Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényorgona
 
Témaindító: G-Lex, idő: Feb 4, 2006
Lapozás: OK   40 / 43
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Műszerrel mérem a lámpák helyén és nincs feszültség,de az optok helyén a ledek semvillognak olyan mintha az egész álna.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Olyan kérdésem lenne,hogy a d8 után nem 12 voltnak kellene lennie?
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Nem tudom mit értesz "után" alatt. A D8 két lába között van 12 V.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Á már magam sem tudom mit gondoljak valóban 12 V van közte,csak azt nem értem miért nem megy IC1 14-es lábán(ami a mély elvileg)ha a szint potit balra tekerem 11V jobbra lemegy nullára akkor miért nincs az opto ledjén semmi csak0,20 és 0 v.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
d23 fordítva lenne?
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
A bc 212 collectorán 0V van az jó?
(#) proli007 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hello! Azt műszerrel nem tudod vizsgálni.
- A kollektor minden félperiódus elejétől számított kb. 1ms idő után egy 200us-os impulzust ad a triac gyújtásához. Az műszerrel nem mérhető csak szkóppal. Ez biztosítja a lámpák csak nullpont idejű gyújtását.
- Maximum ha a BC212 kollektor-emitterét rövidre zárod, akkor pld. a mély komparátor be tudja gyújtani a lámpát. Ha ez működik, akkor a "nullpont triggerelő" IC3-C fokozatnál van hiba.
- Az IC3-C 8-as lábán műszerrel kb. 2..3V egyenáram mérhető. akkor a komparátor IC működik. A C20 kondit rövidre zárva is működni kell a lámpának. (Csak úgy nincs nullponti gyújtás.)
- Viszont a lámpák helyén műszerrel nem mérhetsz, ha nincs terhelés. Egy triac-nak be is kell gyújtani, és tartóáramának is kell lenni, hogy működni tudjon!
(#) nandika76 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget megtaláltam a problémát az R36 egyik lába hideg forrasztást kapott,így mindjárt van tápfesz az optokon és működik minden rendesen.
Még egyszer köszi minden segítséget
Majd teszek fel videót meg fotót is.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Itt vannak a képek és a videó.
Még egyszer kössssz a türelmet még nagyon kezdő vagyok.
hképek
https://www.youtube.com/watch?v=RvGuQJQdwPY&feature=youtu.be
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Remek.
Jó nagy fába vágtad elsőre a fejszét, de sikerült kidönteni.
(#) nandika76 hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne,hogy én a plusz csatornát nem csendre hanem hangra hangoltam.
Tettem bele 1,5p kondikat.Ez kb hol szűr?Nekem tetszik bár érdekes.Elméletben még magasabbra mentem mint az előző szekció,már ha az előtte levő csatornák arányát nézem.
(#) nandika76 hozzászólása Márc 10, 2016 /
 
Sziasztok a dobozolásról pár kép ha valakit érdekel.
Bővebben: Link
(#) dave0502 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. 12 voltos led szalagot szeretnék hang alapján vezérelni. (stroboszkóp) üzemmódban használni. Az oldalon elég sokat keresgéltem de sehol nem találtam.
Sima egyszínű szalagról lenne szó. De az se baj ha rgb szalaggal is meg valósítható lenne. Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza dave0502 hozzászólására (») Márc 26, 2016 / 1
 
Szia!
9V helyett használj 12V-ot: Bővebben: Link.
(#) proli007 válasza dave0502 hozzászólására (») Márc 26, 2016 / 1
 
Hello! Itt van már némi választék..
(#) abraham96 hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Vettem kitt-ből egy fényorgonát. Összeraktam működik is szépen. Úgy szeretném használni, hogy bemeneten mikrofon és hangfal is legyen. Így beiktattam egy kapcsolót a mikrofonnál villognak a ledek de ha átkapcsolom hangfalra akkor csak folyamatosan égnek a ledek de nem villognak. Valami ötlet ,hogy tudnám használni így a kettőt?
(#) proli007 válasza abraham96 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Hello! A mikrofon felől, csak néhány mV-os jel érkezik, míg a hangszóró felől több volt feszültség is. A hangszóró felőli bemenetről egy 1Mohm-os ellenálláson keresztül vezesd a jelet a bemenetre, ne közvetlen. Zaj szempontjából nem a legtökéletesebb megoldás, de egy fényorgonánál talán megteszi és egyszerűbb megoldás nem igazán van.
A vezetékek kialakításánál cseppet javítani kellene. Az elég elfogadhatatlan, hogy a mikrofon vezetéke a 230V-ot kapcsolgató triac-ok között kóricál. Ráadásul még árnyékolatlan is. De lógó vezetékvéget is látok. Egy olyan készülékben, ahol a hálózati feszültség is jelen van, gondosabban kell szerelni, legfőképpen az életvédelmi szempontokat kel figyelembe venni.
Mert így, megrázó élményben lehet részed!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) abraham96 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Hello! Beraktam az 1Megás elllenállást de még csak fel sem villant. Találtam még egy hibát, a ledeknél. Az áramkörömben van 11 led 3 kék led a magasnál, 4 led középnél és 4 led a mélynél. Amikor bekapcsolom rögtön elkezd égni a közép és mély de érdekes módon a magas működik.
Lehet ,hogy túl van vezérelve? Az egyik 4 ledesből leszedtem egyet ,hogy úgy működik-e de még úgyse ment rendesen.

https://www.youtube.com/watch?v=706M_jxVIVA
(#) proli007 válasza abraham96 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Itt valami fatális hiba van. Nem lehet hogy valami hálózati zajt szed össze az egész? Vagy a tápfeszültsége szűretlen? Mert az esetleg a felső csatornán már nem jut át.
Amikor az erősítővel összekötöd, akkor a mikrofon ki (vagy le) van kapcsolva? És az erősítő és az áramkör GND vezetéke össze van kötve? Mert valami ilyesmi egyszerű badarság lesz.
(#) abraham96 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Mivel nézzem meg ,hogy a tápfeszültségnél rendesen szűrve van?
(#) abraham96 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Az erősítőnél összeér az IC1-11-lába a földdel. Ami közvetlen a ledek előtt van.
(#) proli007 válasza abraham96 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Legcélszerűbb egy oszcilloszkóppal. De gondolom az nincs, így marad egy kézi műszer, de AC állásban. Az adhat hozzávetőleges eredményt. Esetleg a Ki1..Ki3 pontokra ráhallgathatsz egy erősítővel is. Akkor hallani fogod ha búg, és azt is, hogy szűrnek a szűrők.
Nem össze ér, hanem oda kel lenni kötve. Hiszen az erősítő féltápfeszültséges (nincs +- tápfeszültsége), így az IC negatív táppontja a GND.
Használd a fejlécben található "Válasz" gombot.
De most látom, a videón, hogy az egész arról a 12V-os elemről működi? Az biztos nem szűretlen, de ekkora terhelésre szerintem összeomlik a tápfeszültsége. Ennek valami rendes táp kell, mondjuk egy 12V-os fali dugasztáp. Ha lehet stabilizált.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) abraham96 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Van nekem egy adapterem is ami letraszformálja a váltót 12 V-os egyenre. Az jobb lenne?
(#) abraham96 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Ez a másik tápom:
(#) proli007 válasza abraham96 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Ennek jónak kell lenni, ha stabil a feszültsége.
(#) scooby_ válasza proli007 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Ezeknek sajnos nem stabilizált a feszültségük, több leágazásos trafó van benne, egy körkapcsolóra kötve.
(#) proli007 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Sajnos nem ismerem, de akkor stabi kell hozzá, mert "hüppögni" fog..
(#) abraham96 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Ha minden kötél szakad jövőhéten beviszem suliba és megnézem oszcilloszkópon. Akkor csak a Ki1,Ki2,Ki3-on nézzem a jelet?
(#) Kera_Will válasza abraham96 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
A teljes átviteli úton végig kellene nézni az változásokat.
Ha szkóp és suli köré érsz akkor ott feltételezhetően van hanggenerátor is.
Érdemes lenne végig tekerni azzal is, akkor tökéletesen képben leszel a 3 sávszűrő merre jár , alsó felső törés ponti frekvenciájuk hol van?
Mekkora az érzékenysége a rendszernek ?
Mekkora a minimum feszültség amire már meg indul , mekkora a maximum ahol még nem torzít a jel.
Ezt módszeres, lépésről lépésre végrehajtott mérési sorral tudod megoldani.
Előtte DC munkaponti mérések az áramkörben.
Bemenete legyen ilyenkor földre kötve semmi se vezérelje.
IC1 : 8, 9, 10 lábak Ut/2-t kell mérni mert R4-R5 mint feszültség osztó működik.
IC2: 1, 2, 3 közel Ut/2 R8/R9 arányában
IC2: 5, 6, 7, 12, 13, 14 hasonló mérhető mint az IC1 8 , 9, 10 lábakon mert R7, R22 és R42, R43 keresztül ezek közvetlenül vannak csatolva.
IC2 8,9,10 Ut/2 R31/R32 arányában.
A T1 T2 T3 bázisokon is közel Ut/2 van az emitteren ettől 0.6 V kevesebb.
Itt 1 2 tized voltnyi eltérés lehet , ha ennél jóval több akkor abban a fokozatban van valahol hiba, szakadás ,zárlat lehet.

IC1 13, 2, 6 az R16/R48 arányában néhány tized voltnyi 12V esetén 0.31 V
Ennek a mérésekor érdemes minden potit P1,P2,P3 földre tekerni .
Ekkor az IC1 12, 3, 5 lábakon is 0V kell lennie így a kimeneteknek IC1 14,1,7 is közel 0 volton kell állnia.
Ha ezek jók és nincs DC munkaponti hibád akkor érdemes ezzel a sweepelő hangmintával ellenőrizni a váltakozó áramú működését az áramkörnek:
ezen az oldalon találod a szövegben lévő linkeken az "EZT", "mp3-at!" szöveg mögött.
Csatolhatod mikrofonról vagy direktbe is megfelelő illesztő áramkörrel kiegészítve a bemenetet. Ahogy változik a kimeneti frekvencia úgy kell változnia a LEDeknek égőknek a fénye.Persze ezek a potik P1 P2 P3 állásától is függnek.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2016
(#) abraham96 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Munkaponti beállítások:
T1: BE:0.62V
BC:4.92V
CE:5.55V

T2: BE: 0.62V
BC: 4.76V
CE: 5.57V

T3: BE: 0.61V
BC: 4.7V
CE: 5.4V

T4: BE: 0.62V
BC: 4.64V
CE: 5.4V
IC1:8,9,10=4.42V,4.2V,4.38V
IC2:1,2,3=4.38V
IC2:8,9,10=4.55V
IC2:6,7,12,13,14=4.45V,4.45V,4.18V,4.43V,4.43V
IC1:2,6,13 ,ha P1,P2,P3 =0 akkor
IC1:3,5,12=0V
IC1:1,7,14=0V
IC1:2,6,13=0V
Következő: »»   40 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem