Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1154 / 1269
(#) BarnaPili válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
A villogás hibakódot takar.pl. Vill-vill-szünet-vill-vill-vill. Ez a 23-as kód.
De ezen felül egy tipusszám is fontos. Ezeket föltétlen áruld el,akkor talán tudunk segíteni.
István
(#) satuka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Köszönöm, ezt már sikerült Home-ra állítani, viszont hiába állítom be a menüben a hangerőt, minden bekapcsoláskor 0-ról kell feljebb venni.
(#) szucsistvan123 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Na csak most tudtam méregetni, fűtés oké, katód 200V -ja oké, sorkimenő az megy, az eltérítés is.
A képcső nyakán lévő panelen van egy 12V bemenet, ahol csak 9,5V közül mérhető. Ez lehet gond?
(#) tallerkrisztian válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Most melózok így csak holnap tudok tipusszámot mondani.
(#) kowi válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szerinted tipus minden nélkül lehet adni infót? Lehet hogy hibakódot villog de ebből megállapítani...
(#) kadarist válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Ha 12V kell oda, akkor a 9,5 bizony kevés lesz és ez okozhat gondokat.
(#) szucsistvan123 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
A NYÁK-on az van írva... ennek utánanézek majd.
Valami más ötlet esetleg?
(#) szucsistvan123 hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Nem pont ennek a TV-nek a kapcsolása, de valami ilyesmi:
Itt látható hogy hova is kell az a 12V. Szerintem azzal a 9,5V-al is mennie kéne.
Mit lenne érdemes még mérni?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) stevepapa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Függő eltérítés van? G2 feltekered van fény?
(#) szucsistvan123 válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Holnap megnézem, hogy mit szól, ha feltekerem.
Hallható az eltérítő tekercs hangja, ebből gondolom, hogy az jó.
(#) stevepapa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Lehet, de ha mpmcs g2 fény sem lesz. Videótáp megvan?
(#) szucsistvan123 válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Igen, megvan!
Mi az az a "mpmcs"?
Holnap után tudok csak időt szánni rá, majd írok, hogy mi a helyzet.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Csinál olyat is, hogy ha bekapcsolom hangosan elkezd sisteregni, kikapcsolom, majd egyből be, és elmúlik a sistergés, csak a szokásos alapzaj marad.
Ez mitől lehet?
(#) kadarist válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Mpmcs=nincs.
(#) szucsistvan123 válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Üdv!
Ez van, ha felcsavarom a G2-t
(A csíkok nem a fényképező miatt vannak, élőben is ilyen.)
Túl nagy volt ide a kép, itt megnézheted!
(#) stevepapa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Nem Philips cső van benne véletlenül?
(#) szucsistvan123 válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Nem! LG.
Akkor a vezérlő IC lehet a hibás?
Vagy mit nézzek még meg rajta?
(#) kadarist válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Azt nézd már meg, hogy a 12V-os táp miért nincs meg.
(#) zeusmaior hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Üdv mindenkinek! LG42LB650V televízió hibájának megoldását keresem. A gyárilag telepített youtube app tökéletesen működött ez idáig. Szinte csak zenék hallgatására használtam, kb 1 éves a készülék. Aztán a napokban egyre lassabban tűnt el a "betöltés" felirat, de még elindultak a zenék. Aztán tegnap jött a kiírás: "A hálózat instabil" netflix, videa, filmbox live mind ezt írja ki. wifin keresztül megy a tv-n a kapcsolat. a tv adásokkal nincs gond. a böngésző működik a tv-n ja és azon keresztül működik a youtube. UPC szolg. hálókártyával. Tableten üzemel a net hiba nélkül. Eddig elvégeztem: gyári alaphelyzet visszaállítás, készülék újra beüzemelés, sebességmérés: 60/10 appok újratelepítődtek, automatikus szoftverfrissítés, router, tv áramtalanítás 2 órára Kérnék segítséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) djseed1 hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Gondban vagyok egy Sharp TV tápjával. (Sharp LC32FB500E)
A gond az ,hogy a táp nem hajlandó beindulni. Indulna ő de valami miatt leáll. Tehát a főpanelt ha lehúzom és az invertert akkor stby 5V megvan. Visszacsatoláskor a főpanel indítná de csak egy pillanatra villan meg a bekapcsolást jelző zöld led, majd kialszik 2 másodperc után szintén megvillan majd kialszik. És ezt csinálja a végtelenségig. Főpanel és inverter le, stby5v és ps-on kivezetés összezártam a táp ugyan azt csinálja. Minden kimenetén megjeleni egy pillanatra a feszültség de el is tünik. És az az érdekes, hogy a stb 5V is szinkronban a táp újraindulgatásakor elmegy.
Inverter kimenetnél a TL431-et cseréltem mert furcsa értékeket mértem rajta, majd utána az opto-t is. Ugynaz. Diódákat átmértem, feteket is, kis kondiktat cseréltem. Ugyanaz. Hova tovább? Mi okozhat ilyen problémát.
A táp száma: FSP170-4F01
Nekem olyan mintha terhelés alatt a készenléti táp megülne és emiatt indulgat újra.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016
(#) djseed1 válasza jdani hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Szia.
Volt hasonló hibám. A t-con után még van az lcd-n is egy panel. Ezt a panelt még sok flex kábel köti össze magával az lcd kijelzővel. Meg kellene bontanod annyira hogy hozzáférj ezekhez a flex kábelekhez. Ezek valami érdekes módon vannak forrasztva az lcd-re. Idő után le szoktak válni. Én ugy ellenőrzöm hogy megbontom, és működés közben a forrasztás helyén végigsimítom érzéssel nem kell erősen, és ha valóban ott a baj valamelyik flex simításakor meg fog látszani a képen.
Javításképp mivel biztos hogy neked sincs olyan gép ami ezt a kábelt újraforrassza én meg szoktam támasztani vagy leszorítani pld papírzsepivel és úgy rakom össze.
Fapados megoldás de beválhat. Már ha az a baj.
(#) levike1 hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Udv mindenkinek.Adott a szomszed egy Thomson 20mg15et-es tv-t,a problemam,hogy zugasa van a hangnak ha lehalkitom, de ha lenemitom akkor eltunik.kerdesem hol lehet a hiba ?es mi a megodas eloreis koszonom
(#) djseed1 válasza levike1 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Szia.
Végerősítő az első tippem! De lehet csak valamelyik kondi szórakozik körülötte.
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Üdv. Van egy veterán plazma TV, Strong SPT-420S. Hibás Y-SUS panel után bejött a kép. De az a kép, ami kb 2 másodperc után is ugyanott áll, majd ha eltűnik onnan durván beég. 2Perc kikapcsolás után semmi nyoma a beégésnek. A képernyő már bekapcsoláskor kezd helyenként kékkel villózni. Kell valami trimereken állítani?
Egyébként egy az egyben LG panelek, kijelző.
Ysus: 6870qye003d
Zsus: 6870qze005d
táp: pw-1450
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) Inhouse válasza levike1 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Minden bemeneti forrásnál ezt csinálja?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Természetesen a PDP panelhez be kell állítani a feszültségeket, ezért vannak a trimmerpotik.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ezt a tápon kell, vagy az Y/Z panelen?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A sustain-paneleken kell, de persze nem árt ellenőrizni a bemenő tápfeszültségeket is.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A bejövő tápfeszültségek rendbe voltak. Ott jó, mert rá van írva, hogy hol mennyinek kell lennie.
Az Ysus panelen is van egy trimer VR1, meg a Zsuson is, VR2.
De hol, és milyen feszültséget mérjek, mi szerint állítsam?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A szervizdoksi segít a beállításban, de ha nincs ilyen, akkor tekergetni kel addig, amíg elfogadható lesz.
Következő: »»   1154 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem