Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   684 / 1122
(#) Dani21 hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Sziasztok
Az érdekelne hogy az nagy baj ha a táp 100w-al nagyobb teljesítményű mint amire a rendszernek szüksége van? (Internetes kalkulátorral számolva 490w az ajánlott 600w-os a táp)
Illetve felfelé vagy lefelé néző ventilátorral jobb beszerelni? (Alsótápos ház)
(#) steelbird válasza Dani21 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Szia
Ezt már egyszer kérdezted, akkor meg is válaszolták neked.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016
(#) Dani21 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Igen, de nem részleteztem és azt még nem hogy felfelé vagy lefelé legyen.
(#) belfi2 válasza Dani21 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A tápok szabvány kialakításúak, tehát úgy be sem tudod szerelni hogy a venti felfelé nézzen.Az más kérdés hogy a garancia szalagot elszakítva valaki megfordítja a ventit de annak jelen esetben semmi értelme.
(#) KTobi válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Ha normál módon szereled akkor alulról húzza a hideg levegőt és a port, és tolja ki hátul a táp. Ezt csak akkor tedd, ha van szűrőd a ház alján, és szellőzőnyílás is. Különben rengeteg port keresztültol, és lerakodik. Ha felülre teszed a ventilátort, úgymond fejtetőn szereled, akkor a ház levegőjét tolja kifelé, jobban szellőzik a ház, de melegebb levegőt kap (kevesebb por).
A tápok szabvány kialakításúak, de a komolyabb házakban elő van készítve a csavar helye mindkét fajta szerelésre.
(#) belfi2 válasza KTobi hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Jobb gépházak, már rendelkeznek porszűrővel. De ha mégsem , valamilyen könnyű szövetből ( pl régi kabátbélés vagy ehhez hasonló vastagabb de laza szerkezetű anyag) esztétikusan ki lehet alakítani .Egyébként akár hogy szerelsz egy tápot , abban mindig lesz por aminek a rendszeres karbantartás az ellenszere.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2016

vatta.jpg
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok. Ha egy programot UAC natív rendszergazdaként szeretnék futtatni Win7 -en, akkor annak milyen módjai léteznek? gondolok itt olyan megoldásokra, mint az idítóikon és hozzáadott parancssori kapcsolók. Régi szép XP -s időkben ugyan itt elég volt a kapcsolók hozzáadása, amellyel egyből root joggal futott az adott program. Itt is biztosan létezik ilyen megoldás.

köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) steelbird válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia.
Jobb klikkel eléred az asztalon az lévő ikonok környezeti menüjét, úgy emlékszem, a 7 -nél is ugyanúgy van:
Jobb klikk -> Speciális -> A program futtatása rendszergazdaként
A másik pedig a Kompatibilitás fülnél lesz.

Vagy le is tilthatod az UAC -t a Felhasználói fiókok felügyelete beállításnál, ha zavar.
Vagy még egy... a Vezérlőpultban a felhasználói fiókoknál engedélyezd a rendszergazda fiókot, az alapból ugyanis tiltva van. Utána pedig használd azt.
(#) _ampervadasz_ válasza steelbird hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Köszönöm az infót. Úgy vagyok ezzel, hogy alapjában nem rossz, hogy van ez a fonkció, viszont van pár olyan program ahol ez egyenesen zavaró, és amúgy is szükséges a kizárólagos hozzáférés így ezt a lépést szeretném megspróolni.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok.
Egy kissé korodosó, de valójában kiválóan működő masinámban végeztem egy kis korszerűsítést. Jövőre már 10 éves lesz, és eddig is csodásan szolgált, így 10. életévére elhatároztam, hogy egy picit modernizálom, korektebb hűtést kapott, kondik újakra jobbakra lett cserélve, belső elrendezés jobb legészálítás végett átalakítottam (törekedve a minél kevesebb zümmögő beépítésére) és ha már a fiókban lapul egy SSD, akkor miért ne raknám bele.

A kérdés itt dobódik fel: nem tudom mekkora értékkel kell eltolni az ssd -t és sehol nem találom a diskpart nevű kis programot amvel ezt a lépst eltudom végezni.

Tudom felejtsem el az XP -t, de nem szeretném.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) RoliNyh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Pl letöltöd a

AOMEI Partition Assistant...

szoftvert és azzal úgy particionálod az SSD -t, hogy meglesz az alignáció is...

SSD partition alignment process...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) _ampervadasz_ válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia. Már csak egyetlen egy kérdésem maradt. Mekkora értékra kell eltolnom a particiót, hogy az XP -s rendszer számára is feküdjön?

63. szektortól kezdődik a C particó akkor nekem 32K az MBR az az a beállítás jó ugye?

Köszönöm a segítésget.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016

ssd.png
    
(#) RoliNyh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ez attól függ milyen szervezésű az SSD -d memóriacímzése. Utána kell nézni a gyártó oldalán vagy használati utasításban egyszerre minimálisan hány szektort tud írni, annyira kell beállítani az eltolást.
A 32K az viszont nagyon kevés szerintem, többre kell azt, az az érzésem...

Minél nagyobb az SSD mérete, anál nagyobb az egyszerre legkevesebb megcímezhető memória mérete is...

Van itt részletes infó: SSD partició eltolás...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) golem hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Sziastok!

Vettem tegnap egy wifis routert beálitotam a telefon fel ismeri a laptop nem találja.
mit kel még rajta be állitani hogy a laptop fel ismerje jelenleg a 13 csatornán megyen mert mindenki a 4 töl 8 ig használja a routert.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Szia! Állítsd a 10-es csatornára, mert lehet, hogy a 13-as már nagyon sok neki.
(#) gerleimarci válasza golem hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Vagy esetleg 5GHz-re van állítva, amit a laptop nem ismer még(ha régebbi).
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Le vitem 10 re de ha elmegyek a laptopal akkor a jel le esik 1 szintre.
A router tp link tl-wr841n
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
A mobillal meg teljesen jó? Akkor a lapinál lesz valami eltérés.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
telefonal se olyan jó
(#) steelbird válasza golem hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Akkor vettél egy hibás routert?
(#) Pacso hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Sziasztok! Elférne egy kis segítség! Van egy gépem amiben Asus A8NE alaplap van. A kérdés az lenne hogy DUAL processzort kezel e ? Vagy hol tudom megnézni (sajnos én nem találtam) hogy milyen procikat kezel !! Előre is köszönöm ! Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek !
(#) tiggersoft válasza Pacso hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
(#) Pacso válasza tiggersoft hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Azt meg tudja mondani valaki, hogy operában van -e olyan beállítás, hogy ha rákattintok egy *.pdf fájlra, akkor az alapértelmezett programmal nyissa meg letöltés helyett? Én nem találok ilyen beállítást...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Azzal semmit nem spórolsz, hogy megnyitod, letöltés helyett. Ugynúgy letölti, de nem látod. Jobb, ha letöltöd egy ismert könyvtárba, akkor biztosan tudod törölni.
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Ez nem megoldás.

Más böngészők a beállított temp könyvtárba töltik le a megnyitott fájlokat (minden mást is).
Megnézem, ha szükségem van rá elmentem, ha nincs szükségem rá, akkor csak bezárom.
Böngésző bezárásakor pedig a temp könyvár tartalma megsemmisül ha úgy van beállítva...

Operánál is ez akarom, csak nem találok rá opciót...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) _ampervadasz_ válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Kingstone UV400 120Gb -os SSD -m van. Semmilyen ilyen adatlap nincsen, csak a vezérlőt és egyéb hardverspecifikus adatot találtam meg. Tudomásom szerint 4K/lap a szervezés, ezért szükséges az eltolás.

32K úgy jön ki nekem, hogy a 0. klasztertől 63. -ik klaszterig fenn van tartva az MBR számára ez a terület. Ez a klaszter mindig 512bájt / klaszter kiosztású, így kijön a 32,256Kbájt, ezt állítottam be a programban így a partició 64 -ik klaszterrel fog majd kezdődni, ami most még unformatted típusú primer 0. partició Szerintem amire gondolhatsz az a particiós tábla ami, ha nagyon sok fájl található és kellően "használt" akkor akár 40-50Mbájtra is felízhat. Ez viszont nem érinti az MBR -t ott a NT loader fog elhelyezkedni. Ha valamit rosszul tudok akkor kövezzetek meg. Azért kérdezőskősködök itt, mert ilyen logikai eltolást életemben elöszőr végzek el, nem szeretném gyorsan kinyirni az SSD -t pláne, hogy TLC típusú NAND flash a tároló.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) Dióda válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Ajánlanám figyelmedbe eme programot Bővebben: Link
Beboot-olsz vele megparticionálod az ssd-t és hagyszóljon. Alapból fel fogja ismerni hogy ssd és jól csinálja.
Saját véleményem szerint viszont mivel nem egy alkalommal használtam xp-t ssd-vel nem jó.
Nekem lassúbb volt mint hdd-vel. Eleinte még elmegy de utánna elkezd majd gondolkodni eléggé sokat és csak úgy adja be a dolgokat. Ráadásul xp nem tudja a trim-et kezelni ami rendbentartaná az írási használódást ami fontos neki . A 120gigás ssd-t biztos nem tenném be xp alá.Helyedben szerezni egy olcsó kis 16-32gigást és arra a rendszert mert azok már filléresek. A nagyot meg tárolni vagy egy win7-8-8.1-10 alá vagy pedig linux alá ajánlanám inkább.
(#) RoliNyh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Ezzel le tudod ellenőrizni jó -e az eltolás:

AS SSD benchmark...

Csináld meg 32 -vel ahogy gondolod. De szerintem 2048 vagy 4096 kelesz neki.
Lecsekkoltam az enyém 2048 -ra van beállítva...

Amúgy meg Dióda barátunknak igaza van...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016

SSD Align.png
    
(#) Dióda válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Ne is keress rá megoldást mert a jelenlegi opera egy chrome motorra épített cucc.
Ha kell ilyen funkció akkor tegyél föl egy teljes chrome böngészőt.
Opera volt a kedvencem a 16.xx verzióig de utánna átalakították erre a chrome alapú dologra és letettem róla mert semmi sem úgy van benne ahogyan jó lenne.
Következő: »»   684 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem