Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   160 / 586
(#) sonajkniz válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Látom, szereted a régiségeket.
Ezek hogy tetszenek?
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
BUÉK!

Szilveszterre készítettem egy kis játékszert.
Fiaim kedvelik a pálcikás sikoly rakétát. A Katyusa telep ugyanilyen rakétákat lő ki, egymás után 25-öt. Azzal érveltek, poénosabb egyesével lődözni. Mivel a Katyusa telepből nagyon könnyen kivehetőek a rakéták, ezért készítettem nekik hozzá egy elektromos indítópisztolyt.
Sajna, mivel a rakéta a vékony fűtőszálat azonnal elégeti, a vastagnak pedig csúnya áramfelvétele van, így a táplálását 12V-os 7 amperórás akkuról kellett megoldanom elektronikai vezérléssel.
Így jól beszabályozható az izzítás mértéke, és az ideje is.
Ha valaki kedvet kap az építéshez, a kapcsolási rajzot és a PIC programját megtalálja itt!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Véletlenül találtam ezt a furcsaságot: egy orosz adó szakaszos "bzz" jelet sugároz!!! Bővebben: Link (VLC programmal nyitható meg a file.)
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017

uvb-76.m3u
    
(#) SALáta válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Kollégám mesélte ezt nála szerelhettél vagy több ilyen volt. Az új műhelyembe is van zöld sárga/piros vezeték. Persze jól kötve. Ok ilyen volt.
(#) mex válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Itt is meg lehet nézni, hallgatni az adó jeleit:

Mit mondjak, nem igazán változatos a műsor.
(#) Udvari Zsombor válasza mex hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Most éppen szünet van (talán karbantartás), de később is érdemes oda visszatérni, mert amúgy non-stop szakaszos "bzz"!!!
(#) bbatka válasza mex hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A Kossuth rádió is bejön rajta . (540KHz)
(#) 20sz Jófiú válasza bbatka hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ezt az előbb én is kipróbáltam. Érdekes lenne távoli országok SDR rádióit is kipróbálni, hogy fogják-e a Kossuth rádiót.
(#) 20sz Jófiú válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ezt az elrendezésű ventilátort mókuskeréknek is becézik.
(#) elektroncso válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Lehet, tessék választani:
WebSDR.
(#) gernerakos hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Az osztrák websdr-en amúgy kiválóan lehet magyar amatőröket hallgatni, 3616Khz-n és környékén.
(#) tomat5 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Persze. Ezek is nagyon szepek es igazan jol meg voltak csinalva. Pedig nem is vagyok oreg. Ezeknel modernebb muszerekkel kezdtem anno.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) 20sz Jófiú válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Átbogarásztam a linken lévő SDR-eket de sajnos a nagyon távoli (egzotikus) országokban nem találtam olyan állomást ami képes lenne a Kossuth rádió vételére. Talán egy Angol állomás van a legtávolabb de ott is nagy térerővel jelentkezik még. Ausztráliában a térkép szerint két SDR is van de azok sem lettek kiépítve a középhullámú tartomány vételére. Véleményem szerint a nagy adóteljesítmény miatt megfelelő eszközökkel a bolygó egész felületén fogható a Kossuth rádió. Minden esetre érdekes lett volna hallgatni a Föld túlsó feléről a Kossuth rádiót a neten keresztül.
(#) david10 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ha már itt tartunk, mesélte az egyik ismerősöm, hogy itt (Romániában) a Marosi rádióadó környékén sokan panaszkodtak a zenélő káposztákra.
Utánanéztem a dolognak és volt Magyarországon is ilyen jelenség. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) 20sz Jófiú válasza david10 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Az első hozzászóló linkje is érdekes: Transzformátor
(#) pucuka válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Pedig ott van, mindjárt a legfelső sorban, a holland linken. Csak tekerj oda. 540 kHz, már jól zavart a vétel.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) david10 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Nem semmi, hogy vízhüttés kell neki.
(#) elektroncso válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A legtöbb WebSDR rádióamatőr kézben van ezért nem veszi mind a kereskedelmi középhullámú sávot.

Egy érdekes dologra bukkantam. Hallgatóztam a sávokban, és 1350kHz-en egy AM adóba ütköztem. Kíváncsi lettem, hogy milyen nyelvű adás folyik. Elsőre szlovák adásra tippeltem, de több szó is volt a szövegben ami nem szlovákul van. Azután becsúszott pár magyar szó is, egyre jobban kikerekedtek a szemeim. Milyen adó lehet ez? A szövegnek vége, bemondják az adó nevét, A Nemzetiségi rádió szlovák nyelvű adása volt. Ezért voltak benne olyan szavak, amik nem szlovákul voltak, hasonlítottak ugyan, de nem azok voltak, mivel egy tót ember nyilatkozott.
Hogy mi ebben az érdekes? A vételi frekvencia. 1350kHz-en fogtam a jeleket, miközben az adó hivatalosan 1188kHz-en (illetve 873kHz-en) dolgozik. Hogy kerülhetett oda? Sajnos nem sikerült kipróbálnom, hogy a hivatalos frekvencián is veszem-e az adó jeleit (okot lást később). Érdekes még, hogy miután vége lett a szlovák nyelvű adásnak, bemondták, hogy "Most horvát nyelvű adásunk következik. Ma 2017..." és itt megszakadt az adás. Utánanézve, a MR4 20:00-kor befejezi az adást, ezért szakadt meg, de hogy miért pont a mondat közepén? A fene tudja.
A rádióvevő skálája pontos, fél órával korábban álltam rá a UVB-76 jeleire, pontosan a 4625kHz-es osztást takarta a mutató az optikai skálán amikor én is hallottam a "bzz" jelet. A vevő egy R326 kétszer transzporált RH katonai vevő. Valakinek esetleg van tippje, hogy mi miatt hallottam máshol az adót?
(#) 20sz Jófiú válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Most ezt hallgatom. Anglia.
(#) granpa válasza david10 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A trafók leginkább olajhűtéssel működnek (hűtődnek).
(#) david10 válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A végfokra gondoltam, részletesebben elolvasva gőzhüttése van.
20sz Jófiú: Te melyik első hozzászolást találod érdekesnek? A gőzhüttéses végfokot?
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Én úgy tudom, hogy az UVB-76-nak két frekvenciája van, ha jól emlékszem a nappali 4669Khz, az éjjeli pedig 4625Khz, tehát szerintem jó helyen hallottad. Egyébként időnként hallni orosz nyelvű forgalmzást, kódolva, gyakorlatilag csak számokat olvasnak fel. Nekem volt szerencsém hallani is párat, bár nem ennél az adónál, hanem a "the pip" becenevűnél. Lényegében az is ugyanez, csak ott ütemes csipogást sugároznak.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) zenetom hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Rájöttem, hogy miért hallottam én 1350kHz-en is a nemzetiségit. A frekvencia.hu oldalon ahol a táblázatot néztem, nincs feltüntetve a győri adó, ami 1350kHz-en dolgozik: lefedettségi térkép. Én pedig azt hallottam.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Ráhangoltam múlt este a "pip"-re is, én is hallottam.
A UVB-76-ot tudom, hogy jó helyen hallottam, azzal csak a vevő skáláját ellenőriztem.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
No igen. A videón még a Boston Dynamics szerepel, de azóta őket is Google-nak hívják. Hohohohó!
(#) AMD válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Mi ez a nagy visszalépés 5-ös Johnny-ról? Nem előre fejlesztenek?
(#) hegman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 5, 2017 / 1
 
Ezzel a hanggal jobb talán.
Bővebben: Link
Következő: »»   160 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem