Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1410 / 1674
(#) david10 válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Szép munka! USB-ről lehet feltölteni a programot?
A transfer papírról tudol-e linket küldeni?
(#) Lamprologus válasza david10 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Többen kérdezték a transzfer papírt: Innen rendeltem

Elvileg lehet USB-ről is betölteni a programot, ha előtte feltöltök egy bootloadert, én még nem próbáltam, ICSP-ről programozom, mert hogy az is van természetesen a panelon, csak azt kifelejtettem a felsorolásból!
(#) molnarf hozzászólása Dec 17, 2016 / 15
 
A fiamnak készítettem karácsonyi ajándékként ,Angliába fognak utazni, hamarosan.

IMAG0384.jpg
    
(#) Attila86 hozzászólása Dec 17, 2016 / 3
 
Építek az autómba egy immobilizert, amely egy motortérzárat is fog működtetni. Utánanéztem hogy milyen megoldások léteznek motortérzár-téren és hát a helyzet az hogy én egészen másképp gondoltam el a motortérzárat mint ahogyan a piacon lévő gyártók... Mindegyik ugyanis a gyári zárra épül, gyakorlatilag a motorhéztetőt nyitó kar bowdenjét szakítják meg. De a zár maga, a kar, a bowden, minden ugyan az marad.
Én a motortérzárat ténylegesen egy külön zárként gondoltam, építettem hát egyet.
Ez a zárhídra lesz felrögzítve, a motorháztető aljára pedig jön egy kis gyűrű amibe a zárnyelv beleakad. Utóbbiról nincs fényképem mert a munkahelyemen felejtettem. 3-as vaslemezből készült a zárszerkezet is és az is ami a motorháztetőre jön. A zárnyelv pedig 8mm vastag.
Az elektronika is készülget, a lényegi funkciói már működnek.
A zár működéséról itt egy videó: Bővebben: Youtube

Hagy ragadjam meg itt a lehetőséget hogy egy kis segítséget kérjek:
Az immobilizerhez tartozik egy kis hangszóró ami az utastérben lesz. Ezzel prüttyög minden gomb megnyomásakor. Ezen felül azonban szeretném, ha a helyes PIN-kód beírásakor, illetve a blokkolt állapotba kerüléskor (jelenleg ez egyébként a gyújtás levétel) is lejátszana valamilyen kis hangot vagy dallamot. Egész nap ilyen hangokat keresek a neten, ha esetleg van valakinek ötlete kérem szóljon!
A pittyegésre egyébként ezt találtam: Bővebben: Link
A blokkolt állapotba lépésre pedig talán ezt, de nem annyira tetszik: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2016
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Jut eszembe; a tasztatúra helye is meg van már az autóban. Van világítása a gomboknak, zöld mint a műszerfalon minden.
(#) kameleon2 válasza molnarf hozzászólására (») Dec 18, 2016 3 /
 
Szia! Azért óvatosan a "labortáp" feliratokkal! Megnézném a zavarkibocsájtását szívesen, mondjuk egy békebeli FOK-GYEM-hez képest. Ha valami szabályozható, attól még nem labor minőség.
(#) proli007 hozzászólása Dec 18, 2016 / 1
 
Urak! Nem baj, hogy van egy "Beszéljük meg" topik?
(#) Moderátor hozzászólása proli007 hozzászólására (») Dec 18, 2016
 
Igen, a szemét moderátor át is tette azt a 18 hozzászólást.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) H2opok hozzászólása Dec 19, 2016 / 1
 
Üdv.
Megint egy óra Kocsgab002 cimbivel közösen.Még szárad a ragasztó, de már készen van. Neopixel ring, + arduino nano + rtc. Ennyi az elektronika. Ha megszáradt, teszek fel róla videot. Amugy publikus tervek alapján készült, neten Star Gate neopixel néven található progival együtt.
Képek.
neopixel clock
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016
(#) BarnaPili válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A belsejébe nem láttunk bele,így simán lehet Labortáp. A doboza PC táp,de a többi nem biztos. Egyébként szép munka,nekem tetszik,és így,hogy Angliába megy,még az angol feliratok sem zavaróak.
(#) szili83 hozzászólása Dec 19, 2016 / 5
 
6C33C-m félig készen...
Festés hiányzik még. A fő NYÁK-ot is lehet még áttervezem, az előfeszültség szűrés/stabilizálás miatt, úgy talán zajtalanabb lesz..
(#) BarnaPili válasza szili83 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Szép lesz. Egyedül szerintem a kék fényszórók nem illenek a képbe. Egy narancsos árnyalattal szebb lenne. (Na majd ha én építek,olyan lesz...most csak a savanyú a szőlő... ).
(#) yankoo válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Ügyes a zár Pót akksi van, ha esetleg lemerül a nagy? Mert nehézkes kicserélni, ha zárva van.
(#) szili83 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Valóságban ez ennyire nem durva, csak képeken a kék szín.
A csövek majd piros világítást kapnak, a piros-kék duó szerintem szép lesz.

De egyenlőre még a belsején van mit alakítani, mivel a kimeneten ott van 10-10.5mV 100Hz-es zaj. (pár nappal korábban 40-60mV volt) A tápegység tökéletesítésén dolgozom még.
(#) jocko hozzászólása Dec 20, 2016 / 5
 
Sziasztok! Azért ha veszel egy erősítőt,kinyitod a házat és ezt találod benne,(iszap),és ennek ellenére működik,akkor az már valami.De nem hagytam ennyiben. (tudom,kábelek...)
(#) simib hozzászólása Dec 20, 2016 / 16
 
Sziasztok!
98%-ban elkészültem a LED-es stroboszkópommal. 768db fél wattos LED (piros, kék, zöld, fehér) foglal benne helyet.
Több üzemmódja is van: DMX, program lejátszás, stroboszkóp, statikus, ütem vezérelt.
DMX módban 9 csatornát foglal el. 4 szín, master, shutter (black out vagy hang vezérlet, strob (állítható sebességgel), statikus), érzékenység, villanási idő, trigger (manuális villantás).
Program módban 8 választható, előre megírt programot játszik le állítható sebességgel.
Stroboszkóp módban folyamatosan villog állítható sebességgel. Statikus üzemmódban értelem szírűen egy állandó színt állíthatunk be. Ütem vezérelt módban pedig zenére tud villogni. Természetesen ahol van értelme ott állíthatjuk a villogás színét a megfelelő szín csatornák állításával.
Menürendszerben állítható az összes paraméter. DMX módban állítható hogy jel kimaradása esetén hány másodperc múlva térjen vissza alapértelmezett helyzetbe (minden csatorna 0 állásban).
A beállításokat menti így következő indításkor azokkal használhatjuk.
Az eszközben gyakorlatilag a tápon kívül minden egyedi tervezésű vagy kivitelezésű.
Ami még hiányzik az a kengyel, de még nem találtam ki hogy is oldjam meg, valószínűleg a legegyszerűbb módon fog megvalósításra kerülni.
Tervezek még pár darab kisebb méretű egység megépítését is, utána meg jöhet a vezérlőjük.
(#) trickentrack válasza simib hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Brutálisan jól néz ki! Nagyon tetszik igényes munka! Gratulálok!
Esetleg a kapcsolás publikus?
(#) Norberto válasza simib hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Frankó lett! Esetleg egy videót rakhatnál fel róla, akár YouTube-ról megosztva.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 21, 2016 / 6
 
Sziasztok!

Építettem egy geiger müller számlálót, kicsit még prototípus, a cső egy philips 18515, ideiglenesen papír henger védi.
Nem volt semmi mire sikerült beszerezni, a forrás, egy awi elektróda (tórium tartalmú), még finomítás hátra van.

Bővebben: Link
(#) simib válasza Norberto hozzászólására (») Dec 21, 2016 / 1
 
Köszönöm!
Videót is szeretnék róla csinálni, egyenlőre nem volt olyan környezet, ahol érdemben ki tudtam volna próbálni. Amint lesz ilyen, teszek fel működés közben is videót róla.
(#) glaci hozzászólása Dec 21, 2016 / 7
 
Sziasztok!
Építettem egy kis tápot, PC készenléti trafó felhasználásával. A TNY255 kivételével minden alkatrész bontásból származik. A táp minden hűtés nélkül 8W körül működik. Maga a TNY255 is csak forintos tétel.
Tehát egy újabb, igazán olcsó segédtáp építhető bontott PC-ből.
(#) zenetom válasza glaci hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Szia,
Gratula, pofás lett!
Én is akarok ilyet, bár elkóból inkább újat rakok bele, a trafóhoz meg nem értek annyira, szóval azt is veszek majd.
(#) glaci válasza zenetom hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Szia!
Ha van rossz PC-tápod, abból ki lehet venni a trafót és az jó. Nem kell érteni hozzá, bár nem árt.
(#) erdgab válasza glaci hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia!
Légy szíves,ha nem titok,tedd fel ide a kapcsolást és leírást röviden és egy layout terv sem ártana.Engem érdekelne ez a kis táp,pont ilyenekre vadászom.
Nagyon köszönöm!
(#) Ge Lee válasza erdgab hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A kapcsolás ott van az IC adatlapján. Trafót meg inkább készen vegyél, van kimondottan az IC-hez gyártott, 500Ft körüli darabáron a lomex-ben és a TME-nél is, különféle feszültségekre, azok többet bírnak. De ha nagyon kell működő verzió akkor teszek majd fel a kapcsitápos topikba.
Snubbernek én nem RCD-t hanem D-TVS-t használok. IC-t szintén a teljesítményigény szerint kell vásárolni. A TNY255 mivel kifutó széria olcsón van a lomex-ben, de csak 5-6W-os, vannak nagyobb tesói is pl. a 279 ami kb. háromszor annyi, viszont annak elvileg már más a lábkiosztása.
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Dec 22, 2016 / 2
 
Ne spóroljunk az életvédelmi szigeteléssel. A DIP8 optocsatolót 400 -mil lábtávolággal kellene ilyen helyen beépíteni. A képen a jobb oldaki rögzítő csavaroknál sincs meg az előírt távolság.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) Elektro.on válasza glaci hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Nagyon jó!
De ahogy Hp41C írta, az a csavar nagyon közel van a hálózati feszültséghez. Ha nem akarsz új panelt tervezni neki, akkor a jelenleg rögzítő csavarok helyett használhatnál műanyag rögzítő csavarokat.
(#) glaci válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia!
A helyzet az, hogy ez egy próba darab. A távtartók később akár lehetnek műanyagból is.
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia!
Ha a 400-mil az milliméter, az nekem soknak tűnik. Szerintem ez közelíti a gyári ajánlást. Bár minden észrevételt és javaslatot megfontolandónak tartok.
(#) killbill válasza glaci hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A 400mil az 4 "raszter". A mil az az ezred inch.
Következő: »»   1410 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem