Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   44 / 62
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Mi lenne ha a 230voltot egyenirányítanám?
A graetz 600v bír a fetek 1000v-ot.
Példá is van rá:
https://www.youtube.com/watch?v=1jIUhb48qhI

Jó,jó ez csak 110 voltos, de legalább nem kell trafó.
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 5, 2016 / 1
 
Ebből a verzióból sokat találsz a neten, ha rákeresel - esetleg angolul is beírod..
A 230 voltból hiába csinálsz dc-t, az még semmire sem jó önmagában.
Szerintem egyelőre maradj meg csak a kisebb DC fesznél, mert egy kapcsüzem+a rezgőköröd összehozása nem egyszerű feladat, azonkívül kicsit veszélyesebb mutatvány is.
Később majd benézhetsz a kapcsolóüzem 230 volton topikba, de először maradj csak a földön.
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Nincs nagy különbség a Pimi9 által közöl és a videóban szereplő kapcsolás között. Az egyetlen különbség, hogy a Pimi9-es önrezgő, míg a videóban szereplő kapcsoló üzemű. Az utóbbi, ebben a formában nagyon rossz hatásfokkal működik, mivel nehéz eltalálni a pontos rezonanciát. Az önrezgő is működik hálózati feszültségről IGBT alkalmazásával, de ott az áramkorlátozás nem megoldott. Ezért az induló feszültség nálam 20A volt, majd egy pillanatra felszökött 200-ra ( hevítés kezdetén ) és nem is volt tovább.
(#) Temela hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Üdvözlet!

Szeretnék építeni kisméretű hevítőt cca. 15mm belső átmérőjű tekerccsel és 12 vagy 24V tápfeszültségről üzemeltetve. A cél 8-10 mm átmérőjű fémdarab melegítése 180- 250C tartományba.
Ehhez szeretnék segítséget kérni kapcsolási rajz és tanács tekintetében.

Köszönöm!
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Arra godoltam veszek 5 méter rézcsövet a kemencémhez, de csak 25 méteres tekercsekben árulnak.
Egy folyóméter 448Ft egy tekercs 11200Ft-Ha valakinek szűksége lenne ilyen tekercsre akár csak 1 méterre az szóljon hogy összejöhessen a 25méter.
A cső átmérője 6/4mm,-ezt az átmérőt találtuk a legjobbnak, és ilyenkönnyen hajlik.

Én 5 métert szeretnék venni!
-valahogy így, és kérlek, hogy ide írjatok,ne privátba!
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) zolika60 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Menj el egy hűtőgép szerelőhöz és vegyél tőle 5m-t. De sok ilyesmivel foglalkozó boltban adnak méterre is.
(#) csavarkulcs válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
(#) crazybob válasza Temela hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Üdv!
Erre a célra aliexpressen vagy e-bay-en is vehetsz egy kis hevítőt. Lehet, hogy nem érdemes otthon bajlódni vele. Példának: Hevítő
(#) Temela válasza crazybob hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szia!

Ezeket már néztem, de még kisebb kellene... Gyakorlatilag egy 40w-os, kisméretű fűtőbetétet kívántam vele kiváltani, de lehet nem a legjobb ötlet.
(#) GeorgeAudio válasza Temela hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szia!
Nekem van egy ilyenem tökéletesen működik és csak 8 dollár!
(#) Temela válasza GeorgeAudio hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szia!

Csak egy kérdésem van, a tekercs hossza 28mm, de én csak 10mm körülit szeretnék. Ezzel a méretttel van tervem, elképzelésem.
(#) ferci válasza Temela hozzászólására (») Máj 14, 2016 / 2
 
Szia!
Van egy képlet: L= 1,257*10-6 * N^2 * A / l, ahol A a tekercs kersztmetszete m^2-ben, l a tekercs hossza méterben, N a menetszám.
L-nek veszel pl. 1 uH-t, átvariálod a képletet és excelben addig játszol az értékekkel, ameddig nem kapod meg a kívánt átmérőddel, hosszal a menetszámot. Aztán úgy vagy megfelelel, vagy nem.
Ha van kész tekercsed, ami passzol a hevítődhöz és nem felel meg a mérete, akkor pedig annak a tekercsnek kiszámitod az induktivitását és azt helyettesíted be az 1 uH helyébe.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Temela válasza ferci hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Köszi!
(#) BarnaPili válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Talán még az autósboltokban is van rézfékcső. Méterre.
(#) GPeti1977 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Innen vettem rézcsövet, levágják akkorára mint kéred 5 méterenként, mivel lágy így könnyen alakítható az ellenállása is kicsi:
Rézcső
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) csavarkulcs válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Mi történne ha egy elektroncsöves indukciós kemencét építenék?
Mekkora teljesítményt lehetne belőle kihozni?
Összesen egy alapkapcsolást tudtam keresni:
elektroncsőőőőőő

egyenlőre csak elméletben kéne megvalósítani

Help me!
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 18, 2016 / 2
 
Nem semmi terv...
Talán a neten keress ilyesmit...
Ez is ott volt vhol.
(#) csavarkulcs válasza ferci hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
de hát most is a neten vagyunk ???
Köszi
gyors voltál
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 18, 2016 / 2
 
Itt van a képek között, némi magyarázattal... de jobb lenne pár kW-os adócsővel, meg kV-os anódfesszel.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Átirányítottam magam az 1. oldalra

írtam az erősítősökhöz
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) gerleimarci hozzászólása Máj 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Megépítettem (kísérletezésképpen, kicsiben) a Royer féle hevítőt 130uH tekercsekkel és 2,82µF kondi bankkal. Az a problémám, hogy nem rezeg be, és ilyenkor nyitva vannak a fetek. Ha teszek a (kb. 30mm átmérőjű) munkatekercsbe egy fél pc táp ferritmagot (EI33), akkor szépen berezeg 25kHz-en, és ha rárakok egy darab drótot, akkor melegíti is azt.
Melyik alkatrész értékén kellene változtatnom, hogy rendesen működjön?
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2016 / 2
 
Szia!
Tegyél még hozzá kb. 2 µF-ot, aztán mérj frekit - a ferrittel jól elhangoltad frekiben lefelé a munkatekercset és úgy már hajlandó elindulni.
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Megpróbáltam, berezeg, de nem valami nem oké. Mérem közben az áramfelvételt. Üresen 10A, ha bele rakom a ferritet 1A. A szkópot munkatekerccsel pérhuzamosan akasztom, látszik hogy ha belerakom a ferritet, nem csak a freki megy lentebb, hanem a jel amplitúdója is növekszik a sokszorosára, és szerintem emiatt zárnak vagy nyitnak a FETek rendesen, nem úgy, mint nélküle.
Én még a fojtókra gyanakszom.
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2016 / 2
 
Ne gyanakodj... az áramfelvétel nagyjából elmegy ( kicsit sok alapban), a ferrittel pedig egész máshol fog rezonálni ( sokkal lejjebb ) és nyilván ott fog megnőni a drainek közti feszültség abből adódóan.
Növeld a kondikat első lépéesben, aztán korrigáld kicsit a munkatekercset is.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 23, 2016 /
 
Szia! Én ezt a kapcsolást így építem:kép
Weblap
Itt találtam.

Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Próbáltam növelni, így már be is rezeg, de csak 2-3V van a munkatekercsen és nem melegít. Én sokallom a 10A-t, főleg, hogy IRFP460-al építettem meg, aminek nagyobb az RDSon-ja és nem győzöm hűteni. A munkatekerccsel mit csináljak? Most több zománchuzalból összesodrottból van 5 menet.
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2016 / 2
 
A feteket hűtsd csak... ez nem rezonáns táp, ahol állnak a csupasz fetek..
A kondikat mennyire növelted? Hűtés azoknak is kell. Vmi képet rakjál be az egészről, mert így ki tudja, hogy néz ki.
A tekercset pedig kezdetben csináld meg pl. 3 mm-es rézdrótból.
A fojtód hogy néz ki? Magkeresztmetszet, drótkeresztmetszet...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Annyira nem vagyok büszke rá. Eddig az anyagköltsége 400Ft(zener, ellenállások), a nagyrésze bontott. Ez inkább csak kísérletezés, mint komoly dolog.
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2016 / 2
 
A fojtók vasát vágd át, ha nincs bennük légrés és a drótkeresztmetszet legyen legalább 3 mm^2, ha kísérletezni akarsz. Utána állítsd be a uH-t, legalább 40-50-re.
A tápfeszt nem írtad, mennyi... 15 -20 volt nem ártana.
Az a tekercs nagyon hm....
Az ohmos ellenállások relatíva nagyok ezekkel a drótokkal.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
Következő: »»   44 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem