beugorhatok meghallgatni?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2015
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2015 / 3
 
Próba , meghallgatás folyamatban ...

P1170541.JPG
    
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Érdekes jelenséget fedeztem fel, de még csak részben.

Írtam korábban hogy volt stabilitási problémám a 1794-el... Most ismét elöjött a történet, de egy konkrét esemény kapcsán. A DAC és az utána lévö OPA fokozatok külön trafóról vannak nálam ellátva. Ha ez utóbbit ki és bekapcsolom (primer), a DAC elnémul, a digitális rész a megszokott 2,5W helyett 7,5W-ot vesz fel (2 panel esetén), a 3,3V-os stabi szegény meg majd meg fö...
Normál indításkor nincs probléma (egyszerre mind a kettö).

Kell egy kicsit méricskéljek majd mi is történik, a stabi billen-e ki valamiért vagy maga a DAC... (valamilyen tranziens hatására, de hogy hol az még rejtély...)
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Nos megmértem a stabit, az nem billen ki, marad 3,3V. Szegény DAC IC lesz valamiért instabil, és eszik meg +5W-ot fejenként ez esetben. Szépen meg is föne ha sokáig így maradna...

A jelenség csak akkor jön elö, ha a receiver (jelen esetben USBStreamer) is be van kapcsolva! A kiváltó ok egyértelmüen valamilyen primer hálózati (230V-os) tranziens!!

Mivel a táp csak ideiglenesen van bekötve (szürö nélkül), megpróbálom betenni elé a szürös csatlakozómat, hátha segít valamit. Megpróbálom továbbá csak egy panellel, kiszürve a digitális földhurkok szerepét...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Inkább azt mérd meg, hogy mi történik a DAC kimenetein, de amúgy ne nagyon kapcsolgasd a bufferek tápját, miközben megy az IC.
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Nem tudom mi történik, hang nem jön ki az biztos (se zaj, se semmi) ha begerjed. De megmérem...

Nem kapcsolgatom passzióból, de így tudom elöidézni mesterségesen a jelenséget.
Eredetileg úgy jött elö ez a probléma, hogy egy háztartási eszközt kapcsoltam (ugyanabba a konnektorba volt dugva mint a DAC) mikor elnémult minden, és úgy 1 perc után kezdett gyanús büdös lenni...

Kijött egy újabb adatlap a 1794-hez:
Bővebben: Link

Ebben van 2V-os szintel egy másik kapcsolás mint az eredeti AppNote-ban, lehet ezt építem meg inkább majd mint kimeneti osztóval vacakolok....
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ja, így már értem. Igen ez a 92-vel is előfordul, de az olyankor resetelődik és üvölteni kezd (használom a hangerőszabályzóját), viszont ezt inkább a környezetből szedi össze, nem a tápon tapasztalataim szerint, jó nyákterv és masszív árnyékolás kell neki a digitális oldalon.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Akkor legalább nem ismeretlen a jelenség, ez részben megnyugtat.....
Bár a resetelödés nem biztos hogy egyenlö a gerjedéssel!?!?
Ezért gondoltam én is a tápszürö beépítésére.
Fizikálisan mi okozhatja a problémát? Nem lehet erre valami automatikus védelmet kitalálni (ha már az IC nem tudja megvédeni magát, sajnos)?
Milyen a jó nyákterv szerinted? (az enyémet ismered)
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
94-nél nemigazán, 92-nél megcsinálhatnám azt, hogy folyamatosan visszaolvasom a konfigurációt és, ha nem egyezik az előzővel, akkor újrakonfigolja az IC-t. A jó nyákterv alaposan árnyékolva van, nincsenek rajta IC nyákos adapterek, a feszültségstabilizátor minél közelebb legyen az IC-hez stb. Mindaz ami miatt téptem a számat annó. Próbálkozhatsz a táp alapos szűrésével ártani biztos nem fog, nem biztos, hogy véglegesen megoldja a problémát.
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Szerintem sokkal többet nem lehetett volna egy egyoldalas, furatszerelt alkatrészeket használó panelböl kihozni. Az adapter kell... Majd ha valamikor legyártatom a paneleket profi módon, akkor beszélhetünk egy másik kategóriáról...
Megpróbálom hálózati szürövel, és viszek haza szkópot, hátha okosabb leszek vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Én sima papírral mindenféle csodaspray nélkül fotózva csinálom a nyákot amire az ilyen apró lábú alkatrészeket is rakom, tehát ez nem kifogás.
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Csak a szemléltetés végett...
Egyébként úgy látszik rájöttem a dolog nyitjára, bár még nem akarom elkiabálni...
(#) csigabiga1 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Ha már mérés....
Jól látszik a DAC bemeneti ellenállás előtti és utána való különbség.

A Master jelet sajnos nem tudom megmérni ezzel a szkóppal, mivel 20MHz felett ketyeg...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ez csak a szkóp kapacitását mutatja, osztós mérőfejjel más lenne a helyzet.
Következő: »»   60 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem