Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1340 / 1675
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 11, 2015 / 3
 
Üdv. Én is bejelentkezek egy "kész" funkció generátorral. Az alap CD4049-es áramkört tartalmazza,ami 1-50-100Khz-ig képes frekvencia generálására,szinusz,fűrész és négyszög jelalakban. A műszer tartalmaz egy belső "hallgató" egységet is,mely külön bekapcsolható. Maga a gép "fapados" próbán elsőre működött,rögtön elnyerte a tetszésemet. Mindigis szerettem volna valamit beleépíteni egy öreg VL 100 -as TV házába ,hát megadatott rá a lehetőség. A szerelés magáért beszél,tartalmazza a felület szerelés minden fortélyát,a miniplex bármilyen területű felhasználásának legalább 90%-át, egy kis 1 oldalas ültetett szerelést,és persze a hálózati feszültségű kettős szigetelésű szerelést (a hálózati kapcsolónál kivéve).

Egyébként az eszköz kész állapotban még nincs,a felirat hiányzik róla,és még az előlapot is le kell festeni valamire. Hát ez volna az első kézzel épített funkció-generátorom. Még a jövőben lesz benne egy AM modulátor rész is,de az majd csak később.

Mindmáig tisztázatlan okokból viszont a gép (az egész napos babrálásom-szerelésem-összerakásom) ellenére Murphy törvényeinek újabb igazságot szolgáltatva nem csinál semmit. (De azt legalább nagyon) A stabil 6V megjelenik benne de semmi más,holnapra marad a javítás,a mai napom elment az összeszerelésre.

Nézzétek el hogy ilyen hosszú lett a bemutató,csak 2 hete készítem apránként a gépet (hál isten nem látszik meg rajta a kemény munka).
Remélem mindenkinek feldobtam egy kicsit az estélyét,további szép estét és forrasztgatást mindenkinek.
(#) siletto hozzászólása Dec 12, 2015 / 4
 
Üdv! Ha már függvénygenerátorokról van szó
Elkészült az én egyik generátorom is, ami valójában nem is az enyém.
Egy UDB1002S dds generátor modul van benne. Én csak a dobozolást, a kapcsolókat és a BNC kimeneteket applikáltam rá, így kicsit hasonlít a négy gombos mikroprocesszoros lítium akksi töltőkhöz. Meg egy kicsit "megültettem" a szerkezetet hogy beleférjen az alacsony dobozba.
Előlapot még nem tudom tegyek-e rá, se azt hogy ha igen egyáltalán milyet, de az is lehet hogy így marad.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) Pioneer hozzászólása Dec 12, 2015 / 6
 
Sziasztok! Igaz, hogy már tavasszal kész volt, de most megmutatom. Egy Canamp fejhallgató erősítő klón.
(#) qvasz2 válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szép munka.
És nem zajos? Csak mert a bemenet a lehető legrosszabb helyen van.
(#) Zoli_bácsi válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Nekem nagyon tetszik ez a munka. Nagyon igényes a szerelés.
(#) Pioneer válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Köszönöm. Abszolút zajmentes, még teljesen feltekert potméternél is. Csak vigyázni kell, nehogy két helyen földeld, mint én először. Mivel van egy földelési pont az egyik távtartónál és amivel nem számoltam, a Jack aljzatnál. A távtartónál elszigeteltem, így teljesen tökéletes lett.
(#) balog hozzászólása Dec 14, 2015 / 5
 
Üdv!
Most készültem el egy 0-24V között állítható labor tápegységgel.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) balog válasza balog hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Már csak a műszer hiányzik bele,de az már úton van.
(#) Szammer válasza balog hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Hát lássuk a műszeres végét. Egyébként a szerelés egész jó.
(#) Zoli1974 hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Hosszú esték hobbizása után ma végre megszületett a legújabb akksitöltőm előlapja.
Mivel vizesen tettem fel a matricát és nem vágtam ki rendesen a fóliát a led foglalatok környékén ezért ott felhólyagzott. Még úgy is szét kell szedjem a huzalozáshoz ezt a hibáját javítom, de nem tudtam megállni, hogy ne tegyem bele az alkatrészeket.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 15, 2015 / 1
 
Nekem nagyon szúrja a szemem az alfa romeo embléma. Szerintem egyáltalán nem illik a készülékhez, elrontja az előlapot teljesen. A ledek környéke sem szép igazán. A kiálló imbusz helyett inkább süllyesztett csavart lehetne alkalmazni, valamint áttervezni a feliratot, hogy semmiképpen se lógjon bele a szerelvényekbe.
(#) kameleon2 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Szia! Néha a kevesebb - több. Ha lehagyod a vastag kék kereteket - sőt továbbmegyek - egyáltalán nem használsz kereteket, csak mondjuk valamelyik furatközép jelölést - jobb lesz a végeredmény. Nem látszanak majd a matrica illesztési hibák. Amúgy Semmi baj az Alfás logóval - ha ezt tetszik. Úgyis te nézed .
(#) Zoli1974 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Igazad van teljesen, elvégre te vagy az oldal esztétikai szakértője.
A csavarok csak épp ezek voltak kéznél, kicseréltem őket. A ledeknél a fólia nem volt kivágva rendesen és becsavarozáskor fölnyomta hólyagosra kivágtam és szép sima lett. Feliratnál nem néztem meg azt, hogy belelóg a szerelvénybe ( a számítógépem és a műhely között kb 20 méter van és nehéz ide oda rohangálni), átterveztem. A logó maradt mert a sógorom alfa fan (az is van neki), és neki adom ajándékba karácsonyra.
Tőled bármikor elfogadok fenntartás nélkül bármilyen kritikát, már az is megtisztelő, hogy postoltál.
(#) guliver83 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Ha tervezel hozzá egy nagyon jó előlapot DXF formátumban és adsz hozzá alut (normális minőségben ) Akkor kimarom neked CNC vel akár az alfa logót is, de csak jövőre!
(#) guliver83 hozzászólása Dec 17, 2015 / 2
 
Akár az autót is!
Ford MK3 így néz ki.
(#) Zoli1974 válasza guliver83 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Igazán nagyon köszönöm felajánlást, nagyon kedves tőled.
Mit értesz normális alu-n? Jelenleg dobozoláshoz 1,5-ös lemezt használok. Ha vastagabb kell azt is szerzek.
Egyébként mindig leülök a cnc munkáktól van tervben egy elkészítése saját részre.
(#) guliver83 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Olyan minőségű alu ami marható!
Vastagság nem nagyon számít .
(#) Simon mondja válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2015 / 1
 
Egyelőre még csak a sarkok vannak készen.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) elektrorudi válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Nagyon egyedi, gratulálok! Jó lenne nekem is egy ilyen.
Egy megjegyzést, ha megengedsz: (tudom ebben a topicban csak pozitívat lehet mondani, de valóban jószándékból írom, nem trollkodni akarok). Van olyan fórum, ahol egy topic csak a diffúzorokkal foglalkozik. Ott vannak hozzáértők is (nem olyanok, mint én) és azt írják, hogy az ilyen anyagból készített diffúzorok akusztikailag szinte semmit nem érnek, csak esztétikai jelentőségük van. A legmegfelelőbb (az olcsó anyagok közül) egy bizonyos sűrűséggel rendelkező kőzetgyapot lap. Aztán arra fel lehet még ragasztani ezt az anyagot is, hogy a dizájn azért megmaradjon. Bocs.
(#) (Felhasználó 46585) válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Amennyire én tudom, amit a sarkokba tesznek, azok a superchunk-ok. Arra való, hogy a mély hangok bemennek és ott elnyelődnek. Azért, mert ha ismét kijutnak, akkor van az, hogy a helyiség egyes pontjain nagyobb intenzitással szólnak a mélyek, máshol pedig kioltódnak. A kőzetgyapot is stimmel.


Ezt a hungarocelles diffúzort hogyan lehet takarítani?
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
kompresszorral
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Talált, süllyedt...
(#) enree válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Minden, ami nem sima és párhuzamos felület, az jótékony hatással van a hangra. Ebből az anyagból akkor lehetne jobbat kihozni, ha piramis szerűek lennének ezek a képződmények.
(#) csatti2 hozzászólása Dec 18, 2015 / 17
 
Egy kis ujjgyakorlat, a közeledő karácsonyra készülvén... Egy kisméretű asztali dísz.
Működés közben.

Mind a nyák, a talp, illetve a "fa" is CNC-vel készült.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2015
(#) Szammer válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 18, 2015 / 1
 
Érdekes megoldás. Mi anno, mikor még amatőr zenéltem, 30-as tojástartókkal "tapétáztuk" körbe a próbatermet és elég jól bevált.
(#) Bakman válasza csatti2 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Nagyon jó!
(#) Simon mondja válasza Szammer hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Az egész pince két darab 2,5m*2,5m helyiségből áll. Ez a belső része. Ennek a négy sarkát látod. A másik helyiség oldalán van a lépcső. A két szoba összekötő"ajtaja felé néz a hangsugárzó. A lépcső falára szeretnék még ilyeneket. (A kép lopott, avxről van.)
Amúgy a fal fröcskölt. Inkább a mélyekkel akarok valamit csinálni. Itt nincs, fennt rezeg a pohár. Inkább valahogy tompítani szeretném, fennt ne zavarodjanak már meg.
Említettetek másik fórumot. Hol találom, ne offoljak már itt. Bocsesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2015

post.jpg
    
(#) elektrorudi válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Pl. pont az AVX-en is.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 19, 2015 / 1
 
Ha megfogalmazok kritikát, természetesen én építő jelleggel gondolom, élő szóban - kellemesen hangsúlyozva - egészen máshogyan hangozna a kritika, mint leírva. Írott formában nem igazán lehet pozitív kisugárzást kelteni a szöveggel. Pedig ez a szándékom mindig, mindenki felé. A sógor kívánsága ebben az esetben szent és sérthetetlen. Nem vagyok én szakértő, kedves fórumtársam. Csak le merem írni, amire gondolok.
(#) JZoli válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 19, 2015 / 1
 
Erre jó az is mert szlogen:" Van aki mindig megmondja a véleményét és van akinek vannak barátai!"
Következő: »»   1340 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem