Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1350 / 1677
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 17, 2016 / 4
 
Sziasztok.
Készült egy kis hőmérő Morgo oldaláról SMD Attiny2313 és DS18B20 felhasználásával. Elsőre hibátlanul indult.
(#) kalmi.kalmi válasza Wabe hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Profi-amatőr. Tetszik.
(#) kalmi.kalmi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szép munka.
(#) zosza18 hozzászólása Jan 19, 2016 / 16
 
Üdv mindenkinek!
Régen tettem fel valamit, most megmutatom a hétvégi elfoglaltságomat. Egy átkapcsoló elektronikát kellett készítenem egy mezei aggregátorra, ami ellátja a lakást, ha elmegy a hálózat. Mivel egy sima mezei aggregátorról van szó, így a gyári átkapcsoló nem jó hozzá, amit rásóztak szegény fickóra jó pénzért és csodálkoztak, hogy az egész város villanyszerelő brigádja se tudta bekötni. Megragadva az alkalmat, készítettem egy egyszerű kis kapcsolást, ami 3db monostabil időzítőből áll, ezzel minden kritériumnak eleget is tettem. A működésről annyit, hogy alap helyzetben a relét húzva tartja a hálózati fesz, a megfelelő érintkezőkre be van kötve a tápellátás és a motor gyújtás tiltása. A hálózat megszűnésekor a relé elenged, megkapja a tápot az elektronika és leveszi a tiltást is a gyújtásról. Elindul a 3 időzítő egyszerre... első az indításért felel, a második a szívatóért, a harmadik pedig a feszültséget figyeli. 3mp-ig indít, 5mp-ig szívat, majd fesz.-t ellenőriz. ha megvan a kimeneten a fesz, akkor lekapcsolja a tápot az időzítőkről, ha nincs meg(nem indult be az aggregátor) akkor újraindul a folyamat. Végtelen egyszerű elképzelés és megoldás eredménye lett a tökéletes működés. A szívató átalakítása jó móka volt, mivel az csak egy kis kar volt, amit húzgált az ember indításkor. Néhány képet csatolok, hogy szemmel látható legyen a kis mondókám.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) nagym6 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 19, 2016 / 1
 
Ügyes is, szép is, gyorsan elkészült -két nap-.
(#) Mircsof válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 19, 2016 / 1
 
Szép!
Viszont a központi zár motor kísértetiesen hasonlít a Škodámban levőre... Ki is megyek leellenőrzöm meg van-e még...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) zosza18 válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Köszönöm Mindenkinek!
2nap a kivitelezés, de péntek ebéd után ültem le kitalálni ezt a kis mókát... így 2,5nap volt elejétől a végéig.
Ha nincs meg, akkor az nem én voltam!
(#) Davidd hozzászólása Jan 19, 2016 / 6
 
Sziasztok! A hétvégén elkészült egy kis erősítő, igaz nem 100%-os még, hiányoznak apróbb funkciók mint például az analóg VU méter.(Kérnék is tapasztalatból milyen típusút érdemes építeni, ami a bemenő jelet nézi, vagy amit a kimenetről használok?) Az erősítőben található két darab "super ocl 500" erősítő. Tudom nem annyi amennyi, a tápfeszültségem +- 60V üresjárati, és terhelés alatt(4ohm) visszaesik +-54V-ra. Mért teljesítmény amit felvesz a hálózatból 550W. Végtranzisztornak 2sc5198-2SA1941 használtam 2-2 párt. Ezen kívül található még egy skori hangszóróvédelem, ami tökéletesen végzi a dolgát. Ez amolyan kis buli erősítő ahova nem kell sok cucc, hogy ne cipeljem a "nagy racket" vagy ne bontsam meg. Beszéljenek a képek.
(#) kalmi.kalmi válasza Davidd hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Erősítőt építettél az erősítőből ?
(#) Kovidivi válasza Davidd hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Egy fekvő kompozíciót hogyan lehet álló képként megörökíteni?
(#) enree válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Így, de legalább éles...
(#) Davidd válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Erősítőt építettem egy üres erősítő dobozba.
(#) Simon mondja hozzászólása Jan 19, 2016 / 3
 
Kábelezés jön.
(#) Melphi válasza Simon mondja hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Szia, Ha jól látom, Honda motoros, s gondolom önindítós, mert mi rángatná a bovdent? Ügyes! Maradt rám egy hasonló motor, darabokban, már felújítottam, mert mindene kivolt, csak 5,5-es, berántós. Szintén aggregátorról, egyszerűbb volt a szintjelzőt lehúzni, mint olajat önteni bele.... Azon, a benzincsap felett van a szívató kar, amit el kell tolni indításkor. Csak még nem találtam ki, hogy mit építsek belőle, quad-ot, vagy kompresszort.
(#) zosza18 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Szia! Köszi!
Teljesen jól látod a dolgokat.
Egy haverom egy hónapja csinált belőle szalagfűrészt és nagyon ott van a szeren. Vannak lehetőségek... Majd meglátod, jó kis motorok ezek.
(#) pjg hozzászólása Jan 19, 2016 / 12
 
Nem ma csináltam, de ma lett készen. Első munka a suliban. Kicsit magasabb a szokásosnál. Direkt.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016

stoki.jpg
    
(#) Zsora válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 1 / 2
 
Frankó, de hogy kapcsolódik ez az elektronikához? Talán egy villamosszék?
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Mi ez a négylábú alkatrész?
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 / 1
 
Mestermunka.
(#) pjg válasza Zsora hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Nem! Az elektromos műhelyembe lesz betéve a munkaasztalhoz. Mivel fából van, jól szigetel.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Stoki, más néven hokedli.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Még nem mester. Csak inas vagyok.
(#) janikukac válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Nekem nagyon tetszik!!! Milyen suliban tanítanak ilyet?
(#) kalmi.kalmi válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Gépi munka.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Tetszik, de az ülőrész sarkokat gömbölyítsd le, sok méregtől megóv. Ha ezen ülsz, egyik oldalon készíts még lábtartót (akár kihajthatót), hacsak nem vagy 2m magas.
(#) pjg válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Minden műveletnek a fele kézzel a másik fele géppel készült. Pl. 2 láb kézzel fűrészelve, gyalulva, vésve, csiszolva
(#) pjg válasza janikukac hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Békéscsaba, Kós Károly Szakképző iskola. Bútorasztalos szakma felnőttképzés.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A következő munka egy sámli lesz. Az jó lesz a láb alá.
(#) kalmi.kalmi válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Készíts egy asztalt is. Jó lesz rajta szerelni.
Következő: »»   1350 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem