Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1854 / 2208
(#) gerleimarci válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 8, 2016
SE-ben én triódaként kötném...
(#) JZoli válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 8, 2016
Azért a foglalatok árát se felejtsétek el! Az sem két forint!
(#) granpa válasza JZoli hozzászólására (») Máj 8, 2016
Ez azé' mélyen 4-5 e alatt kijön foglalatostól. A kimenő többe kerül(het), ha nem sk.
(#) Robin2 válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2016
A 2db GU50 és 2db foglalat? Mennyire mélyen?
(#) granpa válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 8, 2016
Kb. fele. (börze-ár)
(#) Simon mondja válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2016
Ha valaki felvásárolna mindent a börzén, és nyitna ebay shopot - meggazdagodhatna. Még ilyet. Pedig milyen egyszerűen hangzik. Kár, hogy ott visszakereshető az eladó.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) ronin75 válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2016
Ha jól értem akkor 1eFt a cső+foglalat?
(#) granpa válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 8, 2016
Mondom, kb.
(#) Simon mondja válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 8, 2016
Hogy témánál maradjak. Gu50 PPP : )
(#) Simon mondja válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2016
Cső a legkevesebb, ezt te is tudod.
(#) granpa válasza Simon mondja hozzászólására (») Máj 8, 2016
Igazi "csendélet"! Céloztam a kimenőre, az horror tud lenni.
(#) Simon mondja válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2016
Remélem tudod, miért [quote][/quote]tegezlek. Most te jössz a talin egy sörrel. Még mindíg nincs "bakelit tekerőm".

Egyébként ha valaki nemtudja mitcsináljon pétek este, BP G3 klub. Zozz már bejáratta egyszer ott. Hallgatózni sem utolsó. Ez itt a reklám helye. : )
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) granpa válasza Simon mondja hozzászólására (») Máj 8, 2016
Megyek p.ü.-be, mert kapunk a fejünkre.
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 9, 2016
Ez abban van... De 450V anód és 250V g2 mellett kijön 1 csőből a 12W pentódában
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 11, 2016
Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy mono elektroncsöves erősítőt, bakelitlemez hangját erősítené.
Ilyen csöveim vannak itthon, egy tunsgarm TV-ből szedtem ki.
Ezekből tudnék építeni valamilyen erősítőt?
(#) szikorapéter válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 11, 2016
Persze. A PCL85-PCL86 magában alkalmas erre a feladatra. Könnyen találsz hozzá kapcsolási rajzot is.
(#) csavarkulcs válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 11, 2016
Ez nagyszerű. Épp azelőtt kommenteltél hogy elküldtem vollna a módosított hozzászólásom amiben leítram volva hogy: pcl85,pcl86,pcl??,pcf 30?v.80?, pch200

Látom ez egy egész nagy fórum 1653oldal,7000kép.

El tudnád küldeni a kapcsolási rajzot?
(#) küzmös Gergely válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 11, 2016
PCL86-os cső kell neked. A TV-ben benne van a kimenőtrafója is. Ehhez a projekthez kellene továbbá egy hálózati trafó, amely szolgáltatja a +250V körüli (egyen) anódfeszültséget. 2,5W körüli teljesítményre számíthatsz, amely csak érzékeny hangfalakon érvényesül igazán. PCL86 is (mint az összes csöved) 300mA-t kér fűtés gyanánt, amely konkrétan 14,5V körül áll be, amit a 4-5 lábakra kell küldeni.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) gkari válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 11, 2016
Kristályhangszedőhöz biztos jó. MM, vagy MC-hez már karcsú, sőt kell előerősítő, és RIAA korrektor is. Az igazi bakelit a 78-as volt, az LP-k már PVC ("Vinyl") anyagúak, igaz ma már sokszor ezeket is "bakelit"-ként emlegetik.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 11, 2016
Sajnos a TV nincs meg,(és a trafója sem) lomtalanításkor találtam rá a csövekre.
De nem kell speciálisan bakelitre tervezni mert nem hallgatok olyan sok régi számot, van vagy 80 lemezem, plussz a kicsik.(nemeladó)
Esetleg egy szereót is összehozhatnék ezekkel a csövekkel?

Ó és kérlek úgy magyarázzátok mint egy marslakónak.
Nem nagyon ismerem az elektroncsöveket, azt leszámítva hogy azért nem torzítanak annyira mint egy tranzisztor mert nem melegednek fel annyira.

Köszönöm a segítséget!
(#) granpa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 11, 2016
Innen szép a győzelem! Jó nagy fába akarod vágni a fejszéd.
A PCL 85/86-ből építhetsz 1-1 monót, és sztereónak használod. De előerősítő kell; amit szintén összehozhatsz a PCF, PCH csövekből, s nemcsak hálózati trafót, hanem kimenőt is kell készítened. Ez már az "edzetteket" is próbára teszi.
Kitartás: sok olvasás, a téma képei közt kikeresése az adott csövekkel megoldható kapcsolásoknak, és sok-sok segítség innen.
Ha egy tranzisztor olyan meleg lenne, mint egy cső üzem közben, akkor félúton kiszállna belőle az "éltető" füst!
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 11, 2016
Esetleg más tv-trafó nem megfelelő?
Nem lehet készíttetni? pl: toroidot
HŐŐ!
még csak a tervezésnél tartok, a többi legyen jövő csavarkulcs dolga!

Mire tudnám használni a többi csövet?(lenne rá vevő?)
Mennyit érnek/mennyibe kerülne a csere ha elromlik?

granpa te nem vagy tanár egész véletlenül?
volt egy tanárom aki folyton azt mondta:
"Minden elektronikai alkatrészt a füst működtet. Ha kijön belőle a füst akkor már nem működik."
Mindezt nagy hatás szünetekkel...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) granpa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 11, 2016
Másik TV kimenőtrafó is jó, ha PCL86(vagy hasonló ellenállású)-hoz volt. Toroid jó hálózati trafónak; SE kimenőnek ellenjavallt (hacsak nem alakítasz bele légrést). Ezek a használt TV csövek nem képviselnek piaci értéket. Ha elromlik, 1-200 FT-ért kapsz másikat (vagy ingyen is).
Bár jó-néhányan nekem köszönhetik az iskola akadályainak leküzdését, sosem voltam tanár.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 11, 2016
http://kepfeltoltes.hu/160509/20160509_222406_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

van 4db 1cm átmérőjű 22cm hosszú ferritem, ebből tudnék készíteni kimenőtrafót?

kb. milyen vastag zománchuzal kellene hozzá?
(#) bakos13gab válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 12, 2016
Rádióadóhoz. A ferrit ide minden formában alkalmatlan. Rendes lemezelt vas kell hozzá.
(#) bakos13gab válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 12, 2016
Lehet készíttetni, de pcl végfokhoz oltári pénzkidobás. Annyiból kihozol normális teljesítményűt is el84, el34 stb csövekhez, értelmes teljesítmény mellett. Pcl onkább pp-nek jó.
(#) pisti89 válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 12, 2016
bakos13gab:
Vagy sima SE-nek, ha mindent ki tudsz bontani régi készülékből, mert akkor az egész szinte ingyen van (persze a minősége is annak megfelelő lesz).

csavarkulcs:
3 lehetőséged van
-Utánaolvasgatsz, értelmezed a technika működését és sok pénz befektetésével csinálsz egy jó készüléket
-Veszel régi csövesrádiót és kibontod belőle az erősítőt, vagy átalakítod a belét, a legtöbben volt lemezjátszó bemenet, csak össze kell kötnöd a 2 készüléket, ha sztereót akarsz keress 2 egyforma rádiót...
-Amid van összedobod és lesz ami lesz, de kicsi eséllyel fog jól működni, ha nem tudod mi mérté s hogy van. (legalább nagyságrendileg)

A másodikhoz is kell némi tapasztalat, ismeret, de az eggyik legkönnyebb megoldás.
Ilyen rádiókat 2-3.000Ft-ért kapsz használt oldalakon.
(akár 5-6.000Ft-ból és egy kis munkával lehet egy egyszerűbb hallgatható erősítőd, nekem is igy keletkezett az első készülékem, mai napig azt hallgatom, mert a következő projektemet még mindig nem tudtam befejezni)
(#) JZoli válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 12, 2016
Szerintem először azt írhatnád le, hogy milyen lemezjátszón szeretnéd lejátszani azokat a lemezeket. Ha ez megvan akkor már van honnan elindulni!
(#) küzmös Gergely válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 12, 2016
Úgy látom, ez nehéz lesz.. De nyugi.. sokan kezdtük ezt így. Hogy egyáltalán, de semmit nem tudtunk.. nem hogy a csövekről, de még magáról a témáról sem, nem hogy a miértekről, és a működéséről. S azóta már mind kinőttük a kis PCL-t mint komplett televízió hangvégfokot.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) ledererendre válasza tampika hozzászólására (») Máj 15, 2016
Üdvözlöm !
Szeretném meghallgatni az univox apx 200-as erősítőt. Nekem qualiton a20i erősítőm van, és keveslem a mély hang átvitelét. Kíváncsi vagyok, hogy érdemes lenne-e kicserélni az apx 200-as végfokra, valamint külön előerősítőre.
Kérem legalább e-mailben jelezzen vissza. Én Budapesten lakom, úgyhogy bármilyen időpont megfelel.
Köszönettel: Lederer Endre.
Következő: »»   1854 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem