Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   7 / 50
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
AVR-re írtam a meghajtó programot, egy potival játszok. Minden jól működik, a számok azt mutatják, ami kimegy, csak ez furimányoskodik. Olyan, mint ha a rotáló rutinjuk a jobb felső pontot másolná balra, de az értékét úgy hagyná. Most kipróbáltam, ha "left to right" az irány, akkor a hiba nem jelentkezik, fordított esetben igen. Most 50 magasra állítottam, és olyan a jelenség, ha 50-nél nagyobb számot kap, akkor az 51-ik magasságban megjelenik a vonal és onnan ugyebár már nem tudja törölni. Érdekes, én úgy emlékeztem, hogy az ilyen adatmezőnél mindig 0-100-ig várta az adatokat, hiába mondjuk csak 49 magas volt, akkor "beosztotta". De az lehet, hogy egy másik TFT-nél volt, ez nem arányosít.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Én sem tapasztaltam ilyet.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Csináltam próbából egy függőleges Slider-t ami mellesleg egy csíkot vezérel, de nem ez a lényeg. Ameddig nem nyúlok hozzá, addig nem jelenik meg a tolóka de a vezérelt csík sem. Bekapcs után küldjek neki valami értéket vagy hogyan szokás ezt szépen megoldani?
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
A Slidert simán függölegesre igazítottad? A jobb oldalon ugye beállítottad a "Mode --> Vertical" paramétert is?
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Tökéletesen működik, húzogatom, másik grafikai elem szépen változik, visszaadja a paraméterét a külső uC-nek. Csak bekapcsoláskor felpakolódik minden egyéb elem, viszont ez nem látszik (és a vezérelt elem sem). Amint hozzányúlok, egyből megjelenik és utána folyamatosan teszi a dolgát. Hopp...lehet, nem kellene CLS-t csinálnom??? Csak ez eddig nem tűnt fel, mert a többi cucc a CLS után kerül fel...ezt meg ugye a TFT uCje dobja fel bekapcsoláskor. A macska rúgja meg ezt a bénázást, holnap kipróbálom. vagy van valami objektum megjelenítése parancs, de az most nem rémlik, lehet, rá kellene engednem.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
nem megy, kiadom a ref0-t a CLS után, amihez hozzá lehet nyúlni, az nem látszik. Biztos bénázok...csak még nem tudom, hol.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
nekem a ref0 és a cls -el sosem ment rendesen. Az vala iért összekavarja a dolgokat.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Ez a ref0 már nem szerepel az augusztusi leírásban ...
ref cmpID (komponens azonosító)
esetleg a nem látható komponenst kéne csak frissíteni...

A cls meg a megadott színnel törli a kijlzőt ... kvázi eltüntet mindent...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Na igen, átszinez mindent. Még nem jöttem rá mi értelme, de adott helyzetben lehet, hogy jól jön.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) wbt válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Aha. Akkor nem ártana frissíteni a fejemben a dolgokat! Induláskor most helyrejön, ha kérem a főoldal megjelenítést. Ez a macera nekem azért kell, mert a uC-s rész lehet, hogy külön áramtalanítva lesz és annak indulásakor mindent helyre kell pofozni. A grafikon viszont tényleg érdekességeket tud, már hogy a méreténél nagyobb adatot beadva az n+1 sorban beragad a pont és ott is marad élete végéig (ok. figyelni kell, hogy 50 magasra ne adjak >50-et).
(#) Ferkógyerek hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Hogy adok meg olyan feltételes elágazást ami két feltétel egyidejű teljesítését is vizsgálja?
Arra gondolok pl. ha va0.val értéke nagyobb nullánál és kisebb ötnél, csak akkor hajtsa végre az utána következő utasítást.
Hála Elektro.on Key.HMI példa programjának az
  1. if(va0.val==0)
és az
  1. if(va0.val!=0)
mintájú feltételes elágazás már megy.
(#) kissi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Szia!
Nem használom, de valahogy így lehet:
  1. if((0<va0.val) && (va0.val<5))
(#) Ferkógyerek válasza kissi hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Sajnos nem működik
  1. Error: Invalid Variables:(0
(#) Lamprologus válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Szept 20, 2016 / 1
 
Ha nem fogadja el az &&-t akkor esetleg így:
  1. if(va0.val>0)
  2. {
  3. if(va0.val<5)
  4. {
  5. "ezt hajtja végre"
  6. }
  7. }
(#) kissi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Azt elfogadja, hogy va0.val=5 ? ( van ilyen látható változód ?)
szerk.: érvénytelen változóra hivatkozik, ez a Te dolgod, hogy legyen !
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) Lamprologus válasza kissi hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ha a va0 változó értékének szeretnél 5-öt adni, akkor azt így kell megadni ...
ha az egyenlőséget akarod vizsgálni, akkor va0.val==5 ... pl if(va0.val==5)
(#) kissi válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Azt akarom megtudni, hogy van-e elérhető, ilyen nevű változója !

szerk.:
Ferkógyerek: Lehet, hogy félreérthető voltam, ezt nem az if-be kellene írni, csak úgy, if-ek nélkül, hogy elfogadja-e, azaz létezik-e, látható-e az adott helyen a változód !?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) Ferkógyerek válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ez a verzió működik.
Köszi!
(#) Ferkógyerek válasza kissi hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Értem amit írtál, természetesen van ilyen változóm és az értékét is tudom változtatni, illetve egyes feltételekre is tudtam vizsgálni. Viszont ez a dupla feltétel kifogott rajtam.
(#) kissi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
OK, sajnos én még nem használtam, így csak írtam a C nyelvű lehetőséget próbára !
(#) Ferkógyerek válasza kissi hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Köszönöm neked is hogy foglalkoztál a problémával, sajnos nekem nem nagyon megy ez a C.
Csak amit látok és megértem a működését, azt tudom leutánozni.
(#) kissi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nem találom, hogy hogyan kell programozni, milyen nyelven... !A C-nél az utasításokat ;-vel kellene zárni, ez nem az ... !

szerk.: Ez van Bővebben: Link, eszerint valóban nincs lehetőség ( legalábbis nem láttam !) feltételek logikai összekapcsolására , csak a Lamprologus kolléga megoldása marad !
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) wbt válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Nem értek ám nagyon hozzá, de úgy látom van "Else If". A mintáknál:
  1. if(b0.txt==”1
  2. {    
  3.   b0.txt==”2”  
  4. } else if (b0.txt==”2)
  5. {
  6.   b0.txt==”3”  
  7. }else
  8. {
  9.   b0.txt==”1
  10. }

tehát egymásbaágyazhatóak az IF-ek, így tudnád vizsgálni...
(vagy félreértettem?)
(#) kissi válasza wbt hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szia!

Az else if ág akkor lép érvénybe, ha az előző ág nem teljesül... Az if-ek egymásba ágyazhatóak, azt már korábban is leírták, csak az volt a kérdés, hogy lehet-e az if-en belül "összetettebb" logikai feltétel és az derült ki, hogy sajnos nem ( pedig egyéb programnyelveknél ez megszokott )!
(#) wbt hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Játszásiból csináltam egy mozgó szöveget. Ugyan azon a lapon van egy progress-bar amihez beírtam:
  1. while(j0.val<100)
  2. {
  3.   j0.val++
  4.   doevents
  5. }

Touch felengedéshez meg vissza az egész. Minden működik, de amikor ez a ciklus fut, a mozgó szöveg megáll. Ennyire nincs ideje rá vagy egyszerre csak egy dolog mehet?
2. pár képből álló automatikus animációt hogyan is lehet csinálni? Igazábal van 2 gomb, az egyikre előre, a másikra visszafelé kellene 16 képet kitenni (uC-vel tudom, csak kíváncsi vagyok, magában tudja-e).
Előre is köszönöm a segítséget, sülthal vagyok még ehhez.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
A gyártó fórumán van hozzá minta példa valahol. Most sajnos nem tudom neked megkeresni.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Nagyon parasztosan bevéstem a képek neveit és lefut...Persze most meg az a gondom, hogy hogyan tudnám megcsinálni azt, hogy a kétállapotú gomb benyomásakor egyszer lefusson (és csak egyszer) az egyik, a gomb másik állapotba váltásakor meg a másik sorozat. Meg egy kicsit lassítani is kellene, mert hipp-hopp kitesz, de nem találtam wait utasítást. Közben szorgalmasan olvasok ám, csak lassan halad...mint a kiselefánt, lassan tanul, de szerencsére gyorsan felejt.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Wait utasítás nincs, de van timer...
A kétállapotú gombnál én csinálnék egy változót ami egy jelző flag lenne. Ha lefut ezt 1 re állítja. Egy IF elágazással ezt lekérdezheted.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Alakul már, csak a space-ekkel meg a zárójelekkel küzdök... Van Delay parancs, az most jó, bár ez nagyon befékez, időzítő lesz ebből, ha rájövök, hogyan kell használni. No, most jön egy objektum ki-bekapcsolása, hogy szép is legyen. Köszönöm a segítségeket!
(#) helektro hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Sziasztok,
Nézetegetm 1-2 napja ezt a kijelzőt, kerestem hozzá példákat, de leég kebeset találtam.
Ha valaki talált már valami jó helyet, ahonna példákat lehet letölteni, az nem rakná be?

Ill. egy kérdés: frissítik ennek a firmware-ét? Honnan lehet ezt letölteni, ezt sem találtam.
Következő: »»   7 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem