Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   38 / 87
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Megint sziasztok.
Hogyha egy elosztóval összekapcsolok két ugyanolyan antennát akkor megduplázódik a nyereség?
(#) Doky586 válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
nem, ahhoz spéci összekötés kellene..
(#) pucuka válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
A nyereség akkor duplázódik meg, ha fázishelyesen adod össze a két antenna jelét. Az elosztó, csak összeadja a két bemenetére érkező jelet, ha netán ellenfázisban érkezik, akkor pont kivonódik a két jel egymásból, és végeredményben a két nyereség különbségét kapod.
Antennákat összekötni, antenna csoportokat képezni tápvonal darabokkal lehet, melyek transzformátorként működnek, ezeket pontosan méretezni kell. (hullám-, távíró egyenlet)
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Üdv!
Egy film egyik jelenetébe láttam, hogy egy amerikai műholdon egy parabola antenna volt de olyan amivel még soha nem találkoztam. Volt egy nagy tányér aminek a közepéből kiállt egy hosszú rúd ami köré spirálisan fel volt tekerve egy fém rúd. (a képen is lerajzoltam) Szerintetek létezik ilyen kialakítás vagy csak kitaláció?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) pucuka válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Ezt a fajta antennát úgy hívják, hogy helikális antenna. Körkörösen polarizált, ezért az összeköttetésből kiesik a polarizációs veszteség, ami a lineárisan polarizált antennák esetén a föld forgása, ill. a műhold mozgása miatt könnyen előadódhat. A nagytávolságú mozgó összeköttetéseknél használatos leginkább, de előfordul WIFI antennaként is.
Ilyet láthatsz a BME E épület tetején (remélem még megvan, régen jártam arra) amatőr műholdas összeköttetésekhez.
(#) Ferencz Dominik válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Ahaa, eddig ez a legvagányabb antenna amit láttam!
De miért ilyen ritka, hogy még nem is láttam ilyet?
(#) pucuka válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Vagány, vagy nem vagány, azt nem tudom, antenna típust a tulajdonságai alapján választunk.
A méretei miatt alacsonyabb frekvenciára nehéz stabilra elkészíteni, a méretezése sem egyszerű. Nagysorozatú gyártásra sem túl alkalmas. Kb. 200 MHz felett szokás alkalmazni.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2015
(#) dokidoki válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Talán azért ilyen ritka, mert körpolarizációs sugárzási tulajdonsága van, és ez akkor érvényesül jól, ha a másik oldalon is hasonló van, mellette ha belegondolsz, akkor csak magasabb frekvencián lehet olcsón kivitelezni. 300-400MHz-re, 20mm átmérőjű csőből 15 métert kellene feltekerve megtartani, 2-4méter hosszban... A jobb nyereség érdekében... Ha már kijut az űrbe ott ez nem oly gond.
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
És annak a tekercsnek a meneteinek olyan messze kell lennie egymástól, hogy azt a távolságot annyiszor tegye meg a sugárzás fénysebességel 1s alatt amekkora a frekvencia? Mert akkor ez hasonló a yagi antennához.
(#) nzozz hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Azt hogy lehet megállapítani egy műholdvevő fejről hogy az működőképes-e?

Köszönöm
(#) zolika60 válasza nzozz hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Legkönnyebben egy működő rendszerbe helyezve.
(#) nzozz válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Az igaz. De az meg jelenleg nem áll rendelkezésemre, ezért is kérdeztem.
(#) zolika60 válasza nzozz hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
A nélkül nehéz lesz. Legfeljebb azt tudod megmérni, vesz-e fel áramot. Ha igen akkor vagy jó vagy rossz, ha nem akkor rossz.
(#) nzozz válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Köszönöm
(#) teglascs hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a kábeles (koaxos) internetet megzavarhatja-e a diplexer?
Az a helyzet, hogy két koaxkábel jön le a nappaliba a padlásról: egy a T-Home koaxa (internet+IP TV), ill. van egy parabola is a tetőn.
Az egyik kábel a nappaliban falon kívül megy, azt megszüntetném - úgy, hogy fönt, a padláson közösíteném a két kábelt, lent pedig szétválasztanám őket.
Fogok tudni netezni/IP tv-zni? (Fölöslegesen nem vennék két diplexert, hogy a fiókban landoljanak.)
Köszönöm.
(#) Joe_001 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 14, 2016 / 1
 
Üdv!
A T-s visszirányos ágat ne bántsd, (a hibás csati zajt vihet vissza a rendszerbe, tehát) nem szeretik. a másikat diplexerezheted, a távtáplálásra figyelj. Zavart egyszer láttam, már nem áll fenn csatorna változás miatt. (Ha Dunán maradt a beltéri anno, akkor a keverő oszci zavarta az 53 as csatorna jelét.Analóg időszak)
(#) teglascs válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia Joe,
öreg szakiként szerintem rögtön ráhibáztál, ami itt gond lehet: az internetnél oda-vissza megy az adat, a diplexer meg nem biztos, hogy a kábeltunertől a szolgáltatói hálózat felé menő adatforgalmat biztosítani tudja.
Okosabb lesz, ha nem nyúlok hozzá... Köszi a választ!
(#) Joe_001 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Megoldható azon a kábelen is de nem javaslom, mivel egy laza csatlakozó, egy sérült kábel olyan problémát okozhat ami a CNTS-ig kihathat. Nem viccből ragaszkodnak a jó minőségű, krimpelt csatlakozóhoz, a 3x árnyékolt kábelhez. A pluszban beiktatott ellenőrizetlen eszközök beiktatási csillapítása is, azok beiktatása a szolgáltatás romlásához, leállásához, szakadozásához vezethet. Tehát az átviteli adatok ismeretének hiányában nem igazán érdemes piszkálgatni a rendszert.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Idézet:
„Nem viccből ragaszkodnak a jó minőségű, krimpelt csatlakozóhoz,”
Sok helyen találkoztam már ezek hibájával. Lazák, kontaktosak, vagy hibásan klimpelik fel a szolgáltató emberei, vagy nem megfelelő az összhang az épp használt kábel és dugó között. A tekerős F és a csavarkötéses 90fokos koaxdugó az én kedvencem és nem szokott velük gond lenni. Bár mostanában ez utóbbi már elég hitvány minőségű, de ha nem rögzíthető rendesen, akkor kuka.
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
A tekerős F 80%-a nem jó. Kerültek be jó minőségűek is, azokat használtam, elsősorban nem visszirányos szakaszon. Nem egyforma a tekerős része, van amelyik rátolható a 6-os kábelra, van amelyik, rá se tekerhető, a menet is szorul, van amelyik széthullik, igaz krimpelősben is futottam már ilyen széthullósba. Viszont a krimpelős csati elnyomása hanyag, képzetlen szakemberre vall. Nem bonyolult rendesen megcsinálni, az ASA pont az ottani egyszerűbb (szak)emberekre méretezte. (Mexikói vendégmunkás szint, egy éles kés elég a kiváló minőségű csatlakozáshoz a 6-os, 59-es kábelhez.)
(#) levaitamas hozzászólása Jan 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Sláger FM (103,9) vételében kérném a tanácsotokat. Helyileg Gyöngyösön szeretném hallgatni és ezt néztem ki ilyen kábellel. Azt olvasom az antennáról, hogy "Az adóállomás 25 km-es körzeténél nagyobb távolságban is felhasználható 5 elemes rádió antenna." Ezek szerint ez jó lesz, mert kb 80km a távolság. Halkan jegyzem meg, autóban is tudom fogni, igaz eléggé sistereg az adás.
A padláson találtam egy régi antennát, esetleg ezt felhasználhatom?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016

IMG_2768.JPG
    
(#) kadarist válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Szia!
Biztosan jó lesz, de a jóság mértéke függ a rádiód érzékenységétől is.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) levaitamas válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Köszi! A régi TV antennát meg gondolom felejtsem el
(#) zolika60 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Mérd le mekkora. Talán az OIRT 7-es csatornára való. Az ugyan feljebb van mint az optimális, de tán megy itt is. Persze egy baluntrafó kell hozzá.
(#) levaitamas válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Olyanokat írsz hogy nem is értem Hogyan mérjem le, illetve balunt hol találok hozzá?Az a baj, annyira értek az antennákhoz, hogy felismerem: az egy antenna.
(#) zolika60 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 25, 2016 / 1
 
Mérőszalaggal mérd meg, milyen széles a dipol. (Az az alkatrész ahova az antenna kábel csatlakozik.) A balunról itt olvashatsz.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Az egy tévéantenna a régi Kékes 1-es műsorra...
(#) levaitamas válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Ezeket az adatokat találtam a rádióról. Neked biztosan többet mond.

Tuner.jpg
    
(#) kadarist válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
A 20uV nem rossz érték és szerintem nem lesz gond a vétellel.
(#) levaitamas válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Közben találtam másik kettő vélhetően TV antennát. A nagyobbnak 77cm a dipólja, a kisebbnek 26cm. Melyikkel próbálkozzak? Azért vagyok ennyire körülményes, mert nem vagyok biztos az új FM antennában. Ha nem lenne jó, akkor kidobtam majd 8 ezret.
Kadarist, a te véleményedet is szívesen olvasnám.
Következő: »»   38 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem